Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες τις εγκαταστάσεις που έκανες την τελευταία εβδομάδα. Μου το έκανε το προηγούμενο καλοκαίρι 2 φορές και έφταιγε κάποια εφαρμογή αλλά δεν θυμάμαι ποια.

Μακαρι να ειναι software το προγραμμα... Και να μη γινεται κανα βραχυκυκλωμα η να κουνιεται καμια μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μακαρι να ειναι software το προγραμμα... Και να μη γινεται κανα βραχυκυκλωμα η να κουνιεται καμια μπαταρια...

 

Οχι με τιποτα φιλε.....ειναι κλασικα καποια εφαρμογη!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια βδομαδα παρατηρησα πως το κινητο μου εκλεισε 2 φορες μονο του. Το εχει κανει αυτο σε κανεναν?

 

αν ειναι αυτο που εχω δει και εγω κατα καιρους.. φαινεται σαν κλειστο, δεν ειναι ομως. ναι μεν δεν αναβει η οθονη.. αλλα απο πισω ειναι ανοιχτο.. πχ αν σε παρουν εκεινη την ωρα τηλεφωνο θα χτυπαει κανονικα, αλλα δεν θα δειξει τιποτα η οθονη.. κουμπια δεν δουλευει τιποτα παρα μονο βγαλσιμο μπαταριας ή κρατημενο το power μεχρι να κανει restart.. δοκιμασε να παρεις απο καποιο αλλο τηλ το δικο σου οταν το ξαναδεις κλειστο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν κάνει το "πρόβλημα" αυτό και όταν είναι χωρίς θήκη αφού είναι hardware?

και η λύση πια είναι?

αυτό με το πάνω μικρόφωνο, το δοκίμασα, το έκλεισα με το δάχτυλο και δεν έκανε επιστροφή.

με κανένα φορμάτ του κινητού, ίσως ξεκολλούσε?

 

Αν δεν στο κάνει με κλειστό το μικρόφωνο με το δάκτυλο τότε φταίει η θήκη. Δοκίμασε να ανοίξεις με κάτι αιχμηρό την πάνω τρύπα του μικροφώνου. Σε διαφορετική περίπτωση φταίει ένα ελαττωματικό κομάτι στην πλακέτα που δεν αφήνει το noise reduction να δουλέψει σωστά και η λύση είναι η απενεργοποίηση της λειτουργίας του noise reduction (μόνιμα ή προσωρινά) ή service και επιδιόρθωση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν στο κάνει με κλειστό το μικρόφωνο με το δάκτυλο τότε φταίει η θήκη. Δοκίμασε να ανοίξεις με κάτι αιχμηρό την πάνω τρύπα του μικροφώνου. Σε διαφορετική περίπτωση φταίει ένα ελαττωματικό κομάτι στην πλακέτα που δεν αφήνει το noise reduction να δουλέψει σωστά και η λύση είναι η απενεργοποίηση της λειτουργίας του noise reduction (μόνιμα ή προσωρινά) ή service και επιδιόρθωση.

 

Μα γιαυτο ρωταω πως γινεται να κανει αυτο το προβλημα μονο οταν του βαζω την θηκη κ οχι χωρις την θηκη αφου ειναι hardware? Δλδ καταλαβαινει οτι υπαρχει θηκη κ το κανει? Οσο με την πανω τρυπα δεν κτλβ τι πρεπει ν κανω κ οσο για το σερβις τι να τους πω? Οτι με θηκη μου κανει αυτο κ χωρις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση.. Όσοι επαναφερατε κάποιο backup από titanium τι ακριβώς επαναφερατε και τι όχι ;;

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οσο για το σερβις τι να τους πω? Οτι με θηκη μου κανει αυτο κ χωρις τιποτα?

 

θα σου πουν να πας να παρεις την αυθεντικη :lol::lol::lol:

εχεις δοκιμασει διαφορες η μονο 1 θηκη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι αυτο που εχω δει και εγω κατα καιρους.. φαινεται σαν κλειστο, δεν ειναι ομως. ναι μεν δεν αναβει η οθονη.. αλλα απο πισω ειναι ανοιχτο.. πχ αν σε παρουν εκεινη την ωρα τηλεφωνο θα χτυπαει κανονικα, αλλα δεν θα δειξει τιποτα η οθονη.. κουμπια δεν δουλευει τιποτα παρα μονο βγαλσιμο μπαταριας ή κρατημενο το power μεχρι να κανει restart.. δοκιμασε να παρεις απο καποιο αλλο τηλ το δικο σου οταν το ξαναδεις κλειστο..

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα, το οποίο μετά από απεγκατάσταση κάποιων προγραμμάτων έφτιαξε. Τώρα μου το κάνει περίπου μια φορά το μήνα, το θεωρώ σπάνιο για να το πάω στο σέρβις και πιθανότατα να φταίει κάποια εφαρμογή ακόμη.

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεύει αυτό, το έχω δοκιμάσει.

 

 

 

Θα το δοκιμάσω κι αυτό.

 

Πιθανώς το πρόβλημα είναι ότι υπάρχουν κάποια κρυφά αρχεία. Πρέπει να επιλέξεις από τα Windows να βλέπεις όλα τα αρχεία ακόμα και τα αρχεία συστήματος ώστε να μπορείς να τα επιλέξεις όλα και να τα αντιγραψεις

Link to comment
Share on other sites

θα σου πουν να πας να παρεις την αυθεντικη :lol::lol::lol:

εχεις δοκιμασει διαφορες η μονο 1 θηκη?

 

2 θήκες.

εδω σε καταστηματα πηγαινα και σαν τον χαζο ανοιγα το κουτι, την δοκιμαζα, με επαιρνε τηλ ο φιλος μου και μετα εβλεπα αμα μου κανει το προβλημα αυτο και αν οχι για να την παρω.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις με DBT Γερμανικο μοντελο εχουμε μαθει ποτε θα παρουμε την επισημη αναβαθμιση; εχει βγει καποια ανακοινωση;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα η ηχογράφηση κλήσεων με την ICS ..., ΚΑΝΕΝΑ επίσημο πρόγραμμα του market δεν δουλεύει!! (μόνο με πείραγμα του root πλέον)Κρίμα πάντως γιατί ήταν μια χρήσιμη προσθήκη και ένα σημαντικό + σε σχέση με το iOS!! Ελπίζω μην συνεχίσει η Samsung τις λαλακίες γιατί θα μας χάσει....!!!:(
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το άφησα το κινητό για service.

Του είπα τι και πως και θα το κοιτάξει είπε και θα μου πει 6 ωρα το απογευμα.

Του ειπα πως και οταν το ειχα πρωτοπάρει οτι ειχα αλλαξει οθονη γτ ειχε καμένο πιξελ και μου ειπε πως αμα εχω τα χαρτια απο την αντικατασταση κτλ θα βοηθησει πολυ αμα το στειλει Αθηνα για να δει η σαμσουνγκ το ιστορικο του κινητου.

Περιττω να πω, πως εχω ξενερωσει πολυ με το εν λογο κινητο. Καλο, ωραιο, χρυσο, κανει και καφε, αλλα με τοσα προβληματα απο κατασκευη ειναι μουφα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι με τιποτα φιλε.....ειναι κλασικα καποια εφαρμογη!!

 

αν ειναι αυτο που εχω δει και εγω κατα καιρους.. φαινεται σαν κλειστο, δεν ειναι ομως. ναι μεν δεν αναβει η οθονη.. αλλα απο πισω ειναι ανοιχτο.. πχ αν σε παρουν εκεινη την ωρα τηλεφωνο θα χτυπαει κανονικα, αλλα δεν θα δειξει τιποτα η οθονη.. κουμπια δεν δουλευει τιποτα παρα μονο βγαλσιμο μπαταριας ή κρατημενο το power μεχρι να κανει restart.. δοκιμασε να παρεις απο καποιο αλλο τηλ το δικο σου οταν το ξαναδεις κλειστο..

 

Εβγαλα το faceniff που ηταν το μονο υποπτο που ειχα βαλει τωρα τελευταια. Θα δοκιμασω αν μου το ξανακανει να παρω τηλεφωνο τον εαυτο μου. Η αληθεια ειναι οτι ανησυχησα. Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μα γιαυτο ρωταω πως γινεται να κανει αυτο το προβλημα μονο οταν του βαζω την θηκη κ οχι χωρις την θηκη αφου ειναι hardware? Δλδ καταλαβαινει οτι υπαρχει θηκη κ το κανει? Οσο με την πανω τρυπα δεν κτλβ τι πρεπει ν κανω κ οσο για το σερβις τι να τους πω? Οτι με θηκη μου κανει αυτο κ χωρις τιποτα?

 

Φυσικά και δεν καταλαβαίνει ότι υπάρχει θήκη. Απλά το πάνω mic δίνει λάθος πληροφορία στο κινητό και δημιουργεί το πρόβλημα (αντί να καταλάβει πχ ότι δεν υπάρχει ήχος από το περιβάλλον για να τον απομονώσει, κατά κάποιο τρόπο διαχέεται ο ήχος από το κάτω mic, το είπα όσο πιο απλά μπορούσα, αν και λάθος για να το καταλάβεις). Για αυτό ευθύνεται το hardware. Στο service ξέρουν τι είναι ελαττωματικό. Όσοι τα στείλανε τους το επιδιορθώσανε. Αν κάνεις την τρύπα στη θήκη σου μεγαλύτερη δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις την τρύπα στη θήκη σου μεγαλύτερη δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

και ξαναρωτάω, πως δεν θα εχω προβλημα αφου ειναι hardware? ειτε με θηκη ειτε χωρις, θα το κανει.

δεν ηξερα πως να του τα πω του παιδιου στο μαγαζι, παντως οσο μπορεσα το εκανα χειροτερο το θεμα. ειπα πως δεν ακουω τον αλλο καλα, το μικροφωνο δεν με ακουει καλα ο αλλος και κανει και την επιστροφη.

τεσπα...θα δω τι θα γινει σημερα και αναλογα βλεπω

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

και ξαναρωτάω, πως δεν θα εχω προβλημα αφου ειναι hardware? ειτε με θηκη ειτε χωρις, θα το κανει.

δεν ηξερα πως να του τα πω του παιδιου στο μαγαζι, παντως οσο μπορεσα το εκανα χειροτερο το θεμα. ειπα πως δεν ακουω τον αλλο καλα, το μικροφωνο δεν με ακουει καλα ο αλλος και κανει και την επιστροφη.

τεσπα...θα δω τι θα γινει σημερα και αναλογα βλεπω

 

Δεν θα λύσεις το πρόβλημα...απλά θα το αντιμετωπίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα λύσεις το πρόβλημα...απλά θα το αντιμετωπίσεις.

 

και η λύση πια είναι?

το πηγα για σερβις, τι θα αλλαχτει αμα αλλαχτει για να διορθωθει το προβλημα?

αυτο ειναι γενικο η σε ελλατωματικα κομματια/φουρνιες κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Εμεις με DBT Γερμανικο μοντελο εχουμε μαθει ποτε θα παρουμε την επισημη αναβαθμιση; εχει βγει καποια ανακοινωση;

 

Οταν λες DBT Γερμανικο μοντελο, τι εννοεις? Ρωταω γιατι μολις το αγορασα και οταν το αναψα ξεκινησε στα γερμανικα... Σημαινει κατι αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέρμα η ηχογράφηση κλήσεων με την ICS ..., ΚΑΝΕΝΑ επίσημο πρόγραμμα του market δεν δουλεύει!! (μόνο με πείραγμα του root πλέον)Κρίμα πάντως γιατί ήταν μια χρήσιμη προσθήκη και ένα σημαντικό + σε σχέση με το iOS!! Ελπίζω μην συνεχίσει η Samsung τις λαλακίες γιατί θα μας χάσει....!!!:(

 

 

Είναι οριστικό αυτό; Θέλω να πιστεύω ότι οι συγκεκριμένες εφαρμογές θα γίνουν συμβατές με το ics. Αλλιώς δεν με βλέπω να αναβαθμίζω.

 

 

 

 

Μόλις το άφησα το κινητό για service.

Του είπα τι και πως και θα το κοιτάξει είπε και θα μου πει 6 ωρα το απογευμα.

Του ειπα πως και οταν το ειχα πρωτοπάρει οτι ειχα αλλαξει οθονη γτ ειχε καμένο πιξελ και μου ειπε πως αμα εχω τα χαρτια απο την αντικατασταση κτλ θα βοηθησει πολυ αμα το στειλει Αθηνα για να δει η σαμσουνγκ το ιστορικο του κινητου.

Περιττω να πω, πως εχω ξενερωσει πολυ με το εν λογο κινητο. Καλο, ωραιο, χρυσο, κανει και καφε, αλλα με τοσα προβληματα απο κατασκευη ειναι μουφα.

Φίλε μάλλον σου έτυχε ελαττωματικό κομμάτι. Αυτό μπορεί να τύχει σε όλες τις μάρκες. Εγώ πάντως τέσσερις μήνες τώρα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

η απάντηση του!

"φιλε, το κοιταξα, ναι οντως εχει ενα προβλημα, αλλα δεν ξερω αν ειναι απο το μικροφωνο η απο την πλακετα και για να μην αλλαζω πραγματα προλειπτικα αδικα/τσαμπα οποτε πρεπει να το στειλω αθηνα να το κοιταξουν και θα κανει κανα 20 μερες (πες ενα μηνα δλδ να εισαι μεσα)".

 

εγω τωρα τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα εχει αναφερθει σε παλαιοτερα ποστ,αλλα δεν το βρισκω,οποτε συγχωρεστε με αν εχει ειπωθει στο παρελθον:δεν εχω κανει καν root στο κινητο,το εχω οπως το πηρα κ φοραει την 2.3.4.Οποιο παιχνιδι κ αν παιξω,μετα το 5λεπτο περιπου η οθονη και το πισω μερος του κινητου,ζεματανε!Ειναι προβλημα της εκδοσης η κατασκευαστικο?Επισης διατρεχει κανενα κινδυνο το κινητο αν συνεχιζω να παιζω,για μιση ωρα ας πουμε η οχι?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα εχει αναφερθει σε παλαιοτερα ποστ,αλλα δεν το βρισκω,οποτε συγχωρεστε με αν εχει ειπωθει στο παρελθον:δεν εχω κανει καν root στο κινητο,το εχω οπως το πηρα κ φοραει την 2.3.4.Οποιο παιχνιδι κ αν παιξω,μετα το 5λεπτο περιπου η οθονη και το πισω μερος του κινητου,ζεματανε!Ειναι προβλημα της εκδοσης η κατασκευαστικο?Επισης διατρεχει κανενα κινδυνο το κινητο αν συνεχιζω να παιζω,για μιση ωρα ας πουμε η οχι?Ευχαριστω

 

Οτι το S2 καιει οταν παιζεις games ειναι γενικο.Το θεμα ποσους Βαθμους;Πανω αοπο 50 Βαθμους κελσιου;

Και σιγουρα σου ζεσταινετε στο σημειο της καμερας.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι οταν παω να βαλω μια ταινια MKV αργει πολυ για την μετατροπη!!!!ενταξει ειναι μεγαλο αρχειο ταινια αλλα με τιποτα δεν την μετατρεπει!!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Είναι οριστικό αυτό; Θέλω να πιστεύω ότι οι συγκεκριμένες εφαρμογές θα γίνουν συμβατές με το ics. Αλλιώς δεν με βλέπω να αναβαθμίζω.

 

Ναι φίλε, απ' ότι είδα και στα φόρουμ των κατασκευαστών των προγραμμάτων αυτών, λένε πως στην ICS βγάλανε τελείως την δυνατότητα ηχογράφησης!! Κοίτα για παράδειγμα το πρώτο μήνυμα που βγάζει το CallRecorder μετά την τελευταία αναβάθμιση ..: "" Bad news, Samsung has removed call recording feature from ICS firmware. It means that all aplications in the market wont record calls on ICS ROM. To get cal recording find custom firmware with this feature, Sorry for inconvenieces. """

Και γω σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην κάνω την αναβάθμιση μιας και μου ήταν πολύ χρήσιμη η λειτουργία αυτή και ένας λόγος (από τους πολλούς) που έφυγα από την Apple!! Αλλά αν συνεχίσουν έτσι θα πάρουν τα... μήλα μου!!!:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...