Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πήρα το update ,είχα tmobile αλλά του είχα βαλει unbraded αγγλική .

Εγώ πάλι από χθες παλεύω με το zune αλλά δε μου βρίσκει update :mad:

 

"Το τηλέφωνο σας είναι ενημερωμένο."

"Τρέχουσα έκδοση λογισμικού: 7.10 (8107)"

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι από χθες παλεύω με το zune αλλά δε μου βρίσκει update :mad:

 

"Το τηλέφωνο σας είναι ενημερωμένο."

"Τρέχουσα έκδοση λογισμικού: 7.10 (8107)"

 

και εμενα τα ιδια.. ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εμενα τα ιδια.. ???

 

Που θα πάει ... μέσα σε αυτές τις μέρες θα βγει ... (ελπίζω)

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Που θα πάει ... μέσα σε αυτές τις μέρες θα βγει ... (ελπίζω)

 

Μα τι θα βγει, αφου εδω..http://www.nokia.com/gb-en/support/product/lumia800/...

 

εχει την καινουργια εκδοση..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι καινούριος στο forum και κάτοχος ενός lumia 800 εδώ και ένα μήνα. Περιμένω και εγώ το update για να λύσω το θέμα με τον ήχο (όταν έχω συνδεδεμένο το hands free η ένταση όλων είναι στο τέρμα και όταν έχω συνδεδεμένο το bluetooth δεν ακούω τίποτα) και θέλω να ρωτήσω το εξής: τι ακριβώς εννοείται όταν αναφέρεστε σε ξεκλείδωμα της συσκευής? Τι ακριβώς προσφέρει και πως γίνεται?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τον τροπο να κανετε force update την νεα εκδοση αν σας λεει οτι ειναι up 2 date

 

1. Βαλτε το κινητο σε airplane mode..

2. ανοιγουμε το ZUNE settings-> update. το παταμε μας βγαζει οτι ειναι ηδη up to date.

3. παταμε στο zune καποια αλλη λειτουργία στην λιστα, πχ to linking

 

4. παταμε και παλι στο update ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ απο 2-3 sec αποσυνδεθειτε απο το internet.

5. θα σας πει οτι βρεθηκε αναβαθμιση...

6. ΞΑΝΑ ΣΥΝΔΕΣΗ στο internet...

7...και ξεκιναει το update σε 7.10.8773.98..

Edited by x8052
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τον τροπο να κανετε force update την νεα εκδοση αν σας λεει οτι ειναι up 2 date

 

1. Βαλτε το κινητο σε airplane mode..

2. ανοιγουμε το ZUNE settings-> update. το παταμε μας βγαζει οτι ειναι ηδη up to date.

3. παταμε στο zune καποια αλλη λειτουργία στην λιστα, πχ to linking

 

4. παταμε και παλι στο update ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ απο 2-3 sec αποσυνδεθειτε απο το internet.

5. θα σας πει οτι βρεθηκε αναβαθμιση...

6. ΞΑΝΑ ΣΥΝΔΕΣΗ στο internet...

7...και ξεκιναει το update σε 7.10.8773.98..

 

 

Σε εμένα δεν έπιασε το κόλπο. Το δοκίμασα 3 φορές

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν έπιασε το κόλπο. Το δοκίμασα 3 φορές

 

Ας το δοκιμασει και καποιος αλλος να μας, πει αν του πετυχε.. και για του λογου το αληθες.

Edited by x8052
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να δουλευει μονο σε μενα, εκτος και αν ειναι θέμα rom. που δεν νομιζω. ξαναλεω, παταμε το Update στο zune. αφου μας πει οτι ειναι up2date αλλαζουμε επιλογη απο το Update, ξαναπαταμε το update περιμενουμε 2-3 δευτ και κανουμε disconnect το pc απο το internet.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα και πάλι ... το δοκίμασα 2 φορές αλλά δε δε δε ... που θα πάει, θα βγει από μόνο του ...

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και αλλος τροπος με cab sender αλλα δεν με ψηνει γιατι θελει να βαλω και τις γλωσσες.
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και αλλος τροπος με cab sender αλλα δεν με ψηνει γιατι θελει να βαλω και τις γλωσσες.

 

τι εννοείς πρεπει να βαλεις και τις γλώσσες ?

 

βασικά, αυτο που περιμενα να δω, το βασικό δηλαδη, το μενου, δεν εχει αλλαξει...εχει το wifi spot π.χ, αλλα το μενου ?? καποιος αλλος που να εχει παρει το Update ?

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς πρεπει να βαλεις και τις γλώσσες ?

 

βασικά, αυτο που περιμενα να δω, το βασικό δηλαδη, το μενου, δεν εχει αλλαξει...εχει το wifi spot π.χ, αλλα το μενου ?? καποιος αλλος που να εχει παρει το Update ?

 

Το μενού αλλάζει στην 7.8...έχουμε μέλλον ακόμα για αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και αλλος τροπος με cab sender αλλα δεν με ψηνει γιατι θελει να βαλω και τις γλωσσες.

 

Φιλε μου μολις εκανα το update με το cab sender. Δεν χρειαστηκα να βαλω καμια γλωσσα επιπλεον. φυσικα ακολουθησα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1737907. Αν εννοεις κατι αλλο...σορrυ:) καποιος αλλος που να εκανε το update βλεπει τις εξτρα εφαρμογες οπως το camera extras στο μαρκετ της Nokia; Επισης αλλαξε και το εικονιδιο του μαρκετπλεισ εχει ενα Ν οπως νοκια:) Υ.Γ. εχω t-mobile branded

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το μενού στο κινητό της κοπέλας μου, από την κλασσική αλφαβητική σειρά, άλλαξε διαχωρίζοντας τα εικονίδια ανά γράμμα της αλφαβήτου. πως έγινε αυτό;. Πως έγινε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το μενού στο κινητό της κοπέλας μου, από την κλασσική αλφαβητική σειρά, άλλαξε διαχωρίζοντας τα εικονίδια ανά γράμμα της αλφαβήτου. πως έγινε αυτό;. Πως έγινε αυτό;

 

 

Το κάνει αυτόματα μετά απο ένα αριθμό εφαρμογών...

Link to comment
Share on other sites

Με χαλάει ένα πράγμα στον ie9... Όταν κάνω αναζήτηση απο google (από συνήθεια) και μπένω σε μία σελίδα, μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με την google, και το δείχνει χάλια... Ενώ αν μπω απλά στην σελίδα (χωρίς να πατήσω το link από το google) , με βάζει κανονικά Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό? Υπάρχει λύση.?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μολις εκανα το update με το cab sender. Δεν χρειαστηκα να βαλω καμια γλωσσα επιπλεον. φυσικα ακολουθησα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1737907. Αν εννοεις κατι αλλο...σορrυ:) καποιος αλλος που να εκανε το update βλεπει τις εξτρα εφαρμογες οπως το camera extras στο μαρκετ της Nokia; Επισης αλλαξε και το εικονιδιο του μαρκετπλεισ εχει ενα Ν οπως νοκια:) Υ.Γ. εχω t-mobile branded

 

Ωραιος το δοκιμασα.

 

Εβαλα tango,σα να εφτιαξε το θεμα με το white balance της καμερας η ειναι ιδεα μου;

Ιδεα μου είναι, τι θα γίνει ρε Νοκια με αυτή τη κάμερα :/

 

Με χαλάει ένα πράγμα στον ie9... Όταν κάνω αναζήτηση απο google (από συνήθεια) και μπένω σε μία σελίδα, μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με την google, και το δείχνει χάλια... Ενώ αν μπω απλά στην σελίδα (χωρίς να πατήσω το link από το google) , με βάζει κανονικά Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό? Υπάρχει λύση.?

 

Κατέβασε το app της Google

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν για το update στα Lumia (όπως και εγώ) μπορούν να κοιτάνε και εδώ Lumia update

 

Τι θα γίνει ρε vodafone;;;

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και γω τα updates βάσει αυτού: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1737907 και όλα κομπλέ. Αν βρω διαφορές θα τις ποστάρω...;)

 

Άντε να βγει και update με τα 7.8....:D

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε το update, σας εμφάνισε την επιλογή για το Internet sharing? Επίσης, τι έγινε με τα νέα applications της nokia (πχ counter) στο marketplace? εμφανίστηκαν? Τι approval περιμένουν οι cosmote, vodafone κλπ ώστε να δώσουν το Update?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η απαντηση ειναι πως το roll out δεν μπορεί να το κανει σε ολες τις συσκευες, ταυτοχρονα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε το update, σας εμφάνισε την επιλογή για το Internet sharing? Επίσης, τι έγινε με τα νέα applications της nokia (πχ counter) στο marketplace? εμφανίστηκαν? Τι approval περιμένουν οι cosmote, vodafone κλπ ώστε να δώσουν το Update?

 

Ναι.

Η εφαρμογή counter δεν υπαρχει ακομα. Μόνο camera extras και play to.

 

Δε περιμενει κάτι η Vodafone.

Εμείς περιμενουμε την Vodafone να κάνει approve :P

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε το update, σας εμφάνισε την επιλογή για το Internet sharing? Επίσης, τι έγινε με τα νέα applications της nokia (πχ counter) στο marketplace? εμφανίστηκαν? Τι approval περιμένουν οι cosmote, vodafone κλπ ώστε να δώσουν το Update?

 

Ναι υπαρχει κανονικα το internet sharing. Οσο για τις εφαρμογες εκανα και εγω χθες την ιδια ερωτηση. π.χ. camera extras. Μετα ομως θυμηθηκα πως υπαρχουν ναι..αλλα ακομα μονο στο μαρκετ usa και china νομιζω. Οπότε περιμενουμε. Οσο για το play to το ειχα και απο beta . Για το counter δεν γνωριζω τιποτα. Νομιζω η τυχη του αγνοειτε :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...