Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει αναφερει καποιο παιδι εδω μεσα οτι καλο ειναι να την βγαζουμε και να την καθαριζουμε απο τυχον βρωμιες. Προσωπικα το κανω συχνα οποτε και πιθανον γιαυτο να μην εχω γρατζουνιες-νιτσες!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν το παρω απο εδω http://www.birdphone.gr/gr/prdid/a4e1a53ffaa14ed09b604f4766a703cd/productinfo.aspx

τι παιζει μετην εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

αν το παρω απο εδω http://www.birdphone.gr/gr/prdid/a4e1a53ffaa14ed09b604f4766a703cd/productinfo.aspx

τι παιζει μετην εγγυηση?

 

Έχεις κανονικά εγγύηση 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω να μπω στο ιντερνετ και εκει που παταω το μπλε κουτι ξερερε του εξπλορερ πατιεται λιγο και τρεμει και δε μπαινει τι συμβαινει?κανω hard reset??
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πατας παρατεταμένα; Οκ ισως ειναι αστεία η ερώτηση μου, αλλα μου φαινετε οπως οταν θες να κανεις μετακίνηση τα tiles.

αλλα αν τρεμει για λίγο και σταματάει προφανως ειναι κατι αλλο :)

Link to comment
Share on other sites

το χω κανει αυτο ενα σωρο φορες θα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δεν θελω να χασω τα αρχεια μου και αυτο το backup δε ξερω πως γινεται
Link to comment
Share on other sites

παιδια το υλικο κατασκευης τι λεει?

με την χρηση φθειρεται?

 

Τι εννοείς χρήση; Με το να το πιάνεις; Όχι. Μέσα στη θήκη δεν παθαίνει τίποτα. Καλό είναι τη θήκη να τη βγάζεις και να τη καθαρίζεις μια φορά το μήνα. Με τη θήκη επίσης η μεταλική πλάκα στο πίσω μέρος παίρνει απόσταση από το «έδαφος» και δεν γρατζουνιέται.

Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε στο φόρουμ! Είμαι πλέον κι εγώ κάτοχος του Lumia 800. ¨Εχω αρκετά ερωτήματα. Διάβασα πολλές σελίδες εδώ μέσα αλλά δε μου λύθηκαν κάποιες απορίες. Αν δεν υπάρχουν λύσεις σ' αυτά που θα ρωτήσω μάλλον θα αναγκαστώ να το πουλήσω, γιατί θα είναι το απόλυτο ξενέρωμα! Σας παρακαλώ όσοι γνωρίζετε, δώστε μου απαντήσεις! 1): Ρυθμίσεις κάμερας δεν υπάρχουν; 2): Ανακάλυψα μετά λύπης μου ότι δεν υπάρχει ισοσταθμιστής ή ενίσχυση ήχου, τίποτα που να παραμετροποιεί τον ήχο του music player. Υπάρχει κάποια λύση; 3): Όταν ανοίγω το drive μου βρίσκει και εκτός σύνδεσης αμέσως σήμα, είναι το καλύτερο gps που έχω δει σε κινητό, αλλά η χαρά μου δεν κράτησε για πολύ, καθώς πέρα από την ανυπαρξία πυξίδας, μου δείχνει το χάρτη κάθε φορά όπως να ΄ναι, δεν είναι καλιμπραρισμένο τουλάχιστον στο βορρά. Υπάρχει δυνατότητα με κάποια ρύθμιση ή εφαρμογή να μου δείχνει τουλάχιτον σωστά τους χάρτες από βορρά προς νότο; 4): Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να μπορώ να έχω μητρώο κλήσεων και μηνυμάτων; 5): Όσο κι αν έψαξα, δε μπόρεσα να βρω πόση μνήμη μου πιάνουν τα τραγούδια, οι φωτογραφίες μου και οι εφαρμογές. Πουθενά δε γράφει εναπομείνασα μνήμη, ή χρησιμοποιούμενη μνήμη. 6): Δεν υπάρχει ρύθμιση να λειτουργεί μόνο σε GSM δίκτυο; Δε θέλω να λειτουργεί σε 3G. 7): Όταν γράφω μήνυμα, δε μου εμφανίζει πουθενά πόσα γράμματα μου απομένουν μέχρι να τελειώσει. Υποστηρίζει μήνυμα των 70, ή των 160 χαρακτήρων; Πώς θα γίνει να εμφανιστεί; Κι αν υποστηρίζει μήνυμα με 70 χαρακτήρες πώς θα γίνει να αλλάξει η ρύθμιση και να υποστηρίζει 160; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την υπομονή σας και τις απαντήσεις σας! Edited by rishi
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη δουλειά και δεν μπορώ να σου απαντήσω εκτενώς. Μόλις γυρίσω σπίτι και βρω χρόνο (γιατί σαλπάρει και το πειρατικό σήμερα...) θα σου απαντήσω.
Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τι γίνεται με το nokia reading. εχει βγει στο market? εγω δεν το βλεπω πουθενα ακομα, εχω hotmail με χώρα Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τι γίνεται με το nokia reading. εχει βγει στο market? εγω δεν το βλεπω πουθενα ακομα, εχω hotmail με χώρα Ελλάδα

 

ουτε nokia reading ουτε nokia tv ουτε nokia music 2.0

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη δουλειά και δεν μπορώ να σου απαντήσω εκτενώς. Μόλις γυρίσω σπίτι και βρω χρόνο (γιατί σαλπάρει και το πειρατικό σήμερα...) θα σου απαντήσω.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, φίλε μου. Ελπίζω να υπάρχει λύση.

Link to comment
Share on other sites

ουτε nokia reading ουτε nokia tv ουτε nokia music 2.0

 

εγώ ρε παιδιά γιατί τα βλέπω αυτά στο market? παίζει κατi με το hotmail mou?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απλά υπέροχο το έχω εδώ και κανένα δίμηνο στα χερια μου και είναι υπέροχο το προτείνω σε όλους σας!!! Αλλα ψάχνω εδώ και μέρες θήκη και μια προστασία οθόνης αλλα δεν έχω βρε τίποτα ακόμα δυστυχώς τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε παιδιά γιατί τα βλέπω αυτά στο market? παίζει κατi με το hotmail mou?

 

εχεις βαλει ελληνικο live id ;

 

Το κινητό είναι απλά υπέροχο το έχω εδώ και κανένα δίμηνο στα χερια μου και είναι υπέροχο το προτείνω σε όλους σας!!! Αλλα ψάχνω εδώ και μέρες θήκη και μια προστασία οθόνης αλλα δεν έχω βρε τίποτα ακόμα δυστυχώς τι να κάνω;

 

για προστασια οθονης παρα με zagg, θα σου βγαλει ομως την πιστη να την περασεις!

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Zagg ειναι η σιλικονατη που εχει στη συσκευασια?

 

zagg ειναι αυτη http://www.zagg.com/invisibleshield/nokia-lumia-800-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Επειδή προσπαθώ να διαλέξω ανάμεσα σε lumia 800 και Ν8...

Οσοι είχατε και τα δύο τί θα με συμβουλευατε? Θέλω καλή κάμερα στο κινητό μου!

Υπάρχει κάτι σημαντικο που λείπει απο το Ν8 και το έχει το Lumia 800 ...ωστε να συμβιβαστώ με την χειρότερη καμερα του Lumia???

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προσπαθώ να διαλέξω ανάμεσα σε lumia 800 και Ν8...

Οσοι είχατε και τα δύο τί θα με συμβουλευατε? Θέλω καλή κάμερα στο κινητό μου!

Υπάρχει κάτι σημαντικο που λείπει απο το Ν8 και το έχει το Lumia 800 ...ωστε να συμβιβαστώ με την χειρότερη καμερα του Lumia???

 

Έχω και τα δυο κινητά,το Lumia το χρησιμοποιώ από τότε που πρωτοβγηκε στην Ελλάδα όπως και το Νοκια Ν8

Λοιπόν όλα εξαρντουνται κυρίως από εσενα και ποιες είναι οι ανάγκες σου.

Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα όπως λες πήγαινε για το ν8 η περιμενε για το 808 pure view που συγκριτικά θα σου προσφερει καλήτερη εμπειρία.

Η κάμερα του Lumia είναι καλή αλλά σε σχέση με του ν8 είναι πολύ κατώτερη.

Εγώ σου προτείνω να δεις πιο λειτουργικό σου ταιριαζει πιο πολύ.

Το ν8 υστερεί σε browser,keyboard,οθόνη(;)και σε εφαρμογές.

Το lumia υστερεί σε features όπως HDMI,Bluetooth,Camera,Usb mass storage.

 

Επίσης αν σου αρέσει τοσο το design του 800 μπορείς να κοιτάξεις το ν9 που έχει παρόμοια features με το Symbian.

Η προσωπική μου εμπειρία και με τα δυο κινητά είναι άκρως ικανοποιητική και σου προτείνω και τα δυο.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Έχω και τα δυο κινητά,το Lumia το χρησιμοποιώ από τότε που πρωτοβγηκε στην Ελλάδα όπως και το Νοκια Ν8

Λοιπόν όλα εξαρντουνται κυρίως από εσενα και ποιες είναι οι ανάγκες σου.

Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα όπως λες πήγαινε για το ν8 η περιμενε για το 808 pure view που συγκριτικά θα σου προσφερει καλήτερη εμπειρία.

Η κάμερα του Lumia είναι καλή αλλά σε σχέση με του ν8 είναι πολύ κατώτερη.

Εγώ σου προτείνω να δεις πιο λειτουργικό σου ταιριαζει πιο πολύ.

Το ν8 υστερεί σε browser,keyboard,οθόνη(;)και σε εφαρμογές.

Το lumia υστερεί σε features όπως HDMI,Bluetooth,Camera,Usb mass storage.

 

Επίσης αν σου αρέσει τοσο το design του 800 μπορείς να κοιτάξεις το ν9 που έχει παρόμοια features με το Symbian.

Η προσωπική μου εμπειρία και με τα δυο κινητά είναι άκρως ικανοποιητική και σου προτείνω και τα δυο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την λεπτομερή απάντηση. Το pureview φαίνεται πως θα είναι πολυ ακριβό (αν και νωρίς to skroutz δίνει ~650 ευρώ). Ισως όταν πέσει η τιμή του στα μισά ...βλέπουμε... αν και πιστέυω μέχρι τότε θα υπάρχουν lumia με κάμερα pureview.

Για την ώρα θα πρεπει μέσα στον μήνα να διαλέξω κάποιο απο τα Ν8 και Lumia800...και νομίζω κλείνω προς το N8... μάλλον. :D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την λεπτομερή απάντηση. Το pureview φαίνεται πως θα είναι πολυ ακριβό (αν και νωρίς to skroutz δίνει ~650 ευρώ). Ισως όταν πέσει η τιμή του στα μισά ...βλέπουμε... αν και πιστέυω μέχρι τότε θα υπάρχουν lumia με κάμερα pureview.

Για την ώρα θα πρεπει μέσα στον μήνα να διαλέξω κάποιο απο τα Ν8 και Lumia800...και νομίζω κλείνω προς το N8... μάλλον. :D

 

Ειναι απιστευτα καλο κινητο και κανει πραγματικα τα παντα αλλα μην περιμενεις social ευκολιες (People hub) και εφαρμογες οπως στο Lumia 800.

οπως ειπα και πριν εξαρταται απο εσενα και τις αναγκες σου.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Είμαι καινούριος κάτοχος ενός Lumia 800. Έχω μερικά παιχνίδια .xap αλλά δεν γνωρίζω πως να τα στείλω-εγκαταστήσω στο κινητό μου. Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου πει λίγο αναλυτικά; :)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...