Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ειδα και εγω και μου αρεσει το πρωτο ειδα στο Skroutz(179 αλλα μαλλον δεν ειναι διαθεσιμο) το M9 νομιζω εχει οτι ζηταω και σε καλη τιμη ομως στο ebay ειναι πολυ ακριβο...

Εχω paypal αλλα επειδη ειμαι απο κινητο και δεν εχω pc εδω δεν καταλαβα ποια μαγαζια λες και δεν ξερω πως να τα βρω....(σορρυ....)

Α! Ειναι και ωραιο (για εμενα) και απο εμφανιση το M9

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας! Αν μπορεις να μου προτινεις και καποια μαγαζια να το αγορασω σε καλη τιμη και με ασφαλεια....

 

http://www.geekbuying.com/item/Pipo-M9S-RK3288-1-8GHz-10-1-inch-Tablet-PC-Android-4-4-Quad-Core-IPS-Capcaitive-Screen-1280-800-2GB-16GB---Black-340958.html

http://www.geekbuying.com/item/PIPO-P9-RK3288-Quad-Core-10-1-Inch-Tablet-PC-Android-4-4-OS-2GB-32GB-IPS-Screen-BT-GPS-4K-Video-3G-Phone-Call---Black-337962.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το p9 πολυ καλο για αγορα η μου φαινεται; εχει και καλη αναλυση, μεγαλυτερο χωρο, επεξεργαστη και εχει καποια καλυτερα πραγματα απο τα αλλα 2...

Με τον φορτηστη τι γινεται ομως που δεν ειναι ευρωπαϊκός;

Απο θηκες και τι αλλα ισως να χρειαστω γιαυτο απο ebay?

Edit: δεν αξιζει ομως το 50αρι παραπανω που κοατιζει νομιζω

Edited by RODIFIRE
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το p9 πολυ καλο για αγορα η μου φαινεται; εχει και καλη αναλυση, μεγαλυτερο χωρο, επεξεργαστη και εχει καποια καλυτερα πραγματα απο τα αλλα 2...

Με τον φορτηστη τι γινεται ομως που δεν ειναι ευρωπαϊκός;

Απο θηκες και τι αλλα ισως να χρειαστω γιαυτο απο ebay?

Edit: δεν αξιζει ομως το 50αρι παραπανω που κοατιζει νομιζω

Το p9 είναι ενα απο τα κορυφαία ταμπλετ που κυκλοφόρησαν φέτος. Φορτιστής σου βάζουν αυτοι ανταπτορα ευρωπαϊκό..ουτως η άλλως 1 ευρώ εχει σε μαγαζί με ηλεκτρολογικά. Αν δεις reviews YouTube μονο τα καλυτερα θα δεις. Και πολύ καλά ηχεία.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Να δωσω δηλαδή αυτο το 50αρι αντι για το m9s που ειναι παρομοιο?

Γιατι για αναλυση και χωρο δεν με πειραζει τοσο και βλεπω εχου ιδια δυναμη μαλλον...

Αν αξιζει ειμαι διατεθιμενος να τα δωσω αλλα εσεις που τα εχετε ψαξει η ξέρετε πολλα περισσότερα απο εμενα τι λετε; ποιο απο τα δυο;

Για θηκες απο ebay ναα κοιταξω λετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε μεγαλο διλημα απο m9s ή p9 ποιο αξίζει τα λεφτα του...

Ανταλακτικα υπαρχουν? Αν μου σπασει καμια οθονγ η τιποτα αναλογο?(ευχομαι να μην εχουνε τετοια φυσικα) η πάει για πεταμα;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, εάν αρχίσεις τα "ΑΝ", αγόρασε καλύτερα με τα ίδια χρήματα κανένα 5 κλάσεις κάτω από το Ρ9 από εδώ, γιά να έχεις υποτιθέμενο σέρβις. :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα

Απλα τι σκεφτικα και ρωτησα ρι ξερετε

Δεν νομιζω να.παθει κατι και ενα παλιο 7αρι κινεζικο που εχω 3 χρονια δεν εχει ουτε γρατσουνια απλα ρωτησα αν βγαζουν ανταλακτικα η οχι...

Τι λετε να παρω ομως? M9s ή p9??? Για τα λεφτα του τι αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα

Απλα τι σκεφτικα και ρωτησα ρι ξερετε

Δεν νομιζω να.παθει κατι και ενα παλιο 7αρι κινεζικο που εχω 3 χρονια δεν εχει ουτε γρατσουνια απλα ρωτησα αν βγαζουν ανταλακτικα η οχι...

Τι λετε να παρω ομως? M9s ή p9??? Για τα λεφτα του τι αξιζει;

Το Ρ9, με 45 δολλάρια επιπλέον έχει πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Λες και εσυ οτι αξιζει αυτα τα λεφτα παραπανω δηλαδη ε;

Μιας και λετε οτι ειναι απο τα κορυφεα της σειρας;

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις το HDMI το Cube Talk 9X ή το Cube T9 έχουν πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά από το Pipo κ είναι κ πιο φθηνά...

 

Καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη μπαταρία, καλύτερη ανάλυση οθόνης, μικρότερες διαστάσεις, Android 4.4.4 + ότι το Τ9 έχει 64-bit επεξεργαστή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω το cube u30gt 2 είναι απλα απογοήτευση. Το άφησα στον γιο να βλέπει YouTube και πήρα ενα iPad mini να κάνω τη δουλειά μου.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω μπερδευομαι μαυτα :P να ρισκαρω για τι Τ9 που ειναι πιο δυνατο;(αν και δεν ξερω ποσο κοστιζει) η να παρω το "κορυφεο" P9?

(Εχω αγωνια ποτε θα μου ερθει και ακομα δεν το αγορασα χαχαχαχα :P :P )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω το cube u30gt 2 είναι απλα απογοήτευση. Το άφησα στον γιο να βλέπει YouTube και πήρα ενα iPad mini να κάνω τη δουλειά μου.

 

 

Τα έχουμε ξαναπεί εμείς... :lol::lol:

 

Τυχερά είναι αυτά... Εμείς που σαν παρέα έχουμε αγοράσει 6 κανείς δεν είχε (και δεν έχει) πρόβλημα. Αν εξαιρέσεις το ένα που του αλλάξαμε τη μπαταρία... Βάλαμε και την custom kitkat και φυσάει...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να παρω τι

" http://m.geekbuying.com/item/Cube-Talk-9X-U65GT-MTK8392-Octa-Core-9-7-Inch-Retina-Capacitive-Touch-Screen-2048-1536-3G-Tablet-PC-Phablet-Android-4-4-2G-16G---White-329729.html " ???

Λογο τιμης που ειναι φτηνοτερο;

Δεν ξερω ποσο καλυτερο ειναι; αλλα αυτο που θελω και φοβαμαι ειναι μην μου χαλασει λογο χαμιλγς ποιοτιτας ξερω γω... εσεις ξερετε καλυτερα

Εχει 64bit αυτο ειπαμε;

Ανταπτορα έχει ή να κοιταξω να αγορασω;

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος θελει να παρει ενα ταμπλετ για το μπαρακι του να παιζει μουσικη, εχει και σιντιερα , δεν θα παιζει μονο το ταμπλετ. Τι ταμπλετ ( 10αρι) πρωτηνετε και τι προγραμματα υπαρχουν για dj?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω μπερδευτεί τελείως στην σύγκριση μεταξύ του pipo και του cube εκεί στην κατηγορία των 160+-15 ευρώ.

Δηλαδή να μην καβατζάρουμε τα 200.

Οι μεν υποστηρίζουν το ένα οι δε το άλλο,στα κινεζομάγαζα θα μπορέσουν να βοηθήσουν ή απλά θα μας πλασάρουν το ακριβότερο?(που το θεωρώ και το πιο πιθανό)

 

Από άποψη δέκτη ιντερνετ και gps να υποθέσω υπερισχύει το pipo?

 

(αν βάλω την κάρτα του κινητού μου μέσα δεν θα μπορώ να χρησημοποιώ το από εκεί νετ?χαζή ερώτηση αλλά μην βαράτε...:O)

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος θελει να παρει ενα ταμπλετ για το μπαρακι του να παιζει μουσικη, εχει και σιντιερα , δεν θα παιζει μονο το ταμπλετ. Τι ταμπλετ ( 10αρι) πρωτηνετε και τι προγραμματα υπαρχουν για dj?

Νομίζω ότι η καλύτερη επιλογή για το φίλο σου είναι iPad.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για το ipad mini 2 ηθελα να ρωτησω ειναι vfm αυτη τη στιγμη ?? Και ποσο θα κρατηθει για τις δυνατοτητες σε βαθος χρονου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θέλει ένας φίλος μου να πάρει ένα τάμπλετ και έχει βρει αυτό, αλλά του πρότεινα να κοιτάξει κανά κινέζικο, όμως δεν ξέρω καλά την αγορά των τάμπλετ, οπότε θέλω να με βοηθήσετε.

Το θέλει για διάβασμα κυρίως. Η κάμερα δεν τον ενδιαφέρει. 4-8πυρηνο 2gb αν υπάρχει. Διαθέτει 100-120€, αλλά αν έχετε να προτείνετε κάποιο είτε λιγο φθηνότερο, είτε λίγο ακριβότερο που να ναι περισσότερο vfm, ας το ακούσουμε.

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα σε cube talk 9x και teclast air 3g

Ποιο προτείνεται;

Με ενδιαφέρει μπαταρία, ποιότητα οθόνης,

και επεξεργαστής;

ο Intel Είναι καλύτερος από τον mediatek

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Ποιο απο τα παρακατω tablets του προγραμματος Ψ.Α. προτεινεται.. Η αγορα θα γινει απο ΟΤΕ λογω συνδιασμου με προγραμμα Cosmote 10GB, γιατι η Wind στην περιοχη μου απο ταχυτητες ειναι αστα να πανε..

 

http://www.mls.gr/?pid=165&la=1&itmID=351

 

http://www.mls.gr/?pid=165&la=1&itmID=352

 

http://www.mls.gr/?pid=165&la=1&itmID=354

 

http://www.lg.com/gr/tablets/lg-V490-g-pad-8.0-lte

 

Υπαρχει και αυτο αλλα θα χρειαστει καποια διαφορα και δεν νομιζω οτι ειναι εφικτη αυτη την χρονικη στιγμη (αλλιως αυτο θα "χτυπουσα")..

 

http://www.mls.gr/?pid=165&la=1&itmID=313

 

Θα μου αρεσε το 10" αλλα δεν ξερω τι αποδοση θα εχει η οθονη του με τετοια αναλυση και μαλλον προσανατολιζομαι στο Mls Shot 3G...

Τι λετε?

 

ΥΓ. Τα mls υποστηριζουν και κλησεις?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ψάχνω ένα tablet 8in κατά προτίμηση με αναλογίες οθόνης 4:3 (όπως το iPad mini) για χρήση κυρίως για διάβασμα και κανένα Facebook, browsing κλπ.

 

Το budget είναι στα 180-200€.

 

Ευχαριστώ!!

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...