Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω , θελει ενας φιλος να του κανω αναβαθμιση σε 3.0. αλλα στο δικο μου pc εχω ηδη συγχρονισει το διμο μου iphone, θα μπορεσω να του κανω και το δικο του η θα μπλεξουν τα παντα ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια. θελω να ρωτησω αν γινεται να κανουμε sync απο το iphone σε εναν υπολογιστη οπου το itunes ειναι αδειο. Στην ουσια θελω να περασω τα παντα απο το iphone μου σε εναν υπολογιστη οπου μολις εγκατεστησα το itunes. γιατι θελω να κανω αναβαθμιση στιν 3.0 και δεν θελω να χασω τα δεδομενα. ειδικα τις επαφες...

(ο υπολογιστης που ειχα μεσα τα παντα χαλασε και εχει παει για servise)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γινεται κανονικα αλλα κατα την γνωμη μου κανε τα εξης...

1.Φτιαξε μια νεα επαφη πρωτα στο Outlook (ή οπου συνγχρονιζεις)

2.Μετα φτιαξε μια επαφη μεσα στο Iphone,

3.Κανε Sync

Για τα τραγουδια σου υποθετω πως θα τα χασεις μιας και θα επρεπε να μεταφερεις ΟΛΗ σου την συλλογη οπως ηταν πριν..

Περιμενε να σου πει και κανενας αλλος παντως πριν δοκιμασεις κατι...μην σε καψω... :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις jailbroken μπορείς με ssh να κρατήσεις την database των επαφών καθώς και τα sms σου.

Πάντως ο τρόπος του optica_michalaro πρέπει να είναι ακίνδυνος :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να κάνεις εγγραφή στο mobile me (οι πρώτοι 2 μήνες είναι ακόμη δωρεάν, απλώς πρέπει να δώσεις στοιχεία πιστωτικής κάρτας και να θυμηθείς - αν δεν θέλεις να συνεχίσεις - να διακόψεις πριν το 2μηνο ώστε να μην χρεωθεί η κάρτα) και να συγχρονίσεις με το mobile me το iphone και τον καινούργιο υπολογιστή.

 

Στη συνέχεια όταν αναβαθμίσεις στην 3.0 ως νέα συσκευή και αφού δηλώσεις ξανά ότι θέλεις να συγχρονίζεις επαφές, ραντεβού, bookmarks με το mobile me, τα δεδομένα σου θα έλθουν απο το mobile me.

 

Πρέπει να διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες του mobile me ώστε να επιλέξεις όταν γίνει ο συγχρονισμός μετά την αναβάθμιση να περάσουν τα δεδομένα από το mobile me στο τηλέφωνο και όχι το ανάποδο

 

Απλώς αυτό δεν θα σου "σώσει" ότι διαχειρίζεται εσωτερικά το itunes δηλαδή τραγούδια, ταινίες και εφαρμογές του appstore ή του "αγρού".

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εγω συγχρονιζα το iphone με ενα macbookpro του οποιου καικε η καρτα γραφικων, και πρεπει να το στειλω στην apple. και αμφιβαλω πολυ οτι θα εχει τα δεδομενα μου μεσα οταν μου το επιστρεψουν...

Οποτε τωρα οτι κανω πρεπει να το κανω απο το παλιο pc μου ανακαστικά... το οποιο δεν εχει τιποτα μεσα... ουτε επαφες στο Outlook ουτε τπτ... to iphone den einai jailbroken...

 

-Tις εφαρμογες τις περασα στο itunes, πατησα transfer purchases from platon's iphone.

-τωρα τι κανω? τις επαφες πως θα τις σωσω? δεν εχω πιστωτικη για mobileme...

-τι κανουμε τωρα ρε παιδια???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα τα έχει :D

 

Χθες παρέλαβα το δικό μου από service με το ίδιο πρόβλημα. ;)

 

Επαφές, στοιχεία ημερολογίου κλπ σώζονται στο backup. Επίσης, μπορείς να τα περάσεις στον άλλο υπολογιστή με συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Και μία φίλη το πήγε για σκληρό και ήταν σίγουρη ότι τα έχασε όλα, προς έκπληξη όμως όταν το άνοιξε ήταν όπως όλα τα είχε αφήσει , ακόμα και το wallpaper ήταν στην θέση του...

 

Ωχχχ Περικλή αυτό εννοούσες όταν μου έγραψες ότι αρρώστησε....

 

Σιδερένιο!!!!! :)

 

Γεια σας παιδια. θελω να ρωτησω αν γινεται να κανουμε sync απο το iphone σε εναν υπολογιστη οπου το itunes ειναι αδειο. Στην ουσια θελω να περασω τα παντα απο το iphone μου σε εναν υπολογιστη οπου μολις εγκατεστησα το itunes. γιατι θελω να κανω αναβαθμιση στιν 3.0 και δεν θελω να χασω τα δεδομενα. ειδικα τις επαφες...

(ο υπολογιστης που ειχα μεσα τα παντα χαλασε και εχει παει για servise)

 

Πάντως με το Phoneview (Mac) παίρνεις όλα τα data από μέσα, αν τα χάσεις από το υπολογιστή...;)

Kαι με το dtunes παίρνεις όλη την μουσική...

Αν και περιμένουμε update..

 

TuneAid is currently NOT compatible with iPhone OS 3.0. We are investigating and will release an update as soon as possible. We are sorry for the inconveniance.

 

Kάνουμε και απο το Phoneview την δουλειά μας... ;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που θελω να κανω φορματ στον υπολογιστη τι θα πρεπει να κανω back-up ή να αντιγραψω για να μην κανω συγχρονισμο απο την αρχη?:wacko: Υπαρχει τετοια δυνατοτητα ή θα πρεπει να ξαναπερναω ολη την βιβλιοθηκη????

 

(itouch;))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δε ξέρω αν είναι πρόβλημα της 3.0 ή του iTunes 8.2 αλλά το σηματάκι της φόρτισης γίνεται σπάνια "μπρίζα" ενώ στο iPhone έχει γίνει κ αλλάζει κατευθείαν σε "κεραυνό" πάλι. Όσες ώρες κ να το αφήσω :( Τις περισσότερες φορές το σηματάκι του iPhone παραμένει ανεπηρέαστο, άλλες αλλάζει κ στο κινητό. Το κάνει κ σε εσάς αυτό?

Δείτε κ εδώ και εδώ. Σαν αποτέλεσμα αυτού(νομίζω απο αυτό προέρχεται) το κινητό ΖΕΜΑΤΑΕΙ κατα τη φόρτιση.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι παίζουν πολλά bugs ακόμα με τη νέα έκδοση.

 

Εμένα παρουσιάζει και αυτό το δικό σου με αποτέλεσμα να μην φορτίζει πλήρως ή να αργεί βασανιστικά...

 

Αλλά και το πρόβλημα με την γρήγορη αποφόρτιση (που πιθανόν οφείλεται στο push)

 

Αυτό που έκανα και περιμένω να δω αποτελέσματα είναι απενεργοποίηση του push και φόρτιση κλειστό ή με απενεργοποιημένη (κλειδωμένη) τη sim.

 

Το μόνο που με παραξενέυει είναι ότι τα προβλήματα αυτά δεν αναφέρονται από όλους τους χρήστες αν και σίγουρα υπάρχει αρκετά μεγάλη μερίδα με Bugs σε σημείο που μέχρι και η apple τα έχει αναγνωρίσει και υπόσχεται με την 3.1 να τα λύσει... :O

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και σε εμένα. Το φορτίζω πάντα από την πρίζα και 4 στις 5 φορές μου φορτίζει για λίγο και σταματά η φόρτιση και η συσκευή ζεματάει και σ εμένα . Μετά από restart όμως το κινητό επενέρχεται και φορτίζει κανονικά.

Νομιζα ότι ήταν hardware πρόβλημα και ήμουν έτοιμος να το πάω για service

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ακριβως κανει και το δικο μου με αποτελεσμα να ψαχνω για νεα μπαταρια (που βασικα τη βρηκα και ειναι φθηνη αλλα αν ειναι προβλημα SW....)

 

επισης δεν το εκανε απο την αρχη αλλα μετα απο την εγκατασταση μιας κ**οεφαρμογης που και καλα εκανε μετρηση του επιπεδου φορτισης (free απο App store). η εφαρμογη εφυγε και σημερα εκανα reset μηπως και βελτιωθει... την τελευταια εβδομαδα το κινητο φορτιζεται καθε μερα κλειστο για να ολοκληρωθει η φορτιση και χρηση σχετικα μικρη (σε σχεση με πριν...)

 

3.1 και γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ακριβως κανει και το δικο μου με αποτελεσμα να ψαχνω για νεα μπαταρια (που βασικα τη βρηκα και ειναι φθηνη αλλα αν ειναι προβλημα SW....)

 

επισης δεν το εκανε απο την αρχη αλλα μετα απο την εγκατασταση μιας κ**οεφαρμογης που και καλα εκανε μετρηση του επιπεδου φορτισης (free απο App store). η εφαρμογη εφυγε και σημερα εκανα reset μηπως και βελτιωθει... την τελευταια εβδομαδα το κινητο φορτιζεται καθε μερα κλειστο για να ολοκληρωθει η φορτιση και χρηση σχετικα μικρη (σε σχεση με πριν...)

 

3.1 και γρηγορα!

 

Μήπως η εφαρμογή που λες είναι η freememory; Την πετάω τώρα αμέσως να δώ μήπως είναι από εκεί.

Πάντως όσον αφορά τη διάρκεια της μπαταρίας δεν έχω δεί καμμία διαφορά με την 2.2, είναι στα ίδια επίπεδα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ είχα αυτό τοπρόβλημα και μάλλον έχει λυθεί μετά από restore. Βέβαια η αλήθεια είναι οτι στο pc μου εξακολουθεί να μην φορτίζει σωστά αλλά σε pc της δουλειάς δεν έχει κανένα πρόβλημα. Περίεργο ακούγετε αλλά έτσι είναι...
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η εφαρμογή που λες είναι η freememory; Την πετάω τώρα αμέσως να δώ μήπως είναι από εκεί.

Freememory ειναι η καλυτερη εφαρμογη που υπαρχει!!!

Aυτο που κανει ειναι να σου ελευθερωνει μνημη

Oποτε μην την πεταξεις :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Freememory ειναι η καλυτερη εφαρμογη που υπαρχει!!!

Aυτο που κανει ειναι να σου ελευθερωνει μνημη

Oποτε μην την πεταξεις :wink:

 

την εβγαλα και στη θέση της έβαλα το istat και sysinfoplus που κάνουν την ίδια δουλειά και περισσότερα πράγματα.

Τώρα είμαι διακοπές και το κινητό φορτιζει μια χαρά μέχρι στιγμής, ελπίζω σε καμμιά εβδομάδα που θα γυρίσω να συνεχίσει έτσι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια εκπεμπω ΣΟΣ! Πριν απο καμια ωριτσα περιπου συνεδεσα το κινητο για συγχρονισμο, αφου ειχα αρκετο καιρο.. Καθως μετακινησα την καρεκλα μου παραδιπλα, παρεσυρα μαζι και το κινητο, το οποιο επεσε και αποσυνδεθηκε την ωρα του συγχρονισμου. Απ'ότι καταφερα να δω, μαλλον ηδη ειχε φαει κολληματακι γιατι δε μπορει επι 1 ωρα να συγχρονιζει μονο τα notes!(που σημειοτεον, δεν εχω καμια!).

 

Οπως ηταν φυσικο, ο συγχρονισμος διακοπηκε ξαφνικα, το iTunes κολλησε και μετα απο κανα 5λεπτο περιπου μου πεταξε μηνυμα οτι ο συγχρονισμος διακοπηκε. Λεω "οκ", αφου δεν εβγαλε αλλο error message, no problem! Οταν ομως το επανασυνεδεσα, το iTunes βγαζει το εξης μηνυμα λαθους: " Itunes cannot sync information with the iPhone "iPhone" because syncing has been disabled(????!!!) on this computer. Do you want to enable syncing?

If you do not enable syncing, iTunes will not be able to sync contacts, calendars, bookmarks or mail accounts to your iPhone."

 

Οταν παταω "Yes" ωστε να ενεργοποιηθει ξανα ο συγχρονισμος μου πεταει αλλο error message:"iTunes was unable to load dataclass information from Sync Service. Reconnect or try again later."

 

Τι να κανωωωω;;;;:wacko::wacko::(:(

 

Να σημειωθει, επισης, οτι μετα το πρωτο μηνυμα λαθους, μου εβγαλαν error και τα windows οτι τερματιστηκε η AppleMobileSyncService...

 

 

Περιμενω εναγωνιως τις απαντησεις σας και συγγνωμη για το μακροσκελες ποστ.:rolleyes::rolleyes:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα Hardware. Μάλλον η υποδοχή έχει πρόβλημα αφού το αναγνωρίζει, ή ίσως να είναι και αλλού το πρόβλημα. Δεν λύνεται, μόνο service :( ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ ότι είναι hardware πρόβλημα... Μάλλον κάτι έγινε corrupted όταν αποσυνδέθηκε απότομα η συσκευή. Δε νομίζω να μπορείς να το σώσεις από restore... Μπες με ssh και "τράβα" τα σημαντικά! Καλή τύχη! :(
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ ότι είναι hardware πρόβλημα... Μάλλον κάτι έγινε corrupted όταν αποσυνδέθηκε απότομα η συσκευή. Δε νομίζω να μπορείς να το σώσεις από restore... Μπες με ssh και "τράβα" τα σημαντικά! Καλή τύχη! :(

Ευχαρίστως αλλά υπάρχει ένα θεματακι..! Επειδή αναβαθμισα σε 3.0.1 καθαρή, κανοντας restore (άρα έχασα το jailbreak), μετά το άφησα έτσι χωρίς να ξανακανω! Οπότε δε μπορώ μέσω ssh.. Ασε που ο Η/Υ βλέπει το κινητό σαν άγνωστη συσκευή..

 

Υ.Γ. Ούτε εγώ νομίζω ότι είναι θέμα hardware. Τι κάνω;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα καινούργιο υπολογιστή και προσπαθώ να κάνω συγχρονισμό το Iphone με το Itunes, μου κάνει Backing up περίπου μισή μέρα και πριν τελειώσει μου σταματάει ξαφνικά σαν να έχει ολοκληρωθεί αλλά στην ουσία δεν έχει κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

DFU + Restore?

 

Να ένας από τους λόγους που κάνουμε j/b και περνάμε ssh και terminal..... :(

Μα είμαι φαν του jailbreak απλά αυτές τις μέρες δεν είχα το χρόνο..

 

Οκ, θα το δοκιμάσω και θα επιστρέψω με νεότερα!:)

(ομολογώ το DFU το είχα ξεχάσει σα λύση!)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...