Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τυπικα αν πας τελικα και απλα αργησεις απο μονος σου για τον οποιοδηποτε λογο τοτε εχεις ενα προστιμο ενος μηνα παραπανω θητεια το οποιο ομως εξαγοραζεται με 90 ευρω...

 

τωρα αν δεν εμφανιστεις καθολου υπαρχουν διαφορα που μπορει να γινουν...

τυπικα θα σε ψαξουν αλλα μη φανταστεις οτι θα τρελαθουν και θα ξαμολυθουν για σενα αλλα τυπικα πραγματα θα γινουν, οπως καποια στιγμη θα περασει η αστυνομια απο το σπιτι σου λογικα αν θες να πας κανα ταξιδι θα φαινεσαι σαν ανυποτακτος (δε ξερω αν εχουν ολα τα συστηματα ενημερωση για αυτο αλλα των αεροδρομιων νομιζω πως εχουν) αλλα απο εκει και περα αν δε σε βρουν θα περνανε ανα καποιο διαστημα....

 

τωρα κανεις που να γνωριζω δε το τραβηξε τοσο αυτο που ειναι το συνηθες ειναι να μη το ξερουν οτι μπαινουν τοτε (για χ,ψ λογους) και απλα να τρωνε το προστιμο που σου ανεφερα...

 

το σκεφτεσαι να μη πας επι τουτου δηλαδη?

ρωταω για να δουμε την περιπτωση που λες αναλογα και επισης τι λυσεις μπορεις να εχεις απο την πλευρα σου ωστε να το γλυτωσεις... :)

 

εχω κλεισει τα 30 μου και εχω μια καλη δουλεια αυτη τη στιγμη με προοπτικες 5ετιας και βαλε ....

δεν πολυγουσταρω και την υποχρεωτικη θητεια

και ειναι να μπαινω το Νοεμβρη οποτε "ψαχνομαι" για να ξερω ποσο θα με "ψαξουν" και τι προβληματα θα αντιμετωπιζω ..

 

ειμαι στο διαβασμα στα

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=3&page=2

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=3

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=1730&forum=2&0

 

αν παιζουν κι αλλες πηγες ευπροσδεκτες ..

Edited by freedomandloveSW
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις βγηκε και το δικο μου

 

ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 109/2010 Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού (ΚΕΠΒ)

 

που ειναι αυτο ρε μαγκες ? δε λεει πού ειναι ....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε και το δικο μου

 

ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 109/2010 Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού (ΚΕΠΒ)

 

που ειναι αυτο ρε μαγκες ? δε λεει πού ειναι ....:confused:

Θήβα λογικά.

Link to comment
Share on other sites

εχω κλεισει τα 30 μου και εχω μια καλη δουλεια αυτη τη στιγμη με προοπτικες 5ετιας και βαλε ....

δεν πολυγουσταρω και την υποχρεωτικη θητεια

και ειναι να μπαινω το Νοεμβρη οποτε "ψαχνομαι" για να ξερω ποσο θα με "ψαξουν" και τι προβληματα θα αντιμετωπιζω ..

 

ειμαι στο διαβασμα στα

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=3&page=2

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=3

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=1730&forum=2&0

 

αν παιζουν κι αλλες πηγες ευπροσδεκτες ..

ellinikos-stratos.com

τα πάντα για τον στρατό.

Link to comment
Share on other sites

εχω κλεισει τα 30 μου και εχω μια καλη δουλεια αυτη τη στιγμη με προοπτικες 5ετιας και βαλε ....

δεν πολυγουσταρω και την υποχρεωτικη θητεια

και ειναι να μπαινω το Νοεμβρη οποτε "ψαχνομαι" για να ξερω ποσο θα με "ψαξουν" και τι προβληματα θα αντιμετωπιζω ..

 

ειμαι στο διαβασμα στα

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=3&page=2

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=3

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=1730&forum=2&0

 

 

 

 

αν παιζουν κι αλλες πηγες ευπροσδεκτες ..

 

Αμα βγαλεις καποια ακρη πες μου και εμενα και διακοπτω τη θητεια μου στο λεπτο.το παν ειναι να καλυπτομαστε νομικα.ωστε να μπορουμε να μην χασουμε προνομια του να εχουμε μια εταιρια στ ονομα μας η να παρουμε ενα δανειο κτλ

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο είδα το δικό μου

 

16/11 Κέντρο Εκπαιδεύσεως Μηχανικού (ΚΕΜΧ).

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

εχω κλεισει τα 30 μου και εχω μια καλη δουλεια αυτη τη στιγμη με προοπτικες 5ετιας και βαλε ....

δεν πολυγουσταρω και την υποχρεωτικη θητεια

και ειναι να μπαινω το Νοεμβρη οποτε "ψαχνομαι" για να ξερω ποσο θα με "ψαξουν" και τι προβληματα θα αντιμετωπιζω ..

 

ειμαι στο διαβασμα στα

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=3&page=2

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=3

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=1730&forum=2&0

 

αν παιζουν κι αλλες πηγες ευπροσδεκτες ..

 

απο γνωστο μου που το περασε συμφωνω με το φιλο που σου απαντησε πιο πανω μονο στο θεμα ψαξιματος σου λεω οτι ειναι πολυ ελαστικοι,δηλαδη πραγματι θα περασει η αστυνομια αλλα μεχρι εκει.τα συστηματα αεροδρομιου δεν ειναι online,τουλαχιστον δεν ηταν μεχρι περσι οποτε καταλαβαινεις οτι πρεπει η να σε καρφωσει καποιος η να παρουσιαστεις απο μονος σου.ο γνωστος μου ακομα δεν εχει παει και ειναι ανυποταχτος εδω και 5-6 χρονια!εχει συμπληρωσει το 33ο ετος της ηλικιας του και μπορει να την πληρωσει αν θελει πια αλλα ολο βαριεται να το κανει!

Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερα να ρωτήσει κανείς δικηγόρο που ξερει από ποινικά τι προβλέπεται.Μεμονωμένες περιπτώσεις η αναφορές στο Ιντερνετ δεν είναι κανόνας.Γνωρίζω κράτιση από το λιμάνι της Ηγουμενίτσας (από Ιταλία) για όσους αμφιβάλουν σε γιατρό και ακόμα δεν έχει ξεμπλέξει δικαστικά.

 

Αν ήταν όλα χύμα δεν θα πήγαινε και κανείς Στρατό..

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένα μάγκα που υπηρέτησε ή υπηρετεί ΕΛΔΥΚ τα τελευταία 2 χρόνια?
Εγω υπηρετησα φιλε στην ΕΛδυκ Στο 2 ταγμα απο της 17 μαρτιου εως και της 30 Σεμπεβριου που επαναπατριστηκαμε αν θες να μαθεις τιποτα πες μου
Link to comment
Share on other sites

απο γνωστο μου που το περασε συμφωνω με το φιλο που σου απαντησε πιο πανω μονο στο θεμα ψαξιματος σου λεω οτι ειναι πολυ ελαστικοι,δηλαδη πραγματι θα περασει η αστυνομια αλλα μεχρι εκει.τα συστηματα αεροδρομιου δεν ειναι online,τουλαχιστον δεν ηταν μεχρι περσι οποτε καταλαβαινεις οτι πρεπει η να σε καρφωσει καποιος η να παρουσιαστεις απο μονος σου.ο γνωστος μου ακομα δεν εχει παει και ειναι ανυποταχτος εδω και 5-6 χρονια!εχει συμπληρωσει το 33ο ετος της ηλικιας του και μπορει να την πληρωσει αν θελει πια αλλα ολο βαριεται να το κανει!

 

δικαιωμα εξαγορας εχει καποιος απο τα 35 και με την προυποθεση να υπηρετησει 40 μερες.

οσο το εχω ψαξει ( και δεν ειναι λιγο πιστεψτε με ) "συμφερει" το Ι5 παρα το ανυποτακτος.

βεβαια κι αυτο σχετικο ειναι και εχει να κανει με την ηλικια του καθενος , δηλαδη

 

αν εισαι κοντα στα 35 συμφερει ανυποτακτος και με το που γινεις 35 κανεις 40 μερες θητεια και πληρωνεις τους υπολοιπους 7-8 μηνες προς 900 ευρω το μηνα περιπου

 

αν εισαι κατω απο 30 συμφερει να παρεις Ι5 και να ξεμπλεκεις οριστικα.

 

αυτη τη στιγμη ειμαι 40-60 να μπω -να μη μπω

 

Υ.Γ.μονο σε μενα ηρθε για Θήβα ?

Link to comment
Share on other sites

30 χρονων και σου ηρθε για θηβα?

περιεργο συνηθως τους μεγαλους με καποιες σπουδες τους πανε σωματα...

το λεω γιατι πεζικο και πυροβολικο ειναι καπως διαφορετικα τα πραγματα...

 

τελος παντων καλο ψαξιμο σου ευχομαι και το καλυτερο απολα ειναι να βρεις ενα στρατιωτικο δικηγορο και να τον ρωτησεις...

θα ξερει ολα τα παραθυρακια λογω δουλειας δε θα χρειαστει και πολυ χρονο για να σου απαντησει με λιγα λογια...

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε και το δικο μου

 

ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 109/2010 Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού (ΚΕΠΒ)

 

που ειναι αυτο ρε μαγκες ? δε λεει πού ειναι ....:confused:

Και εγω σημερα το ειδα εκει μπαινω αδερφε!..Στην Θηβα ειναι το κεντρο μας

Link to comment
Share on other sites

δικαιωμα εξαγορας εχει καποιος απο τα 35 και με την προυποθεση να υπηρετησει 40 μερες.

οσο το εχω ψαξει ( και δεν ειναι λιγο πιστεψτε με ) "συμφερει" το Ι5 παρα το ανυποτακτος.

βεβαια κι αυτο σχετικο ειναι και εχει να κανει με την ηλικια του καθενος , δηλαδη

 

αν εισαι κοντα στα 35 συμφερει ανυποτακτος και με το που γινεις 35 κανεις 40 μερες θητεια και πληρωνεις τους υπολοιπους 7-8 μηνες προς 900 ευρω το μηνα περιπου

 

αν εισαι κατω απο 30 συμφερει να παρεις Ι5 και να ξεμπλεκεις οριστικα.

 

αυτη τη στιγμη ειμαι 40-60 να μπω -να μη μπω

 

Υ.Γ.μονο σε μενα ηρθε για Θήβα ?

 

εγω φιλε μου σου ειπα για ενα περιστατικο που γνωριζω,ομως θα συμφωνησω με τα παιδια πιο πανω που σου λενε για δικηγορο καλυτερα.ετσι θα εισαι μονο σιγουρος και θα παρεις την καλυτερη αποφαση για σενα.οτι και να κανεις ευχομαι καλη τυχη!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

30 χρονων και σου ηρθε για θηβα?

περιεργο συνηθως τους μεγαλους με καποιες σπουδες τους πανε σωματα...

το λεω γιατι πεζικο και πυροβολικο ειναι καπως διαφορετικα τα πραγματα...

 

τελος παντων καλο ψαξιμο σου ευχομαι και το καλυτερο απολα ειναι να βρεις ενα στρατιωτικο δικηγορο και να τον ρωτησεις...

θα ξερει ολα τα παραθυρακια λογω δουλειας δε θα χρειαστει και πολυ χρονο για να σου απαντησει με λιγα λογια...

 

30 κλεισμενα και με πτυχιο ΑΕΙ αλλα χωρις βυσμα :)

 

δηλαδη στη Θηβα ειναι "οπλα" ? και "σωματα" που ειναι ?

 

Και εγω σημερα το ειδα εκει μπαινω αδερφε!..Στην Θηβα ειναι το κεντρο μας

 

ποτε σε καλεσαν ? νωριτερα απο μενα αποκλειεται ...

Link to comment
Share on other sites

30 κλεισμενα και με πτυχιο ΑΕΙ αλλα χωρις βυσμα :)

 

δηλαδη στη Θηβα ειναι "οπλα" ? και "σωματα" που ειναι ?

 

 

 

ποτε σε καλεσαν ? νωριτερα απο μενα αποκλειεται ...

σωματα : υλικο πολεμου (λαμια -ΚΕΥΠ) , τεχνικο (πατρα - ΚΕΤΧ) ,υγειονομικο (αρτα - ΚΕΥΓ) , εφοδιασμου μεταφορων (σπαρτη - ΚΕΕΜ) , διαβιβαστες (καλαματα - ΚΕΔΒ)

 

οπλα : πεζικο , πυροβολικο

 

συνηθως μπαινεις και χωρις βυσμα στα σωματα (οχι σιγουρα απλα αν εισαι μεγαλος σε ηλικια και πτυχιουχος καπου εκει σε βαζουν) απλα αν ειναι μεγαλες σειρες ναι λογικα θα χρειαζοταν αλλα και να μην χρειαστει μπορει μετα απο σωμα να σε κανουν μεταταξη σε οπλο...

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

οκ να σαι καλα ....

 

συνεχιζοντας να "ψαχνω" το θεμα κατεληξα στο οτι ενας στρατιωτικος νομικος θα μπορουσε να δωσει τις πιο εγκυρες απαντησεις, οποτε ΑΝ γραψω αυριο εδω κατι θα ναι οσο πιο εγκυρο γινεται..

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

σωματα : υλικο πολεμου (λαμια -ΚΕΥΠ) , τεχνικο (πατρα - ΚΕΤΧ) ,υγειονομικο (αρτα - ΚΕΥΓ) , εφοδιασμου μεταφορων (σπαρτη - ΚΕΕΜ) , διαβιβαστες (καλαματα - ΚΕΔΒ)

 

οπλα : πεζικο , πυροβολικο

 

οπλα: + τεθωρακισμενα

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

κυριως ηθελα να παραθεσω τα σωματα...

 

ναι φυσικα ξεχασα τα τεθωρακισμενα...

ειδικες δυναμεις ειναι επιλογη καθαρα πλεον και ΕΛΔΥΚ να μην σου κατσει μιας και ειναι

ψιλοτυχαιο το θεμα και εκει θα περασεις αναλογα με το τι θα σου κατσει (συνηθως οχι οτι καλυτερο ομως)...

Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να υπηρέτησε ή υπηρετεί Ν. Σάντα; Εχει φτιάξει η κατάσταση ή ακόμα μαυρίλα όπως είμουν εγώ; Κάτι άκουσα ότι είναι χειρότερα τώρα.

294

Link to comment
Share on other sites

σωματα : υλικο πολεμου (λαμια -ΚΕΥΠ) , τεχνικο (πατρα - ΚΕΤΧ) ,υγειονομικο (αρτα - ΚΕΥΓ) , εφοδιασμου μεταφορων (σπαρτη - ΚΕΕΜ) , διαβιβαστες (καλαματα - ΚΕΔΒ)

 

οπλα : πεζικο , πυροβολικο

 

συνηθως μπαινεις και χωρις βυσμα στα σωματα (οχι σιγουρα απλα αν εισαι μεγαλος σε ηλικια και πτυχιουχος καπου εκει σε βαζουν) απλα αν ειναι μεγαλες σειρες ναι λογικα θα χρειαζοταν αλλα και να μην χρειαστει μπορει μετα απο σωμα να σε κανουν μεταταξη σε οπλο...

 

Οι διαβιβάσεις ανήκόυν στα όπλα όχι στα σώματα,γιατί χωρίς επικοινωνίες :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...