Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως πέρασες κάτι και σου πείραξε τα drivers των usb; :blink:

 

Μήπως να το κάνεις τελικά το ρημάδι το format να ξεμπερδέψεις; :)

 

Όχι όχι format φίλε μου :) Το ρημάδι είναι σε επαγγελματικό χώρο και δεν παίζει αυτό.Κάτι άλλο μήπως?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενώνεις το τηλέφωνο κατευθείαν σε υπολογιστή ή μέσω κάποιου hub ή κάρτας;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες όλα τα usb ports? Διαβάζω ότι μερικές φορές τα μπροστινά έχουν πρόβλημα

 

Here's a likely one - the front USB ports on your PC case may be misconnected. I've seen them that way from the factory. It's a good idea to check the connections against specifications. The standard order of connection is Red, White, Green, Black. No more than 4 wires per USB bank are needed.

 

Επίσης,

 

Cleaning up in Safe Mode may be necessary. Unplug all USB devices. Reboot the PC. To enter Safe Mode, press the F8 key repeatedly while restarting the PC. Timing is important. Try to press quickly before the Windows logo screen appears. Pressing and holding the CTRL key may work too. Choose Safe Mode and open Device Manager. In Windows 2000 and XP, click View > Show hidden devices. Now locate all USB devices, HID (Human Interface Devices), USB drives and controllers/hubs. Remove all and save the USB Host Controllers for last. When done, restart and replug USB devices one at a time.

 

http://www.everythingusb.com/forums/showthread.php?threadid=795

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες όλα τα usb ports? Διαβάζω ότι μερικές φορές τα μπροστινά έχουν πρόβλημα

 

 

Ναι,Τα δοκίμασα όλα.

Επίσης,

 

 

 

http://www.everythingusb.com/forums/showthread.php?threadid=795

 

Ίσως να το δοκιμάσω αυτό,έχω όμως ελληνικά ΧΡ και δεν ξέρω μήπως κάνω καμιά πατάτα.;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει καποιες free εφαρμογες απο το pc του γραφειου. Αν κανω συγχρονισμο του iphone με το iTunes στο σπιτι (για να περασω μουσικη και ταινιες) θα μου τις σβησει ή οχι?

Επισης αν εχω περασει μια ταινια σε εναν απο τους δυο υπολογιστες και θελω να περασω καποια αλλη στον αλλο υπολογιστη, υπαρχει καποιος τροπος να μην σβηστει η πρωτη ταινια κατα τον συγχρονισμο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω περασει καποιες free εφαρμογες απο το pc του γραφειου. Αν κανω συγχρονισμο του iphone με το iTunes στο σπιτι (για να περασω μουσικη και ταινιες) θα μου τις σβησει ή οχι?

Επισης αν εχω περασει μια ταινια σε εναν απο τους δυο υπολογιστες και θελω να περασω καποια αλλη στον αλλο υπολογιστη, υπαρχει καποιος τροπος να μην σβηστει η πρωτη ταινια κατα τον συγχρονισμο?

 

Ευχαριστω

 

Αυτο ακριβως θελω να ρωτησω και γω πριν κανω καμια πατατα... Εχω συγχρονισει το iphone με laptop σπιτι μου αλλα οταν θα επιστρεψω στο φοιτητικο μου σπιτι που εχω σταθερο και το συγχρονισω εκει θα χασω τα παντα ε; τα itunes δεν εχουν καπου κανενα αρχειο να το κανω copy paste στον αλλο υπολογιστη για να μην εχω προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως θελω να ρωτησω και γω πριν κανω καμια πατατα... Εχω συγχρονισει το iphone με laptop σπιτι μου αλλα οταν θα επιστρεψω στο φοιτητικο μου σπιτι που εχω σταθερο και το συγχρονισω εκει θα χασω τα παντα ε; τα itunes δεν εχουν καπου κανενα αρχειο να το κανω copy paste στον αλλο υπολογιστη για να μην εχω προβλημα;

 

Εάν κάνεις transfer purchases, δεν θα τις χάσεις....;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις transfer purchases, δεν θα τις χάσεις....;)

 

Για καντο πιο λιανα;) Οταν δηλαδη θα συνδεσω το iphone μου με αλλο υπολογιστη πως θα το κανω αυτο που λες;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά, έχω κάποια κομματια στο υπολογιστή και θέλω να τα βάλω και αυτά μέσα στο iphone ως albums, το θέμα είναι πως όταν τα κάνω drag n' drop στο itunes δεν μου τα περνάει όλα ... Δεν ξέρω πως να βάλω μέσα στο Music ένα φάκελο με mp3', μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί μου σπάει τα νεύρα το itunes...

Μπορεί κάποιος να μου δώσει βήμα βήμα πως θα το κάνω? Δεν εχω καταλάβει πως δουλεύει ... :(

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

φιλος για μενα βρες και κατεβσε το το iphone pc suite με μια αναζητηση στο google θα το βρεις...το αλλο ειναι σπασιμο νευρων!!!(κατ εμε)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου!κ εγω εκανα καποια ωρα να βρω τι παιζει...οταν το εχεις το τηλεφωνο με usb τοτε στο προγραμμα σου εμφανιζει καπου χωρητικοτητα κτλ...οταν το συνδεσεις κ σου εμφανισει μια οθονη που σου γραφει για update κτλ σου εχει και μια επιλογη για manual διαχειρηση της μουσικης.επελεξε το.Στη συνεχεια στο αριστερο μενου που ειναι σε μορφη δεντρου ανοιξε το φακελο μουσικης του iphone και με drag and drop περνα μουσικη!ελπιζω να βοηθησα κ btw καλως σας βρηκα!
Link to comment
Share on other sites

φίλε argirisflikas το έψαξα το πρόγραμμα και σε ευχαριστώ, αλλα όταν κατεβαίνει μου βγαζει error..

 

basstar5 σε ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω και θα απαντήσω να σου πω. Ευχαριστώ πολύ.

 

Φίλε basstar5 σε ευχαριστώ πολύ, ολα οκ... ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία βάζω τα κομμάτια που θέλω, τώρα σε κάποιοα θέλω να βάλω cover, σε κάποια μου παίρνει και σε κάποια όχι :@ ... Πως θα επιλέξω μαζικά τα κομμάτια που θέλω να έχουν cover?

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

υπαρχει κανενα application για mac που να μπορεσει να περασει στο itunes απο το iphone ολα τα playlist (music) που εχω ακριβως οπως ειναι, χωρισμενα σε playlist δηλαδη??

Μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα το phoneview αλλα τα περναει μονο ως μεμονομενα τραγουδια...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα application για mac που να μπορεσει να περασει στο itunes απο το iphone ολα τα playlist (music) που εχω ακριβως οπως ειναι, χωρισμενα σε playlist δηλαδη??

Μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα το phoneview αλλα τα περναει μονο ως μεμονομενα τραγουδια...

 

ΚΑΝΕΙΣ???:(

Link to comment
Share on other sites

 

thanks το δοκιμαζω παραυτα!!!:Dβρηκα και κλειδακι...σιγα μη το αγοραζα...χεχεχε:lol:

 

δυστυχως δεν μου περασε τις playlists οπως τις ειχα στο iphone...μαπα το καρπουζι!!!!thanks for trying anyway...

 

νομιζω οτι βιαστηκα λιγακι...επρεπε να πατησω custom...

Link to comment
Share on other sites

thanks το δοκιμαζω παραυτα!!!:Dβρηκα και κλειδακι...σιγα μη το αγοραζα...χεχεχε:lol:

 

δυστυχως δεν μου περασε τις playlists οπως τις ειχα στο iphone...μαπα το καρπουζι!!!!thanks for trying anyway...

 

νομιζω οτι βιαστηκα λιγακι...επρεπε να πατησω custom...

 

Yπάρχει και το dTUNES και το senuti...:p

 

 

Gloogleeeee.............

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες,

εχω 2.0.2 και το δουλευω μηνες ετσι.

Ειναι απο τα πρωτα iPhone που κυκλοφορησαν.

Παω να το συνδεσω με itunes να τραβηξω backup τον τηλ. καταλογο και μου λεει να κανω restore γιατι δεν μπορει να συνδεθει!

Τι κανω????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι. Πως γινεται να κανει το itunes backup του iphone ΜΟΝΟ οταν το θελω εγω και οχι μετα απο καθε συγχρονισμο;

 

εγω βαρεθει να περιμενω καθε φορα ποση ωρα για να περασω μια εφαρμογη....:wacko:

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που "τρέχει" η μπάρα προόδου του backup, πάτα το Χ αριστερά της. Έτσι, το backup θα σταματήσει και θα ξεκινήσει το Sync.

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε.... με εσωσες! νευριαζω που ηταν τοσο απλο, νομιζα οτι αν το κανα ακυρωνε ολο το synchonisation και δε το δοκιμασα ποτε.

 

σε ευχαριστω!

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...