Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει tablet με intel cpu, που να τρεχει εκδοση των windows (7 ή 8) και να μπορει να τρεξει εφαρμογες των κανονικων windows?

Κατι σαν την εκδοση intel του νεου microsoft surface δηλαδη.

 

Ή μονο android και μονο arm cpu?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει tablet με intel cpu, που να τρεχει εκδοση των windows (7 ή 8) και να μπορει να τρεξει εφαρμογες των κανονικων windows?

Κατι σαν την εκδοση intel του νεου microsoft surface δηλαδη.

 

Ή μονο android και μονο arm cpu?

 

Σαφώς και υπάρχουν , πολλά αλλά ειναι πιο ακριβα , δες εδώ!!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Τελικα tablet (καμια κινεζια-ινδικό-εκπαιδευτικο κλπ) με τιμη γυρω στο 50ευρω δεν υπαρχει ε?

 

Πάρε και εσύ, αν σου κάνει έχει καλός!! 51,21 ευρω τελική τιμή!!:D

 

Εδώ έχει και μερικά ακόμα...

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

το cube το εχει για preorder το pandawill στη χαμηλοτερη τιμη που υπαρχει αυτη τη στιγμη και αποστολη απο 1 ιουλιου. Εχουν κυκλοφορησει καποια κομματια αλλα με προβληματικο wifi. επισης σε ενημερωνω οτι εχει ενα μονο ηχειο και δεν αποδιδει καλα. η cube εχει διορθωσει το wifi για το ηχειο δεν ξερω αν εκανε κατι και η παρτιδα που θα στειλει το pandawill θα ειναι η διορθωμενη. απο οπουδηποτε αλλου με αμεση διαθεσιμοτητα ειναι πιθανον να παρεις κομματι απο την πρωτη προβληματικη παρτιδα. Εγω το εχω παραγγειλει απο pandawill και περιμενω...

 

To pandawill ειναι ειναι αξιοπιστο? Σε ποσο καιρο στελνει Ελλαδα? Ψαχνομαι και γω αυτο το διαστημα για ταμπλετα και ειχα καταληξει σ αυτο : http://www.dinodirect.com/ainol-novo-7-ainol-tablet-tablet-pc-android-tablet-pc-android-4-0-tablet-tablet-android-ainol-aurora-aurora2-dualcore-tablet.html?d=15276539?cur=USD αλλα ειδα το cube και μ αρεσε! Αξιζει να δωσω τα 80$ παραπανω να το παρω? Τι λετε? Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις. Πιο πολυ για ιντερνετ και gps το θελω.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε νομίζω ειδικό θέμα για κινέζικα ταμπλετ υπάρχει ακόμη? Γενικά χωρίς να τα έχω χρησιμοποιήσει και τόσο πολύ και χωρίς να αμφισβητώ τις φοβερές οθόνες των iPad, Samsung κλπ νομίζω για εμάς που το θέλουμε για περιστασιακή χρήση αξίζουν μερικά από τα κινέζικα σε τόσο χαμηλές τιμές.

 

Ας δούμε αν έχει κανείς νέες προτάσεις...

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

To pandawill ειναι ειναι αξιοπιστο? Σε ποσο καιρο στελνει Ελλαδα? Ψαχνομαι και γω αυτο το διαστημα για ταμπλετα και ειχα καταληξει σ αυτο : http://www.dinodirect.com/ainol-novo-7-ainol-tablet-tablet-pc-android-tablet-pc-android-4-0-tablet-tablet-android-ainol-aurora-aurora2-dualcore-tablet.html?d=15276539?cur=USD αλλα ειδα το cube και μ αρεσε! Αξιζει να δωσω τα 80$ παραπανω να το παρω? Τι λετε? Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις. Πιο πολυ για ιντερνετ και gps το θελω.

 

Προσωπικά έχω πολύ κακή εμπειρία από το pandawill και δεν πρόκειται να αγοράσω ποτέ ξανά από εκεί! Σίγουρα μπορείς να βρεις τα ίδια προϊόντα σε αντίστοιχες τιμές κι από άλλα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

To pandawill ειναι ειναι αξιοπιστο? Σε ποσο καιρο στελνει Ελλαδα? Ψαχνομαι και γω αυτο το διαστημα για ταμπλετα και ειχα καταληξει σ αυτο : http://www.dinodirect.com/ainol-novo-7-ainol-tablet-tablet-pc-android-tablet-pc-android-4-0-tablet-tablet-android-ainol-aurora-aurora2-dualcore-tablet.html?d=15276539?cur=USD αλλα ειδα το cube και μ αρεσε! Αξιζει να δωσω τα 80$ παραπανω να το παρω? Τι λετε? Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις. Πιο πολυ για ιντερνετ και gps το θελω.

 

Gps δεν βλέπω να έχει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To pandawill ειναι ειναι αξιοπιστο? Σε ποσο καιρο στελνει Ελλαδα? Ψαχνομαι και γω αυτο το διαστημα για ταμπλετα και ειχα καταληξει σ αυτο : http://www.dinodirect.com/ainol-novo-7-ainol-tablet-tablet-pc-android-tablet-pc-android-4-0-tablet-tablet-android-ainol-aurora-aurora2-dualcore-tablet.html?d=15276539?cur=USD αλλα ειδα το cube και μ αρεσε! Αξιζει να δωσω τα 80$ παραπανω να το παρω? Τι λετε? Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις. Πιο πολυ για ιντερνετ και gps το θελω.

 

Υπάρχουν σίγουρα πολύ πιο αξιόπιστα sites από το συγκεκριμένο. Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα, πρόσεχε.

regged - always
Link to comment
Share on other sites

ποια η γνωμη σας για το συγκεκριμενο ταμπλετ απο το πλαισιο;

το χρειαζομαι κυριως για ebook reader, για ιντερνετ και γενικα για γενικη χρηση.\

αληθεια τι αυτονομια εχει;

στο google play μπορει να μπει;

υπαρχει καποιο αλλο 9,7 ταμπλετ στην ελληνικη αγορα που μου προτεινεται

Edited by tenoross
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους μιάς και γράφω πρώτη φορά.

Σκέπτομαι για αγορά από Merimobiles το SmartQ T19 10.1 inch .

Θα το χρησιμοποιήσω για browsing,you Tube,και Gps.

Υπάρχει κάποιος που να το έχει?Υπάρχει ίσως κάτι καλύτερο? γιατιί δεν είμαι ειδικός?

Τέλος το συγκεκριμένο κατάστημα Ταχυδρομεί από Κίνα ή από ΕU?

Ευχαριστώ για όποιες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ποια η γνωμη σας για το συγκεκριμενο ταμπλετ απο το πλαισιο;

το χρειαζομαι κυριως για ebook reader, για ιντερνετ και γενικα για γενικη χρηση.\

αληθεια τι αυτονομια εχει;

στο google play μπορει να μπει;

υπαρχει καποιο αλλο 9,7 ταμπλετ στην ελληνικη αγορα που μου προτεινεται

 

Σημειωση.

 

Προσωπικα οι 10 ιντσες μου ηταν πολλες σε tablet για διαβασμα ebooks. Περισσοτερο με βολεψαν 7 ιντσες. 7ιντσα tablet ειναι και πιο ελαφρυα και πιο ξεκουραστα για ξαπλα στο κρεβατι / καναπε στο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σημειωση.

 

Προσωπικα οι 10 ιντσες μου ηταν πολλες σε tablet για διαβασμα ebooks. Περισσοτερο με βολεψαν 7 ιντσες. 7ιντσα tablet ειναι και πιο ελαφρυα και πιο ξεκουραστα για ξαπλα στο κρεβατι / καναπε στο χερι.

 

ξερεις τι γινεται ειμαι εκπαιδευτικος και το θελω κυριως για την ταξη και οσο μεγαλωνουμε η πρεσβυωπεια παει συννεφο οποτε καταλαβαινεις........

Link to comment
Share on other sites

Για tablet που προορίζεται κυρίως για ταινίες/σειρές και σερφάρισμα και δευτερευόντως για κανά ebook και αρχεία pdf,word κτλ και μουσική έχουμε κάτι καλό να κυκλοφορεί?

 

Η αξιοπιστία με ενδιαφέρει πρώτα από όλα και θα προτιμούσα κάτι που να βρίσκεται διαθέσιμο σε κάποιο από τα "γνωστά" καταστήματα(χωρίς να σημαίνει ότι, αν δεν υπάρχει κάτι καλο σε αυτά,έχω πρόβλημα να παραγγείλω ακόμα και από τη γουαδελούπη:p απλά προτιμώ την "άμεση" αγορά αυτή τη στιγμη)

 

 

 

Μιας και δεν μου είναι και τόσο απαραίτητο, απλά θα με διευκολύνει σε κάποια θέματα, δεν σκοπεύω να δώσω κάτι (πολυ) παραπάνω από ~250€ και αν απλά δεν υπάρχει κάτι καλό με τόσα ή λιγότερα χρήματα τότε θα αναβάλλω την αγορά για λίγο καιρό

 

 

υγ κατά προτίμηση android

υγ2 είμαι άσχετος από tablet και τα τεκτενόμενα στο χώρο αυτό :D

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι android αλλα ειναι αξιοπιστο (και το προιον και το καταστημα)

 

Blackberry Playbook (16GB)

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Blackberry-Playbook-16GB.aspx

Link to comment
Share on other sites

Για σερφάρισμα, διάβασμα έγχρωμων pdf περιοδικά κ.λ.π., δεν θέλω να δώσω πολλά οπότε σκέπτομαι αυτό http://www.merimobiles.com/SANEI_N90_9_7_Inch_IPS_Android_4_0_3_16GB_1G_RAM_p/meri4069.htm το οποίο μάλιστα έχει προεπιλογή για Greek language στο meri (ότι κι αν αυτό σημαίνει). Βλέπω ότι το e-tablet.gr το έχει στα 279€ με την ανάλογη υποστήριξη βέβαια, και χωρίς τα θέματα τελωνείο κ.λ.π. αλλά και πάλι η διαφορά είναι τεράστια, ακόμα κι αν πληρώσεις τελικά το ~24% αν σε στριμώξουν...

Πως σας φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Είχα 7" και δεν με βόλεψε, θέλω ένα 10" φθηνό 4:3 για να διαβάζω "περιοδικά" με άνεση... Οι επιδόσεις σε παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν.
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα σου πρότεινα ένα μεταχειρισμένο iPad 1. Eχουν πέσει κάτω από τα 200 πια. Ή ένα HP Touchpad αν το βρεις κάτω από 200

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...