Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σωστος..

και τωρα ο κλασικος ο ελληνας θα σκεφτει,δεν πειραζει,καποιος αλλος θα εχει ελευθερη θεση στο πολυμπριζο του,δεν παιρνω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η μαγκιά είναι να πέσεις σε κρεβάτι που έχει ακριβώς από πίσω πρήζα. Όλοι θα σε παρακαλάνε να βάζουν το κινητό τους εκεί να φορτίσουν, θα σου λένε και ευχαριστώ στο τέλος. :lol: Άσε που θα έχεις προτεραιότητα στα δικά σου κινητά. :cool:
Link to comment
Share on other sites

ποιός ο λόγος να πάει κάποιος έφεδρος?

ποτέ δεν το κατάλαβα.μοδίστρες κ πιλαφάδες.

εγώ έχω να πώ το εξής απλό.

όταν εμείς στο ναυτικό είμαστε κάθε μέρα,σχεδόν όλη μέρα έξω (να μην αναφέρω τις άδειες 3-3 ή 15-15 ) ,αυτοί που μας έβλεπαν απο Σ.Ξ. οι μάγκες,οι άντρες έμεναν με το στόμα ανοιχτό και τους έτρεχαν τα σάλια.

ποιός είναι ο μάγκας μετά?

αυτός που έτρεχε σε σκηνάκια,βολές, και λοιπές βλακείες (χωρίς κανέναν απολύτως λόγο) με συνεχόμενες εμπλοκές ή αυτός που πέρασε 9 μηνάκια και το μόνο που έκανε ήταν ,να είναι συνέχεια στα ζεστά,με nova,wifi,laptop, κτλ κτλ ,μπανάκια και ο δίκας δεν έλεγε τίποτα ,για να μην πέσουν τηλ απο τα διάφορα βύσματα.

ερχόταν ο δίκας εφοδίες στο φυλάκιο που ήμουν -εννοείται κανένας στη σκοπιά,πολλές φορές άδειο το ραντάρ,αρκετοί λείπαμε κ μας έπερναν τηλ να γυρίσουμε επειδή μας έψαχναν,αγγαρείες δε γίνοταν ποτέ,είχαμε φέρει κ γκέμενες μέσα κάποιες φορές.

ποτά,τσιγάρα,ταινίες,ύπνος.

γιατί εγώ έχω αντίθετη άποψη ,στο ποιός είναι ο μάγκας στην συγκεκριμένη περίπτωση??

 

Εξαιτίας όμως όλων αυτών των βυσματίων, που συσσωρεύονται σε ναυτικό και αεροπορία απλώς για να περάσουν ένα 9μηνό στην ξάπλα όπως λες κι εσύ, υπάρχουν οι εμπλοκές σε όλα τα παιδιά στην παραμεθώριο μιας και τα στρατόπεδα είναι άδεια. Αν λοιπόν εσύ θεωρείς μαγκιά σου να καλοπερνάς στην πλάτη των άλλων, μεγειά σου με χαρά σου. Αλλά δεν είσαι μάγκας τότε, είσαι καλοπερασάκιας...

Link to comment
Share on other sites

Η μαγκιά είναι να πέσεις σε κρεβάτι που έχει ακριβώς από πίσω πρήζα. Όλοι θα σε παρακαλάνε να βάζουν το κινητό τους εκεί να φορτίσουν, θα σου λένε και ευχαριστώ στο τέλος. :lol: Άσε που θα έχεις προτεραιότητα στα δικά σου κινητά. :cool:

 

Ναι μεγάλη μαγκιά. Πώς το σκέφτηκες;

Ειδικά όταν θα σε ξυπνάνε με τη δόνηση ή ακόμα χειρότερα με κανένα σκυλάδικο (ήχο κλήσης)...

Θα "τρως" καθημερινά την ακτινοβολία από τα δέκα κινητά που θα φορτίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Η μαγκιά είναι να πέσεις σε κρεβάτι που έχει ακριβώς από πίσω πρήζα. Όλοι θα σε παρακαλάνε να βάζουν το κινητό τους εκεί να φορτίσουν, θα σου λένε και ευχαριστώ στο τέλος. :lol: Άσε που θα έχεις προτεραιότητα στα δικά σου κινητά. :cool:

 

Ναι,και μέχρι να τελειώσει η θητεία του δεν θα υπάρχει ίχνος εγκεφάλου!.:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η μαγκιά είναι να πέσεις σε κρεβάτι που έχει ακριβώς από πίσω πρήζα. Όλοι θα σε παρακαλάνε να βάζουν το κινητό τους εκεί να φορτίσουν, θα σου λένε και ευχαριστώ στο τέλος. :lol: Άσε που θα έχεις προτεραιότητα στα δικά σου κινητά. :cool:

:lol: :lol: μια φορα ρε φιλε ,δεν ειχα μπαταρια καθολου! και επειδη τα πολυμπριζα ηταν ολα γεματα..στο διπλανο κρεββατι ειχαμε Τ και βαζω και τον δικο μου φορτιστη και απο το βαρος βγαινει απ'την μπριζα! και τα βγαζω ολα και βαζω τον δικο μου μονο! :lol: :lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατι τοσο το ναυτικο οσο και η αεροπορια εχουν κανονικες σκοπιες, κανονικα περιπολα και κανονικες υπηρεσιες!

 

 

Επειδη ουδεμια σχεση εχει η υπηρεσια πχ στο ναυτικο η αεροπορια με τον ΣΞ, εχω ενσταση... Δεν εχω θεμα με τα υπολοιπα που λες, αλλα εγω ξερω πως οι υπηρεσιες που εκανα τοσο καιρο ηταν 8ωρες σκοπιες, και φιλοι μου στην αεροπορια εκαναν 3ωρες σκοπιες, οχι, δεν ειναι καθολου το ιδιο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεγάλη μαγκιά. Πώς το σκέφτηκες;

Ειδικά όταν θα σε ξυπνάνε με τη δόνηση ή ακόμα χειρότερα με κανένα σκυλάδικο (ήχο κλήσης)...

Θα "τρως" καθημερινά την ακτινοβολία από τα δέκα κινητά που θα φορτίζουν.

Για ποια δόνηση και ποιο ρινγκτον μιλάς βρε; Όποιοι το φόρτιζαν το έκαναν είτε απενεργοποιημένο είτε στη σιγή. Και για πόσους μιλάμε; Εσείς νομίζετε καμιά 10αριά κινητά μαζί; Για 2-3 αναφέρομαι εγώ.

 

Καταρχάς για πόσες μέρες μιλάς εσύ; Εγώ αναφέρομαι στο κέντρο. Μετά στη μονάδα εγώ τουλάχιστον είχα προσωπικό δωμάτιο/μπάνιο.

Ναι,και μέχρι να τελειώσει η θητεία του δεν θα υπάρχει ίχνος εγκεφάλου!.:lol::lol::lol::lol:

Για το κέντρο μιλάω... Στην αεροπορία σπάνια κοιμούνται τσούρμο όλοι μαζί στις μονάδες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναφέρομαι στο κέντρο. Μετά στη μονάδα εγώ τουλάχιστον είχα προσωπικό δωμάτιο/μπάνιο.

 

Το δωμάτιο ήταν απλό ή σουίτα;

Σιγά ρε φίλε, σε λίγο θα μας πεις ότι υπηρέτησες στο Hilton και είχες την Paris για καμαριέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλαρώστε, και εγώ όταν ήμουν στην Π.Α. σε αεροδρόμια, όταν έμενα μέσα είχα υπηρεσία στο Κέντρο Επιχειρήσεων και, ναι, είχα δικό μου δωμάτιο (το πρωί γραφείο) με τουαλέτα δική μου και του αξιωματικού επιφυλακής...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, επειδη αυριο απολυομαι, τι πρεπει να επιστρεψω? λουκανικο μονο ε? απο πραγματα εννοω...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

παιδες..παρασκευη φευγω

για αποσπαση 10ημερων για

Κρητη -Τυμπάκι(138ΣΜ)-

πως ειναι εκει??

ζητανε ΧΕΚ και για αυτο θα παω.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις.. εγραψε 5-11 το ημερολογιο! ρε σεις!!! παει ο χρονος... ΤΕΛΟΣ!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατι στρατος ειναι αυτο που κανει ο στρατος ξηρας?!?! Γιατι η μονη διαφορα απο την αεροπορια η το ναυτικο ειναι οι παραπανω αγγαρειες... Περισσοτερο σφουγγαρισμα, περισσοτερο καθαρισμα, ΠΟΛΥ περισσοτερα κολλημενα μυαλα αστοιχειοτων, αναλφαβητων καραβαναδων που επειδη κρυβονται πισω απο μια-δυο σαρδελες νομιζουν οτι εγιναν και ανθρωποι και μπορουν να ακσουν επιρροη σε απλους φανταρους!! Αυτα ειναι που διαχωριζουν τον στρατο απο τον "στρατο"??

 

Οποιος εχει βυσμα να μην σκεφτει δευτερολεπτο και να το χρησιμοποιησει... Οποιο δε, απο την αλλη, μπορει να τον αποφυγει τον στρατο, να τον αποφυγει!! Σε καμια περιπτωση δεν θα σας κανει να νιωσετε αντρες... Απεναντιας θα σας κανει να νιωσετε σαν οικιακες βοηθους!!!

 

Φιλε πραγματικα σε παραδεχομαι ! Αυτα που λες με εκφραζουν απολυτως.

 

Υπηρετω στο γαμ..ενο 646 Μ/Κ Ταγμα Πεζικου στην Κομοτηνη και εχω συχαθει που ειμαι φανταρος !

Ευτυχως αυριο φευγω φυλακιο και θα ξεφυγω λιγο απο το μπουρδ..λο...

 

646 γνωστο και ως "Εξι σαραντα τρεξε" :D

 

(645 ΖΩΑΡΑ !)

''Absence of evidence is not evidence of absence'' - Carl Sagan
Link to comment
Share on other sites

SOS

Παρουσιάστηκα στη μονάδα μου (στη Λήμνο) στις 21 ιουνίου 2008, ήρθα κατευθείαν απο το κέντρο.

Κανονικά ξέρω οτι καθόμαστε 5 μήνες παραμεθώριο και μετά παίρνουμε μετάθεση...

Μέχρι εδώ, όλα καλά.

Ήρθε ο καιρός να μου έρθει και εμένα η μετάθεσή μου...

Η οποία μου λέει όμως οτι φεύγω απο την μονάδα μου στις 19 Δεκέμβρη...

Ένα μήνα μετά...

Δηλαδή θα κάτσω στην μονάδα μου 6 μήνες;

Και όλοι οι υπόλοιποι που ήρθαν ένα μήνα μετά απο μ΄΄ενα, θα φύγουν μαζί μου;

Πήρα στο ΓΕΣ τηλέφωνο και μου είπαν οτι άσχετα απο το τι λέει το χαρτί που ήρθε στην μονάδα, πρέπει να φύγω όταν κλείνω 5 μήνες απο την ημέρα που παρουσιάστηκα...

Έχω φρικάρει, μιας και σήμερα το έμαθα...

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Υπάρχει κάποια σελίδα που να έχει καμιά διαταγή με τις μεταθέσεις και πότε γίνονται;

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

SOS

Παρουσιάστηκα στη μονάδα μου (στη Λήμνο) στις 21 ιουνίου 2008, ήρθα κατευθείαν απο το κέντρο.

Κανονικά ξέρω οτι καθόμαστε 5 μήνες παραμεθώριο και μετά παίρνουμε μετάθεση...

Μέχρι εδώ, όλα καλά.

Ήρθε ο καιρός να μου έρθει και εμένα η μετάθεσή μου...

Η οποία μου λέει όμως οτι φεύγω απο την μονάδα μου στις 19 Δεκέμβρη...

Ένα μήνα μετά...

Δηλαδή θα κάτσω στην μονάδα μου 6 μήνες;

Και όλοι οι υπόλοιποι που ήρθαν ένα μήνα μετά απο μ΄΄ενα, θα φύγουν μαζί μου;

Πήρα στο ΓΕΣ τηλέφωνο και μου είπαν οτι άσχετα απο το τι λέει το χαρτί που ήρθε στην μονάδα, πρέπει να φύγω όταν κλείνω 5 μήνες απο την ημέρα που παρουσιάστηκα...

Έχω φρικάρει, μιας και σήμερα το έμαθα...

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Υπάρχει κάποια σελίδα που να έχει καμιά διαταγή με τις μεταθέσεις και πότε γίνονται;

 

Καλημερα! Λογικα θα φύγεις κανονικά. Νομίζω όλες οι μεταθέσεις γράφουν έναν μήνα μετά από TO κανονικό.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που η διαταγή που ήρθε λέει πότε θα φύγεις, δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα.
"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μην μας λες για τις ''μαγκιες'' σου την στιγμή που υπάρχουν παιδιά που σαπίζουν στις σκοπιές επειδή έχει γεμίσει η Ελλάδα φυγόπονους βολεψάκιδες... :lol:

 

αυτο απο που βγαινει?ισως θα εννοεις για 1-2 μοναδες..

γιατι εχω ακουσει οτι στην επομενη σειρα πχ, θα μπουνε πολλα ατομα,και αν σκεφτεις οτι στο πεζικο,σε καθε θαλαμο μπορει να ειναι και 80 ατομα(λεμε ενα νουμερο). κριμα,επρεπε να πανε και αλλοι απο αεροπορια και ναυτικο για στηριξη..... να μην μπορουν ουτε να κλ@σουν.

 

μπορει πολλοι να θελουν να πανε ναυτικο και αεροπορια,αλλα δεν σημαινει οτι αυτοι ειναι περισσοτεροι,και εχουν αδειασει τα αλλα στρατοπαιδα.. ειπαμε..

Link to comment
Share on other sites

Απολυθηκα στραβαδια το κορμι μου θελει χαδια! :D

301 lele

 

@Billys_rr κ σια ειστε απλα εκτος πραγματικοτητας.

 

@Jesus κατα 99% η 19/12 αναφερεται στην ημερομηνια διαγραφης σου απο την παλια μοναδα. Πες τους να ανοιξουν τα ματια τους τα στραβαδια.

Link to comment
Share on other sites

@Jesus κατα 99% η 19/12 αναφερεται στην ημερομηνια διαγραφης σου απο την παλια μοναδα. Πες τους να ανοιξουν τα ματια τους τα στραβαδια.

 

Επειδή το είδα και εγώ το χαρτί, Η ημερομηνία που λέει οτι διαγράφομαι απο την μονάδα είναι 19 ιανουαρίου!!!

Και αυτοί μου είπαν οτι φεύγω ένα μήνα νωρίτερα άρα 19 δεκεμβρίου...

 

Εγώ βέβαια πήρα τηλέφωνο στο ΓΕΣ, στο γραφείο που βγάζει τις μεταθέσεις και μίλησα με έναν κύριο ο οποίος μου είπε οτι άσχετα απο το τι γράφει το χαρτί πρέπει όταν κλείσω 5 μήνες απο την ημερομηνία που μπήκα στην μονάδα, να έχω φύγει απο παραμεθώριο...

 

Το είπα φυσικά στους δικούς μου, αλλά ακόμα δεν έχω βρει άκρη...

 

Αύριο το πρωί θα πάω στο πρώτο γραφείο για να πάρουμε μαζί τηλέφωνο για να δούμε τι θα τους πουν να κάνουν...

 

Ελπίζω η απολήμνοση να είναι κοντά...

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι ή έχει πάθει κάτι αντίστοιχο ας πει καμιά ιδέα...

 

Αρχίζω να τρελαίνομαι...

 

Επίσης κάποιοι που ήρθαν έναν μήνα μετά απο μένα γεύγουν μαζί μου...

 

Λογικό δεν είναι να τρελαίνομαι...

 

Άσχετο

Ξέρει κανείς τι παίζει στο 466 ΤΔΒ στο Γουδί;

Εκεί θα πάω με το καλό όταν βρω άκρη...

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

Απολυθηκα στραβαδια το κορμι μου θελει χαδια! :D

301 lele

 

@Billys_rr κ σια ειστε απλα εκτος πραγματικοτητας.

 

@Jesus κατα 99% η 19/12 αναφερεται στην ημερομηνια διαγραφης σου απο την παλια μοναδα. Πες τους να ανοιξουν τα ματια τους τα στραβαδια.

Αντε καλος πολιτης! ζητω η 301 σειρα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Απολυθηκα στραβαδια το κορμι μου θελει χαδια! :D

301 lele

 

@Billys_rr κ σια ειστε απλα εκτος πραγματικοτητας.

 

@Jesus κατα 99% η 19/12 αναφερεται στην ημερομηνια διαγραφης σου απο την παλια μοναδα. Πες τους να ανοιξουν τα ματια τους τα στραβαδια.

 

Λελέ κι o Finn.Δε πρόλαβα να σε δω ρε φίλος,με δώσανε με το ζόρι 22 μέρες άδεια μέχρι ν απολυθώ :P

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

SOS

Παρουσιάστηκα στη μονάδα μου (στη Λήμνο) στις 21 ιουνίου 2008, ήρθα κατευθείαν απο το κέντρο.

Κανονικά ξέρω οτι καθόμαστε 5 μήνες παραμεθώριο και μετά παίρνουμε μετάθεση...

Μέχρι εδώ, όλα καλά.

Ήρθε ο καιρός να μου έρθει και εμένα η μετάθεσή μου...

Η οποία μου λέει όμως οτι φεύγω απο την μονάδα μου στις 19 Δεκέμβρη...

Ένα μήνα μετά...

Δηλαδή θα κάτσω στην μονάδα μου 6 μήνες;

Και όλοι οι υπόλοιποι που ήρθαν ένα μήνα μετά απο μ΄΄ενα, θα φύγουν μαζί μου;

Πήρα στο ΓΕΣ τηλέφωνο και μου είπαν οτι άσχετα απο το τι λέει το χαρτί που ήρθε στην μονάδα, πρέπει να φύγω όταν κλείνω 5 μήνες απο την ημέρα που παρουσιάστηκα...

Έχω φρικάρει, μιας και σήμερα το έμαθα...

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Υπάρχει κάποια σελίδα που να έχει καμιά διαταγή με τις μεταθέσεις και πότε γίνονται;

 

 

Παντα μερικοι μπερδευονται. Ακου τι γινεται. Θα φυγεις στους 5 μηνες. Θα γραφει το σημα οτι θα παρεις μεταθεση στους 6. Γιατι?

Γιατι φευγεις τυπικα ενα μηνα νωριτερα με αποσπαση στην νεα μοναδα σου , και ολοκληρωνεται η μεταθεση 1 μηνα μετα. Στανταρ. Και εμενα εγραφε το σημα μεταθεση 14 οκτωβρη και εφυγα κανονικα 14 σεπτεμβρη. Δεν τρεχει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...