Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Έχω το εξής θέμα (για το οποίο πιστεύω ότι ευθύνεται το iTunes):

 

Έχω συγχρονίσει κάποιες λίστες με mp3 με το iPhone 4 που έχω, και τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι κάποιες φορές κατά την αναπαραγωγή το κινητό "κολλάει" και συνεχώς προσπερνά τα τραγούδια (σαν να πατάω συνεχώς "next") με αποτέλεσμα να μην παίζει κάποιο τραγούδι. Αναγκάζομαι να τερματίσω την εφαρμογή και να την επανεκκινήσω.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα παιδια... Εχω ενα αρχειο ηχου σε flac. Προσπαθω να το περασω στο itunes και δεν το δεχεται... Ξερετε καποιο free προγραμμα για μετατροπες (για mac παντα)? Βρισκω καποια στο app store αλλα κανουν 7 ευρω κ σιγα μην δωσω τοσα για ενα κομματι μονο...

Απαραδεκτο παντως να μην διαβαζει flac το itunes...

Link to comment
Share on other sites

ALL2MP3, εξαιρετικά απλό και δωρεάν.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν ξερει καποιος πως μπορω να κανω backup σε διαφορα αρχεια (ταινιες, βιντεο, personal files) που εχω σε διαφορες εφαρμογες ( iFile, avPlayerHD. Κλπ) που τις βλεπω στο iTunes αλλα δεν βλεπω πως μπορω να τα παρω!

Ευχαριστω!

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποιος πως μπορω να κανω backup σε διαφορα αρχεια (ταινιες, βιντεο, personal files) που εχω σε διαφορες εφαρμογες ( iFile, avPlayerHD. Κλπ) που τις βλεπω στο iTunes αλλα δεν βλεπω πως μπορω να τα παρω!

Ευχαριστω!

 

Αν θες να τις κάνεις backup πολύ απλά πας στον user σου (αφου συνδέσεις την συσκευή) στο itunes -> summary & επιλέγεις backup to this computer.

 

Αν επιπλέον θες να βλέπεις αυτά τα αρχεία στο pc σου και να τα μεταφέρεις σε directory που θες εσυ (ώστε να τα βλέπεις με προγράμματα της αρεσκείας σου) πολύ απλά αφού τα βλέπεις όπως λες τα κάνεις drag n drop στην επιφάνεια εργασίας. Δλδ πας στην εκάστοτε εφαρμογή (iphone->apps-> τελευταία στήλη στο κάτω μέρος που λέει Apps -> επιλέγεις την εφαρμογή (π.χ. avplayerhd) -> και στην διπλανή στηλη εμφανίζονται τα αρχεια που περιέχει και απλώς τα σέρνεις στην επιφάνεια εργασίας.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό φαντάζομαι και το δικό μου πρόβλημα με 4s και iTunes σε WIN 7 64bit. Στις 10 φορές που θα συνδέσω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή, τη μια θα το αναγνωρίσει το iTunes και φυσικά ποτέ δε θα καταφέρει να εγκαταστήσει τους USB MTP drivers. Άραγε θα λυθούν ποτέ αυτά τα προβλήματα; Υπάρχει άραγε καμιά εφαρμογή που να μεταφέρει αρχεία μέσω WiFi και να μη χρειάζεται αυτό το τρισκατάρατο iTunes?
Link to comment
Share on other sites

Το iTunes μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα όταν πάω να εμφανίσω τα εξώφυλλα των τραγουδιών

 

http://desmond.imageshack.us/Himg228/scaled.php?server=228&filename=59122847.jpg&res=landing

 

Τα κομμάτια είναι αγορασμένα είτε από iTunes είτε από άλλα sites!Το πρόβλημα εμφανίστηκε από τότε που εγκατέστησα τα windows ξανά στο laptop μου!Μέχρι πριν δεν υπήρχε πρόβλημα!Ακόμα και για τραγούδια κατεβασμένα από forums μου εμφάνιζε τα εξώφυλλα!

Link to comment
Share on other sites

Τα κομμάτια είναι αγορασμένα είτε από iTunes είτε από άλλα sites!Το πρόβλημα εμφανίστηκε από τότε που εγκατέστησα τα windows ξανά στο laptop μου!Μέχρι πριν δεν υπήρχε πρόβλημα!Ακόμα και για τραγούδια κατεβασμένα από forums μου εμφάνιζε τα εξώφυλλα!

 

Δοκίμασε καμία λύση από εδώ:

https://discussions.apple.com/thread/637228?start=135&tstart=0

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να κατεβασουμε τα εξωφυλλα απο τα mp3 που περναμε απο τον υπολογιστη μας ξερει κανενας?
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να κατεβασουμε τα εξωφυλλα απο τα mp3 που περναμε απο τον υπολογιστη μας ξερει κανενας?

 

Σε Mac γίνεται πανεύκολα με το tagalicious.

 

Aν έχεις Windows δοκίμασε με το build in feature του itunes.

http://www.deciphered.net/blog/2007/03/28/album_art_itunes_and_windows_media_center_solved

Link to comment
Share on other sites

πολλα κολληματα εχω με το itune συγχρονισμο (δε παιζετε με τιποτα) εκανα απεγκατασταση κλπ κλπ παλι τα ιδια, πολυ μαπα πρεπει να ειναι αυτο το προγραμμα τουλαχιστον για τα win, εχει καποιος αλλος τετοιο θεμα η ειμαι ο μοναδικος? βρηκατε αλλη λυση?
Link to comment
Share on other sites

πολλα κολληματα εχω με το itune συγχρονισμο (δε παιζετε με τιποτα) εκανα απεγκατασταση κλπ κλπ παλι τα ιδια, πολυ μαπα πρεπει να ειναι αυτο το προγραμμα τουλαχιστον για τα win, εχει καποιος αλλος τετοιο θεμα η ειμαι ο μοναδικος? βρηκατε αλλη λυση?

 

Τι πρόβλημα; Δεν σου κάνει sync;

Link to comment
Share on other sites

ξεκινα το συγχρονισμο και κατα την διαδικασια κολλα στην μεση, δεν ανταποκρινετε το iTunes μου λεει Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ξεκινα το συγχρονισμο και κατα την διαδικασια κολλα στην μεση, δεν ανταποκρινετε τo itunes μου λεει

 

Αν έχεις υπομονή και όρεξη δοκίμασε:

http://support.apple.com/kb/TS4123?viewlocale=en_US&locale=en_US

http://www.allaboutregistry.blogspot.gr/2011/09/fix-error-itunes-not-responding-in.html

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Για σας, εχω το ακολουθώ ερώτημα. Κατεβασα και εγκατέστησα το igo primo e.e που έχει 20 χαρτες περίπου και οι περισσότεροι ειναι αχρείαστοι. Θέλω να διαγράψω μερικούς και προσπάθησα απο I file αλλα δεν τα κατάφερα , υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ;;;

Ευχαριστώ !!!

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση... Όταν συνδέουμε το Iphone στο Itunes και βγαζει την κατανομή της μνήμης, πώς μπορώ να καταλάβω ΤΙ είναι αυτο το Other που λέει? Τί περιέχεται εκει μεσα και πως μπορώ να τα διαχειριστώ?????
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση... Όταν συνδέουμε το Iphone στο Itunes και βγαζει την κατανομή της μνήμης, πώς μπορώ να καταλάβω ΤΙ είναι αυτο το Other που λέει? Τί περιέχεται εκει μεσα και πως μπορώ να τα διαχειριστώ?????

 

Περιλαμβάνει τα παρακάτω:

Coοkies - ιστορικό του safari / Contact Info

Application Saved Data (saved games etc)

Email / SMS -> Storage

Album Arts κτλ

 

Και μπορείς να το μειώσεις με restore (αν αντιμετωπίζεις πρόβλημα μνήμης).

http://osxdaily.com/2010/06/25/what-is-the-iphone-other-capacity-seen-in-itunes/

https://discussions.apple.com/thread/3142918?start=0&tstart=0

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Αλλα αν κάνω restore δεν θα χάσω επαφές κτλ που είναι χρήσιμα;

Λες μετα να τα ξανά περάσω μέσω iCloud?

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Αλλα αν κάνω restore δεν θα χάσω επαφές κτλ που είναι χρήσιμα;

Λες μετα να τα ξανά περάσω μέσω iCloud?

 

Προφανέστατα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Εν συντομία η γυναίκα μου που έχει το apple με κωδικούς appid χωρίς πρόβλημα στα updates, icloud, στο itunes sto pc...ολα οκ. Στην κόρη μου παίρνοντας ένα καινούργιο apple, δημιούργησα κωδικούς appid, icloud, στο itunes ok, ΑΛΛΑ όταν προσπαθώ να κάνω updates απο το appstore μου φέρνει τον κωδικό της γυναίκας μου και όχι της κόρης μου. Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό (αν και το έψαξα στις ρυθμίσεις δεν επανέρχεται....παίζει ρόλο το itunes?).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Εν συντομία η γυναίκα μου που έχει το apple με κωδικούς appid χωρίς πρόβλημα στα updates, icloud, στο itunes sto pc...ολα οκ. Στην κόρη μου παίρνοντας ένα καινούργιο apple, δημιούργησα κωδικούς appid, icloud, στο itunes ok, ΑΛΛΑ όταν προσπαθώ να κάνω updates απο το appstore μου φέρνει τον κωδικό της γυναίκας μου και όχι της κόρης μου. Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό (αν και το έψαξα στις ρυθμίσεις δεν επανέρχεται....παίζει ρόλο το itunes?).

Ευχαριστώ

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος: την πρώτη φορά που εγκατέστησες το iTunes έκανες log in με το δικό σου apple Id. Οπότε είναι λογικό κάθε άλλη συσκευή που συγχρονιζεις σε αυτο το iTunes να ζητάει τον δικό σου κωδικό apple Id για τα updates εφαρμογων. Απο εκεί και πέρα ο κάθε χρήστης έχει το δικό του apple Id στην συσκευή του δλδ έχετε διαφορετικές cloud υπηρεσιες και ότι αυτές περιλαμβάνουν (επαφές,documents upload,reminders etc).

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ:

http://support.apple.com/kb/he37

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την αμεση απάντηση, αλλά μιλάω για την ενημερωση μεσω του κινητού. Εκει οταν θελω να κάνω update μου εμφανιζει άλλο κωδικό(που δεν τον εχω καταχωρήσει ποτε σε αυτό το iphone)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά... ήρθε στα χέρια μου μεταχειρισμένο iphone 4, μπαίνοντας στα apps μου αναφερει ότι θέλω αναβάθμιση λογισμικού. Μπαίνω στο itunes πατάω για αναβάθμιση και βγαζει όλο πρόβλημα με τον server. Έχω την 4.2.1 Υπάρχει άλλος τρόπος αναβάθμισης? ή κάτι δεν κάνω σωστά? Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...