Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάμερα για την ιστορία της Νοκια και μετά από κινητά που άφησαν ιστορία για την καμερα πχ το ν8 είναι όντως πολλη μέτρια. Αν και έχει το καλό ότι χάνει μόνο ένα megapixel οταν αλλάζεις το aspect ratio ενω συνήθως χάνονται περισσότερα.

 

Σε αυτό πιστεύω ότι φταίει το λειτουργικό γιατι έχουν δείξει ότι στο symbian κανουνε παπάδες

Edited by ceron
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομιζω..μαλλον δεν δωσανε την απαραιτητη προσοχη μιας και θα κυκλοφορησει συσκευη με wp με την τεχνολογια του 808...απλως φτιαξαν ενα smartphone. Το λειτουργικο εχει καποιες ελειψεις σε ρυθμισεις αλλα η φωτο του ειναι πολυ καλυτερες στο hd2 απο οτι με Wm η android

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παω να ανοιξω το κινητο και εκει που ανοιγει κολλαει στο λογοτυπο που γραφει νοκια??τι σημαινει αυτο παει για σερβις?ποσο κοστιζει το σερβις διοτι δεν εχει εγγυηση το κινητο...επισης θα χασω τα αρχεια μου αν παει για σερβις και τις επαφες στη καρτα μου...γενικα τι να κανω?

καμια απαντηση παιδια??ειναι επειγον

Edited by the_best2905
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παω να ανοιξω το κινητο και εκει που ανοιγει κολλαει στο λογοτυπο που γραφει νοκια??τι σημαινει αυτο παει για σερβις?ποσο κοστιζει το σερβις διοτι δεν εχει εγγυηση το κινητο...επισης θα χασω τα αρχεια μου αν παει για σερβις και τις επαφες στη καρτα μου...γενικα τι να κανω?

καμια απαντηση παιδια??ειναι επειγον

 

πως γινεται να μην εχει εγγυηση το κινητο; αν το σκεφτηκες επειδη δεν εχεις αποδειξη κανεις λαθος!

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάντως είμαι απογοητευμένος πολύ από την κάμερά του...

Το περίμενα να είναι ένα κινητό που θα χαίρεσαι να τραβάς φωτογραφίες μαζί του, έτσι όπως το προμόταραν, αλλά τίποτα.

Αν και πιστεύω πως είναι θέμα software το πρόβλημα και όχι hardware... Γιατί δεν μπορώ ακόμα να χωνέψω πως το Neo V που έχει τα λιγότερα από τα μισά λεφτά σε μεγάλα μαγαζιά, τραβάει καλύτερες φώτο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η κάμερα δεν ειναι άσχημη κ εγώ είχα ν8 και όλα τα αλλά φαίνονται γατάκια αλλά για 8αρα κάνει αυτό που πρέπει με το πιξελαρισμα δεν κατάλαβα τι παίζει τι πρέπει να κοιτάξω;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως να του κανω αναβαθμιση του κινητου?αν ναι πως τη κανω?η θελει σερβις,?

καμια απαντηση παιδια να το παω γερμανο??εχει κολλησει στο λογοτυπο και το κινητο αυτο δεν μπορεις να βγαλεις τη μπαταρια του τι να κανω?

λοιπον παιδια απαντησεις δε βλεπω οκ θα παω να παρω σε λιγο ενα ανταπτορα για τη καρτα σιμ και μπορει και να το παω για σερβις το λουμια δηλαδη ελεος να εχει ενσωματομενη την μπαταρια ολη η αχρηστια σε αυτο το κινητο οπως γελοιο κλειστο λειτουργικο τωρα και ενσωματομενη με το κινητο μπαταρια?μιλαμε ελεος ποσο ποιο αχρηστο το πανεμορφο κατα τα αλλα λουμια?

Edited by the_best2905
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως να του κανω αναβαθμιση του κινητου?αν ναι πως τη κανω?η θελει σερβις,?

καμια απαντηση παιδια να το παω γερμανο??εχει κολλησει στο λογοτυπο και το κινητο αυτο δεν μπορεις να βγαλεις τη μπαταρια του τι να κανω?

λοιπον παιδια απαντησεις δε βλεπω οκ θα παω να παρω σε λιγο ενα ανταπτορα για τη καρτα σιμ και μπορει και να το παω για σερβις το λουμια δηλαδη ελεος να εχει ενσωματομενη την μπαταρια ολη η αχρηστια σε αυτο το κινητο οπως γελοιο κλειστο λειτουργικο τωρα και ενσωματομενη με το κινητο μπαταρια?μιλαμε ελεος ποσο ποιο αχρηστο το πανεμορφο κατα τα αλλα λουμια?

 

άστο στην φόρτιση κανα 3 τρίωρο και θα συνέλθει..υποθετω δεν το εχεις πειράξει..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

τελικά το άφησα να πεσει η μπαταρία του εντελώς για να κλείσει και μετά το βαλα στη φόρτιση και ξανάνοιξε...δηλαδη οταν κολλάει αυτά θα τραβάω??ελπίζω να μη ξανακολλησει ειλικρινά
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα περισσότερα θέματα (κολλήματα, ποιότητα φωτογραφίας, διάρκεια μπαταρίας) έχουν διορθωθεί με τα updates.

Με την μέθοδο του cab sender μπορείς να κάνεις το update νόμιμα και κανονικά, χωρίς να το περιμένεις απο το zune.

Η τελευταία έκδοση είναι η 12072 και είναι απροβλημάτιστη.

Link to comment
Share on other sites

τελικά το άφησα να πεσει η μπαταρία του εντελώς για να κλείσει και μετά το βαλα στη φόρτιση και ξανάνοιξε...δηλαδη οταν κολλάει αυτά θα τραβάω??ελπίζω να μη ξανακολλησει ειλικρινά

 

 

How to: Reset the Nokia Lumia 800

 

http://www.ukmobilereview.com/manufacturers/m-nokia/reset-nokia-lumia-800/

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια φορα έφαγε κόλλημα ,δεν ξέρω αν ήταν επειδή είχα βάλει την 12072 με το cab sender,τα είχα παίξει ,διάβασα στο xda να το αφήσω στην φόρτιση όλη νύχτα ,μετά από δυο ώρες ήρθε στα ίσια του,είπα να μην το ξαναπειραξω και το γύρισα όπως ήταν μαμισιο,αλλά δεν άντεξα ( ήταν γερμανικό t mobile) και του εβαλα την αγγλική στην οποία παρατήρησα ότι το Nokia music έχει πιο πολλές δυνατότητες,τέλος πάντων τα πάει μια χαρά πήρε και την 12070 κανονικά από το Zune ...παντως το να μην βγαίνει η μπαταρία όντως είναι θέμα σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά νομιζω ότι θα έχανε σε εμφάνιση..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο μπορούμε να ανεβάσουμε με κάποιο τρόπο στο SkyDrive βιντεο κ τραγούδια από το. Pc και να τα βλέπουμε στο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο μπορούμε να ανεβάσουμε με κάποιο τρόπο στο SkyDrive βιντεο κ τραγούδια από το. Pc και να τα βλέπουμε στο κινητο;

 

Δοκίμασε το sky music

 

ρε παιδιά η κάμερα δεν ειναι άσχημη κ εγώ είχα ν8 και όλα τα αλλά φαίνονται γατάκια αλλά για 8αρα κάνει αυτό που πρέπει με το πιξελαρισμα δεν κατάλαβα τι παίζει τι πρέπει να κοιτάξω;

 

ισχυει αυτο με το ν8 :lol::lol:

αλλα νομιζω οτι μπορει να γινει καλυτερη

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είχα το κινητό στην θήκη που έχει δώρο σημερα την έβγαλα από μέσα ήταν μέσα στην βρώμα και μαλλον η σκόνη που είχε μέσα γρατζουνησε την πίσω πλευρα..

 

Κριμα.. Και δεν το χάρηκα και χωρίς θήκη για να το προστατεύσω..

Το λέω για να προσέξετε και εσείς..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Με 150στο πηρα:D

Μηπως ειχες μεινει απο μπαταρια;;γιατι αν μεινεις δεν ανοιγει για καποια ωρα...να σου κολλησε wp συσκευη δυσκολακι το κοβω.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

@b16b ακριβως το ιδιο επαθα οταν το βγαλα από τη θήκη και την ξαναεβαλα διότι ήταν τραγικό το θεαμα χωρις αυτή...κριμα πάντως διότι χωρίς θήκη είναι πιο όμορφο το κινητο
Link to comment
Share on other sites

μονο δερματινη θηκη....και εγω το ιδιο προβλημα ειχα και επειδη το κινητο ειναι ασπρο το πραμικρο που θα ειναι πανω του χτυπαει στο ματι.....και χωρις τη θηκη βλεπω το ασπρω του κινητο,και οχι το μαυρο της θηκης....
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είχα το κινητό στην θήκη που έχει δώρο σημερα την έβγαλα από μέσα ήταν μέσα στην βρώμα και μαλλον η σκόνη που είχε μέσα γρατζουνησε την πίσω πλευρα..

 

Κριμα.. Και δεν το χάρηκα και χωρίς θήκη για να το προστατεύσω..

Το λέω για να προσέξετε και εσείς..

 

Παω να δω μπας και εγινε και σε εμενα. :(:(

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε εμας που εχει γινει αντικατασταση συσκευης η νεα συσκευη εχει παλι 2ετες εγγυηση;
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως θα κανω αναβάθμιση του κινητού?πείτε μου αναλυτικα εγώ κατέβασα στον υπολογιστή το Zune μετά συνδεσα το κινητό με το usb δηλαδή το φορτιστή χωρίς τη πρίζα αλλά δεν το έβλεπε ο υπολογιστής...γενικα πως κανω αναβάθμιση?βέβαια να πω ότι στις ενημερώσεις δεν μου έχει έρθει κάτι διότι του έκανα hard reset ενω πριν συνεχεια μου ερχόταν ενημερώσεις...γενικα παιδιά διαφωτιστε με διότι είμαι άσχετος με αναβάθμιση ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο gps πως παει (ταχύτητα κλειδώματος δορυφορων κλπ) ; Χωρίς mobile data μιλαω. To gps από μόνο του!

 

Επίσης το nokia drive είναι ικανοποιητικο και εντελώς free ;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...