Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ε;οκ λοιπόν απο το 0 ξεκινάμε...

 

Εγώ δε θα σου πω γενικά μακριά από MLS καθώς δεν έχω εμπειρία με τις συσκευές της... Ωστόσο το συγκεκριμένο που αναφέρεις ακόμα και για 99 νομίζω δεν αξίζει... Οθόνη μέτρια σε ανάλυση, επεξεργαστής τίποτα το ιδιαίτερο και το πιο σημαντικό ram 1gb... Εγώ αν προχωρούσα σε αγορά, θα θεωρούσα αυτονόητα τα 2gb τουλάχιστον... Το Media Pad που αναφέρθηκε παραπάνω ήταν πολύ καλή περίπτωση (9.6 βέβαια οχι 8άρι), ωστόσο εξαντλήθηκε άμεσα στην τιμή που έπαιζε (99 ευρώ)... Mήπως να το σκεφτόσουν και για αγορά απ'έξω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα σου πω γενικά μακριά από MLS καθώς δεν έχω εμπειρία με τις συσκευές της... Ωστόσο το συγκεκριμένο που αναφέρεις ακόμα και για 99 νομίζω δεν αξίζει... Οθόνη μέτρια σε ανάλυση, επεξεργαστής τίποτα το ιδιαίτερο και το πιο σημαντικό ram 1gb... Εγώ αν προχωρούσα σε αγορά, θα θεωρούσα αυτονόητα τα 2gb τουλάχιστον... Το Media Pad που αναφέρθηκε παραπάνω ήταν πολύ καλή περίπτωση (9.6 βέβαια οχι 8άρι), ωστόσο εξαντλήθηκε άμεσα στην τιμή που έπαιζε (99 ευρώ)... Mήπως να το σκεφτόσουν και για αγορά απ'έξω;

 

Κατάλαβα..Σίγουρα η μια επιλογή πρεπει να γίνει άμεσα για την αδερφή μου(12 χρονών αν παίζει ρολο και θέλει viber και παιχνίδια να κατεβάζει)ως δώρο εορτής και πρωτοχρονιάς,κάτι που κατάφερα τελευταία στιγμή οικονομικά γιαυτό και άργησα..Για το δικο μου μπορώ να περιμένω και να ψαχτω λίγο περισσότερο και αφού αξίζει να κοιτάξω και απ έξω.Απλά δεν έχω αγοράσει ποτέ και δεν ξέρω ούτε σαιτ αξιόπιστο ούτε τίποτα!Οπότε να διαθέσω τώρα 80-100€ για την αδερφή μου να πάρουμε ένα τάμπλετ.Η μόνη εμπειρία που εχω σε τάμπλετ είναι ενα Lenovo 7αρι που βγήκε σκυλί κάπου στα 70€ πριν 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα..Σίγουρα η μια επιλογή πρεπει να γίνει άμεσα για την αδερφή μου(12 χρονών αν παίζει ρολο και θέλει viber και παιχνίδια να κατεβάζει)ως δώρο εορτής και πρωτοχρονιάς,κάτι που κατάφερα τελευταία στιγμή οικονομικά γιαυτό και άργησα..Για το δικο μου μπορώ να περιμένω και να ψαχτω λίγο περισσότερο και αφού αξίζει να κοιτάξω και απ έξω.Απλά δεν έχω αγοράσει ποτέ και δεν ξέρω ούτε σαιτ αξιόπιστο ούτε τίποτα!Οπότε να διαθέσω τώρα 80-100€ για την αδερφή μου να πάρουμε ένα τάμπλετ.Η μόνη εμπειρία που εχω σε τάμπλετ είναι ενα Lenovo 7αρι που βγήκε σκυλί κάπου στα 70€ πριν 2 χρονια.

 

Εγω θα σου προτεινα να ψαξεις για καποιο κινητο.Εχω αδερφο μικροτερο,που το ταμπλετ που ειχε το ειχε διαλυσει απο τις πτωσεις.

Πηρε ενα κινητο που ειχε η μητερα μου και τελος.Σε 5 ιντσες αρκετα παιχνιδια ο αδερφος μου.

Τωρα αυτη τη στιγμη την βγαζω με ενα mls γιατι το iPhone ειναι για αλλαγη μπαταριας.Μια χαρα κινητο ειναι,αν εχεις υπομονη να το συνηθησεις γιατι και μενα εχει 1GB Ram.

Παρε ενα redmi 4a 2/32 με 100€ απο σκρουτζ.Μαζι με μια θηκη κλειστη θα ειναι καλυμμενο απο πτωσεις.

Οσο για σενα,παρε καποιο tablet chuwi dual boot για να κανεις τα βασικα αντι για pc.

Αλλιως αν θες μεγαλο κινητο,παρε στο redmi note 4 snapdragon global.Ειναι στα 160€.Αλλα αν δεν το βιαζεσαι,αγορασε το απο Κινα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα να ψαξεις για καποιο κινητο.Εχω αδερφο μικροτερο,που το ταμπλετ που ειχε το ειχε διαλυσει απο τις πτωσεις.

Πηρε ενα κινητο που ειχε η μητερα μου και τελος.Σε 5 ιντσες αρκετα παιχνιδια ο αδερφος μου.

Τωρα αυτη τη στιγμη την βγαζω με ενα mls γιατι το iPhone ειναι για αλλαγη μπαταριας.Μια χαρα κινητο ειναι,αν εχεις υπομονη να το συνηθησεις γιατι και μενα εχει 1GB Ram.

Παρε ενα redmi 4a 2/32 με 100€ απο σκρουτζ.Μαζι με μια θηκη κλειστη θα ειναι καλυμμενο απο πτωσεις.

Οσο για σενα,παρε καποιο tablet chuwi dual boot για να κανεις τα βασικα αντι για pc.

Αλλιως αν θες μεγαλο κινητο,παρε στο redmi note 4 snapdragon global.Ειναι στα 160€.Αλλα αν δεν το βιαζεσαι,αγορασε το απο Κινα.

 

Μου πε και κάποιος αλλος για κινητό αλλα επειδη παίζει αρκετά παιχνίδια + το viber και το budget είναι το παρα πολύ 100€ δεν ξέρω αν μπορώ να βρώ κατί με αυτά τα λεφτά να είναι κομπλέ και με καλη μπαταρία κάτι δηλαδή σε στύλ ταμπλετ lenovo που είχα εγω..απο Ελλάδα τουλάχιστον.Χρησιμοποιεί ένα κινητό παλιό το xperia E προς το παρόν για παιχνίδια αλλά έχει τερματίσει.Το δικό μου δεν το βιάζομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ψάχνω κάποιο android tablet με οθόνη γύρω στις 9-10 ίντσες και απαραίτητα 3g/4g

 

Γύρω στα 150-200 ευρώ. Είτε από Ελλάδα είτε από κάποια Ευρωπαική αποθήκη. Υπάρχει τίποτα αξιόλογο ή πρέπει να ανέβω σε μπάτζετ?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα..Σίγουρα η μια επιλογή πρεπει να γίνει άμεσα για την αδερφή μου(12 χρονών αν παίζει ρολο και θέλει viber και παιχνίδια να κατεβάζει)ως δώρο εορτής και πρωτοχρονιάς,κάτι που κατάφερα τελευταία στιγμή οικονομικά γιαυτό και άργησα..Για το δικο μου μπορώ να περιμένω και να ψαχτω λίγο περισσότερο και αφού αξίζει να κοιτάξω και απ έξω.Απλά δεν έχω αγοράσει ποτέ και δεν ξέρω ούτε σαιτ αξιόπιστο ούτε τίποτα!Οπότε να διαθέσω τώρα 80-100€ για την αδερφή μου να πάρουμε ένα τάμπλετ.Η μόνη εμπειρία που εχω σε τάμπλετ είναι ενα Lenovo 7αρι που βγήκε σκυλί κάπου στα 70€ πριν 2 χρονια.

 

Τσέκαρε και στη σελίδα του Κωτσόβολου, έχει γύρω στα 70-80 κάποιες προτάσεις (7άρια κυρίως)... Έχει ένα Huawei, κάποια Bitmore και στα 80 έχει και ένα MLS 8άρι (που σου δίνει και δωροεπιταγή 10 ευρώ πίσω), που δε νομίζω να είναι πολύ χειρότερο από το άλλο που είδες στα 100, απλά δεν έχει 4G, το οποίο απ' ότι καταλαβαίνω δε σε πολυενδιαφέρει κιόλας... Τι να σου πω, από τη στιγμή που ήσουν ικανοποιημένος με το Lenovo, ίσως για τις δουλειές που το θέλεις να σε καλύπτει και κάποιο από αυτά με το 1gb RAM...

Link to comment
Share on other sites

Μου πε και κάποιος αλλος για κινητό αλλα επειδη παίζει αρκετά παιχνίδια + το viber και το budget είναι το παρα πολύ 100€ δεν ξέρω αν μπορώ να βρώ κατί με αυτά τα λεφτά να είναι κομπλέ και με καλη μπαταρία κάτι δηλαδή σε στύλ ταμπλετ lenovo που είχα εγω..απο Ελλάδα τουλάχιστον.Χρησιμοποιεί ένα κινητό παλιό το xperia E προς το παρόν για παιχνίδια αλλά έχει τερματίσει.Το δικό μου δεν το βιάζομαι

 

Βασικά, τα παιχνίδια είναι λόγος για να προτιμήσεις κινητό αντί για τάμπλετ γιατί οι επεξεργαστές που έχουν τα τάμπλετ των 80-100€ είναι της πλάκας σε σχέση με τους αντίστοιχους κάποιων κινητών. Προσωπικά, προτείνω το redmi note 5a που έχει 110 στο σκρούτζ (αξίζει τα 10 παραπάνω €) ή διαφορετικά το redmi 4a που έχει 100€.

Link to comment
Share on other sites

Μου πε και κάποιος αλλος για κινητό αλλα επειδη παίζει αρκετά παιχνίδια + το viber και το budget είναι το παρα πολύ 100€ δεν ξέρω αν μπορώ να βρώ κατί με αυτά τα λεφτά να είναι κομπλέ και με καλη μπαταρία κάτι δηλαδή σε στύλ ταμπλετ lenovo που είχα εγω..απο Ελλάδα τουλάχιστον.Χρησιμοποιεί ένα κινητό παλιό το xperia E προς το παρόν για παιχνίδια αλλά έχει τερματίσει.Το δικό μου δεν το βιάζομαι

 

Ο αδερφος μου εχει ενα galaxy s3 neo με snapdragon 400(4 πυρηνες) και 1,5Gb Ram.Εχει 16GB εσωτερικο χωρο.Κινητο του 2014,και το ειχε η μανα μου 3 χρονια πριν απο τον αδερφο μου.Ο μικρος το εχει φορτωσει παιχνιδια και youtube.Καμια σχεση με ενα zte που ειχε.Ηταν σαν αυτο που εχει η αδερφη σου τωρα το sony.Αν θες στα 100€ δες αυτο.Εχει stock android και το θεωρω οτι καλυτερο σε σχεση με κατι ulefone,cubot κλπ. Πλεον τα κινητα με 100€ ειναι αρκετα αξιολογα και ειναι καλυτερα απο καποια tablet.https://www.skroutz.gr/s/12535060/Lenovo-Moto-C-Plus-Dual-2GB-16GB.html

Καλο θα ειναι,μια φορτιση την μερα θα κανει και τελος.Σε tablet κατι καλυτερο δυσκολα θα βρεις απο ελλαδα.Για εσενα παρε αυτο https://www.skroutz.gr/s/11334248/Xiaomi-Redmi-4a-32GB.html

Απλα δεν εχει την 800αρα για το 4G.Το redmi note 5a την εχει αν ειναι global version.Και εχει ξεχωριστη θεση για micro sd,το 4a παιρνει 2η sim ή micro sd καρτα.

Θα δωσεις 20-30€ εξτρα αλλα θα παρεις και εσυ ενα κινητο,και ευκαιρια να αντικαταστησεις το nokia lumia που εχεις.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά θα το σκεφτώ καλύτερα τι θα πάρω για να κάνω την αγορά αύριο!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά...μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη έχετε για απλη χρήση σ αυτό το tablet;Viber και κάποια παιχνιδάκια απλα. https://www.plaisio.gr/tablet/tablets/turbo-x/Turbo-X-Tablet-Twister-Mauro-7-TWISTER-8GB.htm
Link to comment
Share on other sites

Για παιχνιδάκια δε θα έπαιρνα με 50€. Βασικά δε θα το έπαιρνα για τίποτα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..επειδή ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες δεν μπόρεσα να βρώ λύση στα προηγούμενα μηνύματα.Θα ήθελα να πάρω 2 Τάμπλετ το 1 για μένα και το αλλο για την αδερφή μου.Εγω είχα το Lenovo a2 το 7αρι για 1 χρόνο μέχρι που έσπασε η οθόνη...θα ήθελα να εχει καλή αυτονομία,8 ίντσες και να τρέχει χωρίς θέματα τα πάντα ενώ το 3G/4G δεν είναι απαραίτητο.Για την αδερφή μου είναι 12 χρονών και κατεβάζει κάποια παιχνίδια και το Viber οπότε και εκεί θέλω να τρέχει καλα..και 7-8"!Σίγουρα το ενα θα είναι λίγο καλύτερο απο το άλλο με τελικό ποσό 200€ και για τα 2.Σκεφτόμουν πχ το δικό μου γύρω στα 120€ και για την αδερφή μου 80€.Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα.Είδα το Mls το Brace 4g 2018 και 8" προσφορά 99€ στόν Γερμανό..δεν ξέρω πως είναι.Ευχαριστώ και περιμένω τα φώτα σας!

 

Νομίζω μια καλή επιλογή για σένα είναι αυτή : http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/chuwi-hi8-pro-tablet-8-32gb-leyko/prod8810890pp/.

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε μάγκες, καλησπέρα

 

Θέλω ένα τάμπλετ, το έχω ψάξει αρκετά θα έλεγα, ένα 10αρι και πάνω, για τον πατέρα μου (γι αυτό και 10αρι, γιατι δε βλέπει πια καλά). Γέρος άνθρωπος γαρ, ειδήσεις θέλει να βλέπει και άντε να του βάλω και κανα NovaGo να βλέπει κανενα ματσάκι στο τάμπλετ.

 

Ειχα ψηθεί να τσιμπήσω το Teclast 98, απο Geek στα 120, αλλά είδα ένα βίντεο στο utube απο κάτι αχρείους τύπους οι οποίοι μιλάνε για 20 hz στην οθονη και ποιος "έκανε κακά πάνω του" (για να μη το πω αυτολεξί) και σε ένα 10+ λεπτών βίντεο, μιλάνε και δε λένε τίποτα.. Μονο το καταβαραθρώνουν ξέρω γω..

 

Θέλω να δώσω γύρω στα 120-150. Ενα 10αρακι, 2 ραμ, ρομ του βαζω κι εγώ, δε με νοιάζει, 4 ή 8 (ιδανικά) πυρήνες θα ήταν μια χαρά, και καμερα μπρος πισω, αλλά ας ειναι κανά 5αρι τουλάχιστον η πίσω. Και μιλάω πάντα για Android!

 

Ευχαριστώ

 

Onda, Teclast, Chuwi, δε με νοιάζει, ας ειναι αξιοπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες, καλησπέρα

 

Θέλω ένα τάμπλετ, το έχω ψάξει αρκετά θα έλεγα, ένα 10αρι και πάνω, για τον πατέρα μου (γι αυτό και 10αρι, γιατι δε βλέπει πια καλά). Γέρος άνθρωπος γαρ, ειδήσεις θέλει να βλέπει και άντε να του βάλω και κανα NovaGo να βλέπει κανενα ματσάκι στο τάμπλετ.

 

Ειχα ψηθεί να τσιμπήσω το Teclast 98, απο Geek στα 120, αλλά είδα ένα βίντεο στο utube απο κάτι αχρείους τύπους οι οποίοι μιλάνε για 20 hz στην οθονη και ποιος "έκανε κακά πάνω του" (για να μη το πω αυτολεξί) και σε ένα 10+ λεπτών βίντεο, μιλάνε και δε λένε τίποτα.. Μονο το καταβαραθρώνουν ξέρω γω..

 

Θέλω να δώσω γύρω στα 120-150. Ενα 10αρακι, 2 ραμ, ρομ του βαζω κι εγώ, δε με νοιάζει, 4 ή 8 (ιδανικά) πυρήνες θα ήταν μια χαρά, και καμερα μπρος πισω, αλλά ας ειναι κανά 5αρι τουλάχιστον η πίσω. Και μιλάω πάντα για Android!

 

Ευχαριστώ

 

Onda, Teclast, Chuwi, δε με νοιάζει, ας ειναι αξιοπιστο.

 

 

Θα σου προτείνω μια καινούργια συσκευή που έβγαλε η Chuwi , πιστεύω οτι είναι vfm και θα κάνει όχι μόνο για τον πατέρα σου αλλά και για σένα!Μας τα χαλάει η οθόνη, αλλά θα κρατήσει καιρό και η οθόνη φαίνεται αρκετά καλή.Αν θές ρίξτου μια ματιά: https://www.banggood.com/Original-Box-CHUWI-Hi9-64GB-MTK8173-Quad-Core-8_4-Inch-Android-7_0-Tablet-PC-p-1238867.html?rmmds=search.

Edited by dimitrisalexa

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτείνω μια καινούργια συσκευή που έβγαλε η Chuwi , πιστεύω οτι είναι vfm και θα κάνει όχι μόνο για τον πατέρα σου αλλά και για σένα!Μας τα χαλάει η οθόνη, αλλά θα κρατήσει καιρό και η οθόνη φαίνεται αρκετά καλή.Αν θές ρίξτου μια ματιά: https://www.banggood.com/Original-Box-CHUWI-Hi9-64GB-MTK8173-Quad-Core-8_4-Inch-Android-7_0-Tablet-PC-p-1238867.html?rmmds=search.

 

Φιλε με 4 ραμ και 64 ρομ, ειναι φανταστικο σε αυτα τα λεφτα και σιγουρα θα το επαιρνα και για μενα , αλλα ειναι 8,4 ιντσες και ψαχνω μινιμουμ 10.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με 4 ραμ και 64 ρομ, ειναι φανταστικο σε αυτα τα λεφτα και σιγουρα θα το επαιρνα και για μενα , αλλα ειναι 8,4 ιντσες και ψαχνω μινιμουμ 10.

 

Aν ενδιαφέρεσε απο εξωτερικό τότε σου συστήνω αυτό : https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_602713.html. Eίναι ο,τι πρέπει για απλή χρήση , είναι 10.1 και είναι και android!

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Με ενδιαφέρει η αγορά tablet για επαγγελματική χρήση

Οθόνη τουλάχιστον 10 με ελάχιστο 1920*1080 ,

Λειτουργικό windows 10

Cpu σειρά πάνω από την Atom

Καλή μπαταρία

Καλό και απροβλημάτιστο wifi

Aν γίνεται να έχει 4G

Πάνω από 64GB ... και αν γίνεται να μπορεί να πάρει επέκταση

Θα ήθελα αν γίνεται να έχει και USB C

 

κάτω από 400 plz ... :)

 

Ότι ξέχασα , παρακαλώ ρωτήστε ...

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Με ενδιαφέρει η αγορά tablet για επαγγελματική χρήση

Οθόνη τουλάχιστον 10 με ελάχιστο 1920*1080 ,

Λειτουργικό windows 10

Cpu σειρά πάνω από την Atom

Καλή μπαταρία

Καλό και απροβλημάτιστο wifi

Aν γίνεται να έχει 4G

Πάνω από 64GB ... και αν γίνεται να μπορεί να πάρει επέκταση

Θα ήθελα αν γίνεται να έχει και USB C

 

κάτω από 400 plz ... :)

 

Ότι ξέχασα , παρακαλώ ρωτήστε ...

 

Ναι, ξέχασες το σημαντικότερο... Από Ελλάδα ή από Κίνα;

Υγ. Από τη στιγμή που είναι windows δεν χρειάζεται να έχει υποδοχή για σιμ, απλά του βάζεις ένα στικάκι και τέλος ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Με ενδιαφέρει η αγορά tablet για επαγγελματική χρήση

Οθόνη τουλάχιστον 10 με ελάχιστο 1920*1080 ,

Λειτουργικό windows 10

Cpu σειρά πάνω από την Atom

Καλή μπαταρία

Καλό και απροβλημάτιστο wifi

Aν γίνεται να έχει 4G

Πάνω από 64GB ... και αν γίνεται να μπορεί να πάρει επέκταση

Θα ήθελα αν γίνεται να έχει και USB C

 

κάτω από 400 plz ... :)

 

Ότι ξέχασα , παρακαλώ ρωτήστε ...

 

Φιλαράκι, φιλικά θα στο πω, εγώ έχω τάμπελτ με windows (καλά, έτσι κι αλλιώς από specs είναι μάπα) και δε θα στο συνιστούσα. Ειδικά αν έχεις και κινητο windows, προτιμησε android. Τώρα αν έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου, αγνόησε ο,τι είπα..

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες, καλησπέρα

 

Θέλω ένα τάμπλετ, το έχω ψάξει αρκετά θα έλεγα, ένα 10αρι και πάνω, για τον πατέρα μου (γι αυτό και 10αρι, γιατι δε βλέπει πια καλά). Γέρος άνθρωπος γαρ, ειδήσεις θέλει να βλέπει και άντε να του βάλω και κανα NovaGo να βλέπει κανενα ματσάκι στο τάμπλετ.

 

Ειχα ψηθεί να τσιμπήσω το Teclast 98, απο Geek στα 120, αλλά είδα ένα βίντεο στο utube απο κάτι αχρείους τύπους οι οποίοι μιλάνε για 20 hz στην οθονη και ποιος "έκανε κακά πάνω του" (για να μη το πω αυτολεξί) και σε ένα 10+ λεπτών βίντεο, μιλάνε και δε λένε τίποτα.. Μονο το καταβαραθρώνουν ξέρω γω..

 

Θέλω να δώσω γύρω στα 120-150. Ενα 10αρακι, 2 ραμ, ρομ του βαζω κι εγώ, δε με νοιάζει, 4 ή 8 (ιδανικά) πυρήνες θα ήταν μια χαρά, και καμερα μπρος πισω, αλλά ας ειναι κανά 5αρι τουλάχιστον η πίσω. Και μιλάω πάντα για Android!

 

Ευχαριστώ

 

Onda, Teclast, Chuwi, δε με νοιάζει, ας ειναι αξιοπιστο.

Πήγαινε μια βόλτα από τον Γερμανό, πριν από λίγο διαφήμιζε ένα 10άρι.

Πρόσεξε μόνο, οτιδήποτε και εάν πάρεις μακρυά από τάμπλετ με windows ...

Αλλοιώς πάρε αυτό το οποίο σου πρότεινε ο "dimitrisalexa".

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε μια βόλτα από τον Γερμανό, πριν από λίγο διαφήμιζε ένα 10άρι.

Πρόσεξε μόνο, οτιδήποτε και εάν πάρεις μακρυά από τάμπλετ με windows ...

Αλλοιώς πάρε αυτό το οποίο σου πρότεινε ο "dimitrisalexa".

Γιατί όχι ταμπλετ με Windows;

Μιλάς για το συγκεκριμένο ή γενικά;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τις αναιτιολόγητες ενστάσεις.

 

Παρόλα αυτά, όπως είπα προηγουμένως αφορά επαγγελματική χρήση. Θα τρέξει δηλαδή, κάποια προγράμματα που μόνο σε windows μπορούν να μπουν.

 

Δεν με νοιάζει από πού θα γίνει η αγορά αρκεί να είναι μια σχετικά αξιόπιστη συσκευή . Τα χαρακτηριστικά της οποίας έχω ήδη αναφέρει και ψάχνω συγκεκριμένα μοντέλα,

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία με το στικάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Με ενδιαφέρει η αγορά tablet για επαγγελματική χρήση

Οθόνη τουλάχιστον 10 με ελάχιστο 1920*1080 ,

Λειτουργικό windows 10

Cpu σειρά πάνω από την Atom

Καλή μπαταρία

Καλό και απροβλημάτιστο wifi

Aν γίνεται να έχει 4G

Πάνω από 64GB ... και αν γίνεται να μπορεί να πάρει επέκταση

Θα ήθελα αν γίνεται να έχει και USB C

 

κάτω από 400 plz ... :)

 

Ότι ξέχασα , παρακαλώ ρωτήστε ...

Τι προγράμματα ακριβώς θες να δουλέψεις ;

Σχεδιαστικά ή τίποτα λίστες πελατών κλπ;

 

 

Ρε μάγκες, καλησπέρα

 

Θέλω ένα τάμπλετ, το έχω ψάξει αρκετά θα έλεγα, ένα 10αρι και πάνω, για τον πατέρα μου (γι αυτό και 10αρι, γιατι δε βλέπει πια καλά). Γέρος άνθρωπος γαρ, ειδήσεις θέλει να βλέπει και άντε να του βάλω και κανα NovaGo να βλέπει κανενα ματσάκι στο τάμπλετ.

 

Ειχα ψηθεί να τσιμπήσω το Teclast 98, απο Geek στα 120, αλλά είδα ένα βίντεο στο utube απο κάτι αχρείους τύπους οι οποίοι μιλάνε για 20 hz στην οθονη και ποιος "έκανε κακά πάνω του" (για να μη το πω αυτολεξί) και σε ένα 10+ λεπτών βίντεο, μιλάνε και δε λένε τίποτα.. Μονο το καταβαραθρώνουν ξέρω γω..

 

Θέλω να δώσω γύρω στα 120-150. Ενα 10αρακι, 2 ραμ, ρομ του βαζω κι εγώ, δε με νοιάζει, 4 ή 8 (ιδανικά) πυρήνες θα ήταν μια χαρά, και καμερα μπρος πισω, αλλά ας ειναι κανά 5αρι τουλάχιστον η πίσω. Και μιλάω πάντα για Android!

 

Ευχαριστώ

 

Onda, Teclast, Chuwi, δε με νοιάζει, ας ειναι αξιοπιστο.

 

2gb είναι οριακά. Ίσα που δεν θα σέρνεται.

Συνιστώ 3gb minimum.

 

Κοίτα και τα CUBE. Κορυφαία μάρκα στα ταμπλετ.

Έχω το iwork10 με windows+Android, το είχα πάρει στα 155€ και δουλεύει τέλεια!

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Με ενδιαφέρει η αγορά tablet για επαγγελματική χρήση

Οθόνη τουλάχιστον 10 με ελάχιστο 1920*1080 ,

Λειτουργικό windows 10

Cpu σειρά πάνω από την Atom

Καλή μπαταρία

Καλό και απροβλημάτιστο wifi

Aν γίνεται να έχει 4G

Πάνω από 64GB ... και αν γίνεται να μπορεί να πάρει επέκταση

Θα ήθελα αν γίνεται να έχει και USB C

 

κάτω από 400 plz ... :)

 

Ότι ξέχασα , παρακαλώ ρωτήστε ...

 

Εδώ είσαι(χωρίς 4G βέβαια αλλά κατα τα άλλα κομπλέ):https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_683978.html

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Τι προγράμματα ακριβώς θες να δουλέψεις ;

Σχεδιαστικά ή τίποτα λίστες πελατών κλπ;

 

CRM και κάποια εταιρικά προγράμματα που τρέχουν μόνο σε windows και επεξεργαστή

 

Εδώ είσαι(χωρίς 4G βέβαια αλλά κατά τα άλλα κομπλέ):https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_683978.html

 

Ευχαριστώ για την πρόταση, ψάχνοντας βρήκα αυτά ...

techradar reiews / chuwi-surbook

notebookcheck review Chuwi Surbook

 

Με χάλασε η μπαταρία και το USB C ... κατά τα άλλα δείχνει ικανοποιητικό ...

Βρήκα και αυτό από την αναφορά του techradar ... Cube Mix Plus 2 στα 395 ...

Βέβαια έχει πολύ πιο δυνατό επεξεργαστή M3-7Y30 που μου αρέσει και επίσης έχει SSD αντί eMMC που είναι πιο αργός ... Δυστυχώς έχει χειρότερη οθόνη.

 

Συνεχίζω το ψάξιμο ...

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...