Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

unlock εχει βγει απλα θελει hard reset! γιατι χρειαζεσαι αλλαγη του πολυκαρβονικου πλαισιου;

 

θελω να βαλω το ασπρο..!

ακρη δεν βλεπω να βγαινει με το αν βγηκε κατι για τους κλειδωμενους bootloaders!!το hard reset ειναι τιποτα αν μπορω να φλασαρω!:p:lol:

2χρονια με galaxy s ημουν,απο την 2,1 μεχρι την 4 ειχα φλασαρει!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελεγχω τον bootloader, παταω ταυτοχρονο το volumeup και το power button μεχρι να νοιωσω μια στιγμιαια δονιση με κλειστο το κινητο παντα.

Μετα το συνδεω στο πισι και μετα απο λιγο ανοιγει μονο του και ανοιγει το zune. Αυτο σημαινει οτι ειναι κλειδωμενος ή δεν κανω κατι σωστα?

Και εγώ δεν το πέτυχα με τη πρώτη. Δεν θυμάμαι ακριβώς πώς το έκανα.

Νομίζω όμως, πως με κλειστό το τηλέφωνο, πάτησα volup+power (προφανώς εκτός καλωδίου, αλλιώς ανοίγει μόνο του). Δονήθηκε πολύ λίγο, άφησα το power, κράτησα το volup όμως πατημένο και το έβαλα στο usb. Έτσι ξαναέκανε δόνηση μεγαλύτερης διάρκειας και σε λίγο αναγνωρίστηκε απο τον υπολογιστή ως συσκευή, και για 2-3 λεπτά έψαχνε για drivers.

Η συσκευή δεν έδειχνε τίποτα.

Αν λοιπόν σε windows στο αναγνωρίσει σαν usb, και μετά σε ρωτήσει αν θέλεις να κάνεις μορφοποίηση δίσκου (προφανώς επιλέγεις όχι) τότε είναι ξεκλείδωτος. Επίσης στο εικονίδιο κάτω δεξιά, το ίδιο όπως πάντα όταν ψάχνει για driver, το έψαχνε driver για qualcomm bootloader, και για mmc συσκευή.

Σημασία έχει λοιπόν να βγει σαν εξωτερική μονάδα δίσκου, σαν usb, απλά επειδή δε διαβάζεται το περιεχόμενο, σου βγάζει να κάνει μορφοποίηση.

 

Εσένα δε σου πέτυχε η διαδικασία, και άνοιξε κανονικά η συσκευή. Νομίζω το θέμα είναι να μείνει πατημένο το volup και στη συνέχεια, και αφού το συνδέσεις δηλαδή με καλώδιο.

 

Μάλλον σε λίγες μέρες θα το κάνω, αφού βεβαιωθώ πώς επανέρχομαι σε εργοστασιακή branded κατάσταση που είμαι τώρα, γιατί δεν έχω καταλάβει ακριβώς τα φλασαρίσματα. (στο android και δη στα samsung με το odin είναι πολύ πιο εύκολα και απλά, και ασφαλή φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας εχω νοκια λουμια 800 και θα ηθελα να ρωτησω απο την στιγμη που θ ενεργοποιηθει η οικονομια μπαταριας ποση ωρα κανει να φορτισει το δικο σας λουμια 800 ;; το δικο μου κανει 2 ωρες κ20 λεπτα ...! μου φαινονται υπερβολικες σε σχεση με τ προηγουμενα κινητα μου (νοκια ν8 σε 1ωρα κ 35 λεπτα φορτιζε).
Link to comment
Share on other sites

οσο και αν διαβασα στο xda δεν λεει πουθενα πως ξεκλειδωνει ο bootloader αν δεν ειναι quallcomm.βασικα δεν εχουν ψαξει καθολου τι γινεται με οποιον εχει dload.τσαμπα η χαρα..:(

@μακη εχει και μεγαλυτερη μπαταρια απο το προηγουμενο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας εχω νοκια λουμια 800 και θα ηθελα να ρωτησω απο την στιγμη που θ ενεργοποιηθει η οικονομια μπαταριας ποση ωρα κανει να φορτισει το δικο σας λουμια 800 ;; το δικο μου κανει 2 ωρες κ20 λεπτα ...! μου φαινονται υπερβολικες σε σχεση με τ προηγουμενα κινητα μου (νοκια ν8 σε 1ωρα κ 35 λεπτα φορτιζε).

 

Του lumia ειναι μεγαλυτερη η μπαταρια αν και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι παιζει ρολο και το λειτουργικο

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα το εξής εβαλα το βίντεο στο SkyDrive και μετά το έσβησα από το κινητό μετά μπήκα πάλι στο SkyDrive και τα βίντεο έπαιξαν μια χαρά άρα παιζει μέσω SkyDrive τα πάντα βίντεο μουσική και φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

ναι τράβηξα βιντεο απο το κινητο και μάλιστα μικρό 6 δευτερόλεπτα το ανέβασα στο SkyDrive και μετά το έσβησα απο το κινητο μετά άνοιξα πάλι το SkyDrive πάτησα να παίξει το βίντεο και δεν μπορούσε να το αναπαράγει δοκίμασε και εσύ ρε φίλε αν δεν γίνεται ούτε σε σένα τότε δεν γίνεται καθόλου

 

εμένα το παίζει, φιλε, αλλά κάνει πολλά παράσιτα. θα δοκιμάσω και στο σπίτι που έχω πολύ καλύτερη σύνδεση.

 

Μπράβο αφου άρχισε να τα παίζει, αρα μια χαρά είσαι

Edited by ianekat
Link to comment
Share on other sites

έκανα επαναφορά το τηλ και τώρα είναι αδύνατον να συνδεθώ με το λογαριασμό google, δεν με βάζει ουτε μου λέει να στείλει κωδικό επιβεβαίωσης όπως κάνει στο android, τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

έκανα επαναφορά το τηλ και τώρα είναι αδύνατον να συνδεθώ με το λογαριασμό google, δεν με βάζει ουτε μου λέει να στείλει κωδικό επιβεβαίωσης όπως κάνει στο android, τι να κάνω?

απο pc συνδεεσαι κανονικα με τους κωδικους τους οποιους βαζεις και στο κινητο?

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

απο pc συνδεεσαι κανονικα με τους κωδικους τους οποιους βαζεις και στο κινητο?

 

ναι και απο anfroid

Link to comment
Share on other sites

οσο και αν διαβασα στο xda δεν λεει πουθενα πως ξεκλειδωνει ο bootloader αν δεν ειναι quallcomm.βασικα δεν εχουν ψαξει καθολου τι γινεται με οποιον εχει dload.τσαμπα η χαρα..:(

@μακη εχει και μεγαλυτερη μπαταρια απο το προηγουμενο κινητο σου.

Δε γίνεται να γίνει downgrade ο bootloader στο lumia 800. Μόνο στο 710 δυστυχώς.

Προς το παρόν δηλαδή. Γιατί και ο ξεκλείδωτος bootloader σε μερικά lumia κατα τύχη βρέθηκε απο έναν χρήστη. Και μετά το προχώρησαν.

Τώρα που το ψάχνουν περισσότεροι, ίσως βρεθεί λύση και για τους άλλους bootloaders.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ομως εγινε αρχες απριλη και τωρα εχουμε τελη μαη..μεσα σε δυο μηνες,αν ασχολιοταν κοσμος θα επρεπε να ειχαν σπασει τα παντα..!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία.

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγορασω το lumia 800 θέλω να σας ρωτήσω τα εξής:

 

1. Με το update που έιχα διαβάσει πως τριπλασίασε την μπαταρία του ... ισχύει? Πόσο σας κρατάει με μια μέση χρήση? 2-3 μέρες???

 

2. Η κάμερά του βελτιώθηκε καθόλου με τα updates???

Βλέπω δέιγματα στο flickr και όλα παρουσιάζουν τεράστιο κόκκο και πολύ κακή συμπίεση/μετεπεξεργασία. Αντίθετα έχουν πολύ καλό χρώμα και dynamic range. Περίεργο γιατί οι φωτογραφίες του Ν9 (που έχει την ίδια κάμερα) ήταν πολύ πιο λεπτομερείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία.

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγορασω το lumia 800 θέλω να σας ρωτήσω τα εξής:

 

1. Με το update που έιχα διαβάσει πως τριπλασίασε την μπαταρία του ... ισχύει? Πόσο σας κρατάει με μια μέση χρήση? 2-3 μέρες???

 

2. Η κάμερά του βελτιώθηκε καθόλου με τα updates???

Βλέπω δέιγματα στο flickr και όλα παρουσιάζουν τεράστιο κόκκο και πολύ κακή συμπίεση/μετεπεξεργασία. Αντίθετα έχουν πολύ καλό χρώμα και dynamic range. Περίεργο γιατί οι φωτογραφίες του Ν9 (που έχει την ίδια κάμερα) ήταν πολύ πιο λεπτομερείς!!!

 

θα σου πω την εμπειρία μου συνεχεια WiFi ανοιχτό 1 ώρα πλοήγηση 30 λεπτα ομιλία 1 ώρα ψάξιμο και κατέβασμα εφαρμογές 2 ωρες ραδιόφωνο και γύρω στο 2ωρο ασχολούμαι μαζί του με εφαρμογές και αργά το βράδυ έχω ένα 30% 20% μπαταρια τωρα για φωτογραφίες ούτε εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά δεν ειναι και για κλάμματα και το προηγούμενο μου ηταν ν8 και με τα updates δεν είδα διαφορά

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω την εμπειρία μου συνεχεια WiFi ανοιχτό 1 ώρα πλοήγηση 30 λεπτα ομιλία 1 ώρα ψάξιμο και κατέβασμα εφαρμογές 2 ωρες ραδιόφωνο και γύρω στο 2ωρο ασχολούμαι μαζί του με εφαρμογές και αργά το βράδυ έχω ένα 30% 20% μπαταρια τωρα για φωτογραφίες ούτε εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά δεν ειναι και για κλάμματα και το προηγούμενο μου ηταν ν8 και με τα updates δεν είδα διαφορά

 

ειχα και γω N8,οτι ειπε το παιδι ισχυει.

η καμερα με στεναχωρει γιατι ξερω οτι η νοκια μπορει να βγαλει πολυ καλυτερα αποτελεσματα.

μακαρι να την βελτιωσουν κι αλλο.:)

 

Ερωτηση: Οταν αποθηκευεις μια νεα επαφη ή βαζεις νεα στοιχεια αυτα συνχρονιζονται με το windows live?

 

Επίσης έβγαλα τη θήκη μετά από 2 μήνες χρήσης και όντως έχει αφήσει σημάδι το οποίο μπορώ να πω ότι με ξενερωσε :( βέβαια είναι καλύτερο από γρατζουνιές. Έχει κάποιος άλλο το ιδιο πρόβλημα;

Edited by ceron
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

ειχα και γω N8,οτι ειπε το παιδι ισχυει.

η καμερα με στεναχωρει γιατι ξερω οτι η νοκια μπορει να βγαλει πολυ καλυτερα αποτελεσματα.

μακαρι να την βελτιωσουν κι αλλο.:)

 

Ερωτηση: Οταν αποθηκευεις μια νεα επαφη ή βαζεις νεα στοιχεια αυτα συνχρονιζονται με το windows live?

 

Επίσης έβγαλα τη θήκη μετά από 2 μήνες χρήσης και όντως έχει αφήσει σημάδι το οποίο μπορώ να πω ότι με ξενερωσε :( βέβαια είναι καλύτερο από γρατζουνιές. Έχει κάποιος άλλο το ιδιο πρόβλημα;

 

Ναι συγχρονιζει με live! Ρε παιδια σχετικα με αυτο με τη θηκη να τη βγαζετε μια φορα το 4ημερο το πολυ βδομαδα και να τη καθαριζετε!

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως ξεκλειδωνουμε το κινητό για να κατεβάζω δωρεαν παιχνίδια κλπ?βρέθηκε λύση?κάπου λέγανε ότι υπαρχει οδηγός εδω στο φόρουμ και δε το βρισκω:)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως ξεκλειδωνουμε το κινητό για να κατεβάζω δωρεαν παιχνίδια κλπ?βρέθηκε λύση?κάπου λέγανε ότι υπαρχει οδηγός εδω στο φόρουμ και δε το βρισκω:)

 

δεν ειναι σιγουρο πως γινεται πρεπει να εχεις ανοιχτο bootloader http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1587650

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τίποτα νεότερο για την εφαρμογή Nokia Usage Monitor???

Κατοχος του 900 εγώ εδω και λίγες μέρες!:D

Ευρωπαϊκό; έχει tango πάνω; φοβερή επιλογή αν και πολύ μεγάλο για 4.3

την εφαρμογή την περιμενουμε όλοι..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εχω την συγκεκριμενη συσκευη σε demo mode και θελω να την κανω κανονικη. Υπαρχει τροπος;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό; έχει tango πάνω; φοβερή επιλογή αν και πολύ μεγάλο για 4.3

την εφαρμογή την περιμενουμε όλοι..

 

Ναι...απο Αγγλία (phones4u)...ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία, εσείς στο δικό σας lumia 800 ποια έκδοση του λειτουργικού έχετε;

 

Tην .12070 .

Δεν μου έχει βγάλει κάποια ενημέρωση για νέα αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Tην .12070 .

Δεν μου έχει βγάλει κάποια ενημέρωση για νέα αναβάθμιση...

 

Εγώ λόγω Γερμανίας έχω την .12072. Ξέρει κανένας πότε θα βγει το update σε Tango;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...