Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν θέλω να σας την χαλάσω νιούφιδες αλλά άκουσα ότι δεν θα γίνουν μετατάξεις φέτος. κρατήστε μικρό καλάθι

Και πέρισυ το Φλεβάρη τα ίδια μας έλεγαν, αλλά τελικά έγινε το "έλα να δεις"... :p

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντα τα ιδια σκ*τα θα γινονται...δε πα να κουρευονται....τουλαχιστον εγω τελειωσα και δεν δινω πλεον σημασια ..24 Και σημερα!!! Η 302 λελεδιαζει!!!
Link to comment
Share on other sites

Καμια πληροφορια για ΜοιραΓΕΑ αυτον τον καιρο για αοπλο??

ΣΕΠ ειναι καλα??

Όχι δεν είναι καλά. Μακριά από μοίρα ΓΕΑ... ΕΙδικά για άοπλους...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ποιον να πιστεψω...? :confused:

Koίτα, είχα φίλο στη Μοίρα ΓΕΑ άοπλο Ι3 και μου έλεγε ότι ήταν χάλια. Έβαζε βύσμα για να πάει Αεροδικείο, αλλά δε τα κατάφερε. Εκεί θα βλέπεις καθημερινά από Ταξιάρχους και πάνω, πρέπει να είσαι συνεχώς «προβλεπόμενος», δεν έχει off, πηγαίνεις κάθε μέρα και έχει αρκετή δουλίτσα.

 

Τι να σου πω... Αν δε σε χαλάνε αυτά, τότε είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Και πέρισυ το Φλεβάρη τα ίδια μας έλεγαν, αλλά τελικά έγινε το "έλα να δεις"... :p

 

πέρισυ τον φλεβάρη δεν έγινε το έλα να δεις. να σας θυμίσω δε ότι πρόπερσυ τον φλεβάρη δεν έγινε καμία. Μακάρι να διαψευστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι λίστες στο στρατολογικό γραφείο Δυτικής Αττικής πάντως ήταν μεγάλες... Εκεί ήμουν και το είδα.

Τώρα βέβαια, ίσως να έχουμε διαφορετικά κριτήρια στο τι σημαίνει "το έλα να δεις". Anyway...

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

κοίτα το έλα να δεις για μένα είναι ΕΣΣΟ των 1800 ατόμων για αεροπορία.το ΣΓ. Δυτικής Αττικής δεν είναι αντικειμενικό δειγμα, διοτι το ΣΓ Αττικής,Αν. Αττικής Δυτ. Αττικής και Πειραια ειναι η μισή ελλάδα. το λέω αυτό γιατί πέρισυ ήμουν σο ΣΓ ά Αθηνών ναυτης και είχα τσεκάρει την λίστα του ΓΕΕΘΑ
Link to comment
Share on other sites

πέρισυ τον φλεβάρη δεν έγινε το έλα να δεις. να σας θυμίσω δε ότι πρόπερσυ τον φλεβάρη δεν έγινε καμία. Μακάρι να διαψευστώ

Εγιναν και παραεγιναν.... ;)

Κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

τον Φεβρουαριο του 2007 με την ιστορια του τριανταφυλλόπουλου?δεν νομίζω... 600 ατομα είχε η αεροπορία στην τρίπολη

Και αυτοι οι 600 ηταν βαλτοι... ;) Ακου με που σε λεω! Για να στο λεω σημαινει οτι κατι ξερω...

Δεν το κανω απο αντιδραση!

Link to comment
Share on other sites

κ στο ναυτικό το ίδιο είχε γίνει αλλά νοέμβριο 2007.

σχεδόν 2.000 άτομα μπήκαμε τότε,κ δεν υπήρχε χώρος για να μείνουμε.

κ.ε. παλάσκα και κ.ε. πόρου είχε γεμίσει- κ κοιμόμαστε με βάρδιες τις πρώτες 2 μέρες.

στην αρχή μείναμε στην σχολή υπαξιωματικών στου παλάσκα καθώς φώναζαν οι γαλονάδες οτι ήρθαν πολυ περισσότερα άτομα απο οτι περίμεναν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι πολυ σημαντικο αμα γνωριζετε....

 

τον μαιο(λογικα) θα μπω φανταρος....ομως,εχω ενα προβλημα με την μεση μου.οχι τιποτα το σημαντικο,απλα δεν μπορω την ορθοστασια.δεν ειναι κατι προσποιητο,εχω χαρτι απο νοσοκομειο με ακτινογραφιες κλπ....πως μπορω να το επικαλεστω ωστε να την περασω οσο πιο χαλαρα γινεται??με σκοπιες,αγγαριες κλπ τι ισχυει??

Link to comment
Share on other sites

Η θα αποφυγεις τις σκοπιες η τις αγγαρειες...

Αν θα βγεις Ι3 αοπλο που λογικα, αν εχεις προβλημα, αυτο θα βγεις θα σε "χωνουν" στις αγγαρειες αλλα θα γλιτωσεις σκοπιες, πορειες κλπ κλπ~! Θα τρελαθεις ομως να καθαριζεις φυλλα, να σκουπιζεις, μαγειρεια κλπ κλπ!

Γενικα παντα θα σου βρισκουν κατι να κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ρε που θα είσαι. Αν είναι σοβαρό το πρόβλημα θα βγεις Ι4 και το μόνο πόστο που θα μπορούν να σου ορίσουν είναι γραφέας και θαλαμοφύλακας.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

amelidis θα με χωνουν με το ζορι στις αγγαριες?οταν κουραζομαι,ζοριζομαι πχ μετα απο λιγο ποναει η μεση μου,και αυτο ειναι υπαρκτο.δεν ειναι οτι το κανω ως προφαση για να γλυτωνω το χωσιμο....

 

totos το ι4 τι ειναι? (ωραιο κινητο :-) )

 

thnx για τις απαντησεις σας παιδες.

Link to comment
Share on other sites

ειναι από το 1-5 ανάλογα το πόσο ικανός είσαι για στρατιοτης ( για αγγαριομαχος βασικά! )

Καποιος που είναι με σοβαρό πρόβλημα αλλά μπορεί να υπηρετήσει είναι Ι4. Δεν είδες και την ταινία ρε συ? ! Αν το κινηγήσεις λίγο,ότι και καλά σε πιάνει εύκολα η μέση σου κτλ κτλ...σάλια δηλαδή,θα πάρεις ένα καρτελάκι που θα λέει.... ελεύθερος ορθοστασίας,πεζοπορίας,σκοπιάς,κουβάληματος και ότι άλλο βάλει ο νους σου...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μην φανταστείς βέβαια ότι το αν βγεις Ι4 (άοπλος δηλαδή) λύθηκαν και τα προβλήματά σου.

Θα γλυτώσεις σκοπιές και αγήματα και πορείες αλλά θα πήξεις πραγματικά

στα θαλαμοφυλίκια, στις καθαριότητες και στις αγγαρείες κάθε είδους.

Βοηθός μάγειρα, τουαλέτες καθάρισμα, σκουπίδια...ό,τι θες.

 

Κάτι που εννοείται, αν αύριο-μεθαύριο θελήσεις να δώσεις εξετάσεις για τίποτα

σώματα ασφαλείας, πυροσβεστική, λιμενικό κτλ. φυσικά δεν μπορείς να γίνεις

δεκτός αν ήσουν άοπλος στο στρατό. (Σε περίπτωση που δεν το γνώριζες αν και

πλέον το ξέρουν όλοι).

 

Κατά τ'άλλα, μια χαρά θα 'ναι.

Γιώτα γιώτα, ζωή και κότα! :p

Link to comment
Share on other sites

Σωστα... Ειναι και τα θαλαμοφυλικια στο παιχνιδι!!

Γενικα δεν γλιτωνεις τιποτα στο στρατο... Ο κολλητος μου εχει το ιδιο προβλημα στην μεση και εχει κανει και εγχειρηση χειαστους κι ολας, πηρε το χαρτακι με ολα τα "ελευθερος" και τωρα πολυ απλα προσπαθει να αλλαξει το Ι του γιατι εχει τρελαθει στα θαλαμοφυλικια και τις καθαριοτητες (θαλαμων, τουαλετων, μαγειρειων, εξωτερικων χωρων κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι πολυ σημαντικο αμα γνωριζετε....

 

τον μαιο(λογικα) θα μπω φανταρος....ομως,εχω ενα προβλημα με την μεση μου.οχι τιποτα το σημαντικο,απλα δεν μπορω την ορθοστασια.δεν ειναι κατι προσποιητο,εχω χαρτι απο νοσοκομειο με ακτινογραφιες κλπ....πως μπορω να το επικαλεστω ωστε να την περασω οσο πιο χαλαρα γινεται??με σκοπιες,αγγαριες κλπ τι ισχυει??

 

 

ενοπλος χαλαρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...