Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Θα κάνω και εγώ άλλη μια ερώτηση του στυλ ποιο τάμπλετ να πάρω :Ρ

Οι απαιτήσεις μου είναι οι εξής

1) 7" οθόνη capacitive προφανώς

2) market ktl

3) arm cpu για να μην έχω θέμα με συμβατότητες εφαρμογών κτλ

4) τιμή ΜΑΞ 100 ευρώ

Από κει και πέρα ψιλοπροαιρετικά θα ήθελα

5) bluetooth, gps (σιγά μην έχουν βέβαια σε αυτές τις τιμές που λέω, αλλά ξέρωγω μήπως μου έχει ξεφύγει κανένα μοντέλο)

6) android 4 και σε γενικές γραμμές να είναι εταιρεία που τα υποστηρίζει ή να υπάρχει από πίσω κοινότητα με custom roms κτλ κτλ

7) να παίζει συμβατότητα με usb συσκευές, πχ κανα bluetooth dongle, 3G dongle , usb keyboard/mouse, κάποιο φλασάκι ίσως

 

Ευχαριστώ πολύ.

Αυτά που έχω δει εγώ είναι τα εξής

 

http://www.merimobiles.com/Teclast_P76ti_1_5GHz_HDMI_8GB_7inch_5_points_Multi_p/meri0709.htm

http://www.merimobiles.com/Onda_VX610W_8GB_1_5GHz_7_Capacitive_Ice_Cream_4_0_p/meri3172.htm

http://www.merimobiles.com/JXD_S7600_7_inch_5_Point_Capacitive_Touchscreen_p/meri4105.htm

Link to comment
Share on other sites

Ainol Novo7 Advanced II

λογω καποιας εκπτωσης το βρισκω στα 100 ευρω με τα μεταφορικα αξιζει ομως?

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή πρόταση είναι το Huawei MediaPad το οποίο θα κυκλοφορήσει σύντομα από Wind στα 349 ευρώ. Κατασκευή από αλουμίνιο, 7άρα οθόνη με ανάλυση 720 και 3G δέκτης. Αν θέλεις κάποιος να δει περισσότερα μπορεί να ανατρέξει στο digitallife. Το περιμένω σαν τρελός...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψάξει και εγώ λιγάκι... και επειδή θέλω για το Πάσχα ένα προσωπικό δώρο. Ήμουν έτοιμη για το Ainol 7 aurora IPS screen αλλά είδα ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και πολλά παράπονα για το πότε θα τους έρθει.

 

Ελπίζω σε βοήθεια σας, να μου πείτε την γνώμη σας παιδιά!

Διάβασα ότι η παραγωγή του Aurora έχει διακοπεί

 

Sent from my LG GT540 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά είμαι καινούριος στον κόσμο των ταμπλετ και θέλω να πάρω ενα μέχρι 200euro.

Μετα απο ψαξιμο κατεληξα στο gemei g9 απο το merimobiles θα ήθελα να ακούσω γνώμες αν το χει και κάποιος ακομα καλύτερα να μας πει εντυπωσεις.

Η αν θα μου προτεινατε κάποιο άλλο για αυτά τα λεφτα.

Συγνώμη αν σας κούρασα!

 

Επίσης θα ήθελα βοήθεια για τον τρόπο που παραγγελνω απο merimobiles τι ακριβώς συμπληρωνω θα χρεισιμοποιησω prepaid card.

Edited by ManosRadX
Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/smartq-t20-android-403-tablet-pc-101-inch-hd-ips-screen-ti-omap-4460-15ghz-cortex-a9-dual-core-16gb-debut-p60491.html

 

Πειτε μια γνωμη.

 

Και αν βρεθει καποιος να πει μια γνωμη, ας με διαφωτισει για το ποσο παιρνει κατα μεσο ορο η αποστολη συσκευων απο Κινα.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε για αυτό το tablet?

http://global.ebay.com/7quot-Android-40-Capacitive-Screen-BOXCHIP-A10-12GHZ-512MB-4G-Tablet-PC-Wi-Fi-LAN/251023210021/item

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς? (Δεν με νοιαζει για την καμερα που είναι 0.3mp δεν σκοπευω να την χρησιμοποιησω!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε για αυτό το tablet?

http://global.ebay.com/7quot-Android-40-Capacitive-Screen-BOXCHIP-A10-12GHZ-512MB-4G-Tablet-PC-Wi-Fi-LAN/251023210021/item

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς? (Δεν με νοιαζει για την καμερα που είναι 0.3mp δεν σκοπευω να την χρησιμοποιησω!)

 

επειδή και κινέζικο από κινέζικο έχει διαφορά , προσωπικά θα αγόραζα κάτι από τα μαγαζία που έχουν αναφερθεί εδώ παρά από ebay (αναφέρομαι σε αγορά κινέζικου ταμπλετ πάντα) γιατι 1ον και δεν ξέρω καν τι είναι αυτή η μάρκα, είναι το boxchip; δεν ξέρω πάντως και για κινέζικο <ανώνυμο> δεν λέει (εδώ στις γνωστές μάρκες δε βρίσκεις πάντα αναβαθμίσεις) και 2ον και να είναι γνωστή μάρκα για κινέζικα (που 1η φορά την ακούω) υπάρχει περίπτωση να είναι αντιγραφή (η απλά μια χάλια oem έκδοση της)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά και καλώς σας βρήκα!

Παρακολουθώ το forum εδώ και αρκετό καιρό αλλά γενικώς δεν χρειάστηκε να ρωτήσω κάτι κι έτσι δεν είχα κάνει λογαριασμό!

 

Εδώ και λίγο καιρό έχω αρχίσει και ψάχνομαι για την αγορά ενός tablet και χρειάζομαι την βοήθειά σας.

Αρχικά, κατέληξα στο συμπέρασμα οτι δεν αξίζει να δώσω 500-600€ για να πάρω κάτι επώνυμο, τουλάχιστον για την χρήση που το προορίζω.

Οπότε προσανατολίζομαι στην αγορά της ανατολής!

 

Σήμερα πήγα στο public και είδα από κοντά κάποια tablets για να προσδιορίσω το μέγεθος που χρειάζομαι.

 

Κατέληξα στις περίπου 8". Αυτό που μου έκατσε καλύτερα στο χέρι ήταν το galaxy tab 7.7". Ένα άλλο που είδα στις 8" δεν μου άρεσε που ήταν 4:3, άρα πάμε σε 16:9 οθόνη.

 

Από κει και πέρα, προορίζεται για χρήση εντός λεωφορείου μιας και τα κτελ έχουν γίνει σχεδόν το δεύτερο μου σπίτι. Άρα ταινίες, κάνα παιχνιδάκι και office είναι οι απαιτήσεις μου.

Πιστεύω πως με κάποιο με Α9 cpu στο 1ghz και 1gb ram θα είμαι καλυμμένος, αρκεί να έχει και ICS.

 

Το ποσό που υπολογίζω να δώσω είναι 100-120€. Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι με αυτά τα χαρακτηρηστικά σε αυτήν την κατηγορία τιμής;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να έγραψα το μήνυμα στο σωστό thread!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά και καλώς σας βρήκα!

Παρακολουθώ το forum εδώ και αρκετό καιρό αλλά γενικώς δεν χρειάστηκε να ρωτήσω κάτι κι έτσι δεν είχα κάνει λογαριασμό!

 

Εδώ και λίγο καιρό έχω αρχίσει και ψάχνομαι για την αγορά ενός tablet και χρειάζομαι την βοήθειά σας.

Αρχικά, κατέληξα στο συμπέρασμα οτι δεν αξίζει να δώσω 500-600€ για να πάρω κάτι επώνυμο, τουλάχιστον για την χρήση που το προορίζω.

Οπότε προσανατολίζομαι στην αγορά της ανατολής!

 

Σήμερα πήγα στο public και είδα από κοντά κάποια tablets για να προσδιορίσω το μέγεθος που χρειάζομαι.

 

Κατέληξα στις περίπου 8". Αυτό που μου έκατσε καλύτερα στο χέρι ήταν το galaxy tab 7.7". Ένα άλλο που είδα στις 8" δεν μου άρεσε που ήταν 4:3, άρα πάμε σε 16:9 οθόνη.

 

Από κει και πέρα, προορίζεται για χρήση εντός λεωφορείου μιας και τα κτελ έχουν γίνει σχεδόν το δεύτερο μου σπίτι. Άρα ταινίες, κάνα παιχνιδάκι και office είναι οι απαιτήσεις μου.

Πιστεύω πως με κάποιο με Α9 cpu στο 1ghz και 1gb ram θα είμαι καλυμμένος, αρκεί να έχει και ICS.

 

Το ποσό που υπολογίζω να δώσω είναι 100-120€. Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι με αυτά τα χαρακτηρηστικά σε αυτήν την κατηγορία τιμής;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να έγραψα το μήνυμα στο σωστό thread!

 

8 με 10 ίντσες η διαφορά είναι 5cm περίπου σε διαγώνιο, δες αυτό νομίζω ότι τώρα που έχει 7000mah σε μπαταρία θα είναι σουπερ σε λεωφορειο. Μόνο που σε έβγαλα κατά 9 euro off budget (129 περίπου) :-)

http://www.merimobiles.com/Zenithink_ZT280_C10_Zepad_C91_10_1_inch_ICS_4_0_p/meri2548.htm

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

8 με 10 ίντσες η διαφορά είναι 5cm περίπου σε διαγώνιο, δες αυτό νομίζω ότι τώρα που έχει 7000mah σε μπαταρία θα είναι σουπερ σε λεωφορειο. Μόνο που σε έβγαλα κατά 9 euro off budget (129 περίπου) :-)

http://www.merimobiles.com/Zenithink_ZT280_C10_Zepad_C91_10_1_inch_ICS_4_0_p/meri2548.htm

 

Καλημέρα και σ' ευχαριστώ πολύ για την πρότασή σου!

 

Ίσως να ήταν τα συγκεκριμένα 10άρια που είδα αλλά παρατήρησα ότι έχουν πολύ πιο μεγάλο πλαίσιο γύρω απ την οθόνη απ όλα τα άλλα. Έτσι, η διαφορά φτάνει στα 10-11cm πράγμα που δεν τα κάνει και πολύ ευέλικτα.

 

Τέλος πάντων, η μπαταρία στο c91 σε πραγματική χρήση πόσο κρατάει; Με 3g τι παίζει; Και τέλος, έχει καθόλου support από devs ή μπα;

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή πρόταση είναι το Huawei MediaPad το οποίο θα κυκλοφορήσει σύντομα από Wind στα 349 ευρώ. Κατασκευή από αλουμίνιο, 7άρα οθόνη με ανάλυση 720 και 3G δέκτης. Αν θέλεις κάποιος να δει περισσότερα μπορεί να ανατρέξει στο digitallife. Το περιμένω σαν τρελός...

 

Μόλις το είδα σε κατάστημα Wind στην Αργυρούπολη , μου φάνηκε πολύ καλή η οθόνη του :D Αυτό μόνο προλαβα να δω γιατι μολις το έπιασα στα χέρια μου χτύπησε ο συναγερμός, χαχαχα

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

για 7-8 ιντσες γυρω στο 100αρικο τι προτεινετε ρε παιδια; εγω είδα το hyundai και θα θελα να ξερω αν υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα...

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

παιδια δωστε μου λιγη βοηθεια.

 

θελει φιλος να παρει 10" ταμπλετ εως 200 υρω. εριξα μια ματια και ειδα στο merimobiles το Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91 10.1 inch

, το Gemei G9 ICS 4.0.3 1GB RAM 16GB 9.7inch IPS 1.2GHz , το Cube U9GT2 1GB RAM 8GB IPS Screen 1024*768 και διαφορα αλλα.

 

το θελει για τα κλασικα (σερφαρισμα, παιχνιδια) αλλα και για να διαβαζει ebooks.

παρατηρησα κατι που ισως να μην ειναι σωστο. στις 9,7¨ιντσες εχω την εντυπωση οτι τα ταμπλετ εχουν 4:3 καδρο ενω τα 10,1 ειναι 16:9.

κανω λαθος ? και τι βολευει για διαβασμα ?

 

να συμπληρωσω οτι δεν ειναι απαραιτητο να διαλεξεται καποιο απο αυτα τα τρια που λεω αλλα καποιο που εχετε γνωμη, εμπειρια οτι ειναι καλο.

Edited by npapagri
Link to comment
Share on other sites

παιδια δωστε μου λιγη βοηθεια.

 

θελει φιλος να παρει 10" ταμπλετ εως 200 υρω. εριξα μια ματια και ειδα στο merimobiles το Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91 10.1 inch

, το Gemei G9 ICS 4.0.3 1GB RAM 16GB 9.7inch IPS 1.2GHz , το Cube U9GT2 1GB RAM 8GB IPS Screen 1024*768 και διαφορα αλλα.

 

το θελει για τα κλασικα (σερφαρισμα, παιχνιδια) αλλα και για να διαβαζει ebooks.

παρατηρησα κατι που ισως να μην ειναι σωστο. στις 9,7¨ιντσες εχω την εντυπωση οτι τα ταμπλετ εχουν 4:3 καδρο ενω τα 10,1 ειναι 16:9.

κανω λαθος ? και τι βολευει για διαβασμα ?

 

να συμπληρωσω οτι δεν ειναι απαραιτητο να διαλεξεται καποιο απο αυτα τα τρια που λεω αλλα καποιο που εχετε γνωμη, εμπειρια οτι ειναι καλο.

 

Η αλήθεια είναι πως έχεις επιλέξει τα 3 καλυτέρα και από το σωστό site… Όντως στις 9,7” τα ταμπλετ έχουν 4:3 κάδρο ενω τα 10,1” ειναι 16:9 καλύτερο για ταινίες και γενικά βίντεο …

Αν το θες για ebooks και όχι μόνο , τότε θες καλή οθόνη δηλαδή IPS που το Zenithink ZT280-C10 δεν έχει , όποτε καλό θα ήταν να το αφήσεις εκτός αν σε παίρνει σε λεφτά γιατί είναι και το φθηνότερο και να πας σε ένα από τα άλλα 2 που είναι ισάξια… Προσωπικά θα πήγαινα σε Gemei G9 μου αρέσει πιο πολύ στα σημεία!!

Αν μπορεί να πάει σε λεφτά λίγο πάνω από 200 δηλαδή στα 222 τότε μπορεί να δει και αυτό ,

Είναι διπύρηνο με πολύ καλό επεξεργαστή , την οθόνη που πρέπει να έχεις και ένα ακόμα μυστικο , έχει τις μνήμες του ipad2 που δεν καταναλώνουν πολύ ενέργεια και κατά συνέπεια πολύ καλύτερη διάρκεια μπαταριάς… Αυτα απο μενα.

 

για 7-8 ιντσες γυρω στο 100αρικο τι προτεινετε ρε παιδια; εγω είδα το hyundai και θα θελα να ξερω αν υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα...

 

Μπορείς να δεις αυτο στα 115 ευρω αλλα και αυτο εδώ που εχει πολυ καλή τιμή.. Και ενα φθηνό αλλα αξιόλογο στα 80 ευρώ...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. διαλεξα αυτα τα μοντελα γιατι τα βλεπω να αναφερονται συχνα εδω μεσα οπως και το site.

ενδιαφερον το διπύρηνο αλλα μετα θα εχει καλυτερο ταμπλετ απο εμενα. :lol:

ενα πραγμα που με χαλαει ειναι η ελειψη bt και gps. αλλα δεν μπορουμε να υα εχουμε ολα.

θα του προτεινω αυτα και ας επιλεξει ο ιδιος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δωστε μου λιγη βοηθεια.

 

θελει φιλος να παρει 10" ταμπλετ εως 200 υρω. εριξα μια ματια και ειδα στο merimobiles το Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91 10.1 inch

, το Gemei G9 ICS 4.0.3 1GB RAM 16GB 9.7inch IPS 1.2GHz , το Cube U9GT2 1GB RAM 8GB IPS Screen 1024*768 και διαφορα αλλα.

 

το θελει για τα κλασικα (σερφαρισμα, παιχνιδια) αλλα και για να διαβαζει ebooks.

παρατηρησα κατι που ισως να μην ειναι σωστο. στις 9,7¨ιντσες εχω την εντυπωση οτι τα ταμπλετ εχουν 4:3 καδρο ενω τα 10,1 ειναι 16:9.

κανω λαθος ? και τι βολευει για διαβασμα ?

 

να συμπληρωσω οτι δεν ειναι απαραιτητο να διαλεξεται καποιο απο αυτα τα τρια που λεω αλλα καποιο που εχετε γνωμη, εμπειρια οτι ειναι καλο.

 

Θα μπορούσες να ρίξεις μια ματιά και για κανενα μεταχειρισμενο με εγγύηση, ισως καποιο samsung galaxy tab.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να ρίξεις μια ματιά και για κανενα μεταχειρισμενο με εγγύηση, ισως καποιο samsung galaxy tab.

 

τελικα αποφασισε μαλον για το zenithink. να παρει μια γευση απο ταμπλετ και μελοντικα θα παρει κατι καλυτερο.

ευχαριστω για την βοηθεια ολων.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια θελω να αγορασω ενα tablet στην αδερφη μου κ επειδη περα απο τα γνωστα δεν εχω ιδεα τι παιζει με κινεζικα κτλ,θελω να

ρωτησω αν ειναι καλυτερα να αγορασω καινουργιο καποιο οχι τοσο γνωστο αλλα καλο η να αγορασω κατι καλυτερο αλλα

μεταχειρισμενο...

εννοειτε πως θα το χρησιμοποιησει περισσοτερο για χαβαλε...

τιμη απο 150-200 ευρω γιατι ειναι 15 χρονων μονο και δεν λεει να δωσω παραπανω...(βγαινει και το s3 οπου νανε :) )

 

 

edit:τωρα προσεξα οτι υπαρχει και επισημασμενο topic για αγορα tablet οποτε ας το μεταφερει καποιος εκει

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια θελω να αγορασω ενα tablet στην αδερφη μου κ επειδη περα απο τα γνωστα δεν εχω ιδεα τι παιζει με κινεζικα κτλ,θελω να

ρωτησω αν ειναι καλυτερα να αγορασω καινουργιο καποιο οχι τοσο γνωστο αλλα καλο η να αγορασω κατι καλυτερο αλλα

μεταχειρισμενο...

εννοειτε πως θα το χρησιμοποιησει περισσοτερο για χαβαλε...

τιμη απο 150-200 ευρω γιατι ειναι 15 χρονων μονο και δεν λεει να δωσω παραπανω...(βγαινει και το s3 οπου νανε :) )

 

 

edit:τωρα προσεξα οτι υπαρχει και επισημασμενο topic για αγορα tablet οποτε ας το μεταφερει καποιος εκει

 

Δες αυτο ειναι πολυ καλο!!! http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=40153

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια επιδοτηση απο vodafone και ειμαι αναμεσα σ αυτα τα δυο.Πρεπει να το παρω απο την vodafone μονο και επειδη ειμαι λιγο ασχετος με τα tablet οι ερωτησεις μου ειναι:

1)Μπορω να κανω πλοηγηση στο internet,να βλεπω καμια ταινια,youtube,skype,να ακουω μουσικη?

2)Το ipad2 πρεπει να αγορασω καποια εφαρμογη ή γενικα να κατεβασω για να κανει αυτα που αναφερω πιο πριν?

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42681.action

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω καταληξει στο Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91 10.1 inch εχω μια τελευταια ερωτηση: mkv 1080p σηκωνει ή ζηταω πολλά (εχω media player και αρκετές ταινιες ειναι σε 1080p). Αν όχι το Ainol NOVO 7 ELF σηκωνει (ειναι πιο δυνατός ο επεξεργαστής σωστα; ) Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια επιδοτηση απο vodafone και ειμαι αναμεσα σ αυτα τα δυο.Πρεπει να το παρω απο την vodafone μονο και επειδη ειμαι λιγο ασχετος με τα tablet οι ερωτησεις μου ειναι:

1)Μπορω να κανω πλοηγηση στο internet,να βλεπω καμια ταινια,youtube,skype,να ακουω μουσικη?

2)Το ipad2 πρεπει να αγορασω καποια εφαρμογη ή γενικα να κατεβασω για να κανει αυτα που αναφερω πιο πριν?

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42681.action

 

Εγω στην θεση σου θα επαιρνα το vodafone smart. Και τα δυο κανουν αυτα που ζητας αλλα το vodafone εχει και gps και γενικα καλυτερα χαρακτηριστικα εκτος οθονης και μεταπωλητικης αξιας. Και τα δυο εχουν εδω τοπικ, ψαξε, διαβασε και αποφασισε. Ειναι καθαρα προσωπικη σου επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...