Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με έσκισες βρε!!:wacko:

Πάρε backup στο παλιό iphone και με το που θα συνδέσεις το νέο... θα του πεις να κάνει restore από το τελευταίο backup του παλιού.

Και δε θα χαθεί τίποτα έτσι?Μήπως όταν βάλω το παλιό iphone συγχρονιστεί με το καινούριο που δεν έχει τίποτα και θα σβηστούν όλα?Επισης στο Itunes 10.5 δε βλέπω πουθενά την επιλογή "restore from backup"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άμα θα βάλεις το καινούριο θα σε ρωτήσει εάν θέλεις να το κάνεις setup as new ή restore from backup. Εκεί του λες το δεύτερο.

Το νέο σου iphone είναι εντελώς καινούριο έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Άμα θα βάλεις το καινούριο θα σε ρωτήσει εάν θέλεις να το κάνεις setup as new ή restore from backup. Εκεί του λες το δεύτερο.

Το νέο σου iphone είναι εντελώς καινούριο έτσι?

 

Την Παρασκευή(τότε το πήρα) το είχα κάνει αυτό,μου έβγαλε αυτη την επιλογή.Σήμερα που το έβαλα στον υπολογιστή για να βάλω τη μουσική χαθηκαν οι φωτογραφίες και προσπαθώ τουλάχιστον να το κάνω το καινούριο όπως ήταν το παλιό την τελευταία του φορά.Τώρα αυτη την επιλογή όμως δε μου τη βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Κανε restore all settings και θα είναι πάλι σαν καινούριο.

 

Θα με βοηθούσες πολύ αν μου ελεγες που θα το βρω,γιατί εχω κάνει τουλαχιστον 3 φορες restore αλλα αυτη την επιλογή δεν την είδα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

βαλε τον λογαριασμο σου και στο δευτερο υπολογιστη και κατεβασε και σε αυτον τα apps ετσι ωστε μολις το συνδεσεις να τα βλεπει

 

Και κάθε φορά που βάζω καινούριο app στον 1ο υπολογιστή το βάζω και στο δεύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Θα με βοηθούσες πολύ αν μου ελεγες που θα το βρω,γιατί εχω κάνει τουλαχιστον 3 φορες restore αλλα αυτη την επιλογή δεν την είδα πουθενά.

 

Settings - General - Reset

 

Και κάθε φορά που βάζω καινούριο app στον 1ο υπολογιστή το βάζω και στο δεύτερο?

 

Εαν βάζεις το iPhone στο δεύτερο και του επιλέγεις Transfer Purchases, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο. Θα περαστεί η εφαρμογή και στο δεύτερο PC.

Link to comment
Share on other sites

Settings - General - Reset.

Το έκανα και όλα οκ!Χθες όταν μου σβήστηκαν οι φωτογραφίες,είχαν εμφανιστεί αρχικά στο iPhoto αλλά δεν τις αποθήκευσα και μετά έκανε συγχρονισμό και χάθηκαν...υπάρχει περίπτωση να τις βρω κάπως?Κ επίσης τι πρέπει να κάνω για να μη τα ξαναχάσω όλα?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα ξαναχάσεις κάτι που έχεις φυλαγμένο στο iTunes (φωτογραφίες, Apps, μουσική, ταινίες, κλπ) γιατί πάντα μπορείς να κανείς συγχρονισμο και να στα μεταφέρει όλα όπως τα θέλεις.

Καλό είναι να σώζεις τις φωτογραφίες που τραβάς με την κάμερα, στο pc ...περιοδικά!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα ξαναχάσεις κάτι που έχεις φυλαγμένο στο iTunes (φωτογραφίες, Apps, μουσική, ταινίες, κλπ) γιατί πάντα μπορείς να κανείς συγχρονισμο και να στα μεταφέρει όλα όπως τα θέλεις.

Καλό είναι να σώζεις τις φωτογραφίες που τραβάς με την κάμερα, στο pc ...περιοδικά!

 

Και με το προηγούμενο iphone αυτό έκανα..τα συγχρονιζα που και που.Αλλά τώρα με το καινουριο δεν ξέρω τι έγινε πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ειχα κανει back up απο πολλα iphone itunes καθως και απο το τελευταιο μου, που μολις ηρθε απο αντικατασταση και προσπαθωντας να το ανοιξω εκανα ενα update σto itunes καθως ηταν λιγο παλιο. Μολις τελειωσε το update εβαλα την συσκευη την αναγνωριζει αλλα δεν μπορω να κανω restore, update, restore from back up... τιποτα δεν εμφανιζονται, και οταν παει να μπει στο itunes store μενει ασπρη η οθονη και δεν μπαινει! ΣΟΣ πως μπορω να βρω που αποθηκευει τις επαφες τουλαχιστον πριν κανω εγκατασταση απο την αρχη?? Υπαρχει τροπος να φτιαχτει? Με repair απο τον πινακα ελεγχου θα σβηστουν τα back up μου?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα update σε iphone 4 απο 4.3.5 σε ios5 ..... και αφου εκανε restart βλεπω οτι εχου χαθει ολα μου τα apps !!!!

εχω φρικαρει... μπορει να βοηθησει καποιος ???

το τηλ δεν εχει jail break !!!

ειχα πολλα apps

ας βοηθησει καποιος please !!!

Link to comment
Share on other sites

back up ειχες πάρει εσύ πριν το βάλεις ?

Οχι το αυτόματο που κάνει πριν αρχίσει να στήνει την νέα έκδοση .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

EDIT: τώρα διάβασα ότι είχες JB...

Για την ώρα δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Δεν έχει βγει ακόμα JB για το iOS5.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Προσπαθώ εδώ και 4 ώρες να κατεβάσω το IOS5 απο ένα Internet Cafe στην Σάμο καθώς έιμαι στρατιώτης και συνέχεια

μου διακόπτει το download και μου βγάζει το παρακάτω μύνημα :

 

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/54ead6d22ed3ef.jpg

 

'Εκλεισα AntiVirus και λοιπές βλακέιες και πάλι το ίδιο.

 

Δοκιμάζω να κατεβάσω απο εδώ τώρα το

New iOS 5 iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw (iPhone 3GS) και να δώ αν θα με αφήσει να το περάσω manually.

Πρίν δοκίμασα απο εδώ και μετά μου έλεγε πώς δεν έιναι συμβατό με το τηλέφωνο μου.

 

2η ερώτηση Για να περάσω τα apps μου απο το παλιό κάνω Transfer Purchases περνάω το 5.0 και μετά κάνω restore ή άλλη έιναι η διαδικασία για backup ?

Link to comment
Share on other sites

Απορία: αν θέλω να "καθαρίσω" το τηλέφωνο (έχω ένα 3gs), και να το κάνω Restore, μετά εχω 2 επιλογές, έτσι;

1) Να ξαναπεράσω ό,τι είχα από το backup

2) Να το κάνω "setup as new"

 

Στην πρώτη περίπτωση μου ξαναπερνάει πανεύκολα μηνυματα, επαφές, ημερολόγιο, apps, μουσική κλπ, αλλά ουσιαστικά δεν το "καθαρίζει", δεν το κάνει να λειτουργεί πιο αποτελεσματικά & γρήγορα (σωστά; )

 

Στη δεύτερη θα πρέπει να ξαναπεράσω τα πάντα χειροκίνητα;

Επαφές, apps, μουσική κλπ, όλα θα τα περάσω ένα-ενα;

Αν δεν θελω να κάνω συγχρονισμό με Outlook (γιατί στο outlook έχω επαφές επαγγελματικές, Mail κλπ που δεν τα θέλω στο κινητό μου), πώς αλλιώς μπορώ να κάνω; Υπάρχει κάτι σαν backup μόνο για επαφές; Και ραντεβού στο ημερολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θελω να κάνω συγχρονισμό με Outlook (γιατί στο outlook έχω επαφές επαγγελματικές, Mail κλπ που δεν τα θέλω στο κινητό μου), πώς αλλιώς μπορώ να κάνω; Υπάρχει κάτι σαν backup μόνο για επαφές; Και ραντεβού στο ημερολόγιο;

 

Αν θυμάμαι καλά και στο Outloοκ μπορείς να φτιάξεις ξεχωριστά group κ να επιλέξεις ποια συγχρονίζεις.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Προσπαθώ εδώ και 4 ώρες να κατεβάσω το IOS5 απο ένα Internet Cafe στην Σάμο καθώς έιμαι στρατιώτης και συνέχεια

μου διακόπτει το download και μου βγάζει το παρακάτω μύνημα :

 

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/54ead6d22ed3ef.jpg

 

'Εκλεισα AntiVirus και λοιπές βλακέιες και πάλι το ίδιο.

 

Δοκιμάζω να κατεβάσω απο εδώ τώρα το

New iOS 5 iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw (iPhone 3GS) και να δώ αν θα με αφήσει να το περάσω manually.

Πρίν δοκίμασα απο εδώ και μετά μου έλεγε πώς δεν έιναι συμβατό με το τηλέφωνο μου.

 

2η ερώτηση Για να περάσω τα apps μου απο το παλιό κάνω Transfer Purchases περνάω το 5.0 και μετά κάνω restore ή άλλη έιναι η διαδικασία για backup ?

 

Καλησπέρα Φαντάρε!

 

Εαν εχεις iphone 4 πάρε το απο εδώ. Εαν εχεις 3GS απο εδώ

 

Ναι, εάν έχεις συγχρονίσει το κινητό με το iTunes θα κάνεις απλά Update. Το iTunes θα κάνει το backup και αφού περαστεί το iOS 5 θα σου ρίξει πίσω το backup σου.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση από 4.3.5. σε iOS 5 και το iPad2 ξαναγύρισε σε αρχική κατάσταση χωρίς τις εφαρμογές, παιχνίδια και μουσική που είχα αγορασμένα. Ως εδώ καλά .

 

Τα μουσικά album όμως που έχω αγοράσει πως θα τα ξαναεγκαταστήσω στο iPad2 μου ?????

 

Κατά την διάρκεια της αναβάθμισης μέσω iTunes (ver. 10.5) σε iOS 5 είδα ότι έγινε backup σε εφαρμογές και μουσική .

 

Τα Albums τα είχα περασμένα(αγορασμένα) στο iPad2 και όχι στο iTunes στο PC.

 

Μπορώ να τα ξανακατεβάσω και από που ???? :confused:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ μην επαναλαμβάνεις την ίδια ερώτηση σε διαφορετικά threads. Οι ερωτήσεις σου στο Software iOS5 θα σβηστούν. Συνέχισε εδώ που είναι και το σωστό μέρος για την απορία σου.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι έδω είναι το σωστό μέρος για το πόστ που εκανα αλλου...

 

Στο iTunes έχω ένα device το iPhone το οποίο έχει το δικο του profil (myiphone πχ) και υπάρχουν διάφορα apps που έχω περάσει.

Μόλις συνδεσα το iPad στο iTunes με ρώτησε αν ηθελα να το κανω restore από το myiphone η να το κανω set as new iPad.

Το έβαλα σαν new iPad και όλα καλά. Είδα όμως όταν πήγα να το συγχρονισω ότι πήγε να περάσει και στο iPad όλα τα apps που είναι και στον iPhone.

Δεν γίνεται τα δυο devices να έχουν εντελώς διαφορετικό profil στο iTunes?

Γιατί το κάνει αυτο?

Thnx

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με το κινητο το iphone4 εκανα update το ios5 εκανε back-up μονο του μου κρατησε τα αρχεια αλλα για να τα ξαναβαλω μου ζηταει κοδικο back-up αλλα δν τν θυμαμαι με αποτελεσμα να μν εχω τπτ μεσα στο κιν τι πρεπει να κανω για να τα ξαναβαλω ολα οπως πριν???
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να θυμηθείς τον κωδικό για να σου μεταφέρει το backup της συσκευής σου πριν από το iOS5.

Εαν δεν το θυμάσαι θα πρέπει να κάνεις SETUP As New και να περάσεις τις εφαρμογές και την μουσική σου πάλι από την αρχή μέσω του iTunes.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...