Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη χρησιμοποιη συστημα αρχειων windows , ειστε σιγουροι παιδια ?

 

Οι microsd κάρτες είναι πάντα formatted σε fat32, δεν είναι μόνο τα android που τις παίρνουν. Η εσωτερική μνήμη χρησιμοποιεί ext4.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να διαγραψω κάποιες εφαρμογές από το Google play?Είναι κάποιες που τις είχα εγκαταστήσει σπασμένες και τώρα όταν παω να τις αγοράσω μου βγάζει σφάλμα!:confused:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να διαγραψω κάποιες εφαρμογές από το Google play?Είναι κάποιες που τις είχα εγκαταστήσει σπασμένες και τώρα όταν παω να τις αγοράσω μου βγάζει σφάλμα!:confused:

 

υπαρχουν μερικες λυσεις που εκαναν τα παιδια και τα καταφεραν διαβασε να δεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288568&page=77 post 1144 και κατω αλλα και σε προηγουμενες σελιδες

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρουσιαστεί πάντως στο φόρουμ τρόπος για να διαβάζει κάρτες με ntfs.

 

Το οποιο παιδευομουν μερες να το κανω και δεν επαιζε με τιποτα. πρεπει να το υποστηριζει και ο kernel που θα βαλεις επισης.

Οτι κι αν εκανα παντως, πετρες. Το παρατησα το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε θεμα με ics οταν ανοιγετε το wifi?κολλαει το συμπαν , πρεπει να του κανεις restart για να ανοιξει
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάτησα ενώ ήμουν στο μενού των επαφών και τώρα δίπλα από κάθε επαφή μου χει βγάλει το κλασικό g του gmail.

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.ηθελα να ρωτησω αμ ξερει κανεις τι διαφορα εχει το GT9100 με το GT9100G;το πηρε ενας φιλος εχθες και οταν ανοιγει βγαζει το δευτερο και δεν του εχει βγαλει ακομα να παρει την ICS.

ευχαριστω.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Οπιος εχει βαλει original ics μπορει να μας πει αν υπαρχει κανενα καινουργιο widget,live wallpaper η ηχος???

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.ηθελα να ρωτησω αμ ξερει κανεις τι διαφορα εχει το GT9100 με το GT9100G;το πηρε ενας φιλος εχθες και οταν ανοιγει βγαζει το δευτερο και δεν του εχει βγαλει ακομα να παρει την ICS.

ευχαριστω.

 

To GT9100G εχει επεξεργαστη 1,2 Ghz OMAP αντι για Exynos που εχει το GT9100... Σε καποια forums δεν διαβασα "καλα" λογια, ελεγαν οτι αν και διορθωθηκε το θεμα του "ζεσταματος" της συσκευης, δεν ειναι τοσο γρηγορος οσο ο Exynos, αλλα δεν το ξαναπετυχα πουθενα να δω περισσοτερες λεπτομερειες... Προσφατα αγορασα τον Γαλαξια και προτιμησα τον παλιο-καλο & δοκιμασμενο Exynos, παρα τον καινουργιο... Θα δειξει αν εκανα καλα!!! Οποιος φιλος εχει ψαχτει περισσοτερο, ας απαντησει να δω κι εγω τι συμβαινει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα ics μεσω cm αλλα ο go launcher σερνεται οταν εναλλασω τις home screens το παρατηρησε κανεις?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα ics μεσω cm αλλα ο go launcher σερνεται οταν εναλλασω τις home screens το παρατηρησε κανεις?

 

σε καποιους εμφανιζει καποια προβληματα δοκιμασε αυτους τους launcher για ics

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anddoes.launcher

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα ics μεσω cm αλλα ο go launcher σερνεται οταν εναλλασω τις home screens το παρατηρησε κανεις?

 

Σε μένα δεν σέρνεται καθόλου. Έχει την ίδια συμπεριφορά όπως στο gingerbread.

Τον προτιμώ γιατί είναι πιο ολοκληρωμένος launcher απο τους υπόλοιπους.

Δες εδώ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

τι να πω,ειχα την τελευταια gingerbread του checkrom v6,και απο πανω εβαλα την GT-I9100_WanamLite.XXLPQ.Deodexed.Stock.NO-WIPE.zip χωρις να κανω wipe, παντως θα δοκιμασω αυτα που μου ειπατε,ευχαριστω
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

τι να πω,ειχα την τελευταια gingerbread του checkrom v6,και απο πανω εβαλα την GT-I9100_WanamLite.XXLPQ.Deodexed.Stock.NO-WIPE.zip χωρις να κανω wipe, παντως θα δοκιμασω αυτα που μου ειπατε,ευχαριστω

 

Έπρεπε να έχεις κι ένα back up

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ένα θέμα με τα sms μου στέλνουν ένα μήνυμα και έρχεται συνέχεια το ίδιο πολλες φορές.και όχι μαζεμένα απαραίτητα σκάνε 2 και μετά για ώρα ανά 5 λεπτό σκάνε συνέχεια.

Εκτός επαναφορά καμία άλλη ιδέα?η κάρτα σε άλλο κινητό είναι οκ όπως και άλλη κάρτα στο γαλαξία κάνει τα ίδια.

 

κανεις δεν ξερει κατι?

λοιπον εκανα hard reset εκανα τεστ ολα οκ.εκανα επαναφορα με κιςς ολα οκ.εκανα και επαναφορα με τιτανιουμ και παλι οκ.

εστειλα ενα μυνημα στη βοδαφον να δω το υπολοιπο και αρχισε το παρτυ.απο δω και περα ερχονται 2-2 3-3 αλλα παλι δεν ειμαι σιγουρος αν φταιει το κινητο η οχι.

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ειχα ρωτησει και παλιοτερα...μπορειται να μου πειτε αν κανεται κανονικα update απο το samsung apps? Επειδη εγω δεν μπορω. Μου λεει οτι υπαρχει μια ενημερωση...παταω πανω και μου σφαλμα μη διαθεσιμη λειτουργια (1000). Ξερει κανεις καμια λυση?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

σε καποιους εμφανιζει καποια προβληματα δοκιμασε αυτους τους launcher για ics

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anddoes.launcher

 

Εγω οταν μπαινω στο google play, γιατι μου λεει οτι οι δυο συγκεκριμενοι launchers δεν ειναι συμβατοι με την συσκευη μου?

Πρεπει να περασω την ics για να ειναι συμβατοι?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν μπαινω στο google play, γιατι μου λεει οτι οι δυο συγκεκριμενοι launchers δεν ειναι συμβατοι με την συσκευη μου?

Πρεπει να περασω την ics για να ειναι συμβατοι?

 

Ε.. Προφανώς. Είναι ics launchers... :rolleyes:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου ότι η ICS υποστηρίζει Stereo Recording για video..... ισχύει αυτό ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου ότι η ICS υποστηρίζει Stereo Recording για video..... ισχύει αυτό ?

Ισχύει ναι.. :)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ναι.. :)

 

Διάβασα επίσης εδώ ότι κάνει πολύ καλύτερη δουλειά σε φώτο...

 

αυτά τα δύο για μένα είναι σημαντική λόγοι μετάπτωσης στο νέο λειτουργικό.... εκτός αν βρώ (googlάρω τώρα) τρόπο θα βάλω αυτές τις δύο αλλαγές στην custom ROM μου με κάποιον τρόπο....

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όταν πάω να ξεκινήσω τα sms βγάζει το εξής μήνυμα " This activity cannot be launched", αυτό συμβαίνει και με stock LPQ & με

OMEGA 5.1, υποθέτω ότι φταίει o kernel cfroot 5.4. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όταν πάω να ξεκινήσω τα sms βγάζει το εξής μήνυμα " This activity cannot be launched", αυτό συμβαίνει και με stock LPQ & με

OMEGA 5.1, υποθέτω ότι φταίει o kernel cfroot 5.4. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

 

Ειχα και γω αυτο το προβλημα.Αυτο που εκανα και δουλεψε ηταν να παρω την εφαρμογη μεσα απο το μενου και να την περασω στην επιφανεια εργασιας στη θεση της αλλης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...