Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ακριβώς είναι η απορία σου; Τι έκανες από τα δύο αυτά που σου έγραψα και δεν πέτυχε;

 

Δώσε λίγες περισσότερες λεπτομέρειες για το τι κάνεις ακριβώς όταν προσπαθείς να μεταφέρεις τις ταινίες και πως τις έχεις μετατρέψει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν μπορω να βρω τις επιλογες αυτες

αν μπορεις να μου πεις που βρισκονται και κατα προτιμηση αυτη που κανεις drag and drop

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.gadgetsonthego.net/pics/managemusiciphone.jpg

 

Οι επιλογές είναι διαθέσιμες όταν ενώσεις τη συσκευή με τον υπολογιστή, στο tab summary. Εάν επιλέξεις το manually manage music and videos θα "τραβήξεις" την ταινία από το movies στο Library

 

http://img167.imageshack.us/img167/8743/picture1wn4.png

 

και θα την "ρίξεις" στο movies που εμφανίζεται κάτω από το iPhone στο Devices (πάτησε το βέλος για να εκπτυχθεί το μενού)

 

http://blog.wired.com/photos/uncategorized/2008/08/04/iphone201_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις εικονες ηταν πολυ κατανοητες τα επελεξα αλλα και παλι δεν τα βλεπει τα βιντεο δεν μπορω να καταλαβω τι μ...α παιζεται

για να δεις τα βιντεο εκει στο κιν δεν πας εκει ποθ λεει ipod videos?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν ο τύπος του αρχείου είναι σωστός κι έχεις κάνει τη μεταφορά θα πρέπει να το δεις εκεί. Το iTunes σου παίζει την ταινία; Πως την μετέτρεψες;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με συγχρονισμό, μην επιλέξεις manually manage και από το tab videos επέλεξε την ταινία σου και πάτησε sync.

 

Φαίνεται η ταινία σου στα movies του tab videos?

 

http://www.iClarified.com/images/tutorials/544/2430/2430-500.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γμτ φαινονται κανονικα οι ταινιες εκει και κατω sync κ ετσι και τπτ

στο library tou itunes τα δειχνει κανονικα στο κιν δεν τα περνα

Link to comment
Share on other sites

sorry na rotiso kati molis pira to iphone kai

eno vazo tin karta sim mesa den tin anagnorizei leei

''no sim valid with no pin lock to activate iphone''

kai den mou zitaei kan pin. kai eno exo prospathisei

na egatastiso to programma tou itunes sto tilefono

den ginete egatastasi kai mou vgazei otan sindeo

to iphone me ton ipologisti ''waiting for iphone

'' kai amesos meta ena parathiraki pou leei oti

prepei na vgalo to pin apo tin sim (to opioi k ekana)

kai na xanavalo mesa ti sim. Ti na kano skeftomai

aurio na to dodo ga service . An xerete kapoia

lisi gia na to glitoso please peite mou.......:((((((((

Link to comment
Share on other sites

sorry na rotiso kati molis pira to iphone kai

eno vazo tin karta sim mesa den tin anagnorizei leei

''no sim valid with no pin lock to activate iphone''

kai den mou zitaei kan pin. kai eno exo prospathisei

na egatastiso to programma tou itunes sto tilefono

den ginete egatastasi kai mou vgazei otan sindeo

to iphone me ton ipologisti ''waiting for iphone

'' kai amesos meta ena parathiraki pou leei oti

prepei na vgalo to pin apo tin sim (to opioi k ekana)

kai na xanavalo mesa ti sim. Ti na kano skeftomai

aurio na to dodo ga service . An xerete kapoia

lisi gia na to glitoso please peite mou.......:((((((((

 

Καταρχην εαν δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος,

να χρησιμοποιεις Ελληνικους μικρους χαρακτηρες

στα μηνυματα σου !

 

2ον Απο που αγορασες το iphone?

 

Το itunes εγκαθισταται στο pc σου .

3ον αφου κανεις εγκατασταση κανε και restart στο pc σου .

 

Στην συνεχεια ,αφου συνδεσεις το iphone με το καλωδιο στο pc ,λογικα θα ξεκινησει

και το itunes . Η ενεργοποιηση/ξεκλειδωμα γινεται αυτοματα,δεν κανεις κατι .

Προυποθεση να εχεις internet στο pc σου .

 

Τελος ,τσεκαρε αν καποιο firewall προγραμμα

μπλοκαρει την συνδεση.

Αν το αγορασες απο vodafone shop , μπορεις να σου κανουν ενεργοποιηση στο καταστημα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

exo internet sto pc mou alla otan sindeo to pc me to iphone den kanei kamia energia tipota san na min to sindeo menei etsi ......apo tin vodafone to pira kai piga alla mou lene gia na min sou to paro gia service pare sto 13830 kai autoi tha sou poune ti tha kaneis ..kai eno pira se autous mou eipan na to pao stin vodafone kai autoi xeroun ti tha kanoun ase .....apo ton enan ston allon me pigenan kai to pira prin 2 meres kai einai san na min to pira kan krima einai....tha tous to pao aurio .... mporo na apetiso na mou dosoun kainourgio i na perimeno na mou to ftiaxoun? kai poses meres tha kanoun gia na moy to xanadosoun piso? (apadas an xereis ennoeite)..euxaristo pados...
Link to comment
Share on other sites

sorry na rotiso kati molis pira to iphone kai

eno vazo tin karta sim mesa den tin anagnorizei leei

''no sim valid with no pin lock to activate iphone''

kai den mou zitaei kan pin. kai eno exo prospathisei

na egatastiso to programma tou itunes sto tilefono

den ginete egatastasi kai mou vgazei otan sindeo

to iphone me ton ipologisti ''waiting for iphone

'' kai amesos meta ena parathiraki pou leei oti

prepei na vgalo to pin apo tin sim (to opioi k ekana)

kai na xanavalo mesa ti sim. Ti na kano skeftomai

aurio na to dodo ga service . An xerete kapoia

lisi gia na to glitoso please peite mou.......:((((((((

 

Πριν το πας για αλλαγή σύνδεσε το iPhone κατευθείαν στο PC χωρίς την εμπλοκή usb hub, δοκίμασε με άλλο καλώδιο usb και με άλλο PC.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο τότε που έχω κάνει update την τελευταία έκδοση itunes έχει λίγες μέρες. Μου βγάζει οτι το bonjour θέλει να το κάνω re-enable.Και δε μπορώ να κάνω share...

Υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κύριοι καλησπέρα σας.Τις τελευταίες μέρες εχω πρόβλημα με το USB.Δηλαδη:Συνδέω το τηλ. και δεν μου το αναγνωρίζει καθόλου.Μου πετάει μύνημα άγνωστη συσκευή.Δοκίμασα τα πάντα που βρήκα και εδώ και σε άλλα σάιτς,τίποτα.....:mad:Έκανα unistall-install το iTunes τίποτα,σταμάτησα-ξεκίνησα το Apple Mobile Device απο πίνακα ελέγχου και services πάλι τίποτα,έκανα copy-paste το usbaapl.sys στο C://windows/system32/drivers πάλι τίποτα.Γενικά ότι βρήκα στο νετ το έκανα αλλα μου βγάζει πάντα "ΑΓΝΩΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ USB"κ.τ.λ.Φυσικά ούτε μέσω iTunes το αναγνωρίζει.Δοκίμασα σε άλλο USB port πάλι δεν δούλεψε.Για άλλες συσκευες τα USB port δουλεύουν κανονικά.Δοκίμασα να το συνδέσω σε ένα λάπτοπ,το αναγνώρισε μια χαρά.Τι στο Δι...αλο γίνετε δεν μπορώ να καταλάβω.Άν μπορει κάποιος να πει κάτι θα του ήμουν ευγνόμων.Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

P.S. Συγγνώμη αν κούρασα με το πόστ αλλα θα σαλτάρω....:wacko:

 

Εφόσον ο άλλος υπολογιστής αναγνωρίζει τη συσκευή κανονικά τότε είναι θέμα επικοινωνίας υπολογιστή και συσκευής.

 

Εάν θέλεις να το επιβεβαιώσεις φτιάξε έναν καινούριο λογαριασμό χρήστη λειτουργικού στον υπολογιστή όπου η συσκευή δεν αναγνωρίζεται. Λογικά η συσκευή σου θα αναγνωριστεί.

 

Για να επιλύσεις το πρόβλημα θα πρέπει να θέσεις τη συσκευή σε DFU mode (είμαι σίγουρος ότι και και πάλι θα αναγνωριστεί με αυτό τον τρόπο από το iTunes, ακόμη και από τον πρώτο λογαριασμό) και να προχωρήσεις με restore.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα με συσκευή η οποία δεν μπορούσε να αναγνωριστεί από pc και mac. Η συσκευή είχε την 1.1.4 και ήθελα να κρατήσω backup πριν την αναβαθμίσω σε 2.x αλλά δεν τα κατάφερα. Με ένα restore λύθηκε αμέσως το πρόβλημα.

 

Γι' αυτό σου έγραψα ότι είναι πρόβλημα επικοινωνίας, το γεγονός ότι η συσκευή, στην περίπτωση μου, δεν αναγνωρίστηκε (κυρίως από το mac) σημαίνει ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά και με το λογισμικό σε αυτή, δεν φταίει πάντα ο υπολογιστής. Συνήθως όμως τα XP φταίνε, για κάποιους λόγους η συσκευή δεν αναγνωρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις να το επιβεβαιώσεις φτιάξε έναν καινούριο λογαριασμό χρήστη λειτουργικού στον υπολογιστή όπου η συσκευή δεν αναγνωρίζεται. Λογικά η συσκευή σου θα αναγνωριστεί.

 

Αυτό δεν δούλεψε.:( .Το άλλο θα δουλέψει λές?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένας τρόπος υπάρχει να μάθουμε ;)

 

Όταν έκανες εγκατάσταση/απεγκατάσταση στο iTunes/ΑΜDS το έκανες όπως περιγράφεται εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένας τρόπος υπάρχει να μάθουμε ;)

 

Όταν έκανες εγκατάσταση/απεγκατάσταση στο iTunes/ΑΜDS το έκανες όπως περιγράφεται εδώ;

 

Δέ θα το'λεγα οτι τα έκανα ακριβώς ετσι:O .Άν τα κανω όπως ακριβως λέει εδώ

http://support.apple.com/kb/HT1925?viewlocale=en_US

λες να έχω καμιά εξέλιξη?

Πάντως σ'ευχαριστώ για τον κόπο που κάνεις να βοηθήσεις.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, άλλες επιλογές δεν έχεις και από τη στιγμή που η συσκευή αναγνωρίζεται κανονικά στο laptop προφανώς κάτι δεν πάει καλά με τον πρώτο υπολογιστή. Για το λόγο αυτό είναι καλύτερα να αφήσεις την επιλογή του restore προς το παρόν, δεν υπάρχει λόγος να μπεις σ' αυτή τη διαδικασία.

 

Κάνε όλα αυτά που αναφέρονται εκεί, βήμα προς βήμα και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας,εκτός απο μένα μάλλον:)

@ pperiklis

Λοιπόν φίλε μου ένα έχω να πω.Ή είμαι μεγάλος γκαντέμης ή έχω συσκευή φαινόμενο.Τα έκανα όλα όπως είπαμε εχθές μα τίποτα δεν έγινε.Εννοώ εγκατάσταση-απεγκατάσταση κ.τ.λ. Πριν λίγο έβαλα το τηλ. σε DFU mode,μάντεψε τι έγινε.Το συνήθες φαινόμενο των τελευταίων ημερών."Αγνωστη Συσκευή USB".Σαλτάρεις ή δε σαλτάρεις?Ηδού η απορία.

Έχεις να πεις κάτι πάνω σε όλα αυτά?Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι να κάνω restore το τηλ. στο λάπτοπ χάνοντας τα πάντα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό θα σου πρότεινα, δεν έχει μείνει κάτι άλλο!.. (που να ξέρουμε τουλάχιστον, εκτός αν κάποιος με περισσότερες γνώσεις μας βοηθήσει να προσδιορίσουμε τι φταίει)
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάντως για όλη την βοήθεια.Θα το προσπαθήσω και θα αναφερθώ με τα αποτελέσματα στο παρρόν thread.

Καλά χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλους μας με υγεία.Αυτό έχει περισότερη σημασία απο κάθε τι αλλο ;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι.Τελικά μούφα όλα.

@pperiklis Λοιπόν φίλε μου κατα 99,9% φταίνε τα USB port.Το λέω αυτό διότι σήμερα κούμπωσα εναν εξωτερικό σκληρό που στο παρελθόν τον αναγνώριζε και τώρα μού βγάζει "Ανωστη Συσκευη USB". Άλλες συσκευές τις αναγνωρίζει και άλλες όχι.Για παράδειγμα τα optical mouses που κουμπώνω τα αναγνωρίζει κανονικά αλλά τον σκληρό και το τηλ. όχι.

Βγάζει κανείς καμια άκρη?Είναι θέμα driver ή κάτι άλλο?Οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη.Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πέρασες κάτι και σου πείραξε τα drivers των usb; :blink:

 

Μήπως να το κάνεις τελικά το ρημάδι το format να ξεμπερδέψεις; :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...