Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ θέλω να μάθω για Τρίπολη...

 

Κανας βυσματίας; :p

 

τι να τον κανεις??

καλα ειναι ουτος η αλλος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ΑΣΔΑ ειναι (ηταν βασικα) το προγραμμα που χρησιμοποιουσε ο ΕΣ για την επικοινωνια των μοναδων (αποστολη και ληψη μηνυματων/σηματων)..

στην τηλεφωνικη επικοινωνια δεν υπαρχει καποια αλλαγη, απο οσο ξερω οι γραμμες παραμενουν ΕΨΑΔ-ικες...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΔΑ και ΔΑΔΑ τελος!!! χτες το εμαθα... απο δευτερα που μας περασε υπαρχει ενα αλλο προγραμματακι up 'n' running..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να μάθω για Τρίπολη...Κανας βυσματίας; :p
Απολύθηκα τον Αύγουστο....πριν ένα χρόνο ακριβώς, τέτοια περίοδο, ήμουνα στην μαγευτική Τρίπολη...ρώτα με ότι θέλεις, αλλά σε γενικές γραμμές, τα πράγματα είναι απλά, η βασική εκπαίδευση νορμάλ, δεν πρέπει να αγχώνεσαι για κανένα λόγο. Επίσης, το φαγητό τρώγεται, και για βραδινό, τα σουβλατζίδικα της Τριπόλεως δίνουν και πέρνουν από την χαρακτηριστική σκοπιά που περνάνε όλα τα "αγαθά" εντός του στρατοπέδου!!!
Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να μάθω για Τρίπολη...

 

Κανας βυσματίας; :p

 

Πότε μπαίνεις;

Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις,

με το που κλεινει καποιος 11 χρονια παραμονης στο εξωτερικο και θεωρειτε μονοιμος κατοικος εξωτερικου (και εχει δικαιωμα παραμονης στην ελλαδα εως 6 μηνες, σωστα?) μπορει να ερθει ελευθερα στην ελλαδα; πρεπει να δηλωθει ως μονοιμος κατοικος εξωτερικου σε καποιο γραφειο (στο δημαρχιο τις περιοχης του ισως?) η αν του ζητησουν εξηγησεις να εχει το χαρτι του ΜΚΕ; ρωταω γιατι ειμαι γραμμενος ως ανυποτακτος εσωτερικου ενο ειμαι εξωτερικου, λαθος τους, και θελω να γυρισω οταν συμπληρωσω τα 11 χρονια

 

επισhς,

τι δευτερη φορα που θα επιστρεψω, σκεφτομαι για 6 μηνες, αν και λογικα δε θα ειμαι αναγκασμενος γιατι θα ειμαι ΜΚΕ θελω να μπω στρατο για 2 μηνες η κατι τετοιο και να κανω σταδιακα τι θητεια μου καθε φορα που ερχομαι, γινεται κατι τετοιο; για διαφορους λογους δε μπορω να ερθω για εναν ολοκληρο χρονο να κανω στρατο και ουτε θελω να περιμενω μεχρι να επιστρεψω μονιμα να υπηρετησω

thanks

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις,

με το που κλεινει καποιος 11 χρονια παραμονης στο εξωτερικο και θεωρειτε μονοιμος κατοικος εξωτερικου (και εχει δικαιωμα παραμονης στην ελλαδα εως 6 μηνες, σωστα?) μπορει να ερθει ελευθερα στην ελλαδα; πρεπει να δηλωθει ως μονοιμος κατοικος εξωτερικου σε καποιο γραφειο (στο δημαρχιο τις περιοχης του ισως?) η αν του ζητησουν εξηγησεις να εχει το χαρτι του ΜΚΕ; ρωταω γιατι ειμαι γραμμενος ως ανυποτακτος εσωτερικου ενο ειμαι εξωτερικου, λαθος τους, και θελω να γυρισω οταν συμπληρωσω τα 11 χρονια

 

επισhς,

τι δευτερη φορα που θα επιστρεψω, σκεφτομαι για 6 μηνες, αν και λογικα δε θα ειμαι αναγκασμενος γιατι θα ειμαι ΜΚΕ θελω να μπω στρατο για 2 μηνες η κατι τετοιο και να κανω σταδιακα τι θητεια μου καθε φορα που ερχομαι, γινεται κατι τετοιο; για διαφορους λογους δε μπορω να ερθω για εναν ολοκληρο χρονο να κανω στρατο και ουτε θελω να περιμενω μεχρι να επιστρεψω μονιμα να υπηρετησω

thanks

6 μήνες θα είναι η θητεία σου.

 

Το 6 μήνες να μείνεις στην Ελλάδα είναι πολύ σχετικό. Εργάζεσαι στο εξωτερικό ή σπουδάζεις; Το θέμα είναι να έχεις το χαρτί του ΜΚΕ από το οικείο προξενείο/πρεσβεία. Εφόσον έχεις αυτό το χαρτί, έχει ισχύ για 6μήνες. Πας με αυτό το χαρτί και παίρνεις απαλλαγή από στρατό επ'αόριστον. Το επ'αόριστον βέβαια με την προϋπόθεση ότι δε διαμένεις μόνιμα μετά στην Ελλάδα.

 

Το ότι είσαι ανυπότακτος μην το λογαριαζεις. Δε θα σε μαζέψουν στα σύνορα.

 

Εγώ έκανα 5χρόνια εξωτερικό, και άλλα 6 ως φοιτητής στην Ελλάδα ενώ οι γονείς μου διαμένουν «μόνιμα» στην Γερμανία με αποτέλεσμα να υπηρετήσω ως ΜΚΕ 6μήνες αφού τα χρόνια που σπουδάζεις στην Ελλάδα όσο οι γονείς σου βρίσκονται εξωτερικό πιάνονται ως ότι διαμένεις στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ειναι σχετικο να μεινω ελλαδα; ο νομος αυτο δε λεει; οτι μετα απο παραμονη 6 μηνων χανω τα δικαιωματα ΜΚΕ; Και τι εννοεις το χαρτι εχει ισχυ 6 μηνες; μετα απο 6 μηνες πρεπει να ξαναβγαλω χαρτι ΜΚΕ;:confused:

 

Ηρθα στην Αμερικη οταν ημουν 14 χρονων, δηλαδη με τους γονοις μου και τωρα σπουδαζω και δουλευω. Αλλα δε δουλευω επι 11 χρονια..Και δε μπορεσα να παρω αναβολη γιατι το σχολειο δεν αναγνωριζοταν ετσι η μονη λυση ειναι να ερθω ως ΜΚΕ. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι θεωρουμαι ανυποτακτος εσωτερικου, και υπαρχει απαγορευτικο εξοδου αν ποτε επιστρεψω, το εμαθα οταν εκανα αιτηση ανανεωσης διαβατηριου μεσο του προξενειου, και φοβαμαι οτι αν ερθω θα με παρουν με το ζορι γιατι και καλα καταζητουμαι τωρα. Αν βγαλω το χαρτι ΜΚΕ και το παω στη στρατολογια οταν ερθω θα ειμαι οκ να φυγω και να σβηστει το απαγορευτικο; Το απαγορευτικο εξοδου πως σβηνεται; Μη μου πουνε οτι επειδη με εχουν γραμμενο ως ανυποτακτος εσωτερικου δε γινεται να ειμαι μονοιμος κατοικος εξωτερικου και δε τους κανει το χαρτι..ελλαδα ειναι ολα γινονται

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Θητεία 9 μηνών και αναβολή μέχρι τα 25.

 

Χθεσινό δημοσίευμα του Ελεύθερου Τύπου που επιβεβαιώνεται από σημερινα δημοσιεύματα αρκετών εφημερίδων.

 

Η μείωση θα γίνει σταδιακά κατά ένα μήνα το 2009 και άλλους 2 το 2010 και θα αφορά μόνο το στρατό ξηράς και όχι αεροπορία και ναυτικό. Επίσης θα δίνονται αναβολές για απόκτηση 1ου πτυχίου μέχρι τα 24-25 αλλά δε θα υπάρχουν αναβολές για μεταπτυχιακό και διδακτορικό.

 

Φυσικά όλα αυτά είναι ακόμα στα χαρτιά.

 

@ΗellasLover Από άλλη κουβέντα πάνω στο ίδιο θέμα: εσύ δεν έχεις αμερικανικό διαβατηριο (ή τη δυνατότητα να βγάλεις) ;

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ειναι σχετικο να μεινω ελλαδα; ο νομος αυτο δε λεει; οτι μετα απο παραμονη 6 μηνων χανω τα δικαιωματα ΜΚΕ; Και τι εννοεις το χαρτι εχει ισχυ 6 μηνες; μετα απο 6 μηνες πρεπει να ξαναβγαλω χαρτι ΜΚΕ;:confused:

 

Ηρθα στην Αμερικη οταν ημουν 14 χρονων, δηλαδη με τους γονοις μου και τωρα σπουδαζω και δουλευω. Αλλα δε δουλευω επι 11 χρονια..Και δε μπορεσα να παρω αναβολη γιατι το σχολειο δεν αναγνωριζοταν ετσι η μονη λυση ειναι να ερθω ως ΜΚΕ. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι θεωρουμαι ανυποτακτος εσωτερικου, και υπαρχει απαγορευτικο εξοδου αν ποτε επιστρεψω, το εμαθα οταν εκανα αιτηση ανανεωσης διαβατηριου μεσο του προξενειου, και φοβαμαι οτι αν ερθω θα με παρουν με το ζορι γιατι και καλα καταζητουμαι τωρα. Αν βγαλω το χαρτι ΜΚΕ και το παω στη στρατολογια οταν ερθω θα ειμαι οκ να φυγω και να σβηστει το απαγορευτικο; Το απαγορευτικο εξοδου πως σβηνεται; Μη μου πουνε οτι επειδη με εχουν γραμμενο ως ανυποτακτος εσωτερικου δε γινεται να ειμαι μονοιμος κατοικος εξωτερικου και δε τους κανει το χαρτι..ελλαδα ειναι ολα γινονται

Koίτα ακριβώς δε τα γνωρίζω κι εγώ πολύ καλά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το χαρτί του ΜΚΕ έχει ισχύ για 6μήνες. Δηλαδή αφοτου το βγάζεις από το προξενείο/πρεσβεία μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στη στρατολογία για 6μήνες. Αν δε πας το χαρτί αυτό στη στρατολογία μέσα σε αυτό το 6μηνο, τότε παύει να ισχύει και πρέπει να βγάλεις νέο από το προξενείο/πρεσβεία της περιοχής σου.

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα καλώντας το οικείο στρατολογικό σου γραφείο στην Ελλάδα που είσαι γραμμένος και να τους ρωτήσεις. Θα σου δώσουν όλες τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα καλώντας το οικείο στρατολογικό σου γραφείο στην Ελλάδα που είσαι γραμμένος και να τους ρωτήσεις. Θα σου δώσουν όλες τις απαντήσεις.

 

Όχι μόνο δεν έχει να χάσει τίποτα, αλλά είναι και ο μόνος τρόπος να πάρει μια υπεύθυνη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εξωτερικο - Αγγλια 2 χρονια τωρα και κατι μηνες με τον 1ο χρονο και κατι μηνες να σπουδαζω και τον τελευταιο χρονο να εργαζομαι. Στρατο δεν εχω παει...

 

 

Εχω την δυνατοτητα βαση νομου να δηλωσω ως μονιμος κατοικος Ηνωμενου Βασιλειου μετα απο 5 συνεχομενα ετη διαβιωσης.

 

"Permanent residence

After you have lived in the United Kingdom for a continuous period of five years you can apply for confirmation of your permanent residence. You will need to have been living in the United Kingdom and in employment, self-employment, studying or self-sufficient throughout the five-year period."

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucitizens/applyingundereuropeanlaw/

 

Μπορω βαση αυτης της ιδιοτητας να παρω πιστοποιητικο ΜΚΕ απο πρεσβεια Λονδινου?

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Για τη Στρατολογία (και το Ελληνικό Κράτος γενικότερα) ΜΚΕ θεωρείσαι στα 7 συνεχόμενα χρόνια εργασίας ή στα 11 συναπτά έτη παραμονής στο εξωτερικό.

 

Σε κάθε περίπτωση έχεις αρκετό χρόνο μπροστά σου οπότε μην αγχώνεσαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή πέρασα από αυτή τη φάση (του πολυπόθητου χαρτιού για ΜΚΕ) έχω να πω πως τα πάντα εξαρτώνται από το προξενείο ή την πρεσβεία του τόπου διαμονής σας. Άπαξ και σας δώσουν από κει το χαρτί, τότε υπηρετείτε 6μηνο (ή 3μηνο αν έχετε γεννηθεί στο εξωτερικό). Προσοχή το χαρτί αυτό έχει ισχύ για 6μήνες.

 

7ετία/11ετία/με ή χωρίς σπουδές κλπ. αυτά τα ζητάνε στις προξενικές αρχές μόνο. Η στρατολογία δεν ανακατεύεται για το πόσο έχεις διαμείνει στο εξωτερικό. Το παν είναι το χαρτί από το προξενείο. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να ειμαι ειλικρινης ο λογος που δε θελω να παρω τηλεφωνο τη στρατολογια ειναι γιατι δε μπορω να βγαλω ακρη μαζι τους. Ειναι μεγαλη ιστορια αλλα θα σας πω μερικα πραδειγματα. Καταρχην μου ειχανε πει οτι με του που θα παω σε πανεπιστημιο, state university δηλαδη απο το κολεγιο που ημουν τοτε θα αναγνωριζοταν k θα επαιρνα αναβολη. Στο πανεπιστημιο μπηκα και οταν εστειλα τα χαρτια και τους πηρα τηλεφωνο μετα θελανε αποδειξη οτι πηγαινω full time σχολειο, το εκανα και αυτο. Μετα θελανε αποδειξη τι σπουδαζω και τι σκοπω εχω να κανω με αυτη την ειδικητοτα δηλαδη τι δουλεια μπορω να πιασω. Με λιγα λογια με δουλευανε, φοβομουν να τους παρω τηλεφωνο μη ζητησουν τιποτα καινουργιο.

 

Τελικα τα παρατησα με την αναβολη και ειπα να ερθω για λιγοτερες απο 30 μερες που δικαιουμουν ως ανυποτακτος εξωτερικου (πριν μαθω οτι ειμαι εσωτερικου) και ειπα να κανω αιτηση για ανανεωση διαβατηριου και δεν εγεινε δεχτη λογο στρατολογικου, αν και κανονικα μπορω να βγαλω διαβατηριου ως ανυποτακτος, το λεει ο νομος.

 

Επισης μ εχουν γραμμενο ως ανυποτακτο εσωτερικου, ενο μενω εξωτερικο απο το '99 και τα χαρτια που τους εστελνα για να παρω αναβολη τα εστελνα απο το προξενειο τις περιοχης μου, δηλαδη φενοταν οτι ημουν αμερικη.

 

Στειλανε μαλιστα fax στο προξενειο στην Αμερικη που εγραφε να παρουσιαστω σε 10 μερες στο αστυνομικο τμημα τις περιοχης μου στην Ελλαδα με λιγα λογια ξερουν οτι μενω Αμερικη, δε μου βγαζουν διαβατηριο για να ταξιδεψω (μαλλον πρεπει να ερθω κολυμποντας να παρουσιαστω) και υπαρχει απαγορευτικο εξοδου απο τι χωρα (σα να ειμαι καπου Ελλαδα και κρυβομαι δηλαδη)

 

Ζητησα να σβηστω σαν ανυποτακτος εσωτερικου και να γινω εξωτερικου αλλα μου ειπανε δε γινεται. Μαλιστα εβαλα τον θειο μου, διοικητης της αστυνομιας, και επικοινωνησε με βοηθο του Μειμαρακη και με τον αρχηγο στρατου της Ελλαδας και παλι ουτε με βυσμα δε γινετε να αλλαξει. Και ο αρχηγος του στρατου και απο το προξενειο εδω μου ειπανε η μονη λυση ειναι να ερθω ως ΜΚΕ αλλα αυτο που δε ξερω ειναι αν θα ισχυει το απαγορευτικο εξοδου, μπορει να ερθω σαν ΜΚΕ και να εχω προβλημα να φυγω. Επισης δε ξερω μη βρουνε αλλη δικαιολογια και δε δεχτουνε το χαρτι ΜΚΕ. Για αυτο δε θελω μπερδεματα παλι και ρωταω εδω για συμβουλη απο καποιον που ξερει τη περιπτωση μου..

 

gmac ναι μπορω να βγαλω αμερικανικο αλλα δε το εβγαλα ακομα

minovg οκ καταλαβα, νομιζα οτι πρεπει να το ανανεωνω καθε 6 μηνες για να ισχυει.

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

θα βγαλω αναγκαστικα γιατι δε εχω καθολου διαβατηριο τωρα, αλλα δε σημαινει θα ξεμπερδεψω. Εκτος αν γινω αμερικανος υπηκοος χωρις να κρατησω την ελληνικη υπηκοοτητα, κατι που δε θελω
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεισ???????

 

Μπορεις να παρεις αναβολη λογω σπουδων για καποια χρονια...ανάλογα την σχολή.

 

 

Παιδια μια ερωτηση από εμενα, ακουσα για ενα νέο νομο που από το 2010 εαν καποιος εχει κανει κ μεταπτυχιακο θα υπηρετεί 9 μήνες θητεία.Αληθευει? Ξερει κανεις ακριβως τι έχει ψηφιστεί?

 

Ειμαι ο δεύτερος γιος σε οικογενεια με 2 αγορια, και 5 ετής σε πολυτεχνική σχολή.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση από εμενα, ακουσα για ενα νέο νομο που από το 2010 εαν καποιος εχει κανει κ μεταπτυχιακο θα υπηρετεί 9 μήνες θητεία.Αληθευει? Ξερει κανεις ακριβως τι έχει ψηφιστεί?

 

Tίποτα δεν έχει ψηφιστεί - δεν υπάρχει καν νομοσχέδιο ακόμα. Αυτό που έχει ακουστεί πάντως είναι διαφορετικό από αυτό που λες εσύ, δες λίγα ποστ παραπάνω εχω δώσει και link.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να ειμαι ειλικρινης ο λογος που δε θελω να παρω τηλεφωνο τη στρατολογια ειναι γιατι δε μπορω να βγαλω ακρη μαζι τους. Ειναι μεγαλη ιστορια αλλα θα σας πω μερικα πραδειγματα. Καταρχην μου ειχανε πει οτι με του που θα παω σε πανεπιστημιο, state university δηλαδη απο το κολεγιο που ημουν τοτε θα αναγνωριζοταν k θα επαιρνα αναβολη. Στο πανεπιστημιο μπηκα και οταν εστειλα τα χαρτια και τους πηρα τηλεφωνο μετα θελανε αποδειξη οτι πηγαινω full time σχολειο, το εκανα και αυτο. Μετα θελανε αποδειξη τι σπουδαζω και τι σκοπω εχω να κανω με αυτη την ειδικητοτα δηλαδη τι δουλεια μπορω να πιασω. Με λιγα λογια με δουλευανε, φοβομουν να τους παρω τηλεφωνο μη ζητησουν τιποτα καινουργιο.

 

Τελικα τα παρατησα με την αναβολη και ειπα να ερθω για λιγοτερες απο 30 μερες που δικαιουμουν ως ανυποτακτος εξωτερικου (πριν μαθω οτι ειμαι εσωτερικου) και ειπα να κανω αιτηση για ανανεωση διαβατηριου και δεν εγεινε δεχτη λογο στρατολογικου, αν και κανονικα μπορω να βγαλω διαβατηριου ως ανυποτακτος, το λεει ο νομος.

 

Επισης μ εχουν γραμμενο ως ανυποτακτο εσωτερικου, ενο μενω εξωτερικο απο το '99 και τα χαρτια που τους εστελνα για να παρω αναβολη τα εστελνα απο το προξενειο τις περιοχης μου, δηλαδη φενοταν οτι ημουν αμερικη.

 

Στειλανε μαλιστα fax στο προξενειο στην Αμερικη που εγραφε να παρουσιαστω σε 10 μερες στο αστυνομικο τμημα τις περιοχης μου στην Ελλαδα με λιγα λογια ξερουν οτι μενω Αμερικη, δε μου βγαζουν διαβατηριο για να ταξιδεψω (μαλλον πρεπει να ερθω κολυμποντας να παρουσιαστω) και υπαρχει απαγορευτικο εξοδου απο τι χωρα (σα να ειμαι καπου Ελλαδα και κρυβομαι δηλαδη)

 

Ζητησα να σβηστω σαν ανυποτακτος εσωτερικου και να γινω εξωτερικου αλλα μου ειπανε δε γινεται. Μαλιστα εβαλα τον θειο μου, διοικητης της αστυνομιας, και επικοινωνησε με βοηθο του Μειμαρακη και με τον αρχηγο στρατου της Ελλαδας και παλι ουτε με βυσμα δε γινετε να αλλαξει. Και ο αρχηγος του στρατου και απο το προξενειο εδω μου ειπανε η μονη λυση ειναι να ερθω ως ΜΚΕ αλλα αυτο που δε ξερω ειναι αν θα ισχυει το απαγορευτικο εξοδου, μπορει να ερθω σαν ΜΚΕ και να εχω προβλημα να φυγω. Επισης δε ξερω μη βρουνε αλλη δικαιολογια και δε δεχτουνε το χαρτι ΜΚΕ. Για αυτο δε θελω μπερδεματα παλι και ρωταω εδω για συμβουλη απο καποιον που ξερει τη περιπτωση μου..

 

gmac ναι μπορω να βγαλω αμερικανικο αλλα δε το εβγαλα ακομα

minovg οκ καταλαβα, νομιζα οτι πρεπει να το ανανεωνω καθε 6 μηνες για να ισχυει.

Δε μπορώ να φανταστώ κανένα λόγο για τον οποίο κάθεσαι και σκας.

Απλά μην ξαναγυρίσεις ποτέ στην Ελλάδα. Δε σε θέλει μια αυτή, δεν τη θέλεις δέκα εσύ. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις αναβολη λογω σπουδων για καποια χρονια...ανάλογα την σχολή.

 

 

αν δεν παρω αναβολη κανονικα ποσο χρονων παω?????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...