Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα διαλεξα να παρω στον εορταζοντα αυτο εδω

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_246305.html

ελπιζω να του βγει καλο και να του αρεσει

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για το Teclast X98 Pro με τα 4GB Ram.

Το έχει κανένας να πει εντυπώσεις σχετικά με την χρήση και αν έχει κολλήματα το android ή τα windows? Επίσης υπάρχει θέμα υπερθέρμανσης?

Η τιμή είναι αρκετά καλή για αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα διαλεξα να παρω στον εορταζοντα αυτο εδω

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_246305.html

ελπιζω να του βγει καλο και να του αρεσει

 

Γιατι δεν παιρνεις ayto http://www.banggood.com/Teclast-X98-Air-3G-Quad-Core-9_7-Inch-Dual-OS-IPS-Tablet-p-967230.html

που εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με λιγο πιο νεο chip και 3G?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι για το Teclast X98 Pro με τα 4GB Ram.

Το έχει κανένας να πει εντυπώσεις σχετικά με την χρήση και αν έχει κολλήματα το android ή τα windows? Επίσης υπάρχει θέμα υπερθέρμανσης?

Η τιμή είναι αρκετά καλή για αυτά που προσφέρει.

 

Και εγω αυτο θελω αλλα με φοβιζει το προβλημα με τις θερμοκρασιες.Σου προτεινω να περιμενεις να βγουνε τα νεα μοντελα με αυτο το chip για να δουμε εαν λυθει το προβλημα.Ιδια χαρακτηριστικα θα εχουνε πανω-κατω

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν παιρνεις ayto http://www.banggood.com/Teclast-X98-Air-3G-Quad-Core-9_7-Inch-Dual-OS-IPS-Tablet-p-967230.html

που εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με λιγο πιο νεο chip και 3G?

Ακόμα δεν το έχω παραγγείλει οπότε θα κοιτάξω να του πάρω αυτό που είπες απλά με βολεύει το gearbest γιατί είδα ότι μπορείς να βάλεις και κουπόνι με την παραγγελία και να το πάρεις λίγο πιο φθηνά εκτός και αν το κάνει και το banggood tο ίδιο επίσης θέλω να βάλω μαζί και ενα tv box για μένα δεν ξέρω το banggood έχει tv boxes

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είναι κακό για τα λεφτά του...! Βέβαια ένα lenovo που πήρα στα χέρια μου δεν μου άφησε και την καλύτερη εμπειρία. Οι οθόνες της lenovo δεν έχουν καθόλου ζωντανα χρώματα και γενικά το tablet ήταν αρκετά αργό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό για τα λεφτά του...! Βέβαια ένα lenovo που πήρα στα χέρια μου δεν μου άφησε και την καλύτερη εμπειρία. Οι οθόνες της lenovo δεν έχουν καθόλου ζωντανα χρώματα και γενικά το tablet ήταν αρκετά αργό.

 

Ευχαριστω. Δεν θα το αγορασω. Δωρεαν θα το παρω απο τον προγραμμα Bonus της AlphaBank

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα...Εχω σκοπο να αποκτησω το ταμπλετ Lenovo Yoga 2 με 10 ιντσες και Android στα 260 ευρω..το εχει κανεις??αξιζει στα λεφτα του η να κοιταξω κατι αλλο...μαρεσει π εχει επεξεργαστη κ καρτα γραφικων της intel κ αυτο για μενα μετραει αρκετα...

Ευχαριστω!

 

Τελικα το πηρα κ το εχω σχεδον 1 μηνα και...το ταμπλετ παιδια πεταει...αξιζει τα λεφτα του..το ειχα παρει με προσφορα δεν ξερω ποσο εχει τωρα....δεν κολλαει πουθενα...παιζει ολα τα τελευταια παιχνιδια....8 ωρες με ανοιχτο wifi με αυνεχομενο σερφαρισμα...βιντεακια σε υψηλη αναλυση παιχνιδια 3d και με βγαζει ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ 8 ωρες και!!!λιγο αργει να φορτισει αλλα με τετοια μπαταρια λογικο μ ειναι...επισης παιρνει καρτα sd οπως και sim... Το συνιστω ανεπιφυλαχτα!!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγώ πήρα αυτό πριν από δύο μήνες περίπου και δεν το έχω μετανοιώσει. Φανταστική οθόνη, απίστευτος ήχος, κανένα lag πουθενά και άμεση αναβάθμιση σε lollipop. Το μόνο εκνευριστικό είναι ο launcher που έχουν τα lenovo, αλλά αυτό δεν θεωρείται καν μειονέκτημα...

Δεν ξέρω κατά πόσο σε ενδιαφέρει το 3g, αλλά προσωπικά το θεωρώ άχρηστο, καθώς μπορώ να κάνω πάντα tethering από το κινητό μου. Επειδή λοιπόν τάμπλετ δεν αγοράζουμε κάθε μέρα, και αν αναλογιστούμε τη 10άρα οθόνη και τη διπλάσια ram, πιστεύω αξίζει τα 40 ευρώ παραπάνω, για αυτό και το πήρα άλλωστε. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-Tab-4G τη λέτε τα αξίζει τα 129 ευρώ ή έχετε να μου προτείνεται κάτι άλλο στην ίδια τιμή?
Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό πριν από δύο μήνες περίπου και δεν το έχω μετανοιώσει. Φανταστική οθόνη, απίστευτος ήχος, κανένα lag πουθενά και άμεση αναβάθμιση σε lollipop. Το μόνο εκνευριστικό είναι ο launcher που έχουν τα lenovo, αλλά αυτό δεν θεωρείται καν μειονέκτημα...

Επειδή λοιπόν τάμπλετ δεν αγοράζουμε κάθε μέρα, και αν αναλογιστούμε τη 10άρα οθόνη και τη διπλάσια ram, πιστεύω αξίζει τα 40 ευρώ:)

 

Γραφω και πιο πανω οτι δεν θα αγορασω tablet. Μπορω να παρω αυτο που ρωταω δωρεαν μεσω της Alpha Bank και των ποντων bonus που εχω μαζεψει. Επομενως δεν διαλλεγω, εγω δυο δυνατοτητες , ή να το παρω ή οχι.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Γραφω και πιο πανω οτι δεν θα αγορασω tablet. Μπορω να παρω αυτο που ρωταω δωρεαν μεσω της Alpha Bank και των ποντων bonus που εχω μαζεψει. Επομενως δεν διαλλεγω, εγω δυο δυνατοτητες , ή να το παρω ή οχι.

Να το πάρεις, και πες μας και πόσους πόντους θέλει .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ψάχνω ένα ταμπλετ μόνο για ταινίες. Απλά οι ταινίες είναι όλες rip από blu Ray και δεν έχουν υπότιτλους γιατί τα αγοράζω από το εξωτερικό. Προσωπικά θέλω άριστη οθόνη και να μπορεί να παίξει αρχεία σε καλή ανάλυση. Θα μπορώ κάπως να κατεβάσω υπότιτλους μέσω του ταμπλετ; Τι προτείνετε; Τιμή όσο το δυνατόν φθηνότερο.
Link to comment
Share on other sites

Να το πάρεις, και πες μας και πόσους πόντους θέλει .... :)

Θελει 48000 ποντους bonus

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον πάω για Teclast X98 Air III από Tinydeal.com.

έχει κανένα θέμα με τις αποστολές το συγκεκριμένο site?

Υπάρχει περίπτωση να μην το στείλει ποτέ ή να το καθυστερήσει κανένα μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον πάω για Teclast X98 Air III από Tinydeal.com.

έχει κανένα θέμα με τις αποστολές το συγκεκριμένο site?

Υπάρχει περίπτωση να μην το στείλει ποτέ ή να το καθυστερήσει κανένα μήνα?

 

Διορθωση: Υπάρχει περίπτωση να το στείλει ή να μην το καθυστερήσει κανένα μήνα?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση μάλλον θα το πάρω από geekbuying γιατί το tinydeal δίνει 6 μήνες εγγύηση, ενώ το geekbuying 1 χρόνο.

 

@Roid_rage: Δεν σε κατάλλαβα, εννοείς ότι είναι φερέγγυο το tinydeal και δεν θα έχω καθυστερήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση μάλλον θα το πάρω από geekbuying γιατί το tinydeal δίνει 6 μήνες εγγύηση, ενώ το geekbuying 1 χρόνο.

 

@Roid_rage: Δεν σε κατάλλαβα, εννοείς ότι είναι φερέγγυο το tinydeal και δεν θα έχω καθυστερήσεις?

 

Οχι, το αντιθετο. Παρτο απο banggood ή geekbuying

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν δέχονται πληρωμή με Paypal ούτε και με κάρτα Winbank ή Eurobank.... grrrrrrrrrr

Στο banggood περνάνε οι ελληνικές κάρτες για κάποιο λόγο. Αν και μπορείς να βάλεις χρήματα στο balance του paypal με τους γνωστους τρόπους και τις γνωστές προμήθειες.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από το balance δεν μπορείς να κανείς πληρωμή γιατί δεν σου δίνει αυτή την επιλογή. Αν πας με PayPal σου επιτρέπει μόνο κάρτα.

Θα δοκιμάσω και μια πιστωτική virtual που έχω, αν και ήθελα PayPal για να μπορώ να κάνω dispute αν κάτι πάει στραβά.

Link to comment
Share on other sites

Από το balance δεν μπορείς να κανείς πληρωμή γιατί δεν σου δίνει αυτή την επιλογή. Αν πας με PayPal σου επιτρέπει μόνο κάρτα.

Θα δοκιμάσω και μια πιστωτική virtual που έχω, αν και ήθελα PayPal για να μπορώ να κάνω dispute αν κάτι πάει στραβά.

Κάτι κανείς λάθος, αν έχεις λεφτά στο balance η πληρωμή γίνεται από εκεί. Αρκεί να έχεις στο balance όλο το ποσό που απαιτείται για την αγορά γιατί αν δεν φτάνει το ποσό πάει να τραβήξει από την κάρτα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...