Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες να ρωτησω κατι πολυ σημαντικο αμα γνωριζετε....

 

τον μαιο(λογικα) θα μπω φανταρος....ομως,εχω ενα προβλημα με την μεση μου.οχι τιποτα το σημαντικο,απλα δεν μπορω την ορθοστασια.δεν ειναι κατι προσποιητο,εχω χαρτι απο νοσοκομειο με ακτινογραφιες κλπ....πως μπορω να το επικαλεστω ωστε να την περασω οσο πιο χαλαρα γινεται??με σκοπιες,αγγαριες κλπ τι ισχυει??

 

φιλε μαλλον θα βγεις ι3 αοπλο η ι4....αν πεσεις σε καλο ταγμα θα περασεις

ζωη κ κοτα(οπως κ εγω :D ) αν παλι δεν πεσεις σε καλο ταγμα θα κανεις αγγαρειες

τουαλετες,μαγειρια,γοπινγκ,φυλλινγκ κτλ...εγω ημουν κωλοφαρδος κ εγινα επιλοχιας

λοχου διοικησεως κ δεν εκανα απολυτος τπτ ολλη μερα...ημουν σε ενα ενα γραφειο

απο το πρωι μεχρι το μεσημερι κ εβγαζα υπηρεσιες ταγματος κ επεζα manager με τον

λοχαγο :p κ απο υπηρεσιες με πηγενε μια μεσα 7 εξω.... κ η μεσα ηταν 1ο νουμερο

θαλαμοφυλακας....εκανα ενα 9μηνο ολλα τα λεφτα..:):) αρα ποτε δεν ξερεις μπορει να εχεις κ τα τυχερα σου... εφοδιασου με ενα psp για τα θαλαμοφυλικια κ ολλα

θα πανε κομπλε..το σιγουρο ειναι οτι παντα ενας αοπλος σε οποιοδιποτε ταγμα

κ να ειναι περναει καλυτερα απο εναν ενοπλο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χμμ,thanks για τις συμβουλες σας παιδες αν και ....με μπερδεψατε περισσοτερο! :lol:

 

προτιμω να κανω και καμια σκοπια εστω και με ζορι παρα να καθαριζω τουαλετες.....

Link to comment
Share on other sites

χμμ,thanks για τις συμβουλες σας παιδες αν και ....με μπερδεψατε περισσοτερο! :lol:

 

προτιμω να κανω και καμια σκοπια εστω και με ζορι παρα να καθαριζω τουαλετες.....

 

πας σε κανενα γνωστο πνευμονολογο κ σου δινει ενα χαρτακι οτι εχεις ασθμα....

κ μετα γλιτωνεις κ μαγειρια...κ τουαλετες κ σχεδον τα παντα....πυστεψεμε πιανει.... :rolleyes::rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

...η αλλιως τους λες οτι εισαι αδερφη και οτι σου αρεσουν τα αγορακια γυμνα στα ντουζ!! Παιρνεις το Ι5 σου και γλιτωνεις ολα τα παραπανω!!

Αναλογως το ποσο θελεις να ξεφτυλιστεις για να γλιτωσεις 1-2 καθαριοτητες!! ;)

Link to comment
Share on other sites

...η αλλιως τους λες οτι εισαι αδερφη και οτι σου αρεσουν τα αγορακια γυμνα στα ντουζ!! Παιρνεις το Ι5 σου και γλιτωνεις ολα τα παραπανω!!

Αναλογως το ποσο θελεις να ξεφτυλιστεις για να γλιτωσεις 1-2 καθαριοτητες!! ;)

 

συμφωνω απολυτα οτι πρεπει να δηλωσεις αχρηστος για να μην κανεις τπτ.....

αν πεσεις σε καλο ταγμα κ ενοπλος να εισαι δεν θα σ ενοχλει...αν ομως πεσεις

σε καμια κ@λομοναδα με λιγα ατομα κ θα σε πηγενει η σκοπια 15 μεσα τοτε θα

λες τι καλα να ημουν αοπλος.... εγω ασ πουμε εκει που ημουν ειχαμε αρκετα ατομα

κ ολλους τους πηγενε η υπηρεσια 3 εξω μια μεσα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

πας σε κανενα γνωστο πνευμονολογο κ σου δινει ενα χαρτακι οτι εχεις ασθμα....

 

Μετράνε τα χαρτιά αυτά στο στρατό (εννοώ αν ΔΕΝ είναι από κάποιο στρατιωτικό νοσοκομείο; )

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ειπα να δηλωσω και αδερφη.απλα τον στρατο τον θεωρω βασσανο οποτε κοιταω να την περασω οσο πιο χαλαρα γινεται.

 

ξεχασα να αναφερω πως την θητεια θα την κανω στην πολη διαμονης μου...

Link to comment
Share on other sites

Μετράνε τα χαρτιά αυτά στο στρατό (εννοώ αν ΔΕΝ είναι από κάποιο στρατιωτικό νοσοκομείο; )

 

μεχρι κ την 2006 Α εσσο που ημουν μετρουσαν κανονικοτατα....το δειχνεις στο στρ γιατρο κ δεν μπενει καν στον κοπο να σε εξετασει...ισως βεβαια να ειναι κ σε τι γιατρο

θα πεσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εκει που ημουν παραμεθοριο παντως, τους αοπλους τους πηγαινε 2μεσα1εξω, τους ενοπλους 4-5μεσα1εξω...

και οι καθαριοτητες (τουαλετες κλπ) ηταν σαφως μοιρασμενες (οι αοπλοι δεν εκαναν παραπανω). οποτε δεν υπηρχε λογος να εισαι ενοπλος.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Μετράνε τα χαρτιά αυτά στο στρατό (εννοώ αν ΔΕΝ είναι από κάποιο στρατιωτικό νοσοκομείο; )

 

εγω πηγα τον νοεμβριο βεβαιωση απο το νοσοκομειο που ειχα νοσηλευθει παλια,απο παλαιο τραυματισμο σοβαρο στο ποδι,γενικα το τι ειχα παθει,και μου εδωσε κατευθειαν Ι4. Γενικα απ οτι ειδα οι περισσοτεροι Ι3 ηταν,Ι4 ορθοπεδικα,ελαχιστα,τουλαχιστον εγω δεν γνωρισα αλλον.Μονο για μυωπια κτλ.Επισης μικρη διαφορα ειχαν αοπλο με ενοπλο,τα Ι3,δεν καθονται να σε ρωτανε.. εδω θα εβαζαν και εμενα σε σκοπια,αν δεν τους εκραζα οτι ειμαι Ι4! Πασχει λιγο το συστημα. Αυτα για ναυτικο.

τωρα απο αγγαρειες,δεν με βαζανε να κανω κατι περισσοτερο,το αντιθετο,οποτε ηθελα καθομουν,και οποτε ενιωθα κουραση,χωρις να μπορει να με ψαρωσει κανενας. Αν ηταν αλλος στη θεση που "φοβοταν" να δωσει δικαιωματα,τοτε θα τα ανεχοταν ολα..

τωρα πια ειμαι σε γραφειο(αν και δεν επαιξε πολυ ρολο το Ι4 σε αυτο).

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι θέμα τύχης στον Ε.Σ.Μπορεί να είσαι Ι4 και να περνάς ζωή και κότα και στην μετάθεση που θα πάρεις να κάνεις όλες τις αγγαρείες εσυ.Μονάδα με μονάδα και στο ίδιο Οπλο/Σώμα διαφέρει τρομακτικά.
"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

Μετράνε τα χαρτιά αυτά στο στρατό (εννοώ αν ΔΕΝ είναι από κάποιο στρατιωτικό νοσοκομείο; )

Στη Β08 στην Τρίπολη παρουσίασα χαρτιά από ιδιώτη γιατρό για μια χρόνια νόσο που έχω και με παρέπεμψαν στο 251 Νοσοκομείο Αεροπορίας για εξέταση από την σχετική επιτροπή. Οπότε όπως κατάλαβα, τα ιδιωτικά έγγραφα αποτελούν ένδειξη, αλλά για απόδειξη χρειάζεται και ο λόγος του στρατιωτικού νοσοκομείου.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στη Β08 στην Τρίπολη παρουσίασα χαρτιά από ιδιώτη γιατρό για μια χρόνια νόσο που έχω και με παρέπεμψαν στο 251 Νοσοκομείο Αεροπορίας για εξέταση από την σχετική επιτροπή. Οπότε όπως κατάλαβα, τα ιδιωτικά έγγραφα αποτελούν ένδειξη, αλλά για απόδειξη χρειάζεται και ο λόγος του στρατιωτικού νοσοκομείου.

 

κι εγώ Β07αεροπόρος, θυμάμαι ότι όσοι είχαν ενδείξεις νόσου ή βεβαίωση απο ιδιώτη γιατρό πήγαιναν αθήνα για εξέταση. θυμάμαι είχαμε εναν μ@λ@κ@ ο οποίος απο τις 24 μέρες εκπαίδευσης είχε κάτσει στο ΓΝΑ για εξετάσεις 20 μέρες. είχε δε την απαίτηση όταν γύρισε να μην κάνει τουαλέτες το παιδί

Link to comment
Share on other sites

523 Ταγμα Πεζικου ΚΕΝ ξερουμε τι παιζει? καμμια πληροφορια? ειναι προς Κοζανη (νομιζω 15χλμ εξω απο την πολη) και παρουσιαζεται ενα φιλαρακι εκει..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με σημερινές δηλώσεις του κ.κ. ΥΠΕΘΑ Ευ. Μεϊμαράκη, εξετάζεται σοβαρά το ενδεχόμενο να καταργηθεί η θητεία σε Αεροπορία και Ναυτικό.

 

Καιρός ήταν, αν και αμφιβάλλω αν τελικά υλοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

625 ΤΠ ΙΩΑΝΝΙΝΑ (ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΑ) ξέρει κανείς τι παίζει...;;; Παρουσιάζομαι εκεί 10 Φεβρουαρίου... :worry:
Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με σημερινές δηλώσεις του κ.κ. ΥΠΕΘΑ Ευ. Μεϊμαράκη, εξετάζεται σοβαρά το ενδεχόμενο να καταργηθεί η θητεία σε Αεροπορία και Ναυτικό.

 

Καιρός ήταν, αν και αμφιβάλλω αν τελικά υλοποιηθεί.

 

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν εξυπηρετει εκει η θητεια πλεον αν και δυσκολα θα γινει κατι τετοιο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχαν παει φιλαρακια μου ως μαυροσκουφηδες 625. ψιλοχαλια ηταν, αρκετο τρεξιμο, αρκετο κρυο, στην αρχη δεν τους αφηναν sleep-in-bag. εγω δηλαδη σε αλλο κεντρο, αλλα και τεθωρες απο αυλωνα, περασαν πιο χαλαρα..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν εξυπηρετει εκει η θητεια πλεον αν και δυσκολα θα γινει κατι τετοιο!
δηλαδη στον ΣΞ εξυπηρετει καπου η θητεια? οχι γενικα σαν concept θητειας, αλλα αυτα που κανουμε κατα τη διαρκεια της, αν εξυπηρετουν καπου..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ειχαν παει φιλαρακια μου ως μαυροσκουφηδες 625. ψιλοχαλια ηταν, αρκετο τρεξιμο, αρκετο κρυο, στην αρχη δεν τους αφηναν sleep-in-bag. εγω δηλαδη σε αλλο κεντρο, αλλα και τεθωρες απο αυλωνα, περασαν πιο χαλαρα..

 

Μάλιστα... Ευχαριστώ...

 

Στο χαρτί που γράφει ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΑ (ΟΔ. ΑΥΤ.) ΟΠΛ ενώ τους είχα επισημάνει ότι δεν έχω δίπλωμα αυτοκινήτου τι γίνεται...;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα εγινε 9 μηνες η θητεια? ο ξαδερφος μου μπηκε νοεμβριο και ή εχθες ή σημερα εμαθε οτι θα υπηρετησει 9 μηνες στο συνολο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα εγινε 9 μηνες η θητεια? ο ξαδερφος μου μπηκε νοεμβριο και ή εχθες ή σημερα εμαθε οτι θα υπηρετησει 9 μηνες στο συνολο!

 

 

Δεν έχει μειωθεί η θητεία ακόμα, ο ξαδερφός σου ή ανήκει σε κάποια από τις ειδικές περιπτωσεις (πχ πολύτεκνοι κτλ) ή αυτά που άκουσε ανήκουν στη γνωστή κατηγορία του ράδιο αρβύλα (και ποιος ξέρει πόσα θα ακουστούν ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στον ΣΞ εξυπηρετει καπου η θητεια? οχι γενικα σαν concept θητειας, αλλα αυτα που κανουμε κατα τη διαρκεια της, αν εξυπηρετουν καπου..

 

Κοιτα...ανοιγεις μεγαλο θεμα και οτι και πουμε οι αποψεις διιστανται!

Το θεμα ειναι και αν ακομα δεν εξυπηρετει στον Στρατο ξηρας μια φορα,σε Αεροπορια και Ναυτικο δεν εξυπηρετει 10 (κατα την γνωμη μου παντα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...