Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαίνοντας στο Updates στο App Store στην επιλογή Purchased μπορούμε να δούμε όλες τις εφαρμογές που χουμε κατεβάσει. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διαγράψουμε αυτές που δε χρησιμοποιούμαι πια, ώστε να μη βλέπουμε όλες τις σαβούρες που χουμε κατεβάσει στο παρελθόν? :p

 

Αν περάσεις το mouse σου από την εφαρμογή που θες, βγαίνει ένα (Χ). Αν το πατήσεις σε ρωτάει αν θες να κρύψεις την συγκεκριμένη εφαρμογή.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή ακριβώς τι κάνεις; Γιατι με ενδιαφέρει και εμένα. Τα formats στα windows πάνε και έρχονται. Είναι ένα συνηθισμένο πια φαινόμενο.. :)

 

Πας Αρχείο-Συσκευές-Μεταφορά Αγορών

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις το mouse σου από την εφαρμογή που θες, βγαίνει ένα (Χ). Αν το πατήσεις σε ρωτάει αν θες να κρύψεις την συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

Έψαχνα τρόπο να το κάνω στο κινητό, αλλά και έτσι μια χαρά γίνεται η δουλειά, σ ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα τρόπο να το κάνω στο κινητό, αλλά και έτσι μια χαρά γίνεται η δουλειά, σ ευχαριστώ πολύ :)

 

Νομίζω από το κινητό δεν γίνεται :(

Τίποτα, να 'σαι καλά!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να πουλήσω το iphone4 που έχω και σκέφτομαι να δώσω επίσης και το account μου έτσι ώστε ο αγοραστής να έχει γνήσια κάποια apps όπως Navigon, quick office, tapatalk2, awsome notes κ.α. Αυτό που με προβληματίζει είναι μήπως μπορεί να έχει πρόσβαση σε προσωπικά μου δεδομένα ή αποθηκευμένα data μου. Εννοείται ότι θα του το δώσω αφού κάνω restore και set up as new και στο account θα έχω ήδη σβήσει πιστωτική. Τι άλλες κινήσεις όμως πρέπει να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω και εγώ την απορία μου:

Έχω iphone 5, στην έκδοση 6.1.3, Πως ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ το 3g???

Μου έχει σπάσει τα νεύρα και δε το βρίσκω...

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω και εγώ την απορία μου:

Έχω iphone 5, στην έκδοση 6.1.3, Πως ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ το 3g???

Μου έχει σπάσει τα νεύρα και δε το βρίσκω...

 

Νομίζω πως από κάποια έκδοση 6.x.x και πάνω, το iPhone 5 (σε Cosmote?) με τα τελευταία carrier settings (για LTE) έχει μόνο την επιλογή να κλείσεις αυτό και σε γυρνάει αναγκαστικά σε 3G. Εκτός αν κλείσεις τα data.

Αν ξέρει κάποιος/α κάτι περισσότερο ας πει καλύτερα, μιας κ εγώ έχω το 4αρι.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να πουλήσω το iphone4 που έχω και σκέφτομαι να δώσω επίσης και το account μου έτσι ώστε ο αγοραστής να έχει γνήσια κάποια apps όπως Navigon, quick office, tapatalk2, awsome notes κ.α. Αυτό που με προβληματίζει είναι μήπως μπορεί να έχει πρόσβαση σε προσωπικά μου δεδομένα ή αποθηκευμένα data μου. Εννοείται ότι θα του το δώσω αφού κάνω restore και set up as new και στο account θα έχω ήδη σβήσει πιστωτική. Τι άλλες κινήσεις όμως πρέπει να κάνω??

 

καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να απενεργοποιησης και το icloud ωστε να μη ερθουν οι επαφες σου μεσα στο κινητο που θα εχεις δωσει.

απλα κοιταξε να κανεις login με το account σου μονο στο app store. οχι στο icloud,imessage,facetime.

και φυσικα οπως ειπες να σβυσεις τη πιστωτικη στο app store.

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να απενεργοποιησης και το icloud ωστε να μη ερθουν οι επαφες σου μεσα στο κινητο που θα εχεις δωσει.

απλα κοιταξε να κανεις login με το account σου μονο στο app store. οχι στο icloud,imessage,facetime.

και φυσικα οπως ειπες να σβυσεις τη πιστωτικη στο app store.

 

Μόνο φωτγραφιες έχω στο cloud. Αν σβήσω αυτές αφού και back up στο cloud δεν κάνω αλλάξω και το email με το email του αγοραστή νομίζω δεν θα έχω προβλημα. Ελπίζω τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα.κατεβασα το i-transmisions 3 και κατεβασα το fifa απο torrent.κατεβηκε και πατησα και μου λεει να ανοιξει μεσω appcake η μεσω ifile παταω μεσω ifile και δεν εκανε τιποτα το ξαναπατησα πολλες φορες και τωρα μου λεει οτι εχω 0 byte ελευθερο χωρο...εσβησα και το appcake και το i-transmisions 3 και το ifile αλλα τιποτα.τι μπορω να κανω..? παταω συγχρονισμο και μου λεει 0 byte ελευθερα και και οτι εχω 1 gb ηχους 1 gb εφαρμογες kai ολα τα αλλα οτι ειναι αλλο.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για να κάνω συγχρονισμό ασύρματα με το iTunes θα πρέπει να έχω το ipad συνδεμενο με τον φορτιστή?

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω για το iPad (αν και δε νομίζω να αλλάζει κάτι), αλλά στο iPhone δεν είναι απαραίτητο.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Εδώ και λιγο καιρο, αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα στον συγχρονισμό μουσικής απο το iTunes στο iPhone. Οταν το πρωτοαγορασα, είχα διαβάσει πως να περάσω μουσική (κατεβάζοντας το iTunes και "σέρνοντας" τα τραγούδια σε ενα χώρο στην καρτέλα μουσική ). Οταν ομως προσπάθησα να περάσω μουσική απο έναν αλλο υπολογιστή, συνειδητοποίησα πως δεν γινεται. Σε τι μπορεί να οφείλεται ;;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μερικές απορίες σχετικά με το itunes:

1) Πρόσφατα επέλεξα να γίνεται συγχρονισμός των επαφών μου από το gmail μου με cardDAV. Όταν θα κάνω sync με το itunes τι ρύθμιση πρέπει να έχω επιλέξει? Προς το παρόν το έχω σε συγχρονισμό με google contacts. Αυτό σημαίνει ότι ο συγχρονισμός είναι αμφίδρομος? Δλδ ότι αλλαγές κάνω στο iphone στις επαφές περνάνε και στο gmail και το αντίθετο?

2) Παλιότερα είχα κάνει sync του gmail με microsoft exchange για να έχω push notifications. Πλέον χρησιμοποιώ την εφαρμογή gmail αλλά καμια φορά με βολεύει και η προβολή του mail app αλλά δε με καίνε τα push notificatiosn. Έχει νόημα να συνεχίσω να έχω το exchange και να έχω επιλεγμένο το sync με outlook στο itunes?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια!εχω ενα 3gs (5.0.1 jb) 3,5 χρονια τωρα,και εδω και κανα χρονο δεν ασχολουμε και πολυ μαζι του..ειναι σε λιγες μερες να αλλαξω κινητο και θελω το μηλο να το δωσω σε αλλον.το προβλημα μου ειναι οτι εδω και κανα τριμηνο τα εχει φτυσει το κινητο και κλεινει οποτε θελει,ενω το φορτιζω τερμα,σε δεκα λεπτα θα δειξει οτι εχω 60% μπαταρια μετα απο ελαχιστη χρηση θα κλεισει αποτομα.Ειχε δειξει κατι σημαδια περιεργα και για αυτο δεν ξερω αν ειναι απο μπαταρια το προβλημα η απο μητρικη.Οταν το ξεκλειδωνω,αναβοσβηνει η οθονη(οπως π.χ. οταν κανεις ανανεωση στο desktop του υπολογιστη).

 

Και κατι ακομα,σε ποια εκδοση μπορω να το κανω restore as new,και με ποιο τροπο?(δηλαδη θα το κανει μονο του απο itunes μεχρι την εκδοση που σηκωνει το 3gs??

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Με restore as new, θα κρατήσει την έκδοση λογισμικού που ήδη έχει. Ενημερωτικά, η τελευταία διαθέσιμη έκδοση του iOS για το 3GS είναι η 6.1.3. Αυτή θα είναι και η τελευταία έκδοση για την εν λόγω συσκευή, μιας και το iPhone 3GS δεν συμπεριλαμβάνεται στη λίστα αναβάθμισης του iOS 7.

 

Όσο για τα προβλήματα που αναφέρεις σε σχέση με την αυτονομία, πιστεύω πως πρόκειται για προβληματική μπαταρία. Καλύτερα να θέσεις το ερώτημα περί της αυτονομίας στο επίσημο θέμα της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα στη παρεα του myphone! σκεφτομαι να αγορασω ενα ipod classic και θελω να μεταφερω φακελους με μουσικη απο το pc στο ipod! μπορω να το κανω αυτο μεσω itunes ,χωρις ομως να γινουν χυμα μεσα στο ipod ! ετσι οπως τα εχω στο pc να ειναι και στο ipod! αν δεν γινεται ετσι απλα ,μπορω να φτιαξω εγω folders απο το itunes?

 

.....εχω και iphone αλλα δεν εχω πολυ ασχοληθει με το itunes!

με μπευρδευει αρκετα!!

αν μπορει καποιος να απαντησει!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις όλα σου τα κομμάτια στο iTunes και κατ επέκταση στο iPod.

Αυτό που δεν μπορείς να κάνεις είναι να τα περάσεις στην ιεραρχική δομή που τα έχεις τώρα δηλαδή, σε φακέλους. Το iTunes και το iPod, θα τα ταξινομήσουν βάσει των μεταδεδομένων τους. Τα μεταδεδομένα, γνωστά και ως ID3 στα MP3, περιλαμβάνουν το ονόματα του καλλιτέχνη, του συνθέτη, του άλμπουμ, τον τίτλο του κομματιού κτλ. Επομένως, αν αυτά τα δεδομένα δεν είναι τα σωστά, θα γίνει ένας χαμός στη βιβλιοθήκη του iTunes αλλά και του iPod.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και σε ευχαριστω!! φακελους μπορω να φτιαξω στο itunes και να τα εχω οπως στο pc μου ή οχι?

 

Ναι βεβαίως! Βέβαια με τη μορφή playlists. Και folder για playlists.

Γενικά με το iTunes (πρέπει να έχεις όμως tags στα τραγούδια σου),

μπορείς να κάνεις πάρα πολλά πράγματα. Χρειάζεται όμως να το μάθεις

και να έχεις τα tags στα τραγούδια σου.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

tags?? δεν ξερω τι ειναι ,ειμαι λιγο ασχετος!

 

Καλλιτέχνης, δίσκος, είδος, χρονολογία κ.τλ.

Όσο περισσότερα έχεις "φτιαγμένα", τόσα καλύτερα μπορείς να τα φτιάξεις μετά.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...