Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι που στο 800 σχεδον δεν γινεται.

 

Εννοειται πως για να βαλεις xap. εκτος μαρκετ πρεπει να εισαι ξεκλειδωτος, για τα lumia δεν γνωριζω, απ οτι θυμαμαι καποια ξεκλειδωνουν καποια οχι, μαλλον με την εκδοση 7.8 θα υπαρχει επισημα αυτη η δυνατοτητα http://www.gsmarena.com/windows_phone_8_to_get_mass_storage_and_screenshot_support-news-4530.php

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποτε θα βγει fix για την καμερα? Αμα ανεβασω photos θα γελατε μεχρι αυριο.

Ενας φιλος μου λογω του led φλας μετατραπηκε στον bart simpson

κιτρινιλα στο φουλ

 

Απογοητευομαι

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε επιτέλους το update και το εγκατέστησα σωστά, με τη δεύτερη φορά βέβαια.

Ωστόσο το πρόβλημα με την ένταση του ήχου κλήσης δε διορθώθηκε. Συνέβη και σε άλλους αυτό; Έκδοση 7.10.8773.98.

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι εφικτό να κατεβασω μια εφαρμογή που έχω ήδη αγοράσει παλαιοτερα από διαφορετικό email/username και αν αυτό γίνεται τι χρειάζεται να κανω.. Έριξα μια ματια αλλά δεν βρηκα να μου δίνεται κάπου η δυνατότητα, ευχαριστώ
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε επιτέλους το update

 

Εμένα ακόμα τίποτα :blink: :worry: :blink: :worry: :!::!::!:

Vodafooooooone ξύπνααααααα ....

 

το εγκατέστησα σωστά, με τη δεύτερη φορά βέβαια.

Τι εννοείς;;;

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τι ΠΡΕΠΕΙ να δω στην 7.8 για να μην το πεταξω απο το παραθυρο.

 

 

1.Δυο επιλογες ηχου. Μια για το κουδουνισμα και μια για την μουσικη,βιντεο κτλ.

2. Camera fix

3. Character encoding options (Αυτο δεν θα ερχοταν με την Tango? Αφαντο)

4. Σωστη αναφορα παραδοσης

 

 

Αυτα θελω και θα ειμαι προσωπικα ενταξει

 

Το δευτερο εξαρταται απο την Νοκια και εχω ελαχιστες ελπιδες. Τα αλλα δε το βλεπω και τοσο

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, λεω να παρω το n800 τι λετε εσεις?????????? αξιζει τα λεφτα του?????????τωρα ειμαι σε android να μεινω εκει η να δοκιμασω το win????? ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα τίποτα :blink: :worry: :blink: :worry: :!::!::!:

Vodafooooooone ξύπνααααααα ....

 

 

Τι εννοείς;;;

 

Την 1η φορά κάτι δεν πήγε καλα και δεν εγκαταστάθηκε καθόλου η καινούρια έκδοση παρόλο που έφτασα μέχρι το 9ο βήμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, λεω να παρω το n800 τι λετε εσεις?????????? αξιζει τα λεφτα του?????????τωρα ειμαι σε android να μεινω εκει η να δοκιμασω το win????? ευχαριστω εκ των προτερων :)

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα λειτουργικά. Θα σου πω την δική μου άποψη. Μετά από 3 μήνες με τα WP νοιώθω όπως ειχα νοιωσει με το πρώτο iPhone. Δυσκολα θα ξαναγυρισω σε άλλο λειτουργικό. Είναι απίστευτα εύκολο, ταχύτατο, απλό σε όλα του και δεν έχει αυτή την βαρεμάρα του iOS (που για εμένα είναι πλέον απλά ξεπεραμενο το UI του). Βαρέθηκα τις χίλιες δυο παραμετροποιησεις που πρέπει να κάνω στο android. Για εμενα που θέλω απλότητα,αμεσότητα, ταχύτητα και αξιοπιστία (η λέξη reboot-restart δεν υπαρχει στα WP) είναι η πιο καλή επιλογή.

Είμαι σίγουρος ότι θα μείνεις ικανοποιημένος. Βέβαια αν χρειάζεσαι οπωσδήποτε Bluetooth file transfer και μαζική αποθήκευση μεινε στο Android.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα λειτουργικά. Θα σου πω την δική μου άποψη. Μετά από 3 μήνες με τα WP νοιώθω όπως ειχα νοιωσει με το πρώτο iPhone. Δυσκολα θα ξαναγυρισω σε άλλο λειτουργικό. Είναι απίστευτα εύκολο, ταχύτατο, απλό σε όλα του και δεν έχει αυτή την βαρεμάρα του iOS (που για εμένα είναι πλέον απλά ξεπεραμενο το UI του). Βαρέθηκα τις χίλιες δυο παραμετροποιησεις που πρέπει να κάνω στο android. Για εμενα που θέλω απλότητα,αμεσότητα, ταχύτητα και αξιοπιστία (η λέξη reboot-restart δεν υπαρχει στα WP) είναι η πιο καλή επιλογή.

Είμαι σίγουρος ότι θα μείνεις ικανοποιημένος. Βέβαια αν χρειάζεσαι οπωσδήποτε Bluetooth file transfer και μαζική αποθήκευση μεινε στο Android.

 

καταρχας να σ ευχαριστησω για την απαντηση σου που μου ειναι πολυτιμη, επιτελους βρισκω καποιον που να εχει δοκιμσει ολα τα λειτουργικα :), 2 αποριες μπορω οπως και με το android να κανω συγχρονισμο επαφων με gmail???????? οσο για το bluetooth δε τρελενομαι κιολας, για την μαζικη αποθηκευση τι εννοεις???????? 16 giga για μενα ειναι παρα πολλα

 

edit θα γινει αναβαθμιση σε win 8??????? αν οχι ειναι κατι το τραγικο???????

edit2 υπαρχουν δωρεαν εφαρμογες????????? δε θελω πολλες τις βασικες και τελος σε μαυρο η σε μπλε να το παρω???????

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

καταρχας να σ ευχαριστησω για την απαντηση σου που μου ειναι πολυτιμη, επιτελους βρισκω καποιον που να εχει δοκιμσει ολα τα λειτουργικα :), 2 αποριες μπορω οπως και με το android να κανω συγχρονισμο επαφων με gmail???????? οσο για το bluetooth δε τρελενομαι κιολας, για την μαζικη αποθηκευση τι εννοεις???????? 16 giga για μενα ειναι παρα πολλα

 

edit θα γινει αναβαθμιση σε win 8??????? αν οχι ειναι κατι το τραγικο???????

edit2 υπαρχουν δωρεαν εφαρμογες????????? δε θελω πολλες τις βασικες και τελος σε μαυρο η σε μπλε να το παρω???????

 

Φιλε μου wp8 δεν θα παρει. Τωρα αν ειναι τραγικό...τι να σου πω. εγω το εχω απο τον περασμένο Δεκέμβριο. Οπότε για μενα δεν ειναι τραγικό. Αλλωστε και στην τιμη που κυκλοφορει τελευταια νομιζω πως δεν ειναι τραγικο. Αλλωστε το κινητο δεν το παντρευομαστε. εγω βεβαια θα περιμενα τις νεες συσκευες με τα wp8. Τωρα όσο για το χρωμα επειδη το εχω αποθημένο (δεν ειχα υπομονη να περιμενω και πηρα το μαυρο) θα σου ελεγα το μπλε, αν και λένε πως δεν ειναι τοσο εντονο το χρωμα του οπως τις φωτο :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου wp8 δεν θα παρει. Τωρα αν ειναι τραγικό...τι να σου πω. εγω το εχω απο τον περασμένο Δεκέμβριο. Οπότε για μενα δεν ειναι τραγικό. Αλλωστε και στην τιμη που κυκλοφορει τελευταια νομιζω πως δεν ειναι τραγικο. Αλλωστε το κινητο δεν το παντρευομαστε. εγω βεβαια θα περιμενα τις νεες συσκευες με τα wp8. Τωρα όσο για το χρωμα επειδη το εχω αποθημένο (δεν ειχα υπομονη να περιμενω και πηρα το μαυρο) θα σου ελεγα το μπλε, αν και λένε πως δεν ειναι τοσο εντονο το χρωμα του οπως τις φωτο :)

 

ok σ ευχαριστω για το συγχρονισμο επαφων με gmail αν ξερει καποιος κατι ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

το ποιο απλο που μπορεις να κανεις ειναι να συγχρονισεις το hotmail με το gmail (τις επαφες) και μετα με το κινητο σου. αλλωστε χρειαζεσαι hotmail. Οσο για εφαρμογες έχει παρα πολλες δωρεαν. Και για να το πω πιο συγκερκιμενα. Επειδη το Lumia εχει δωρεαν gps software δεν θα χρειαστει να αγορασεις τιποτα κατα πασα πιθανοτητα Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

το ποιο απλο που μπορεις να κανεις ειναι να συγχρονισεις το hotmail με το gmail (τις επαφες) και μετα με το κινητο σου. αλλωστε χρειαζεσαι hotmail. Οσο για εφαρμογες έχει παρα πολλες δωρεαν. Και για να το πω πιο συγκερκιμενα. Επειδη το Lumia εχει δωρεαν gps software δεν θα χρειαστει να αγορασεις τιποτα κατα πασα πιθανοτητα

 

φιλε μου μπορεις να μου πεις με πμ για να μη βγουμε εκτος θεματος το συγχρονισμο gmail με hotmail???????? εχω και τα 2.........................και παλι σ ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπορεις να μου πεις με πμ για να μη βγουμε εκτος θεματος το συγχρονισμο gmail με hotmail???????? εχω και τα 2.........................και παλι σ ευχαριστω !

 

Φιλε μου κανε υπομονο για τα Windows Phone 8 γιατι κοντευουν.

 

δεν αξιζει να αγορασεις καποια WP7.5 συσκευη.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κανε υπομονο για τα Windows Phone 8 γιατι κοντευουν.

 

δεν αξιζει να αγορασεις καποια WP7.5 συσκευη.

 

λες φιλε μου?????????? αυριο θα πηγαινα για αγορα, αξιζει να περιμενω???????? σιγουρα οτι πιο καινουριο τοσο πιο καλο, αλλα απο τι τιμη θα παιξει δε ξερουμε, ευχαριστω για τον χρονο σου !

Link to comment
Share on other sites

λες φιλε μου?????????? αυριο θα πηγαινα για αγορα, αξιζει να περιμενω???????? σιγουρα οτι πιο καινουριο τοσο πιο καλο, αλλα απο τι τιμη θα παιξει δε ξερουμε, ευχαριστω για τον χρονο σου !

 

να υποθεσω δεν μιλας για μεταχειρισμενο

αν μπορεις να περιμενεις μεχρι νοεμβρη που θα βγουν τα 8αρια καντο

ενα κινητο τοτε το αντιστοιχο 800αρι με 8αρια θα κανει καμια 100+αρια ευρω παραπανω απο οτι σκοπευειες να δωσεις τωρα

οποτε αν θα θες να πεσει σε λεφτα που δινεις τωεα ισως πρεπει να περιμενεις για αρχες 2013

η να πας σε κατι πιο φτηνο

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα λειτουργικά. Θα σου πω την δική μου άποψη. Μετά από 3 μήνες με τα WP νοιώθω όπως ειχα νοιωσει με το πρώτο iPhone. Δυσκολα θα ξαναγυρισω σε άλλο λειτουργικό. Είναι απίστευτα εύκολο, ταχύτατο, απλό σε όλα του και δεν έχει αυτή την βαρεμάρα του iOS (που για εμένα είναι πλέον απλά ξεπεραμενο το UI του). Βαρέθηκα τις χίλιες δυο παραμετροποιησεις που πρέπει να κάνω στο android. Για εμενα που θέλω απλότητα,αμεσότητα, ταχύτητα και αξιοπιστία (η λέξη reboot-restart δεν υπαρχει στα WP) είναι η πιο καλή επιλογή.

Είμαι σίγουρος ότι θα μείνεις ικανοποιημένος. Βέβαια αν χρειάζεσαι οπωσδήποτε Bluetooth file transfer και μαζική αποθήκευση μεινε στο Android.

Και εγώ ακριβώς αυτή την αίσθηση έχω.

Εντάξει την αίσθηση του πρώτου iphone σε τέτοιο βαθμό δεν την έχω, αλλά είναι όπως εκεί. Δηλαδή κάτι διαφορετικό, καινούριο, καινοτόμο.

Στο android μου αρέσει ο πειραματισμός πάρα πολύ, μου αρέσει η αλλαγή kernel, αλλά πρώτον και κύριον, το ui είναι τραγικό, κουραστικό και άσχημο, αρκεί να συγκρίνεται εφαρμογές που έχουν βγει και για τα 2, και μετά απο λίγο καιρό, καταλήγεις να κάνεις μόνο φλασαρίσματα, σαν εθισμό.

 

Περιμένουμε την 7.8 αναβάθμιση να μας δώσει και άλλα features, και αργότερα βλέπω standard να παίρνω wp8 συσκευή.

Ms ftw!

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω δεν μιλας για μεταχειρισμενο

αν μπορεις να περιμενεις μεχρι νοεμβρη που θα βγουν τα 8αρια καντο

ενα κινητο τοτε το αντιστοιχο 800αρι με 8αρια θα κανει καμια 100+αρια ευρω παραπανω απο οτι σκοπευειες να δωσεις τωρα

οποτε αν θα θες να πεσει σε λεφτα που δινεις τωεα ισως πρεπει να περιμενεις για αρχες 2013

η να πας σε κατι πιο φτηνο

 

για καινουριο μιλω και απ οτι βλεπω θα παω αμεσα για αγορα ποιος περιμενει μεχρι Νοεμβρη????????? ισως να βρεθει τροπος να περασουμε ανεπισημα τα 8αρια αν και απ οτι διαβασα λιγο δυσκολο για ρουτ κλπ κλπ δεν ειναι σαν το android που το κομματιαζαμε, μ αρεσει και πολυ το design αρα το μονο που μενει ειναι το χρωμα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχεία pdf ή doc πως μπορούμε να περάσουμε στο κινητό;

 

απο skydrive

κατεβασε την εφαρμογη για το desktop και συγχρονιζει αυτοματα με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν πρόκειται για λίγα αρχεία, και το ίδιο το office που είναι ενσωματωμένο έχει πρόσβαση στο skydrive.

Απλά αν είναι περισσότερα, η εφαρμογή είναι χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

σε μια τουμπτισα ραγισε στη γωνια η οθονη....οχι οτι προεκυψε καποιο λειτουργικο προβλημα,αλλα ειναι ασχημο στο ματι....ξερετε ποσο παει η αλλαγη στη νοκια και αν παιζει να βρω το τζαμακι της οθονης πουθενα αλλου πιο φθηνα;;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

για καινουριο μιλω και απ οτι βλεπω θα παω αμεσα για αγορα ποιος περιμενει μεχρι Νοεμβρη????????? ισως να βρεθει τροπος να περασουμε ανεπισημα τα 8αρια αν και απ οτι διαβασα λιγο δυσκολο για ρουτ κλπ κλπ δεν ειναι σαν το android που το κομματιαζαμε, μ αρεσει και πολυ το design αρα το μονο που μενει ειναι το χρωμα :)

 

Εχω το κινητο απο αρχες Φεβρουαριου και πραγματικα σου εξηγω οτι δεν αξιζει η αγορα τωρα .

Οχι οτι δεν ειναι καλο τηλεφωνο,απο τα καλυτερα που ειχα ποτε μου. Αλλα οι λειτουργιες των WP8 και το hardware θα ειναι πολυ καλυτερο και θα δεις οτι μακροχρονια θα το μετανιωσεις αν κανεις αυτη την αγορα τωρα. Και μιλαμε για λιγους μηνες υπομονη :)

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...