Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασες να βγάλεις-βάλεις την sim? πολλές φορές κολλάει...έπειτα,αν δεν... πάρα hold+home μέχρι να βγάλει το μήλο... αν δεν ανοίξει κ έτσι δοκίμασε την ύστατη λύση..το... ΘΟΥ ΚΥΡΙΕ, restore

 

 

 

Παιδιά δοκίμασα και τις 4 λύσεις !!!

Τπτ δεν δούλεψε , τώρα δοκιμάζω και redsnow αντε να δούμε ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάτι μου λέει,οτι μάλλον δε θα το γλιτώσεις το restore

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Με το itunes ανοιχτό,κλείσε το (power+home) και αποσύνδεσε το από το pc.Μετά κρατάς το home πατημένο και το συνδέεις στο pc ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ το home.Αν το κάνεις σωστά το iphone θα ανοίξει σε restore mode και το itunes θα σου προτείνει να το κανεις restore...

 

ΕΧΕ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ firmware παλαιότερο του 3.1 και πάτα shift+restore σε αυτό....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, υπαρχει τροπος τα βιντεο που περναμε στο iphone , να μην ειναι ολα χυμα με αλφαβητικη σειρα, αλλα να ειναι χωρισμενα σε κατηγοριες? πχ φακελος με videoclips, φακελος με video οικογενειας, φακελος με αστεια video κλπ?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Eγω φτιαχνω playlists στο itunes με το ονομα που θελω πχ videoclip,movies....και μεταφερω εκει τα βιντεακια που θελω οποτε τα εχω ετσι ταξινομημενα στα playlist του iphone
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ηρθε η ωρα να κανω και εγω ενα θεμα...μπορει καποιος να μου εξηγησει αυτο που βλεπει στις εικονες που ακολουθουν?? Την ιδια εικονα εχω σε ολα τα θεματα, music, videos etc...δεν μου εμφανιζεται τιποτα...να πω οτι την εφαρμογη την ειχα "κρυμμενη" με το sbsettings γιατι δεν την χρησιμοποιω...σημερα που το ανοιξα ειδα αυτη την εικονα και ψιλοφρικαρα...δεν μου δειχνει κανενα τραγουδι, βιντεο κτλ. και δεν μπορω να κανω ουτε preview...βλεπω οτι βλεπετε στην εικονα...προσπαθησα να κανω repair permissions και τιποτα...:worry: (εννοειτε οτι το account το εκρυψα εγω για ευνοητους λογους...)

 

Περιμενω σχολια...:worry:

 

http://img689.imageshack.us/img689/7263/img000009.png

 

http://img442.imageshack.us/img442/3059/img000010.png

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Ακριβώς όπως τα δείχνεις...

 

Άρα, δεν φταίνε οι συσκευές μας. Κάτι άλλο θα παίζει...

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

pazo σε 3g με 3.1.2 εισαι??σε ενα αλλο 3g με 3.1.2 δεν εχω αυτο το προβλημα...εχω φαει τον κοσμο και δεν βρισκω τιποτα...οχι οτι καιγομαι και τοσο γιατι δεν το χρησιμοποιω...ηθελα απλα να δοκιμασω το κολπο για να εχουμε ringtones απο το store free...αν ξερει παντως καποιος κατι ας σφυριξει, αν και λογικα νομιζω οτι μονο με restore λυνεται αυτο το προβλημα...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλοι όσοι έχετε το πρόβλημα είστε με jailbreak μέσω BlackRa1n?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, άρα δεν έχει να κάνει με την μέθοδο jailbreaking. Δυστυχώς δεν έχω κάποια λύση να προτείνω.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα το restore, αυτή τη φορά με PwnageTool και custom ipsw που δημιούργησα για τη δικιά μου συσκευή, στο hackint0sh που έχω στήσει ( :D ). Όχι δηλαδή πως δε θα δούλευε το blackra1n, αλλά είπα να δοκιμάσω κι αυτό το τρόπο, για την εμπειρία...

 

Τώρα το iTunes δουλεύει μια χαρά.

 

Είμαι όμως περίεργος να μάθω, τί δημιούργησε το πρόβλημα.

 

Συγχρονίζω αυτή τη στιγμή τις εφαρμογές από AppStore και θα δοκιμάσω αν συνεχίζει να δουλεύει κανονικά, ή αν κάποια απ' αυτές δημιουργεί κάποιο conflict.

 

Μετά, προχωρώ σε εγκατάσταση εφαρμογών από cydia και αν βρω κάτι, θα ενημερώσω.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

εγω δοκιμασα να κλεισω ολα τα mobile substrate addons απο sbsettings (ειναι και πολλα...35) αλλα το προβλημα παραμενει...το κακο ειναι οτι τοσο καιρο το itunes το ειχα "κρυψει" με αποτελεσμα να μην εχω ιδεα ποια εγκατασταση εφαρμογης απο cydia η appstore μπορει να φταιει...:(
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι με 3Gs 32GB, 3.1.2 jailbroken με blackra1n και τώρα διαπίστωσα ότι έχω το ίδιο πρόβλημα!!Και μάλιστα όταν έκανα κλικ στη φωτο του Sting,κράσαρε!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

3Gs 16GB, 3.1.2 jailbroken με blackra1n Not Ok

 

3G 16GB, 3.1.2 jailbroken με blackra1n Ολα ΟΚ

εφαρμογες ,κατα το 95%, ιδιες

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 3Gs 16GB, 3.1.2 και Blackrain, όλα οκ. :)

Να πω πως πέρα από SMS Helper και iPhoneDelivery δεν έχω τίποτε άλλο hackaρισμένο. Ούτε themes ούτε τίποτα άλλο απολύτως. Οκ 2 σπασμένες εφαρμογές :P

Μήπως έχει να κάνει με κάποια παράμετρο που έχετε πειράξει....

Link to comment
Share on other sites

Mετά την εγκατάσταση και των υπόλοιπων εφαρμογών από cydia, στις οποίες περιλαμβάνονται και ...περίεργα πράγματα (lockscreen info, clock hide, dim delay, weather icon κλπ), τα πάντα δουλεύουν κανονικά, συμπεριλαμβανομένου και του iTunes, με όλες τις εικόνες του και χωρίς να πεθαίνει ...φορτώνοντας το νέο CD του Sting :D :p

 

Όσοι έχετε το πρόβλημα, έχετε κάνει jailbreak με τη πρώτη version του blackra1n, ή τη τελευταία (RC2 νομίζω, την ονόμασε ο Geohot);

 

Υπάρχει άλλος με το ίδιο πρόβλημα, αλλά με pwnage jailbreak, σαν τον kospilot1;

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν θα το πιστεψετε...το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και με το 2g μου...μολις το πηρα χαμπαρι γιατι το ειχα και αυτο "κρυμμενο" με sbsettings...ρε μπας και φταιει αυτο τελικα?? πω οτι εχω σε γενικες γραμμες τις ιδιες εφαρμογες και στα δυο...:worry:
Link to comment
Share on other sites

3Gs 16GB, 3.1.2 jailbroken με blackra1n Not Ok

 

3G 16GB, 3.1.2 jailbroken με blackra1n Ολα ΟΚ

εφαρμογες ,κατα το 95%, ιδιες

 

Το προβλημα λυθηκε τουλαχιστον σε μενα , μετα απο

πειραματισμους ,

μολις εκανα uninstall το iPhoneDelivery.

 

Κοινο σημειο με 3g & 3gs : δεν εχω iPhoneDelivery

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...