Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σας! θα ηθελα την βοηθεια σας.

πηρα χθες το iphone 4s. ειναι πρωτη φορα που παιρνω iphone. παντα χρησιμοποιουσα sony ericsson. θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να μπαινω στο ιντερνετ, στο app store και στο itunes χωρις wi-fi,χρεωνοντας τον λογαριασμο μου. κ αν ναι πως γιατι προσπαθω να μπω στο app store κ στο ιντερνετ κ δεν μπαινει. επισης πως θα φτιαξω λογαριασμο στο itunes?

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας! θα ηθελα την βοηθεια σας.

πηρα χθες το iphone 4s. ειναι πρωτη φορα που παιρνω iphone. παντα χρησιμοποιουσα sony ericsson. θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να μπαινω στο ιντερνετ, στο app store και στο itunes χωρις wi-fi,χρεωνοντας τον λογαριασμο μου. κ αν ναι πως γιατι προσπαθω να μπω στο app store κ στο ιντερνετ κ δεν μπαινει. επισης πως θα φτιαξω λογαριασμο στο itunes?

ευχαριστω..

 

έχεις ενεργοποιημένο το ιντερνετ στη γραμμη σου; αν οχι επικοινωνησε με τον παροχο σου! αν ναι θα πρεπε να μπαινεις κατευθειαν γιατι το iphone παιρνει τις απαιτουμενες ρυθμισεις μονο του! για να κανεις λογαριασμο πας ρυθμισεις>store και δημιουργεις απο εκει ενα apple id!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

έχεις ενεργοποιημένο το ιντερνετ στη γραμμη σου; αν οχι επικοινωνησε με τον παροχο σου! αν ναι θα πρεπε να μπαινεις κατευθειαν γιατι το iphone παιρνει τις απαιτουμενες ρυθμισεις μονο του! για να κανεις λογαριασμο πας ρυθμισεις>store και δημιουργεις απο εκει ενα apple id!

 

 

καλημερα! ευχαριστω. εχω δημιουργησει apple id στο app store μπαινω κανονικα.. στο itunes μπορω να κατεβασω δωρεαν?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ευχαριστω. εχω δημιουργησει apple id στο app store μπαινω κανονικα.. στο itunes μπορω να κατεβασω δωρεαν?

 

ότι είναι δωρεάν στο κινητό είναι δωρεάν και στο itunes στο pc! πολλές εφαρμογές είναι free!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

ότι είναι δωρεάν στο κινητό είναι δωρεάν και στο itunes στο pc! πολλές εφαρμογές είναι free!

 

Παιδια θελω να συγχρονισω το κινητο μου με ενα καινουργιο υπολογιστη αλλα εαν το πραξω τοτε θα σβησει ολη την βιβλιοθηκη μου , μουσικη , τονοι , εφαρμογες κλπ και θα συγχρονισει με αυτη του νεου υπολογιστη δηλαδη θα την εξαφανισει Τι πρεπει να κανω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Μπορεί κάποιος να μου πεί πως να κάνω φορμάτ στο iphone;Να επανέλθει σε εργαστασιακές ρυθμίσεις δηλαδή.

 

Γενικά->Ρυθμίσεις->επαναφορά ή όπως είπε ο φίλος πριν...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αναβαθμιση σε 5.0.1 πρεπει να γινει hard reset στη συσκευη η' οχι;

 

Δεν ειναι απαραιτητο να γινει hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να συγχρονισω το κινητο μου με ενα καινουργιο υπολογιστη αλλα εαν το πραξω τοτε θα σβησει ολη την βιβλιοθηκη μου , μουσικη , τονοι , εφαρμογες κλπ και θα συγχρονισει με αυτη του νεου υπολογιστη δηλαδη θα την εξαφανισει Τι πρεπει να κανω

 

Αν καταλαβα καλα νομιζω οτι κανεις λαθος φιλε.Ο υπολογιστης οταν συγχρονισεις θα αποθηκευσει τα δεδομενα του κινητου (π.χ εφαρμογες) στον δισκο του και δεν θα χασεις τπτ απο το κινητο απλα ο καινουργιος υπολογιστης θα εχει οτι εχει μεσα και το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να συγχρονισω το κινητο μου με ενα καινουργιο υπολογιστη αλλα εαν το πραξω τοτε θα σβησει ολη την βιβλιοθηκη μου , μουσικη , τονοι , εφαρμογες κλπ και θα συγχρονισει με αυτη του νεου υπολογιστη δηλαδη θα την εξαφανισει Τι πρεπει να κανω

 

Καλημέρα

Όταν συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή και το αναγνωρίσει το iTunes, κάνε δεξί click στην εικόνα του κινητού στα δεξιά και transfer purchases. Αν θέλεις να συγχρονίσεις το κινητό θα σου με αυτόν τον υπολογιστή θα τα σβήσει όλα, αλλά τουλάχιστον μετά μπορείς να τα ξαναπεράσεις. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος.

Βέβαια με το iCloud, δεν υπάρχει λόγος πλέον να συγχρονίζεις με υπολογιστή, αλλά αυτό είναι δικιά σου επιλογή.

Edited by fostirop
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

θα ηθελα την βοηθεια σας.....

εχω αγορασει 2 iphone 4s.το δικο μ το σεταρα κανονικα μεσω itunes απο το desktop μου με το δικο μ ID και της κοπελιας μ οταν το αγορασα το σεταρα απο το itunes μεσω wifi παλι με το δικο μ ID.το κακο της υποθεσης ειναι οτι πολλες φορες τα μην. τα δικα μ αυτα που εχω στειλει και εχω λαβει δλδ εγω στο δικο μ κιν.εμφανιζονται και στο κινητο της κοπελιας μου και τουμπαλιν...τι πρεπει να κανω για να το διορθωσω αυτο???

Υ.Γ της εχω φτιαξει και αυτης πλεον ID.θα πρεπει να της κανω restore το κινητο και να το σεταρω παλι με το δικο της ID???θα χαζει τις επαφες της αν το κανω αυτο???

τα φωτα σας παρακαλω......

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο αμερικη ενα i phone 4s κλειδωμενο στην εταιρια sprint

εκδοση 5.1 (9β179) firmware 2.0.10.

τι μπορω να κανω για να λειτουργησει σε cosmote?

ευχαριστω

help εχω το iphone 4s

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο αμερικη ενα i phone 4s κλειδωμενο στην εταιρια sprint

εκδοση 5.1 (9β179) firmware 2.0.10.

τι μπορω να κανω για να λειτουργησει σε cosmote?

ευχαριστω

help εχω το iphone 4s

 

Τίποτα ακόμη. Υπομονή μέχρι να βγει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

θα ηθελα την βοηθεια σας.....

εχω αγορασει 2 iphone 4s.το δικο μ το σεταρα κανονικα μεσω itunes απο το desktop μου με το δικο μ ID και της κοπελιας μ οταν το αγορασα το σεταρα απο το itunes μεσω wifi παλι με το δικο μ ID.το κακο της υποθεσης ειναι οτι πολλες φορες τα μην. τα δικα μ αυτα που εχω στειλει και εχω λαβει δλδ εγω στο δικο μ κιν.εμφανιζονται και στο κινητο της κοπελιας μου και τουμπαλιν...τι πρεπει να κανω για να το διορθωσω αυτο???

Υ.Γ της εχω φτιαξει και αυτης πλεον ID.θα πρεπει να της κανω restore το κινητο και να το σεταρω παλι με το δικο της ID???θα χαζει τις επαφες της αν το κανω αυτο???

τα φωτα σας παρακαλω......

Θα πρέπει να κάνεις sign out τον δικό σου id από τα imessages και από το icloud και μετά να κάνεις sign in με το id της κοπέλας σου. Όταν θα κάνεις sign out από το cloud θα σε ρωτήσει αν θες να αφαιρέσεις τις επαφές από το κινητό, εσύ θα επιλέξεις όχι και όταν περάσεις το δικό της id τότε οι επαφές θα ανέβουν αυτόματα στο icloud με το δικό της id.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@stendor Τελικά το iCloud είναι πιο εύχρηστο από το iTunes?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

@stendor Τελικά το iCloud είναι πιο εύχρηστο από το iTunes?

Απλά το icloud σου δίνει μία πιο ασφαλή λύση στο να έχεις αποθηκευμένα τα δεδομένα σου. Όταν λέω ασφαλή εννοώ ότι δεν εξαρτάσαι από σκληρούς δίσκους ή υπολογιστές που ανά πάσα στιγμή μπορεί να πάθουν κάτι και να μην μπορείς να "τραβήξεις" γρήγορα τα δεδομένα σου. Στο icloud θα τα έχεις πάντα διαθέσιμα εκτός και αν τα σβήσεις ο ίδιος. Εγώ τα κρατάω και στα 2 και για την ώρα είμαι εντάξει (μην τα ματιάσω :p).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστείς ότι βρήκα λύση Αντιγραφεις το φάκελο I tunes απο τον παλιό στον καινούριο υπολογιστή και είναι πλεον σαν να συνεχιζεις στον νέο υπολογιστ χωρίς να χάσεις τίποτε Ευχαριστώ για την απάντηση σου
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.καινουργιος στο 4s,ηρθα απο ν8 και θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι δυνατον αν καποιες εφαρμογες που χρησιμοποιουσα στο νοκια μπορω να τις βρω και εδω....sygic aura,garmin,opera browser,step counter,το λεντακι της καμερας για φακο...Το κινητο ειναι ξεκλειδωτο,ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.καινουργιος στο 4s,ηρθα απο ν8 και θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι δυνατον αν καποιες εφαρμογες που χρησιμοποιουσα στο νοκια μπορω να τις βρω και εδω....sygic aura,garmin,opera browser,step counter,το λεντακι της καμερας για φακο...Το κινητο ειναι ξεκλειδωτο,ευχαριστω εκ των προτερων

1) Sygic aura http://itunes.apple.com/gr/app/sygic-eastern-europe-gps-navigation/id369174555?l=el&mt=8&affId=1866000&ign-mpt=uo%3D4

 

2) Garmin http://itunes.apple.com/gr/app/garmin-western-europe/id434932570?mt=8

 

3) Opera http://itunes.apple.com/gr/app/opera-mini-web-browser/id363729560?mt=8

 

4) Για φακό έχω αυτή την εφαρμογή http://itunes.apple.com/gr/app/led-light-for-iphone-4-free/id379753015?mt=8 αλλά αν ψάξεις μέσα στο appstore θα βρεις πάρα πολλές.

 

5) Για step counter δεν ξέρω αλλά με μια αναζήτηση στο appstore θα βρεις αυτό που θες.

 

Γενικά για ότι εφαρμογή θες μπορείς να την ψάχνεις μέσα στο appstore. Υπάρχουν εκεί όλες μαζεμένες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει καποιος ιδιο προβλημα με μενα ?Οταν ειναι ανοιχτο το 3G το τηλεφωνο ανεβαζει θερμοκρασια στο πισω μερος και γυρω ολο το μεταλλο και η μπαταρια του να κραταει το πολυ 1/μιση ωρα απο 100%..
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα έτσι γίνεται. Η κεραία του 3G είναι στο πλάι δεξιά. Η συχνότητα λειτουργίας του 3g είναι διαφορετική του gsm. Και θερμοκρασία ανεβάζει κ πιο γρήγορα τη μπαταρία αδειάζει.
Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...