Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβαθμίστηκε κανείς στην 5.1.1 να μοιραστεί εμπειρίες μαζί μας; :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιστηκα εγω χθες :P λογικα θα εχω εντυπωσεις παρατηρησεις μεσα στο σκ!

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.012066

αυτη εδω η θηκη κανει για το 4s?? (σε ενα ξενο site την εχουν 4/4s fitted)

Link to comment
Share on other sites

περιμένω τα σχόλιά σου επομένως :)

η θήκη ταιριάζει κανονικά, κανένα πρόβλημα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ενα προβλημα,εβαλα το πρωι να κανω restore to κινητο και αφου περασα και τν 5.1.1 μετα ξαναανοιξα το itunes αλλα δεν αναγνωριζε το iphone.Γιατι εγινε αυτο?Παιζει να φταιει η 5.1.1?Τι να κανω για να το αναγνωριζει?Ας μου πει καποιος.Ε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ενα προβλημα,εβαλα το πρωι να κανω restore to κινητο και αφου περασα και την 5.1.1 μετα ξαναανοιξα το itunes αλλα δεν αναγνωριζε το iphone.Γιατι εγινε αυτο?Παιζει να φταιει η 5.1.1?Τι να κανω για να το αναγνωριζει?Ας μου πει καποιος.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ενα προβλημα,εβαλα το πρωι να κανω restore to κινητο και αφου περασα και την 5.1.1 μετα ξαναανοιξα το itunes αλλα δεν αναγνωριζε το iphone.Γιατι εγινε αυτο?Παιζει να φταιει η 5.1.1?Τι να κανω για να το αναγνωριζει?Ας μου πει καποιος.Ευχαριστω

 

Τελικά εντάξει! Εκανα 2 restart το iphone και το sync προχώρησε...

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται 2 ιδια iphone με την ιδια φωτεινοτητα και να φαινονται διαφορετικα στα χρωματα??? το παρατηρησα χθες... ( απενεργοποιημενος ο αυτοματος φωτισμος)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συναντησα ενα τρελο bug δεν ξερω αν ειναι ηδη γνωστο ,αλλα οταν το κινητο ειναι συνδεμενο με φορτιστη η αφη δεν δουλευει σωστα ,δηλαδη αλλου πατας αλλου καταλαβαινει δεν ξερω τι ακριβως παιζει ......:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συναντησα ενα τρελο bug δεν ξερω αν ειναι ηδη γνωστο ,αλλα οταν το κινητο ειναι συνδεμενο με φορτιστη η αφη δεν δουλευει σωστα ,δηλαδη αλλου πατας αλλου καταλαβαινει δεν ξερω τι ακριβως παιζει ......:wacko:

 

Αυτό το έχω συναντήσει μόν σε ένα παλιό 3GS αλλά το παιδί ισχυριζόταν πως έφταιγε ο φορτιστής επειδή δεν ήταν official. Δεν ξέρω...

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

αυτο που παρατηρησα μετα το τελευταιο update ειναι το εξης!!

Μολισ ξυπνησα το κινητο ηταν ηδη στην μπριζα απο το βραδυ...και ειχε φορτισει. Με το που το εβγαλα απο την μπριζα...ανοιξα wifi κ ειπα μια καλημερα στο whats app...απο 100% επεσε στο 98% το εχει παρατηρησει κανενας αλλος??

Link to comment
Share on other sites

1:40 τα μεσανυχτα βαζω το κινητο σε airplane mode με την μπαταρια να ειναι στο 53%, 10 η ωρα το πρωι που ξυπναω η μπαταρια βρισκεται στο 31%. Τι γινεται ρε παιδια; χανει 22% μπαταρια ενω ειναι σε airplane mode. Μπορω καπως να βρω τι μου τρωει την μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Στο airplane mode χάνει απο 0-1% . Κάτι σου τρώει την μπαταρία ξεκινά με εφαρμογές τύπου Skype , viber κλπ ή chat γενικώς . Φαντάζομαι κάτι δουλεύει στο παρασκήνιο , δες από τις τελευταίες που έβαλες .
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε jailbroken 5.0.1. δεν εχω καν εγκατεστημένα viber και skype. Μονο whatsapp και το facebook messenger το οποιο ομως δεν χρησιμοποιω εδω και καιρο απο τοτε που απενεργοποίησα το facebook μου.

 

δεν χρησιμοποιω ουτε tweaks του τυπου iSleepwell που ειναι πιθανον να τρωει πολυ μπαταρια. το τελευταιο που εγκατεστησα ειναι το Dashboard X ομως το προβλημα υπηρχε ηδη πριν το εγκαταστησω.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε jailbroken 5.0.1. δεν εχω καν εγκατεστημένα viber και skype. Μονο whatsapp και το facebook messenger το οποιο ομως δεν χρησιμοποιω εδω και καιρο απο τοτε που απενεργοποίησα το facebook μου.

 

δεν χρησιμοποιω ουτε tweaks του τυπου iSleepwell που ειναι πιθανον να τρωει πολυ μπαταρια. το τελευταιο που εγκατεστησα ειναι το Dashboard X ομως το προβλημα υπηρχε ηδη πριν το εγκαταστησω.

Σε 4S η 5.0.1 τρώει την μπαταρία για πλάκα.

Στην 5.1 βελτιώνονται τα πράγματα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω συναντήσει μόν σε ένα παλιό 3GS αλλά το παιδί ισχυριζόταν πως έφταιγε ο φορτιστής επειδή δεν ήταν official. Δεν ξέρω...

 

Το είχε πάθει ο κολλητός μου με 4άρι και μούφα φορτιστή.

 

Όσο το φόρτιζε δεν μπορούσε να κάνει τίποτα γιατί σερνόταν, κολλούσε κτλ κτλ.

 

Τον πέταξε πήρε γνήσιο και ησύχασε.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα για 2η φορα σημερα το εξης..το βαζω το βραδυ στην μπριζα...κλειστα wi-fi / δεδομενα + ολες οι εφαρμογες...ξυπναω...και παταω να δω τι ωρα ειναι...με το που το πατησα απο 100% επεσε σε 1 λεπτο στα 98%... σας φαινετε λογικο??

 

Mηπως οφειλεται σε καποια εφαρμογη ή game που να τρεχει απο πισω?

Edited by volcom
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ρύθμιση στην ώρα και το find my phone.

Φωτεινότητα σε τι επίπεδο την έχεις;

Edited by taigetos
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι το find my phone το εχω ενεργοποιημενο! την αυτοματη ρυθμιση ωρα το εχω off..

την φωτεινοτητα την εχω λιγο πανω απο την μεση!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...