Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα..Θελω αν μπορει καποιος να με βοηθησει..Αγορασα ενα iPhone(μεταχειρισμενο) απο Αμερικη και ειναι ξεκλειδωτο και jailbreak..Μπορω να συγχρονισω το κινητο με το iTunes ή θα κλειδωθει;Πρωτη φορα αγοραζω iPhone,οποτε δεν εχω ιδεα..:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να συγχρονίσεις κανονικά. ΜΗ κάνεις update άμα σου ζητήσει όμως! Θα κλειδώσει και μετά θα τρέχεις...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..Θελω αν μπορει καποιος να με βοηθησει..Αγορασα ενα iPhone(μεταχειρισμενο) απο Αμερικη και ειναι ξεκλειδωτο και jailbreak..Μπορω να συγχρονισω το κινητο με το iTunes ή θα κλειδωθει;Πρωτη φορα αγοραζω iPhone,οποτε δεν εχω ιδεα..:p

 

τι θα ηθελες να συγχρονισεις;

 

για να μην εχεις προβληματα, πηγαινε itunes - edit - και ξετικαρε την επιλογη check for new software updates automatically.

 

http://farm8.staticflickr.com/7193/6999459027_b3b2acfcb6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντα είχα θέματα με το I-Tunes (δεν μπορώ να καταλάβω πότε κάνει backup πότε sync τι διαφορά έχει κτλ).

 

Λοιπόν πατάω σήμερα να κάνει sync τις επαφές στο outlook και γενικά να κάνει sync.

 

Τελειώνει και μπαίνω outlook να τις βρω.Κανα δυο καινούριες που θυμάμαι δεν τις έχει περάσει και επίσης σχεδόν σε όλες έχει μόνο ονόματα και σε ελάχιστες τηλέφωνα...Για αυτό τι φταίει?

 

Μετά κάνω δεξί κλικ στο Μιχάλης-Phone πατάω transfer purchases και ξεκινάει κανονικά 1 από 130 πχ.Αυτό δεν έπρεπε να είχε γίνει με το sync?

 

Δηλαδή τις νέες εφαρμογές να τις είχε περάσει στον υπολογιστή?

 

Επίσης όταν πάω στο apps στο i-tunes δε με αφήνει να μαρκάρω-ξεμαρκάρω εφαρμογές παρά μόνο αν πατήσω sync apps που μετά μου ανοίγει παράθυρο: Are you sure you want to sync apps?All existing apps and their data on the iphone Mixalhs will be replaced with apps from this itunes library.

 

Και φυσικά πατάω cancel...

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

ας αποσαφηνίσουμε λιγο τις εννοιες:

 

backup : ειτε στο itunes ειτε στο icloud αποθηκευονται οι photos που υπαρχουν στην συσκευη, τα μηνυματα, προσφατες, αναπαντητες, απαντημενες κλησεις, και ολες οι ρυθμισεις της συσκευης (ποια αρχεια υπαρχουν, ηχοι κλησεων, κλπ.)

δεν περιλαμβανεται στο backup ο,τι συγχρονιζεται.

 

Συγχρονισμος : επαφες, ημρολογια, mails, σελιδοδεικτες, σημειωσεις, apps, ringtones, movies, tvshows, podcasts, books, photos.

 

ενεργειες που πρεπει να κανουμε προκειμενου να συγχρονισουμε τα αρχεια:

 

1) itunes - store - authorize computer

2) itunes - file - purchases transfer ωστε να μεταφερθουν απο τη συσκευη ο,τι εχουμε αγορασμενο.

και μετα επιλεγουμε τι θελουμε να συγχρονισουμε.

 

περισσοτερα για το iphone http://onplay.gr

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, Επειδη θελω να οργανώσω λιγο τα αρχεία στον υπολογιστή μου, αν αλλάξω θεση πχ στις φωτογραφίες , βιντεο mp3 ,τα μεταφέρω σε άλλους φακέλους κλπ, όταν κανω ξανά sync το iphone και το ipad ,θα τα βρει το itunes αυτόματα? η θα πρέπει να τα ξανά περάσω στην library?

 

Ευχαριστώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ξαναπεράσεις την library. Στο επόμενο sync θα σε ρωτήσει που βρίσκονται τα αρχεία που δεν μπορεί να βρει.

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Παλληκάρια καλησπέρα.

Ψάχνω το μέρος στο οποίο αποθηκεύονται (στο PC) διάφορα καλούδια του itunes. για παράδειγμα τα βιβλία που έχω στις i-συσκευές.

Καμμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

για windows(vista/7): c:/users/(username)/music/itunes/itunes media

για windows xp: c:/documentsandsettings/(username)/music/itunes/itunes media

για mac os:/users/(username)/music/itunes/itunes media

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κοντευω να σκασω,εχω περασει ringtones στο iphone μου (4s) με τον γνωστο τροπο δηλαδη μεσω itunes με κοψιμο χρονου κτλ... και σημερα θελησα να τα αφαιρεσω ...... Τα σβηνω απο το itunes παταω sync αλλα αυτα ειναι μεσα στο τηλ.------

εχω απελπιστει :) ειναι j/b και δοκιμασα και με ssh με το WinSCP αλλα τπτ ,δεν ηταν εκει..... ("/private/var/stash/Ringtones.xxxxxx)

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεχομαι αποιαδηποτε απαντηση παρακαλω...... ειμαι απελπισμενος :(

 

δοκίμασες ενα restart διαφορετικά κανε ενα hard reset (power button + home button) ταυτόχρονα πατημένα μεχρι να εμφανιστεί το μήλο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε να κλεισεις απο το icloud εγγραφα και δεδομενα .. και μετα να κανεις διαγραφη.. να δου με τι θα γινει... :)
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε να κλεισεις απο το icloud εγγραφα και δεδομενα .. και μετα να κανεις διαγραφη.. να δου με τι θα γινει... :)

Και οταν λες διαγραφη??Τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....εχω ενα iphone 4s ουτε ενος μηνα. μου παρουσιαστηκε ενα προβλημα, το οποιο δεν μπορω να βρω λυση κ ετοιμαζομαι να το στειλω στην αντιπροσωπεια. δεν φορτωνει το τηλεφωνο παντα, κ δεν μπορω να το συγχρονισω με κανενα υπολογιστη μου. δεν το αναγνωριζουν. ειτε το συνδεσω ειτε οχι το ιδιο ειναι...κ οι δυο υπολογιστες μου ειναι macintosh. καμια ιδεα κανεις??? για να αρχιζει να φορτιζει αναγκαστηκα να του κανω hard reset. φορτιζει μονο με φορτιστη, οχι μεσω υπολογιστη

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....εχω ενα iphone 4s ουτε ενος μηνα. μου παρουσιαστηκε ενα προβλημα, το οποιο δεν μπορω να βρω λυση κ ετοιμαζομαι να το στειλω στην αντιπροσωπεια. δεν φορτωνει το τηλεφωνο παντα, κ δεν μπορω να το συγχρονισω με κανενα υπολογιστη μου. δεν το αναγνωριζουν. ειτε το συνδεσω ειτε οχι το ιδιο ειναι...κ οι δυο υπολογιστες μου ειναι macintosh. καμια ιδεα κανεις??? για να αρχιζει να φορτιζει αναγκαστηκα να του κανω hard reset. φορτιζει μονο με φορτιστη, οχι μεσω υπολογιστη

 

Μηπως να δοκιμασεις ενα restore αλλα πρωτα τσεκαρε το σε ολες τις usb θυρες σου γιατι μερικες φορες τα mac τρωνε ενα κολλημα με τις θυρες

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!

Έχω το εξής θέμα: Εγώ και ο πρώην μου είχαμε συνδεδεμένα τα iphone μας στο ίδιο apple id,το δικό μου δλδ...Επειδή θέλησε να τα ξεχωρίσουμε ώστε να μην χρεώνει τη δική μου πιστωτική, έφτιαξε ένα id και αυτό που έκανε (προφανώς λάθος) ήταν να πάει να αλλάξει mail κλπ οπότε στην ουσία άλλαξε και το δικό μου μαζί..τώρα επαναφέραμε το παλιό αλλά δεν ξέρουμε με ποιο τρόπο θα μπορέσουμε να αποσπάσουμε τη δική του συσκευή από το δικό μου apple id και να έχει δικό του apple id..μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Διάβασα στα itunes ότι πας στο manage devices κλπ, ωστόσο εμένα στο view my accound δεν μου δίνει καμία τέτοια επιλογή manage devices..τι γίνεται..;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!

Έχω το εξής θέμα: Εγώ και ο πρώην μου είχαμε συνδεδεμένα τα iphone μας στο ίδιο apple id,το δικό μου δλδ...Επειδή θέλησε να τα ξεχωρίσουμε ώστε να μην χρεώνει τη δική μου πιστωτική, έφτιαξε ένα id και αυτό που έκανε (προφανώς λάθος) ήταν να πάει να αλλάξει mail κλπ οπότε στην ουσία άλλαξε και το δικό μου μαζί..τώρα επαναφέραμε το παλιό αλλά δεν ξέρουμε με ποιο τρόπο θα μπορέσουμε να αποσπάσουμε τη δική του συσκευή από το δικό μου apple id και να έχει δικό του apple id..μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Διάβασα στα itunes ότι πας στο manage devices κλπ, ωστόσο εμένα στο view my accound δεν μου δίνει καμία τέτοια επιλογή manage devices..τι γίνεται..;:blink:

 

απλα θα κανει εναν δικο του λογαριασμο στο itunes, δικο του appleid δλδ (οχι τροποποιηση του δικου σου), θα παει στο κινητο ρυθμισεις>store και θα αλλαξει τα στοιχεια με τα καινουρια και εκει (email, password). στο pc sto itunes μπορει επισης απο το μενου store να αλλαξει τα στοιχεια κ εκει!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που ξερω απο iTunes και App Store χωρις να ειμαι και 100% σιγουρος, σου λεω οτι αν θελετε εντελως ξεχωριστα account τοτε τις εφοαρμογες που εχεις αγορασει με το δικο σου account ο φιλος σου θα πρεπει να τις ξαναγορασει γιατι ειναι δεμενες στο δικο σου account.

 

Εσυ στο iPhone σου και στο iTunes σου βαλε το δικο σου account , αλλαξε και password και τελος.

 

Ο ex πρεπει στο δικο του iTunes να βαλει το δικο του ID και στο κινητο του επισης.Να ξερεις ομως οτι οι εφαρμογες που εχει μεσα και ειναι περασμενες απο το δικο σου account θα ζητανε παντα το δικο σου account, οποτε καλυτερα να κανει ενα restore as new να βαλει και το δικο του λογαριασμο εξ αρχης, να αγορασει τις εφαρμογες που ειχε και να παει στο καλο.

 

Υ.Γ. Ελπιζω να μην ειχατε παρει και καναπεδες και τετοια γιατι εκει ειναι πιο δυσκολη η μοιρασια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που ξερω απο iTunes και App Store χωρις να ειμαι και 100% σιγουρος, σου λεω οτι αν θελετε εντελως ξεχωριστα account τοτε τις εφοαρμογες που εχεις αγορασει με το δικο σου account ο φιλος σου θα πρεπει να τις ξαναγορασει γιατι ειναι δεμενες στο δικο σου account.

 

Εσυ στο iPhone σου και στο iTunes σου βαλε το δικο σου account , αλλαξε και password και τελος.

 

Ο ex πρεπει στο δικο του iTunes να βαλει το δικο του ID και στο κινητο του επισης.Να ξερεις ομως οτι οι εφαρμογες που εχει μεσα και ειναι περασμενες απο το δικο σου account θα ζητανε παντα το δικο σου account, οποτε καλυτερα να κανει ενα restore as new να βαλει και το δικο του λογαριασμο εξ αρχης, να αγορασει τις εφαρμογες που ειχε και να παει στο καλο.

 

Υ.Γ. Ελπιζω να μην ειχατε παρει και καναπεδες και τετοια γιατι εκει ειναι πιο δυσκολη η μοιρασια.

 

δεν ισχυει απλα το apple id που εχεις στο κινητο μπορεις να το αλλαζεις καθε 90 μερες. δεν σβηνεται ομως καμια εφαρμογη και ας ειναι αγορασμενη με αλλο apple id!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

δεν σβηνετε αλλα στο update σου ζηταει το account που το αγορασε, ε μακακια δεν ειναι αφου τα παιδια χωρισαν και θελουν να τα χωρισουν πληρως!?
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους!!Ελπίζω να τα καταφέρουμε αλλιώς θα σας ξαναζαλίσω..:p

ΥΓ: Και καναπέδες και πλυντήρια είχαμε πάρει αλλά αυτά τα μοιράσαμε πολύ πιο εύκολα από το iphone.. ha ha!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα ! εχω το εξης προβλημα! η οθωνη του 3gs μου ειναι μονιμα λευκη ! το προβλημα ονομαζεται hite screen of death δεν δουλεψε καμια απο τισ συμβατικες λυσεις! καμια ιδεα? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα παιδια!

Να σας ρωτησω...

Οταν περνατε απο cd μουσικη στο itunes, ποια μεθοδο συμπιεσης χρησιμοποιειτε;

Εγω τα εκανα ολα mp3 αλλα ενας φιλος μου μουσικος μου ειπε να διαλεγω το apple loseless (αν το λεω σωστα) γτ πιανει το ιδιο σε χωρο αλλα η ποιοτητα ειναι πολυ καλυτερη... Ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...