Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μόνο σίγουρο δλδ είναι οι ίντσες..Κάτι πιο συγκεκριμένο??Τόσα έχετε γράψει πιο πάνω αλλά δεν καταλαβαίνω και τα χαρακτηριστικά τους για να διαλέξω μόνη μου.Ελάτε παιδιά...Βοηθήστε!!
Link to comment
Share on other sites

το μόνο σίγουρο δλδ είναι οι ίντσες..Κάτι πιο συγκεκριμένο??Τόσα έχετε γράψει πιο πάνω αλλά δεν καταλαβαίνω και τα χαρακτηριστικά τους για να διαλέξω μόνη μου.Ελάτε παιδιά...Βοηθήστε!!

 

Αν δεν θέλεις να δώσεις πολλά πάρε το Huawei MediaPad στα 349 ευρώ. Όπου να να βγαίνει και η αναβάθμιση σε ICS.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Θα ήθελα και εγώ τα φώτα σας..Θέλω να αγοράσω ένα tablet για τελείως ψυχαγωγική χρήση όπως διάβασμα βιβλίων,καμία ταινιούλα σε διακοπές,youtube και σερφάρισμα και όπωσδηποτε οικονομικό,του τύπου 150 το ανώτερο.Τι έχετε να προτείνεται??:D

 

Αν δεν θέλεις να δώσεις πολλά πάρε το Huawei MediaPad στα 349 ευρώ. Όπου να να βγαίνει και η αναβάθμιση σε ICS.

 

οικονομικο tablet ζητησε

Link to comment
Share on other sites

με 180€ παιρνεις διπυρηνο δεκαρι

http://www.pandawill.com/cube-u30gt-tablet-pc-rockchip-rk3066-dual-core-16ghz-cpu-101-inch-android-40-16gb-1g-ram-white-p62836.html

απλα θα περιμενεις λιγο μεχρι να ερθει

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πιστεύεται ότι είναι το καλύτερο 9,7'' ή 10,1'' ταμπλετάκι????

Το θέλω κυρίως για διάβασμα βιβλίων, pdf, skype και σερφάρισμα.....

 

Ψάχνομαι να πάρω και ένα μεγαλύτερο από 7''...

 

ΤΙΑ

 

:happy:

 

Προσωπικά πήρα από Carrefour το CT1002 179E 24 άτοκες δόσεις, είναι 10" 1024Χ768 (4:3 όχι 16:9) είναι ππολύ καλό για ότι ψάχνεις + ότι σε γαλλικό φόρουμ το αναβάθμισα σε Android 4 !!! :D και έγινε ακόμα καλύτερο! Άποψη μου είναι καλό για τα λεφτά του σε αυτό που θέλεις και επιπλέον τα βάζεις λίγα λίγα! με δόσεις!!! :) :lol:

Δες στο google περισσότερα στοιχεία αν σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πήρα από Carrefour το CT1002 179E 24 άτοκες δόσεις, είναι 10" 1024Χ768 (4:3 όχι 16:9) είναι ππολύ καλό για ότι ψάχνεις + ότι σε γαλλικό φόρουμ το αναβάθμισα σε Android 4 !!! :D και έγινε ακόμα καλύτερο! Άποψη μου είναι καλό για τα λεφτά του σε αυτό που θέλεις και επιπλέον τα βάζεις λίγα λίγα! με δόσεις!!! :) :lol:

Δες στο google περισσότερα στοιχεία αν σου κάνει.

 

Συγνώμη που το λέω αλλά ποιος δίνει σήμερα 180 ευρώ για ταμπλέτα που ΔΕΝ έχει IPS panel και έχει ΜΟΝΟ 512MB RAM όταν με τα ίδια χρήματα παίρνεις 2πύρηνη CPU Cortex A9 με τετραπύρηνη GPU Mali400 και 1GB RAM και 10άρα οθόνη IPS 1280Χ800;;;;;;;;

Δώρο να μου το κάνανε αυτό του Carrefour θα το πούλαγα στη μισή τιμή την ίδια στιγμή κιόλας χωρίς να το βγάλω από τη ζελατίνα...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

με 180€ παιρνεις διπυρηνο δεκαρι

http://www.pandawill.com/cube-u30gt-tablet-pc-rockchip-rk3066-dual-core-16ghz-cpu-101-inch-android-40-16gb-1g-ram-white-p62836.html

απλα θα περιμενεις λιγο μεχρι να ερθει

 

Δεν έχω πρόβλημα να περιμένω...Καλό φαίνεται!Ευχαριστώ πολύ.Βέβαια σκέφτομαι και αυτο http://www.merimobiles.com/Zenithink_ZT280_C10_Zepad_C91_10_1_inch_ICS_4_0_p/meri2548.htm

που είναι και πιο οικoνομικό...

Edited by fidellakos
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που το λέω αλλά ποιος δίνει σήμερα 180 ευρώ για ταμπλέτα που ΔΕΝ έχει IPS panel και έχει ΜΟΝΟ 512MB RAM όταν με τα ίδια χρήματα παίρνεις 2πύρηνη CPU Cortex A9 με τετραπύρηνη GPU Mali400 και 1GB RAM και 10άρα οθόνη IPS 1280Χ800;;;;;;;;

Δώρο να μου το κάνανε αυτό του Carrefour θα το πούλαγα στη μισή τιμή την ίδια στιγμή κιόλας χωρίς να το βγάλω από τη ζελατίνα...

 

Για τους παρακάτω λόγους :

1) Δεν μπορώ να δώσω "νταν" 179Ε και οι 24 δόσεις με βολεύουν, θα πληρώνω ακόμα και το tablet μπορεί να έχει αποδημήσει εις κύριον :D:lol:.

2) Δεν είδα σε κανένα μαγαζί είτε με σκρουτζ είτε με οτιδήποτε άλλο tablet παρομοίων χαρακτηριστικών σε αυτή την τιμή, ούτως ή άλλως ξέρω ότι πάντα καλοκαίρι γίνεται αλλαγή τεχνολογίας και ότι πάρεις τώρα είναι ξεπερασμένο.

3) Να το πάρω από εξωτερικό; Βεβαίως !!! σαν την άλλη φορά που "κάθησα καλά" που μου βγήκε ελλατωματικό το σούπερ ντούπερ ιμιτασιόν Ipsone!!!!!!!! (όπως Ιphone) :cry: κάτσε να συννενοηθείς με το εξωτερικό!!!! :lol: Αν θες εσύ ψώνισε από το εξωτερικό!

4) ούτως ή άλλως παιχνίδια δεν θα παίζω, τα pdf τα βλέπω καλά - το κυριότερο, capasitive οθόνη αρκετά καλή έχει, ταινίες βλέπω άνετα, σερφάρισμα άνετο κάνω, Android 4 μπήκε, αυτά!!!

και εν κατακλείδι αν την έκανα την μ*****α, αν μου χαλάσει στον ένα χρόνο πάω και το αλλάζω!!!

Αυτά, καλά να περνάς βρε!! Technofreak!!!!! (σε πειράζω φιλαράκο, μην με παρεξηγείς, δεν σε ειρωνεύομαι!!!) :happy:

Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις δόσεις το καταλαβαίνω.Αλλά το να φοβάσαι να κάνεις αγορά από εξωτερικό δεν το καταλαβαίνω.

Κι εγώ παλιότερα το φοβόμουν να πάρω κάτι από έξω μήπως και μου χαλάσει , μήπως με εξαπατήσουν κλπ,κλπ.Τώρα πλέον μπορώ άνετα να σου πω οτι πολύ περισσότερο φοβάμαι τους εδώ ελληναράδες μαγαζάτορες που αν σου χαλάσει κάτι την έκανες λαχείο και στην καλύτερη των περιπτώσεων θα σου σπάσουν τα νεύρα μέχρι να σου αντικαταστήσουν κάτι.Άσε τα καπέλα στις τιμές.Όχι οτι δεν υπάρχουν σωστοί επαγγελματίες αλλά τράβα βρες τους.Μετρημένοι στα δάχτυλα είναι.

Είχα παραγγείλει πριν 2 χρόνια μια μπαταρία για το pda μου από ελληνικό γνωστότατο μαγαζί που είναι εξειδικευμένο σε μπαταρίες και μου έστειλε κλούβια μπαταρία σφραγισμένη όμως (προφανώς πολυκαιρινή) , την χρυσοπλήρωσα, του παραπονέθηκα οτι δεν δουλεύει, μου στέλνει καινούρια πάλι κλούβια, και μετά δεν τον έβρσικα στα τηλέφωνα.Οι συνεργάτες του το παίζανε τρελίτσα.2 εβδομάδες με παίδευαν.Τις πέταξα στον κάδο, παράγγειλα από Hong Kong την ίδια μπαταρία στη μισή τιμή με δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα και μου ήρθε σε 4 εργάσιμες και δουλεύει μέχρι και τώρα μια χαρά.

Στο eshop όποτε έτυχε και μου χάλασε κάτι , τραβιόμουν και χάλαγα και τα νεύρα μου.

Αγορές από ebay πάρα πολλές χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα.Σε 1-2 περιτώσεις που μου στείλανε πχ μια μπαταρία κινητού που δεν κράταγε τόσο όσο έλεγε μου επιστρέψανε τα λεφτά μου και κράτησα και τη μπαταρία.

Μπορώ να σου γράφω άπειρες περιπτώσεις.

Για την ταμπλέτα τώρα να έχεις υπόψη σου οτι για να κάνει καλό σκρολάρισμα ένα πχ σκαναρισμένο περιοδικό σε pdf , με τα 512ΜΒ ζορίζεται και σκαλώνει ενώ με 1GB σκρολάρει άνετα

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

http://android-sale.com/onda-vi40-dual-core-tablet.html

 

 

ποια ειναι η γνωμη σας για αυτο στα 170Ε

 

 

http://www.androidinabox.com/ramos-w13-pro-dual-core-android-tablets.html

 

αυτο στα 150

Edited by kakarame
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα email από το newsgroup του Πλαισίου για το εξής ταμπλετ στα 200€:

http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Tablets-iPAD/Turbo-X-Tablet-Spice-II-8INCH.htm

είμαι σε αναμονή του google tablet αλλά το έχω στα υπόψη μου αν τελικά βγει ή έρθει ακριβό στην Ελλάδα. Λέει πράμα το συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα email από το newsgroup του Πλαισίου για το εξής ταμπλετ στα 200€:

http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Tablets-iPAD/Turbo-X-Tablet-Spice-II-8INCH.htm

είμαι σε αναμονή του google tablet αλλά το έχω στα υπόψη μου αν τελικά βγει ή έρθει ακριβό στην Ελλάδα. Λέει πράμα το συγκεκριμένο;

 

Οχι οχι οχι

Link to comment
Share on other sites

AN ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ KAI ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ OFFICE (WORD,POWERPOINT ΚΥΡΙΩΣ);

 

ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΧΡΗΣΙΜΟ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε για το Ampe A10 ?

Το θελω κυρίως για ταινιες, σερφαρισμα και κανα παιχνιδάκι.

Η CPU και GPU τι λενε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε για το Ampe A10 ?

Το θελω κυρίως για ταινιες, σερφαρισμα και κανα παιχνιδάκι.

Η CPU και GPU τι λενε?

Όχι οτι το συγκεκριμένο δεν θα σε καλύψει σε αυτά που θες , αλλά εγώ δεν θα το αγόραζα καθότι έχει Cortex A8 και όχι A9 και επίσης δεν ξέρω εαν ο Mali400 που λέει οτι έχει αν είναι 2πύρηνος ή τετραπύρηνος.

Σε παρόμοια χρήματα αγοράζεις 2πύρηνο Α9 και 4πύρηνη GPU Mali400

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Για ριξε καμια προταση, απλα θα ηθελα να ειναι διαθέσιμο αμεσα! :)

 

http://www.merimobiles.com/Window_N90_Dual_Core_1_6GHz_RK3066_9_7_Inch_IPS_p/meri4700.htm

 

 

Νομίζω και εγώ σε αυτό θα καταλήξω :P

Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/Window_N90_Dual_Core_1_6GHz_RK3066_9_7_Inch_IPS_p/meri4700.htm

Νομίζω και εγώ σε αυτό θα καταλήξω :P

 

H αυτό ή το Cube U30GT που έχει πιο wide οθόνη (10,1')

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ναυ υπάρχει σε πάρα πολλά κινέζικα μαγαζιά αν ψάξεις

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

το cube το εχει για preorder το pandawill στη χαμηλοτερη τιμη που υπαρχει αυτη τη στιγμη και αποστολη απο 1 ιουλιου. Εχουν κυκλοφορησει καποια κομματια αλλα με προβληματικο wifi. επισης σε ενημερωνω οτι εχει ενα μονο ηχειο και δεν αποδιδει καλα. η cube εχει διορθωσει το wifi για το ηχειο δεν ξερω αν εκανε κατι και η παρτιδα που θα στειλει το pandawill θα ειναι η διορθωμενη. απο οπουδηποτε αλλου με αμεση διαθεσιμοτητα ειναι πιθανον να παρεις κομματι απο την πρωτη προβληματικη παρτιδα. Εγω το εχω παραγγειλει απο pandawill και περιμενω...

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...