Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να αγορασω το cube talk 7x ( σημερα κιολας :shifty:)

να προτιμησω το geekbuying ?

 

http://www.geekbuying.com/item/Cube-TALK-7X-MTK8382-1-3GHz-7-inch-3G-Tablet-PC-Phone-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-600-1GB-8GB-White-328253.html

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω το cube talk 7x ( σημερα κιολας :shifty:)

να προτιμησω το geekbuying ?

 

http://www.geekbuying.com/item/Cube-TALK-7X-MTK8382-1-3GHz-7-inch-3G-Tablet-PC-Phone-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-600-1GB-8GB-White-328253.html

 

Εγώ όσες παραγγελίες έχω κάνει δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες παραγγελίες έχω κάνει δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Λέγεται πάντως ότι έχει χαλάσει το after sales του τους τελευταίους μήνες δυστυχώς...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Λέγεται πάντως ότι έχει χαλάσει το after sales του τους τελευταίους μήνες δυστυχώς...

 

Το έχω ακούσει και εγώ. Δεν το έχω χρειαστεί. Μια φορά που το χρειάστηκα, πέρσι, όλα καλά.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Ψαχνω ταμπλετ απο 8.4 εως 9 ιντσες, 3g, καλη μπαταρια, οθονη,με android η dual os (οχι σκετα win) και τιμη μεχρι 250€. Καθε προταση ευπροσδεκτη.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Ψαχνω ταμπλετ απο 8.4 εως 9 ιντσες, 3g, καλη μπαταρια, οθονη,με android η dual os (οχι σκετα win) και τιμη μεχρι 250€. Καθε προταση ευπροσδεκτη.

 

Έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για το Teclast X98 στα 195€ με dual os

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για το Teclast X98 στα 195€ με dual os

Ναι ειναι καλο αλλα μεγαλο. Επειδη ειμαι στο αμαξι ολη μερα, το μαξιμουμ που με βολευει ειναι 9 ιντσες. Οχι παραπανω

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι καλο αλλα μεγαλο. Επειδη ειμαι στο αμαξι ολη μερα, το μαξιμουμ που με βολευει ειναι 9 ιντσες. Οχι παραπανω

 

Ναι το είδα το 9 αλλά θεώρησα πως λίγο παραπάνω δε θα σου ήταν τόσο μεγάλο. Τότε θα σου έλεγα το Teclast X80H αλλά και αυτό σου είναι λίίίίίίίγο μικρότερο... Με εξωτερικό 3g βέβαια... :)

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για άμεση αγορά από Ελλάδα και ταβάνι τα 100€,έχουμε κάποιο tablet με δοκιμασμένα καλή κεραία wifi,για απλή χρήση-σερφάρισμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο θεωρειται καλυτερο ταμπλετ αυτη στιγμη? Αναμεσα σε Onda V989 και Cube U65/Talk 9X ποιο προτιματε??? Εχω καταληξει σε αυτα τα 2. Υπαρχουν κ αλλα να δω? Με ενδιαφερει προσωπικα η ποιοτητα οθονης και ταχυτητα επεξεργαστη! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΠΡΟΚΟΠΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ . ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΜΗΜΑ SERVICE , ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ ΠΙΣΩ

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Ψαχνω ταμπλετ απο 8.4 εως 9 ιντσες, 3g, καλη μπαταρια, οθονη,με android η dual os (οχι σκετα win) και τιμη μεχρι 250€. Καθε προταση ευπροσδεκτη.

Για τσεκαρε το xiaomi mi pad.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά για άμεση αγορά από Ελλάδα και ταβάνι τα 100€,έχουμε κάποιο tablet με δοκιμασμένα καλή κεραία wifi,για απλή χρήση-σερφάρισμα;

Εχει ενας.φίλος ενα λενοβο για τη κόρη του με κατεβασμένα στη κυριολεξία καμια 50 άρια παιχνίδια και πραγματικά με εντυπωσίασε οτι δεν μασαει. Δεν θυμάμαι πιο μοντελο ακριβως αλλά είναι από τα πικ φτηνά που κυκλοφορούν στην αγορά.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας κάποια κινεζική μάρκα ταμπλετ που να μην έχει τον περιορισμό των 2 γιγα αποθηκευτικό για εφαρμογές;

Δεν πιστεύω ότι χρειάζονται πιό πολλά από 2, όλο το playstore θέλεις να κατεβάσεις;; :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι χρειάζονται πιό πολλά από 2, όλο το playstore θέλεις να κατεβάσεις;; :)

όχι ρε παιδί μου! για μένα είναι οκ, αλλά θα το παίρνει ο γιος μου και κατεβάζει ασύστολα παιχνίδια και καταλαβαίνεις....

έχει η γυναίκα μου το Asus memopad 7cx με εσωτερικό 8 γιγα(5 βασικά εάν βγάλεις ότι τρώει 3 το σύστημα) και με τα παιχνίδια ζήτημα εάν μένει κανένα 700αρι mb! Ένα fifa 14 θέλει 1 γιγα για πλάκα!

 

εντάξει ξέρω ότι με ρουτ και πείραγμα κάτι γίνεται αλλά δεν ξέρω/ θέλω να ασχοληθώ!

 

βασικά λιμπιζομαι αυτό που μου κάνει εντύπωση ότι είναι τόσο φτηνό αλλά ήθελα να ξέρω τι γίνεται με τον αποθηκευτικό χώρο στα pipo πχ.

 

http://www.geekbuying.com/item/PIPO-P7-Android-4-4-4K-Video-Tablet-PC-9-4Inch-IPS-1280-800-RK3288-Quad-Core-2GB-16GB-GPS-Bluetooth---Black-339489.html

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Και κάποιος άλλος το ήθελε αυτό, αλλά από ότι βλέπω δεν υπάρχει σε στοκ ...
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και κάποιος άλλος το ήθελε αυτό, αλλά από ότι βλέπω δεν υπάρχει σε στοκ ...

Ναι τώρα δεν είναι σε στοκ αλλά μου κάνει εντύπωση το μέγεθος οθόνης 9.4 ίντσες.συνήθως είναι η 10.1 η 9.7 !

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε το xiaomi mi pad.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει ενας.φίλος ενα λενοβο για τη κόρη του με κατεβασμένα στη κυριολεξία καμια 50 άρια παιχνίδια και πραγματικά με εντυπωσίασε οτι δεν μασαει. Δεν θυμάμαι πιο μοντελο ακριβως αλλά είναι από τα πικ φτηνά που κυκλοφορούν στην αγορά.

 

Ευχαριστώ, κι εγώ από μια αναζήτηση στο lenovo κατέληξα.

Ήταν πρόταση για έναν φίλο, το Α3500 πρέπει να είναι, στα 99€.

Link to comment
Share on other sites

Εχω καταληξει σε 2 ταμπλετ. Σε αυτο http://www.hongkongeek.com/en/android-touch-screen-tablets/7285-tactile-tablet-ramos-i9s-3g-android-44.html και σε αυτο http://www.hongkongeek.com/en/android-touch-screen-tablets/7566-tactile-tablet-colorfly-i898a-3g-android-44.html

Ειναι η διασταση που γυρευω με ενσωματωμενο 3g. ΟΙ προφανεις διαφορες που εχουν ειναι η internal memory (32gb το πρωτο, 16 gb το δευτερο) και η μεγαλυτερη μπαταρια του πρωτου (+33%). Αυτο που δεν ξερω ειναι η ποιοτητα κατασκευης που εχουν (νομιζω οτι τα ramos ειναι καλυτερα) και η υποστηριξη (root, rom κ.λπ.) απο τα διαφορα φορουμ. Η διαφορα που εχουν στην τιμη ειναι 51 ευρω. Συνοψιζοντας ολα τα παραπανω, πιστευετε οτι αξιζει να δωσω αυτην την διαφορα? Εσεις πιο θα προτιμουσατε?

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχω καταληξει σε 2 ταμπλετ. Σε αυτο http://www.hongkongeek.com/en/android-touch-screen-tablets/7285-tactile-tablet-ramos-i9s-3g-android-44.html και σε αυτο http://www.hongkongeek.com/en/android-touch-screen-tablets/7566-tactile-tablet-colorfly-i898a-3g-android-44.html

Ειναι η διασταση που γυρευω με ενσωματωμενο 3g. ΟΙ προφανεις διαφορες που εχουν ειναι η internal memory (32gb το πρωτο, 16 gb το δευτερο) και η μεγαλυτερη μπαταρια του πρωτου (+33%). Αυτο που δεν ξερω ειναι η ποιοτητα κατασκευης που εχουν (νομιζω οτι τα ramos ειναι καλυτερα) και η υποστηριξη (root, rom κ.λπ.) απο τα διαφορα φορουμ. Η διαφορα που εχουν στην τιμη ειναι 51 ευρω. Συνοψιζοντας ολα τα παραπανω, πιστευετε οτι αξιζει να δωσω αυτην την διαφορα? Εσεις πιο θα προτιμουσατε?

το σαιτ αυτο τι λεει?δεν το εχω ξανα ακουσει..

Link to comment
Share on other sites

για σας..ειμαι αναμεσα σε 2 ταμπλετ το προτο ειναι το samsung tab 4 t535 4g 10.1 399ευρο και to το αλλο ειναι το samsung tab pro 10.1 .299 ευρο. εχει 8 καμερα και 2 4πυρινουσ επεξεργαστες και μεγαλητερη αναληση οθωνης,αλλα κοιταζα το προτο λογου 4g και θα εχω ιντερνετ παντου ,τι γνωμη εχετε,το τηελο μονο για ιντερνετ και δεν παιζο παιχνιδια
Link to comment
Share on other sites

Καμια προταση για ταμπλετ με 8 ιντσες και τετραγωνη οθονη για να διαβαζω κανα περιοδικο ξεκουραστα?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

το σαιτ αυτο τι λεει?δεν το εχω ξανα ακουσει..

To site ειναι αξιοπιστο. Καμμια γνωμη για πιο ταμπλετ να προτιμηθει?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

για να μην ανοίξω νέο topic μιας και έχουμε το ίδιο θέμα είπα να γράψω εδώ

 

θέλω άμεσα αυτές της μέρες να αγοράσω ένα Tablet (από Ελλάδα η από έξω δεν έχω πρόβλημα)

θέλω να είναι 10αρα οθόνη (ένα παλιό 7αρι που έχω δεν μου φτάνει η οθόνη για tablet) τετραπυρινο (μια καλη ταχυτητα θα ηθελα) και 2GB ram να περνει micro sd (ελπιζω καλη σχετικα μπαταρια που ειναι θεμα και τι οθονη θα έχει) και δεν ξέρω τι άλλο κάλο θα άξιζε να έχει... τα λεφτά που διαθέτω είναι περίπου ~150~ πάνω κάτω (αν υπαρχει κατι σαυτα τα λεφτα... κατι βρηκα στο skroutz δεν ξέρω πόσο κάλο ήταν όμως)

θέλω να είναι κάτι όσο πιο κάλο και αξιόπιστο γίνεται φυσικά

κύριος θα το χρησιμοποιώ για email, ταινιες, anime, σερφιγκ, social apps άλλα και εφαρμογές όπως φτιάξιμο βίντεο, μουσικής, photoshop,(θα ήθελα και εσωτερική κάμερα για videochat άλλα δεν με νοιάζει και τόσο να είναι καλή έχω το κινητό μου αν χρειαστεί) και γενικά θα το γεμίσω όσο γίνεται με πολλές εφαρμογές που χρησιμοποιώ και στο MLS S8 μου που έχω (αρκετές) και χρησιμοποιώ που και που...

επειδή είναι tablet σε σύγκριση με το κινητό μου θα το χρησιμοποιήσω πολύ και για emulators άλλα και διάφορα games που δεν ήθελα να κατεβάσω μέχρι πιο πριν στο κινητό μου

δεν ξέρω πόσο απετιτηκη ακούγετε η χρήση άλλα δεν θέλω να πάρω κάτι άπλα "κάλο" και να μου κολλάει γιατί με το κινητό μου έχω βολευτεί πολύ που δεν έχω κολλήματα και τέτοια

 

δεν ξέρω αν παρέλειψα κάτι!

ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

και περιμένω οτι καλυτερο :D :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...