Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω το εξης προβλημα συνδεσα το καινουριο μου iphone 4s με το itunes και μου περασε κανονικα εφαρμογες,επαφες,βιντεο,ημερολογιο αλλα δεν μου περναει στην συσκευη ολα τα τραγουδια που ειχα!!!!Τα δειχνει κανονικα στο library του itunes αλλα δεν τα περναει στο iphone!!!Καποια λυση???:(:( Edited by KONSTANTIN_KARAB

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα ποιο είναι ...?

 

Παιδια εχω το εξης προβλημα συνδεσα το καινουριο μου iphone 4s με το itunes και μου περασε κανονικα εφαρμογες,επαφες,βιντεο,ημερολογιο αλλα δεν μου περναει στην συσκευη ολα τα τραγουδια που ειχα!!!!Τα δειχνει κανονικα στο library του itunes αλλα δεν τα περναει στο iphone!!!Καποια λυση???:(:(

 

 

Αν κάνεις quote φαίνεται όλο το μήνυμα.

Δεν μπορώ να σου πω κάτι αν κάποιος άλλος έχει κάποια ιδέα ας την πει.

Δε σου βγάζει μήνυμα ούτε σου μειώνεται ο ελεύθερος χώρος στο μήλο?

Edited by iganiats
ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι συνέβη με το προηγούμενο ποστ που έκανα αλλά δεν το εμφάνισε όλο!!!Καποιο bug του φόρουμ μάλλον!!!Λοιπον το πρόβλημα είναι ότι ενώ πέρασε όλα τα δεδομένα κανονικά,δεν πέρασε την μουσική που είχα στη library!!Το ελησα σβηνοντας όλη την μουσική από το iTunes την ξανά πέρασα και μετά όλα καλά!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Νοίκιασα μια ταινία το μεσημέρι, έβαλα κανονικά το συνθηματικό μου αλλά έχει κολλήσει στον φάκελο Λοιπά-downolad και μου γράφει πως είναι σε αναμονή...η ταινία είναι σε HD παίζει κάποιο ρόλο;
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: Ενω συγχρονιζει το κινητο μου και φτανει στο τελευταιο βημα, γραφει πανω το itunes waiting for files to copy και μενει εκει για παντα. Το βγαζω και δειχνει να εχει συγχρωνισει παρ' ολα αυτα. Το παθαινει και κανενας αλλος;
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Δώσε του λίγο χρόνο ακόμα και θα τελειώσει σωστά.

 

Δηλαδή παραπάνω απο ένα ολόκληρο βράδυ που το αφήνω να το κάνει κάθε μέρα, επι μια εβδομάδα;;;

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=37.991078,23.648871

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια... κανε επανεκκίνηση το κινητό ΚΑΙ το pc σου και ξαναπροσπάθησε!

 

Το έχω ήδη κάνει.

 

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=37.991010,23.648924

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος.. Έχω 4.2.1 με jailbreak και έχω κατεβάσει την iOS 5 Kai προσπαθώ μέσω iTunes σε shift+restore να την εγκαταστισω αλλα μόλις ξεκινάει η διαδικασία μου βγάζει ένα error Occurred (3194).. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σώστε με. αγορασα σημερα ενα μεταχειρισμενο 3gs για την αδερφη μου. Ενω δουλευε κανονικοτατα η κοπελα που μου το δωσε εκανε επαναφορα ωστε αν διαγραψει περιεχομενο κτλ για να το παρω και κολλησε και δεν κανει τπτ. Φτανει μεχρι το μηλο και κολλαει εκει που φενονται κατι περιστερφομενες γραμουλες.Mε hard reset δεν επαναφερεται. δε μπορω να το βαλω ουτε σε dfu mode καρατωντας πατημενα και τα 2 και αφηνοντας μετα το sleep button. Ειμαι σε απογνωση. Υπάρχει λύση??
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την τελευταία αναβάθμιση του iTunes (10.5.1) λύθηκε το πρόβλημα συγχρονισμού σε συσκευές με iOS 5 (waiting for items to copy)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την τελευταία αναβάθμιση του iTunes (10.5.1) λύθηκε το πρόβλημα συγχρονισμού σε συσκευές με iOS 5 (waiting for items to copy)

 

δεν υπηρχε ποτε προβλημα φιλε μου, μαλλον δεν εκανες κατι σωστα

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε σε γενικές γραμμές. Δεν νομίζω ότι θα μπορούσε κάποιος να κάνει κάτι λάθος στο συγχρονισμό. Ενα κουμπί πατάς!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 'Εχω ένα 3G σε 3.2 και τελευταία μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα. Συνδέω το iphone στο PC (Win7) μεσω USB αλλά δεν το αναγνωρίζει. Προσπαθεί να εγκαταστήσει τους drivers αλλά χωρίς επιτυχία. Δεν μπορώ έτσι ναδω το iphone σαν φωτογραφική μηχανή και να μεταφέρω τις φωτογραφίες μου στο PC.

Δεν φτάνει αυτό, αναβάθμησα σε itunes 10.5.1.42 και δεν κανει πια sync. Μου βγάζει μηνυμα "The required file cannot be found"

 

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 'Εχω ένα 3G σε 3.2 και τελευταία μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα. Συνδέω το iphone στο PC (Win7) μεσω USB αλλά δεν το αναγνωρίζει. Προσπαθεί να εγκαταστήσει τους drivers αλλά χωρίς επιτυχία. Δεν μπορώ έτσι ναδω το iphone σαν φωτογραφική μηχανή και να μεταφέρω τις φωτογραφίες μου στο PC.

Δεν φτάνει αυτό, αναβάθμησα σε itunes 10.5.1.42 και δεν κανει πια sync. Μου βγάζει μηνυμα "The required file cannot be found"

 

Καμμιά ιδέα;

 

το θέμα αυτο που να μην μου βλέπει το κινητο σαν εξ. συσκευή και να μη μπορω να πάω της φωτογραφίες απλα με ένα copy paste ,το είχα κι ´ εγω .εκανα ένα uninstall με τα βήματα της apple ,έπειτα πήγα στο my devices και απο εκει ένα uninstall τους drivers και έπειτα ένα restart.κατεβασα την νεα έκδοση του iTunes και την έστησε και όλα καλα ....

 

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι το σωστό τόπικ.Αντιμετωπίζω σήμερα το εξής παράξενο πρόβλημα.

 

Στο wi-fi του σπιτιού (ενώ έχω κανονικά ίντερνετ στο pc πχ) δεν μπορώ να συνδεθώ και βγάζει συνεχώς το εικονίδιο του refresh ας πούμε δίπλα στο δίκτυο μου...

 

Σε άλλο wi-fi συνδέομαι κανονικά.Τι παίζει έχει κανείς καμία ιδέα? Επίσης πως μπορώ να διαγράψω τη σύνδεση με το wi-fi μου για να το κάνω από την αρχή μήπως έχει φάει κάποιο σκάλωμα?

 

Ευχαριστώ!

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Για να διαγράψεις την σύνδεση σου, πήγαινε στις ρυθμίσεις με τα ασύρματα δίκτυα, επέλεξε δεξιά το βελάκι / και πάτα Forget this network που έχει στο επάνω μέρος.

Μετά ξανάκανε pair στο AP.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μάλλον του wi-fi ήταν το πρόβλημα (γιατί σπίτι ξέχασα ότι μπαίνω ενσύρματα :P ) αφού λύθηκε βγάζοντα καλώδια από μπρίζα τηλεφώνου και μόντεμ, κλείνωντας μόντεμ κτλ κτλ.

 

:):)

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σαν νεος χρηστης του i phone 4 αντιμετοπιζω το εξης προβλημα ενω δειχνει οτι συχρονιζεται με το i tunes δεν μπορω να περασω τιποτα μεσα στο i phone ουτε και να βγαλω για παραδειγμα περναω μια φωτογραφια η μια εφαρμογη, ενω δειχνει στο i tunes οτι ειναι μεσα στο κινητο οταν το ψαχνω στο κινητο δεν υπαρχει τιποτα δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει εκανα και επανεγκατασταση το i tunes αλλα τιποτα εχω την τελευταια εκδοση του i tunes το κινητο ειναι ξεκλειδωμενο και φοραει την 4,1 αν μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι δεν γνωριζω πολλα πραγματα ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα (καλημερα) στην παρεα!

εχω ενα ι4 περασμενη την iOS 5.0 και j/b !!!

ενω ολα πηγαινανε ρολοι αρκετες μερες...

σημερα που συνδεσα το κινητο στο πισι.. το itunes δεν το "αναγνωριζει" !!!

δλδ. ενω το βλεπει... με ρωταει αν θελω να το κανω "Set as new" η "restore from back up"

 

στο κινητο φαινεται οτι το συνχρονισα τελευταια φορα στισ 19/11 ενω στο itunes φαινεται οτι το τελευταιο backup εγινε στις 30/10 !!!

 

σημειωση οτι μεχρι πριν 2-3 μερες το "εβλεπε" κανονηκοτατα !!!

 

καποιος καμια ιδεα??

 

edit: εχω ζητησει να διαγραφει το ιδιο ποστ απο διπλανο (λαθος) νημα

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...