Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με τη χρήση που του κανω μου βγάζει συνήθως μια μέρα. (Bluetooth On,Data on,3G on)Με μέτρια χρήση γυρω στις 2 μέρες.

 

Προτείνω να περιμενεις λιγες μέρες ακομα γιατί και εμένα στις αρχές το κινητό δεν είχε στρώσει στο θέμα μπαταρίας αλλά τώρα είμαι άπειρα ευχαριστημένος.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απενεργοποίησα το 3g και τώρα κρατάει πολύ περισσότερο... 'Εχω κάνει reset. τώρα θα περιμένω να στρώσει λίγο η μπαταρία του.
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησα το 3g και τώρα κρατάει πολύ περισσότερο... 'Εχω κάνει reset. τώρα θα περιμένω να στρώσει λίγο η μπαταρία του.

Σε λιγες μερες βγαινει νεα αναβαθμιση με βελτιωση και στην μπαταρια (εκτος των αλλων). Θα ελεγα να περιμενει ςνα την κανεις και μετα να δεις. Εντωμεταξυ εισαι ηδη στην 12070;; Εχεις κανεις 10 πληρεις κυκλους φορτισης;

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες βγαινει νεα αναβαθμιση με βελτιωση και στην μπαταρια (εκτος των αλλων). Θα ελεγα να περιμενει ςνα την κανεις και μετα να δεις. Εντωμεταξυ εισαι ηδη στην 12070;; Εχεις κανεις 10 πληρεις κυκλους φορτισης;

 

Βασικά δεν θυμάμαι ποιος είναι ο κωδικός που πατάω για να μου δείξει την έκδοση (*#..#). Μέχρι στιγμής έχει κάνει 4ις κύκλους φόρτισης..

Στο zune μου λέει current phone software version: 7.10 (8107) και δεν κάνει κάποια αναβάθμιση.

Edited by nickoskr
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν θυμάμαι ποιος είναι ο κωδικός που πατάω για να μου δείξει την έκδοση (*#..#). Μέχρι στιγμής έχει κάνει 4ις κύκλους φόρτισης..

Στο zune μου λέει current phone software version: 7.10 (8107) και δεν κάνει κάποια αναβάθμιση.

Ο κωδικός είναι *#0000# αλλά δεν γνωρίζω αν είναι λειτοουργεί και στα WP7.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχω 4 ερωτησεις..Οποιος ξερει να μου πει..

 

1. Το τηλέφωνο εχει καποιος τρόπο ειδοποιήσης των χαμένων κλήσεων η sms ?

2. To nokia drive το ειχα αφησει κανενα 3 λεπτο εξω και ακομα ελεγε αναζητηση GPS

3. εχει βρεθεί κάποιος τρόπος μηπως να γινει disable to vibration response στο back κλπ ?

4. Θα πάρει τελικά update σε W8 ?? (Αν εχει κάποιος κάποια Ενημέρωση)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω 4 ερωτησεις..Οποιος ξερει να μου πει..

 

1. Το τηλέφωνο εχει καποιος τρόπο ειδοποιήσης των χαμένων κλήσεων η sms ?

2. To nokia drive το ειχα αφησει κανενα 3 λεπτο εξω και ακομα ελεγε αναζητηση GPS

3. εχει βρεθεί κάποιος τρόπος μηπως να γινει disable to vibration response στο back κλπ ?

4. Θα πάρει τελικά update σε W8 ?? (Αν εχει κάποιος κάποια Ενημέρωση)

 

1. Ναι

2. Λογικα δεν ειχες ανοιχτο το Location στα Settings γιατι σε εμενα κλειδωνει σε ενα δευτερολεπτο.

3. Οχι ισως σε καποιο update

4. Ενας θεος ξερει :ρ

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Thank you, και πως σε ειδοποιει για τις χαμένες κλησεις... ?

 

Με δυο τροπους.

 

ή στην lock screen οταν πας να ξεκλειδωσεις το κινητο.

ή στο live tile του τηλεφωνου

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Με δυο τροπους.

 

ή στην lock screen οταν πας να ξεκλειδωσεις το κινητο.

ή στο live tile του τηλεφωνου

 

 

Ναι δεν λεω αυτό...τυπου heartbeat σε καποιο led.. η οπως στο iphone εστω, με ηχο καθε λιγο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λεω αυτό...τυπου heartbeat σε καποιο led.. η οπως στο iphone εστω, με ηχο καθε λιγο

 

Δε υπαρχει κάποιος άλλος τροπος. Ή δε ξέρω εγώ κάποιον :ρ

Μακάρι να βγάλει η Νοκια το Sleeping Screen που έχει στα Symbian.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το market αρχιζει να χανει σε ρυθμο νεων και πανω απο ολα ενδιαφεροντων apps , τι λετε ?

 

Κατεβασε το CooLApps (Cool Apps σε μια λεξη)

και το Marketplace Deals για να βρισκεις εφαρμογες γιατι και εγω εχω ενα θεματακι και δε βρισκω :p

αν και γενικοτερα συμφωνω

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το CooLApps (Cool Apps σε μια λεξη)

και το Marketplace Deals για να βρισκεις εφαρμογες γιατι και εγω εχω ενα θεματακι και δε βρισκω :p

αν και γενικοτερα συμφωνω

+100

 

By the way

 

Ψαχνω μια θήκη σιλικόνης Λευκη (οχι διαφανή) nokia lumia 800. Ξερετε που μπορεί να βρώ κάπου βόρεια προαστεια ή αν εχει καποιος και δεν την θέλει pm.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά πως γράφουμε μήνυμα με 160 χαρακτήρες;

Γράφω ελληνικά κι όλα κεφαλαία αλλά πάλι με περιορίζει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά πως γράφουμε μήνυμα με 160 χαρακτήρες;

Γράφω ελληνικά κι όλα κεφαλαία αλλά πάλι με περιορίζει...

 

χμ εγω γραφω κανονικα (με μικρα και auto correction δηλαδη) και ειναι στους 160 και στον παραληπτη πηγαινουν κεφαλαια.

δε εχω αντιπετωπησει ποτε το προβλημα σου :worry:

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

χμ εγω γραφω κανονικα (με μικρα και auto correction δηλαδη) και ειναι στους 160 και στον παραληπτη πηγαινουν κεφαλαια.

δε εχω αντιπετωπησει ποτε το προβλημα σου :worry:

 

Δεν είμαι απολύτως σίγουρος αλλά νομίζω πως στην αρχή δεν είχα πρόβλημα...

Τώρα γράφω, και μετά από 3-4 σειρές μου εμφανίζει κάτω "2 μηνύματα" και κάτι χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι απολύτως σίγουρος αλλά νομίζω πως στην αρχή δεν είχα πρόβλημα...

Τώρα γράφω, και μετά από 3-4 σειρές μου εμφανίζει κάτω "2 μηνύματα" και κάτι χαρακτήρες

 

Μήπως βάζεις και λατινικούς χαρακτήρες ; Γιατί πάει αυτόματα στους 70 μετά.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλξουμε την μορφή του μενού των apps ? Επίσης γιατι τώρα μου εμφανίζει τις εφαρμογές αλφαβητικά με τα γράμματα απο πάνω ? Στην αρχή νομίζω δεν ηταν ετσι??? Στις αναφρές μηνυμάτων δεν γίνεται αντι για το νούμερο της επαφής να δείχνει το ονομα ?? Ειναι δυνατόν να γυρνάμε 10 χρόνια πισω με smartphone κινητό ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι απολύτως σίγουρος αλλά νομίζω πως στην αρχή δεν είχα πρόβλημα...

Τώρα γράφω, και μετά από 3-4 σειρές μου εμφανίζει κάτω "2 μηνύματα" και κάτι χαρακτήρες

Τρέξε την εφαρμογή "Ρύθμιση Δικτύου" μέσα από το μενού για μα σεταρει όλες τις ρυθμίσεις σχετικά με sms,mms,apn. Μετά θα είσαι οk άσχετα αν χρησιμοποιείς Ελληνικα ή Αγγλικά στα μηνυματα σου.

Ρε παιδιά, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλξουμε την μορφή του μενού των apps ? Επίσης γιατι τώρα μου εμφανίζει τις εφαρμογές αλφαβητικά με τα γράμματα απο πάνω ? Στην αρχή νομίζω δεν ηταν ετσι??? Στις αναφρές μηνυμάτων δεν γίνεται αντι για το νούμερο της επαφής να δείχνει το ονομα ?? Ειναι δυνατόν να γυρνάμε 10 χρόνια πισω με smartphone κινητό ?

καλησπερα. Οταν περνάμε πολλές εφαρμογές στην συσκευή τότε στο μενού βγάζει τα γράμματα της αλφαβητας ξεκινώντας από τα Ελληνικά και συνεχίζοντας με τα Αγγλικά. Ο λόγος είναι για να βρισκεις πολύ ευκολότερα την εφαρμογή που ψαχνεις. Αν θές πχ το Skype μπορεις είτε να το εχεις pin στο start screen ή να μπεις στο μενού, να πατήσεις ένα οποιοδήποτε γράμμα για να βγάλει όλη την αλφαβήτα Ελληνική και Αγγλική και να επιλέξεις το S για να σε πάει στις εφαρμογές που ξεκινάνε με S. Εμένα προσωπικά με ςχει βολέψει παρα πολύ αυτή η λειτουργία. Είναι απο αυτά τα καθημερινά που διευκολύνουν. Δυστηχως αυτο δεν απενεργοποιειται αλλα θα δεις ότι είναι πολύ εύχρηστο. Για τις αναφορές δεν γίνεται κάτι. Ίσως σε μελλοντικό update

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες ημέρες έχω ένα πρόβλημα κατά τον συγχρονισμό του zune με τον server της microsoft για τον έλεγχο των ενημερώσεων. Μου επιστρέφει συνέχεια το κωδικό σφάλματος 80072F0D. Ξέρει κανένας τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα μάθατε τα νεα δεν παίρνουμε 8αρια πραγματικό χαστούκι παιδιά πραγματικα μια ζωή θα μας απογοητεύει η microsoft θα βγάλει μόνο μια 7.8 λιγες λειτουργίες δηλαδή...μα καλα είμαστε σοβαροι??είναι δυνατόν??ντροπή....:(:(
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα μάθατε τα νεα δεν παίρνουμε 8αρια πραγματικό χαστούκι παιδιά πραγματικα μια ζωή θα μας απογοητεύει η microsoft θα βγάλει μόνο μια 7.8 λιγες λειτουργίες δηλαδή...μα καλα είμαστε σοβαροι??είναι δυνατόν??ντροπή....:(:(

 

Tην πατήσαμε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά παιδιά, δεν έγινε και τίποτα. Θα υπάρχει πιθανόν και "ανεπίσημο" update για τα υπάρχοντα lumia σε windows phone 8. Αν και, δεν νομίζω να γίνεται καλύτερο το κινητό μας με το wp8 καθώς απευθύνεται σε πιο high end συσκευές (διπύρηνα κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...