Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ μελαγχολικο στρατοπεδο της σπαρτης,τεραστια δεντρα να σκεπαζουν τον ουρανο,κορακια παντου,αρρωστα σκυλια,χαοτικο σε μεγεθος,και συνεχεια εχει συννεφια η βρεχει τι πραγμα και αυτο.αμα το πετυχεις και αδειο οπως το πετυχα εγω, να περπατας να μην συναντας ανθρωπο και μονο κορακια ν ακους.κατα τ αλλα εκει συναντισα πολυ φυσιολογικα ατομα και λιγους μονο κομπλεξικους.πριν απο 1.5 μηνα εφυγα απο εκει
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή συνέχεια στη θητεία σας!Λίγο άσχημο που από Λαμία πήγατε Αυλώνα... :O

 

ΥΓ: 37 ΚΣ είναι πολλές;; :D:D

 

Σαν εγκαταστασεις, απιστευτα καλυτερα Αυλωνα! Λαμια ηταν αθλιες! Βεβαια. λογικα ειχαμε καποιες περισσοτερες στιγμες πηξιματος αλλα τπτ ιδιαιτερο..!

 

Το μονο αρνητικο ηταν αυτο που ισχυει και σε ολο το στρατο.. Χαζομαααρες συνεχεια.. Ανουσια πραγματα, τυπικοτητες χωρις λογο και ελειψη οργανωσης.. Να περασει ο καιρος να ξεμπερδευουμε απο τη σαπηλα.. :cool:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

πολυ μελαγχολικο στρατοπεδο της σπαρτης,τεραστια δεντρα να σκεπαζουν τον ουρανο,κορακια παντου,αρρωστα σκυλια,χαοτικο σε μεγεθος,και συνεχεια εχει συννεφια η βρεχει τι πραγμα και αυτο.αμα το πετυχεις και αδειο οπως το πετυχα εγω, να περπατας να μην συναντας ανθρωπο και μονο κορακια ν ακους.κατα τ αλλα εκει συναντισα πολυ φυσιολογικα ατομα και λιγους μονο κομπλεξικους.πριν απο 1.5 μηνα εφυγα απο εκει

 

Αστα φιλε, ετσι ειναι. Παλι καλα που ειναι και ο Ταυγετος και βλεπεις και κατι ομορφο.

 

Πολυ κορακι ρε παιδι μου!! Και αυτο το περιπολο Α'...... τζιζες!!!

Μονο ο Λυκος αξιζε απο τους αξιωματικους αντε και κανας δυο ακομη.

 

ειχα κατσει 3 μηνες ως παραμενων. απο φλεβαρη ως Μαιο 2009 (306 σειρα)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αστα φιλε, ετσι ειναι. Παλι καλα που ειναι και ο Ταυγετος και βλεπεις και κατι ομορφο.

 

Πολυ κορακι ρε παιδι μου!! Και αυτο το περιπολο Α'...... τζιζες!!!

Μονο ο Λυκος αξιζε απο τους αξιωματικους αντε και κανας δυο ακομη.

 

ειχα κατσει 3 μηνες ως παραμενων. απο φλεβαρη ως Μαιο 2009 (306 σειρα)

Να ουμ και ο Μπασιάκος καλός είναι!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες και γω χθες στο ΚΕΕΜ ορκιστηκα,ο Λυκος πολυ γαματος Να ουυυυμ,και ο ταξιαρχος ο Σαμπουτζης καλος φενετε,εχω και εναν διοικητη(υπολοχαγος) ΣΙατηρα τον λενε που προσπαθει να το παιξει ψαρωτικος μεχρι αηδιας!τωρα παω κυπρο διαβιβαστης ελπιζω να τυχω σε καλο στρατοπαιδο και να μην μας σπασουν τα @* οι παλιοι!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα εκαναν σκ@τα τα βισματα μου και δεν βλεπω να πηγαινω Μεγαρα! Λογικα παω Στεφανοβικειο σε πολυ χαλαρη θεση ομως.. Επηξαν στον κοσμο τα Μεγαρα...

 

Και δεν ξερω τι να κανω τωρα... Να το παλεψω η οχι...? Γιατι θα εχω καλη ζωη στο στρατοπεδο στο Βολο, αλλα αλλη χαρη να διανυκτερευεις Αθηνα.... :S

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Να ουμ

 

:lol::lol::lol:

 

Ακριβως ετσι να ουμ'...:p

 

Ο Σιατηρας ειναι πολυ %$&$^*^&

 

υπομονη

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

στη σπαρτη ο πιο καλος απ ολους που γνωρισα ειναι ο Δημου,νομιζω πως ηταν αντισυνταγματαρχης η συνταγματαρχης αλλα οταν ημουν εγω ηταν μονο σε γραφειο σε διοικητηριο, ο ανθρωπος σου μιλαγε στον πληθυντικο!!!απιστευτα καλος και ευγενικος!κατα τ αλλα και λυκος και ταρας και μπασιακος και απο λοχιες κορυφαιοι Μινακακης και Μαλλιαρης.ειναι και αλλοι που ξεχναω τα ονοματα τωρα.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε αν αύριο που θα γυρίσουμε στα κέντρα θα κάτσουμε 1-2 μερες εκει ή θα μας δώσουν κατευθείαν τα φύλλα πορείας και θα φύγουμε? και αν γίνει το δεύτερο πότε θα πρέπει να παρουσιαστούμε στις μονάδες?

 

αντε καλή θητεία και καλό κουράγιο σε όλους....

Link to comment
Share on other sites

Aν παρετε (που ειναι και το πιθανοτερο) ομαδικο φυλλο, τοτε θα ξεκινησετε ολοι μαζι. Θα χωριστειτε σε πουλμαν αναλογα με τους προορισμους σας. Δηλαδη...θα την κανετε αμεσως για τις μοναδες σας.

 

Αν παρετε ο καθενας ατομικο φυλλο.. θα εχετε ενα περιθωριο 2-3 ημερων (αναλογα με το ποσο μακρυα θα ειναι η μοναδα του καθενος) για να παρουσιαστειτε εκει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Aν παρετε (που ειναι και το πιθανοτερο) ομαδικο φυλλο, τοτε θα ξεκινησετε ολοι μαζι. Θα χωριστειτε σε πουλμαν αναλογα με τους προορισμους σας. Δηλαδη...θα την κανετε αμεσως για τις μοναδες σας.

 

Αν παρετε ο καθενας ατομικο φυλλο.. θα εχετε ενα περιθωριο 2-3 ημερων (αναλογα με το ποσο μακρυα θα ειναι η μοναδα του καθενος) για να παρουσιαστειτε εκει.

 

νομίζω ότι ομαδικό θα πάρουν αυτοί που θα πάνε σε νησί.... οι υπόλοιποι μπορούνε αν θέλουν να πάρουν ατομικό....

 

δηλαδή όποιος πάρει ατομικό θα έχεις κάποιες μέρες για να πάει, σωστά? αν είναι έτσι επειδή είναι και το σαβ/κο στη μέση παίζει να μας πουνε να παρουσιαστούμε την δευτέρα.... μια χαρά θα μας πέσει....

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται απο πολλα..

απο το κεντρο που εισαι βασικα και επειτα απο το που πας...

 

απο ΚΕΥΠ συνηθως εκτος απο νησια παιρνουν ατομικο (αρα πχ για εβρο εχεις 3 μερες καθισιο με ατομικο)

απο ΚΕΕΜ συνηθως οπου και να πας φευγεις με ομαδικο κατευθειαν για μοναδα

και ΚΕΥΓ επισης τους ειχαν φερει με ομαδικο...

 

επισης για ΚΕΔΒ που επιστρεφει φιλος μου σημερα (για να μπει αυριο πρωι) μου ειπε πως με το που μπουνε μετα περιμενουν φυλλα πορειας για να φυγουν την ιδια μερα.

ετσι τους ενημερωσαν ετσι σου αναφερω...

 

αρα "λογικα" ολοι φευγουν αυριο απο τα κεντρα (οπου λογικα αναλογα γιατι ειναι στρατος και αλλωστε εκει που τελειωνει η λογικη ξεκιναει ο στρατος :P )

 

νησια νομιζω οτι παντα ειναι ομαδικο ανεξαρτητως κεντρου.

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις παιρνεις ατομικο.

 

και τα παιδια που ειχαν παει εβρο της σειρας μου (306) στο ΚΕΕΜ , μια χαρα ομαδικο πηραν.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγώ στο ΚΕΥΠ είμαι και ο στρατολόγος στην ενημέρωση που μας είχε κάνει είχε πει ότι για τα νησιά θα φύγουν με ομαδικό ενώ για τις άλλες περιοχές θα δώσουν εισιτήρια είτε με το κτελ είτε με το τρένο. Μπορείς όμως να πας με όποιον τρόπο θες αρκει να παρουσιαστείς την ημέρα που πρέπει.... για το αν θα έχουμε κάποιες μέρες περιθώριο και πόσες θα είναι μας τα μάσαγε ( ή δεν ήξερε )....
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή είμαι στο ΚΕΕΜ και έχουν βγει οι μεταθέσεις αλλά δεν με γράφει πουθενά ,γιατί είχα δηλώσει για Κύπρο,άρα εκεί πάω μάλλον.στο Internet δεν υπάρχουν πουθενά οι μεταθέσεις.
Link to comment
Share on other sites

στο Internet δεν υπάρχουν πουθενά οι μεταθέσεις.

 

Φυσικά, τέτοια στοιχεία είναι απόρρητα! Πολύ με άρεσε πάντως αυτό! Θυμήθηκα πριν από λίγα χρόνια που ακόμη άκουγες σε συζητήσεις ατάκες του στυλ "εγώ δεν χρησιμοποιώ το internet γιατί δεν πιστεύω ότι είναι απαραίτητο/σωστό/χρήσιμο και προτιμώ να διαβάσω ένα βιβλίο κτλ." ενώ τώρα έχει γίνει πλέον κομμάτι της ζωής μας!

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να δηλώσεις ψεύτικη κατοικία για την άδεια σου ή διανυκτέρευση γιατί έχει νομικές συνέπειες και είναι πολύ αυστηρότερες από τον ποινικό κώδικα που ισχύει για τους πολίτες.
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι οτι έχω τελειώσει 3 χρόνια τον στρατό και μου ήρθε αυτο το χαρτί και να το συμπληρώσω και να το στείλω πίσω.

 

:)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σου ήρθε με τυχόν αλλαγή του ειδικού φύλλου πορείας,και θέλουν επιβεβαίωση ότι δεν έχεις αλλάξει κάποια στοιχεία .Είσαι υποχρεωμένος σύμφωνα με τον νόμο που αναφέρεται στο έντυπο να ενημερώνεις κλπ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε παραμεθόριες περιοχές για Πολεμικό Ναυτικό στις οποίες ισχύει το 15 μέσα 15 έξω;

Για Κρήτη πχ ξέρω ότι είναι 15-15, για Σαλαμίνα 1-1. Ποιες παραμεθόριες θα προτείνατε για ΠΝ γενικά; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που σου έχουν πεί δεν ισχύουν πλέον,λόγω έλλειψης προσωπικού.

Στις μάχιμες μονάδες είναι 15-20 μέρες μέσα και μια βδομάδα εξω άγραφη άδεια.

Καλή μονάδα και παραμεθόρια θεωρείται η βαση υποβρυχίων στην Σκύρο.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; 211 εμα κομοτηνή είναι καλή μονάδα; με ειδικότητα υπαξ;
Link to comment
Share on other sites

Oχι, γιατί η μονάδα υπάγεται σε ταξιαρχία που στο σχεδιασμό άμυνας είναι άμεσα αυτοκινούμενη σ'ενίχυση μονάδων του Β.Εβρου.Οπότε έχει τρέξιμο με ασκήσεις αντίδρασης,συναγερμού κλπ μαζί βέβαια με τις "κλασικές" υπηρεσίες και πιθανή έλλεψη ατόμων κλπ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...