Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά απο gps πως παει (ταχύτητα κλειδώματος δορυφορων κλπ) ; Χωρίς mobile data μιλαω. To gps από μόνο του!

 

Επίσης το nokia drive είναι ικανοποιητικο και εντελώς free ;

Ευχαριστώ!

 

Κλειδώνει πιο γρήγορα από το νοκια Ν8 που έχω ως μέτρο σύγκρισης.

Λιγα δευτερόλεπτα θελει.

Απλά οταν ψαχνεις περιοχές πρέπει να τις γράφεις σωστά γιατί αλλιώς δε στις βρισκει.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κλειδώνει πιο γρήγορα από το νοκια Ν8 που έχω ως μέτρο σύγκρισης.

Λιγα δευτερόλεπτα θελει.

Απλά οταν ψαχνεις περιοχές πρέπει να τις γράφεις σωστά γιατί αλλιώς δε στις βρισκει.

 

Μιλάς χωρις mobile data ενεργοποιημένο , ετσι ;

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς χωρις mobile data ενεργοποιημένο , ετσι ;

 

Ναι φιλε μου

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

με την αναβάθμιση χάνω μηνυματα επαφές αρχεία?

 

Μετα την αναβαθμιση οχι :)

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου

lock σε 2sec χωρίς data

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

lock σε 2sec χωρίς data

 

Ναι φιλε μου

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά ! Στα τελευταια updates κατάφεραν να μην κλείνει το wifi όταν είναι σε sleep mode το κινητό ; Επίσης τα push notifications λειτουργούν κανονικά ή έίναι όπως πιο παλιά που η ειδοποίηση ερχόταν 3-4 λεπτά μετα ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά ! Στα τελευταια updates κατάφεραν να μην κλείνει το wifi όταν είναι σε sleep mode το κινητό ; Επίσης τα push notifications λειτουργούν κανονικά ή έίναι όπως πιο παλιά που η ειδοποίηση ερχόταν 3-4 λεπτά μετα ;

 

Όταν είναι σε sleep mode το κινητό τα πάντα είναι απενεργοποιημένα (ψάξε σε google "Windows Phone Applications Tombstoned" και θα δεις τι ακριβώς εννοώ).

Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά δοκίμασα στο SkyDrive να βάλω μουσική και παίζει μια χαρά και στον υπολογιστή και στο κινητό εβαλα και βίντεο από το κινητό και από τον υπολογιστή ενώ τα εμφανίζει στο SkyDrive από το λουμια δεν μπορώ να τα παίξω έχω καμία ρύθμιση η απλά δεν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά δοκίμασα στο SkyDrive να βάλω μουσική και παίζει μια χαρά και στον υπολογιστή και στο κινητό εβαλα και βίντεο από το κινητό και από τον υπολογιστή ενώ τα εμφανίζει στο SkyDrive από το λουμια δεν μπορώ να τα παίξω έχω καμία ρύθμιση η απλά δεν γίνεται;

 

Δοκίμασε το sky music

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι σε sleep mode το κινητό τα πάντα είναι απενεργοποιημένα (ψάξε σε google "Windows Phone Applications Tombstoned" και θα δεις τι ακριβώς εννοώ).

 

Το εψαξα, αλλα η ερώτηση μου βασικά είναι εαν εχω wifi on και mobile data μόνιμα off και είναι σε sleep mode το κινητό. Θα εχω live ειδοποιήσεις για e-mail, whatsapp κλπ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας εχω νοκια λουμια 800 και θα ηθελα να ρωτησω απο την στιγμη που θ ενεργοποιηθει η οικονομια μπαταριας ποση ωρα κανει να φορτισει το δικο σας λουμια 800 ;; το δικο μου κανει 2 ωρες κ20 λεπτα ...! μου φαινονται υπερβολικες σε σχεση με τ προηγουμενα κινητα μου (νοκια ν8 σε 1ωρα κ 35 λεπτα φορτιζε). Edited by makis_
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το sky music

 

το δοκίμασα δεν έχει διαφορα το αστείο είναι ότι τα εμφανίζει τα βιντεο στο SkyDrive απλά δεν τα παίζει μου βγάζει δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή αυτού του αρχείου καμία άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα δεν έχει διαφορα το αστείο είναι ότι τα εμφανίζει τα βιντεο στο SkyDrive απλά δεν τα παίζει μου βγάζει δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή αυτού του αρχείου καμία άλλη ιδέα;

 

Το sky player το δοκιμασες; παντως είμαι σίγουρος ότι υπαρχει εφαρμογή που παίζει μουσική από το sky drive γιατί είχα διαβάσει ένα άρθρο.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Το sky player το δοκιμασες; παντως είμαι σίγουρος ότι υπαρχει εφαρμογή που παίζει μουσική από το sky drive γιατί είχα διαβάσει ένα άρθρο.

 

μουσική παίζει κανονικά και στο SkyDrive και στο skymusic εγώ λέω για βιντεο.Αν τραβήξω ένα βιντεο και το ανεβάσω δεν μπορώ να το δω από κινητό μόνο από υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

τι είδος αρχείο είναι το βίντεο; ή εννοείς βίντεο που έχεις τράβηξει με το κινητό;

 

ναι τράβηξα βιντεο απο το κινητο και μάλιστα μικρό 6 δευτερόλεπτα το ανέβασα στο SkyDrive και μετά το έσβησα απο το κινητο μετά άνοιξα πάλι το SkyDrive πάτησα να παίξει το βίντεο και δεν μπορούσε να το αναπαράγει δοκίμασε και εσύ ρε φίλε αν δεν γίνεται ούτε σε σένα τότε δεν γίνεται καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιχειρήσει κανείς να κάνει full unlock το κινητό και να περάσει custom rom;

Τσέκαρα τις προάλλες τον bootloader μου και ήταν ξεκλείδωτος. Περίμενα λίγο για να βγει custom rom, τώρα που βγήκε, θα περιμένω λίγο ακόμα, να διαβάσω καλύτερα τι παίζει, πως επανέρχεσαι, αν έχει bugs η rom, και θα προχωρήσω.

Όχι οτι καίγομαι, πιο πολύ για το custom tile colour, γιατί για εφαρμογές έχω αγοράσει αρκετές με την δωροκάρτα των 50€ που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα τις προάλλες τον bootloader μου και ήταν ξεκλείδωτος. Περίμενα λίγο για να βγει custom rom, τώρα που βγήκε, θα περιμένω λίγο ακόμα, να διαβάσω καλύτερα τι παίζει, πως επανέρχεσαι, αν έχει bugs η rom, και θα προχωρήσω.

Όχι οτι καίγομαι, πιο πολύ για το custom tile colour, γιατί για εφαρμογές έχω αγοράσει αρκετές με την δωροκάρτα των 50€ που είχα.

 

Να σου πω την αλήθεια, με τις λαχτάρες που είχα τραβήξει με τα brickιάσματα στο Android και τις επαναφορές, φοβάμαι μέχρι και τον bootloader να ελέγξω... :p

Link to comment
Share on other sites

Ελεγχω τον bootloader, παταω ταυτοχρονο το volumeup και το power button μεχρι να νοιωσω μια στιγμιαια δονιση με κλειστο το κινητο παντα.

Μετα το συνδεω στο πισι και μετα απο λιγο ανοιγει μονο του και ανοιγει το zune. Αυτο σημαινει οτι ειναι κλειδωμενος ή δεν κανω κατι σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για full-unlock θελει hard-reset και δεν ξερω κατα ποσο να το εμπιστευτω, ενω στο Optimus 7 ηταν πολυ πιο απλο! Μακαρι να βγει κατι παρομοιο.

 

 

Θελω να πω κατι αλλο περι service Nokia, οσοι ειχατε διαβασει τα πιο παλια ποστς μου θα ειχατε δει πως ειχα ενα προβλημα με την οθονη. οταν την πατουσα εκανε κλακ οπως στ βιντεο (link).

Πηγα λοιπον το κινητο στο τοπικο Nokia Care και το εδωσα για να παει στο service. Το κινητο εφτασε στην arvato στην Αθηνα και απο εκει εφυγε στο εξωτερικο. Μετα απο 3 βδομαδες (οσο χρονο μου ειχαν πει στο Nokia Care) γυρισε στο τοπικο καταστημα μια καινουργια συσκευη με νεο ΙΜΕΙ φυσικη αλλα ειχε ενα αλλο προβλημα σχετικα με το πορτακι του usb (δειτε εδω).

Πριν δυο μερες ελαβα το παρακατω mail

 

http://i48.tinypic.com/xcvfuu.jpg

 

απαντωντας τους εξηγησα το προβλημα μου και σημερα το μεσημερι με πηρε ο υπευθυνος απο το τοπικο Nokia Care και μου ειπε πως θα παραγγειλει το ανταλλακτικο για το πορτακι και να περασω να το φτιαξουμε.

 

Μπορω να πω πως εχουν σωστο service αν και τους ειχα παρεξηγησει στην αρχη. Μπραβο στη Nokia!

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω πως εχουν σωστο service αν και τους ειχα παρεξηγησει στην αρχη. Μπραβο στη Nokia!

δοκιμασε να τους ρωτησεις ποσο εχει η αλλαγη πολυκαρβονικου πλαισιου!!στην κρητη μου ειπαν πως θα κοστισει ~200ευρω,στην θεσσαλονικη ~150,και στην αθηνα 50-100 το πολυ. για να διαπιστωσουν δε ποσο κοστιζει πρεπει να τους αφησεις εκει το κινητο!!!!στο μειλ που εστειλα στην νοκια μου ειπαν πως πρεπει να απευθυνθω στο νοκια σοπ. οι devs πανε με ρυθμο χελωνας,θαχουν βγει τα windows 9 μεχρι να σπασουν το λουμια 800.. :( κανενα ενδιαφερον για το λουμια 800. πραγματικα απογοητευμενος απο την επιλογη μου.δεν το πουλαω αν προτρεξει κανενας να πει σε απαλλαξω με 150ευρω.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να τους ρωτησεις ποσο εχει η αλλαγη πολυκαρβονικου πλαισιου!!στην κρητη μου ειπαν πως θα κοστισει ~200ευρω,στην θεσσαλονικη ~150,και στην αθηνα 50-100 το πολυ. για να διαπιστωσουν δε ποσο κοστιζει πρεπει να τους αφησεις εκει το κινητο!!!!στο μειλ που εστειλα στην νοκια μου ειπαν πως πρεπει να απευθυνθω στο νοκια σοπ. οι devs πανε με ρυθμο χελωνας,θαχουν βγει τα windows 9 μεχρι να σπασουν το λουμια 800.. :( κανενα ενδιαφερον για το λουμια 800. πραγματικα απογοητευμενος απο την επιλογη μου.δεν το πουλαω αν προτρεξει κανενας να πει σε απαλλαξω με 150ευρω.

 

unlock εχει βγει απλα θελει hard reset! γιατι χρειαζεσαι αλλαγη του πολυκαρβονικου πλαισιου;

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...