Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είχε μπει βύσμα όταν πέρασε περιοδεύων. σε κάθε κλάση υπάρχει μια λίστα ατόμων για ναυτικό και αεροπορία . Στην λίστα αυτή προσθέτονται οι τυχεροί που παίρνουν μετάταξη πριν καταταγούν. καλή τύχη του ευχομαι γιατί ναυτικό και αεροπορία χωρίς βύσμα είναι λιγο άσχημα. καμία σχέση με πεζικό. απλά θα κάνει διακοπές σε νησάκι...

 

Ναι οταν ηταν 15 χρονων θα σκεφτοταν να ψαξει βυσμα για το στρατο -12 χρονια πριν δηλαδη- :lol: Φανταζομαι ειναι απο τους υπερ-τυχερους που πανε απο την αρχη αεροπορια-ναυτικο (η λιστα που λες).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα σου ξανάρθει χαρτί που θα λέει ότι κατατάσεσαι πεζικό λογικά. μπορεί να σου έρθει και πυροβολικό ή τεθωρακισμένα αλλα σε γενικές γραμμές μέχρι να υπογράψει ο υπουργός τις μετατάξεις θα σου έρθει χαρτί που θα έχει σχέση με χακί στολή. απο την στιγμή που το καλό σου βύσμα ενδιαφερθεί για σένα θα σε καλέσουν από την στρατολογία για να παραλάβεις το νέο "προσκλητήριο" για ναυτικό ή αεροπορία

 

Απο την στιγμη που σου ερθει και το δευτερο χαρτι ομως και λεει οτι και το πρωτο, τοτε ειναι οριστικο? :p Στην διακοπη αναβολης δηλωσα Ναυτικο, και υποτιθεται πως θα υπηρχε και μαι καποια βοηθεια αλλα σημερα πρωι το χαρτι ελεγε Πυροβολικο...:ninja:

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που σου ερθει και το δευτερο χαρτι ομως και λεει οτι και το πρωτο, τοτε ειναι οριστικο? :p Στην διακοπη αναβολης δηλωσα Ναυτικο, και υποτιθεται πως θα υπηρχε και μαι καποια βοηθεια αλλα σημερα πρωι το χαρτι ελεγε Πυροβολικο...:ninja:

 

Να σε ακούσω να τραγουδάς Μάκη....Το προσκλητήριο μου έπεσε από τα χέρια....:lol: το χαρτί που σου έχει έρθει σωστά σου έχει έρθει για πυροβολικό. η μετάταξη είναι διοικητική πράξη που την υπογράφει ο υπουργός άμυνας. Δεν είναι κάτι που το διεθετεί η στρατολογία. Αν το καλό βυσματάκι σου κάνει δουλειά θα σε καλέσουν εκ νέου για νεο χαρτί που θα λεει "συγχαρητήρια βύσμα έγινες ναυτάκι". πότε κατατάσεσαι??το βύσμα σου θα πρέπει να ξέρει αν το ονομα σου είναι στην λίστα των τυχερών

Link to comment
Share on other sites

Να σε ακούσω να τραγουδάς Μάκη....Το προσκλητήριο μου έπεσε από τα χέρια....:lol: το χαρτί που σου έχει έρθει σωστά σου έχει έρθει για πυροβολικό. η μετάταξη είναι διοικητική πράξη που την υπογράφει ο υπουργός άμυνας. Δεν είναι κάτι που το διεθετεί η στρατολογία. Αν το καλό βυσματάκι σου κάνει δουλειά θα σε καλέσουν εκ νέου για νεο χαρτί που θα λεει "συγχαρητήρια βύσμα έγινες ναυτάκι". πότε κατατάσεσαι??το βύσμα σου θα πρέπει να ξέρει αν το ονομα σου είναι στην λίστα των τυχερών

 

12/02 Πυροβολικο Θηβας υποτιθεται...Κατσε δηλαδη μου λες οτι παιζει τελικα να χωθω ναυτικο κανονικα "και με το νομο"? Εγω ποτε θα το μαθω επι της ουσιας?Πρωτου ή αφού πάω στην Θήβα?:confused:

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

12/02 Πυροβολικο Θηβας υποτιθεται...Κατσε δηλαδη μου λες οτι παιζει τελικα να χωθω ναυτικο κανονικα "και με το νομο"? Εγω ποτε θα το μαθω επι της ουσιας?Πρωτου ή αφού πάω στην Θήβα?:confused:

 

ναι ρε συ παίζει να χωθείς. κανονικά και με τον νόμο χώνεσαι. κοίτα εμένα το χαρτί της μετάταξης απο πεζικό σε αεροπορία μου είχε έρθει 5 μέρες πριν μπω. ήξερα όμως από πριν οτι ο Μεϊμαράκης είχε υπογράψει μετατάξεις και μέσα σ αυτές ήταν και η δική μου.γνώμη μου είναι να ρωτήσεις το όποιο βυσμα έχεις τι γίνεται.πιστοποιητικό τύπου Α σου έχει ζητήσει να του πας?τι είδος βύσμα ειναι πολιτικό ή στρατιωτικο?

 

Ναι οταν ηταν 15 χρονων θα σκεφτοταν να ψαξει βυσμα για το στρατο -12 χρονια πριν δηλαδη- :lol: Φανταζομαι ειναι απο τους υπερ-τυχερους που πανε απο την αρχη αεροπορια-ναυτικο (η λιστα που λες).

 

ότι και να ναι είναι κωλόφαρδος. θες έκατσε με κωλοφαρδία θες απο συνωνυμίαι,όπως και να ναι ένας χρόνος είναι, έρχεται και καλοκαίρι.θα κάνει καλές διακοπές :lol: και στα δικά σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε χρονος δεν ειναι 9μηνο κανει!! :angry:

 

Εγω απολελε, 301 λελε :D

 

ΥΓ. Η πλακα ειναι οτι στη προηγουμενη ΕΣΣΟ ενας γνωστος μου ελεγε οτι μπηκε χωρις βυσμα Ναυτικο και μονο που δεν τον εβρισα τον ανθρωπο :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 2007Δ. Τωρα μπαινει η 306.

 

Πότε μπαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ παίζει να χωθείς. κανονικά και με τον νόμο χώνεσαι. κοίτα εμένα το χαρτί της μετάταξης απο πεζικό σε αεροπορία μου είχε έρθει 5 μέρες πριν μπω. ήξερα όμως από πριν οτι ο Μεϊμαράκης είχε υπογράψει μετατάξεις και μέσα σ αυτές ήταν και η δική μου.γνώμη μου είναι να ρωτήσεις το όποιο βυσμα έχεις τι γίνεται.πιστοποιητικό τύπου Α σου έχει ζητήσει να του πας?τι είδος βύσμα ειναι πολιτικό ή στρατιωτικο?

 

Ναι του το ειχα παει το πιστοποιητικο, αλλα μεχρι προτεινος μου ελεγε πως το χαρτι θα υπογραφει, και με ειχε στο σταντ-μπυ. Βασικα δεν γνωριζω απευθειας για το βυσμα, καθως αλλος κανονιζε με το βυσμα.

 

Απλως με το που ειδα το χαρτι να λεει πυροβολικο, καταλαβα πως το χαρτι δεν υπογραφηκε. Τεσπα θα κανω μια προσπαθεια να ρωτησω να μου πει αν ξερει τελικα τι εγινε...:confused:

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι του το ειχα παει το πιστοποιητικο, αλλα μεχρι προτεινος μου ελεγε πως το χαρτι θα υπογραφει, και με ειχε στο σταντ-μπυ. Βασικα δεν γνωριζω απευθειας για το βυσμα, καθως αλλος κανονιζε με το βυσμα.

 

Απλως με το που ειδα το χαρτι να λεει πυροβολικο, καταλαβα πως το χαρτι δεν υπογραφηκε. Τεσπα θα κανω μια προσπαθεια να ρωτησω να μου πει αν ξερει τελικα τι εγινε...:confused:

 

μην μασάς τοτε. γνώμη μου ειναι να μπείς σε κάποιο φόρουμ όπως το thiteia.gr και τσέκαρε στα φόρουμ αν έχουν αρχίσει να υπογράφονται οι μετατάξεις. Μην μασάς για το χαρτι που σου ήρθε. οταν έρθει η μετάταξη το σκίζεις. υπομονή. Σε ποιό στρατολογικό γραφείο ανήκεις?

Link to comment
Share on other sites

μην μασάς τοτε. γνώμη μου ειναι να μπείς σε κάποιο φόρουμ όπως το thiteia.gr και τσέκαρε στα φόρουμ αν έχουν αρχίσει να υπογράφονται οι μετατάξεις. Μην μασάς για το χαρτι που σου ήρθε. οταν έρθει η μετάταξη το σκίζεις. υπομονή. Σε ποιό στρατολογικό γραφείο ανήκεις?

 

Τι αναφερει εκει ονομαστικα τις μεταταξεις? Στις στρατολογια Πειραιως ανηκω.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις τεχνικο;

 

Tεχνικο φιλε μου εκανα λαθος εχεις δικιο!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ δε μπαίνω. Τον Μάιο μπήκα, απλά θέλω να ξέρω πότε μπαίνω σειρά απόλυσης! :p

Link to comment
Share on other sites

Τι αναφερει εκει ονομαστικα τις μεταταξεις? Στις στρατολογια Πειραιως ανηκω.

 

Στο thiteia θα τσεκάρεις αν έχουν αρχίσει να ειδοποιούν κόσμο για παραλαβή των χαρτιών της μετάταξης. όταν δεις οτι εχουν αρχίσει πέρνα μια βόλτα και ρώτα τους αν έχει γίνει κατι και με σένα. οι μετατάξεις που υπογράφει ο υπουργός ανεβαίινουν όλες μαζί στον σερβερ του ΓΕΕΘΑ στον οποίο έχουν πρόσβαση όλα τα στρατολογικά γραφεία.

Link to comment
Share on other sites

Στο thiteia θα τσεκάρεις αν έχουν αρχίσει να ειδοποιούν κόσμο για παραλαβή των χαρτιών της μετάταξης. όταν δεις οτι εχουν αρχίσει πέρνα μια βόλτα και ρώτα τους αν έχει γίνει κατι και με σένα. οι μετατάξεις που υπογράφει ο υπουργός ανεβαίινουν όλες μαζί στον σερβερ του ΓΕΕΘΑ στον οποίο έχουν πρόσβαση όλα τα στρατολογικά γραφεία.

 

Τα χαρτια της μεταταξης τα παραλαμβανεις απ οτην στρατολογια, δεν σου ερχονται σπιτι? Οκ θα τσεκαρω στην διευθυνση που μου ειπες, σε ευχαριστω φιλαρακι. :)

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

paidia ego prepei na peraso periodeuon , ti protinetai na diloso ? kai pleon h 8iteia einai 9minh?

 

Καταρχάς ότι δηλώσεις τώρα λιγη σημασία θα έχει όταν φτάσει η στιγμή να υπηρετήσεις.

 

Όχι, η θητεία είναι ακόμα στους 12 μήνες μέχρι νεωτέρας αν και αναμένεται ότι θα μειωθεί στους 9 (δεν έχει όμως γίνει ακόμα!).

Link to comment
Share on other sites

paidia ego prepei na peraso periodeuon , ti protinetai na diloso ? kai pleon h 8iteia einai 9minh?

 

Δυστυχώς φιλαράκο, έτσι όπως είναι τα πράγματα, μόνο ειδικές δυνάμεις αν δηλώσεις είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα σε πάρουν, και για αυτό ακόμα δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

 

Η θητεία είναι ακόμα 12μηνη. Μέχρι να γίνει 9μηνη, καλό είναι να μην βασίζεσαι σε φήμες του κάθε ξερόλα, να είσαι βέβαιος ότι αν και όταν γίνει, θα το μάθουν και οι πέτρες ακόμα.

 

δεν θέλω να σας την χαλάσω νιούφιδες αλλά άκουσα ότι δεν θα γίνουν μετατάξεις φέτος. κρατήστε μικρό καλάθι

 

Μπααααα, too good to be true. Με το κλίμα που επικρατεί θα δυσαρεστήσουν ΚΑΙ τα «δικά μας παιδιά»? Χλωμό.

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σας την χαλάσω νιούφιδες αλλά άκουσα ότι δεν θα γίνουν μετατάξεις φέτος. κρατήστε μικρό καλάθι

 

Τι βομβα ειναι αυτη τωρα? :confused:

 

Η θητεία είναι ακόμα 12μηνη. Μέχρι να γίνει 9μηνη, καλό είναι να μην βασίζεσαι σε φήμες του κάθε ξερόλα, να είσαι βέβαιος ότι αν και όταν γίνει, θα το μάθουν και οι πέτρες ακόμα.

 

Αν και πολλα ακουγονται για αυτο τωρα τελευτεα, οντως οταν θα γινει θα το μαθουν ακομα και οι πετρες. Εγω παντως εχω ακουσει αυτου που λεγαν στις ειδησεις πως με πτυχιο σχολης κανεις 9μηνο, αλλα ακομα τιποτα δεν εχει ψηφιστει αποτι φαινεται.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σας την χαλάσω νιούφιδες αλλά άκουσα ότι δεν θα γίνουν μετατάξεις φέτος. κρατήστε μικρό καλάθι

 

Ένα πράμα δουλεύει σωστά σ΄αυτή τη χώρα και πάνε να το χαλάσουν; :down:

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...