Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την περασα και εγω.εχει παντου κανονικα ελληνικα.οπτικα ειναι ιδια με την gingerbread.μαλλον θα ξαναπαω gingerbread μεχρι να βγουν μερικα mods και το ics theme του vertumous γιατι το πρασινο της σαμμυ χαντακωνει το ics.για gingerbread ειναι καλο,για ics...Η ταχυτητα ειναι καλη,το σκρολινγκ ειναι κατωτερο της xwla4.ερωτηση μηπως και την κρατησω:ο nova launcher υποστηριζει φακελους στον app-drawer(στο μενου εφαρμογων εννοω και οχι στις αρχικες οθονες) γιατι ο apex που δοκιμασα δεν υποστηριζει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκτος απο το screenshot που δεν καταφερα να βγαλω με τον συνδιασμο πληκτρων volume down+power

 

και ενα ακομη,δε μου δουλευει η εκκινηση του search πατωντας παρατεταμενα το softkey των ρυθμισεων.

Χρειαστηκε market enabler για να κατεβασω τον κορυφαιο chrome beta.

.[/screenshot δεν καταφερα αλλα ο παλιος τροπος ηταν το μεσαιο κουμπι και το power.

τπο search δουλευει κανονικα με παρατεταμενο πατημα του μενου..

Link to comment
Share on other sites

ποια περασες την φιλε nekisia ουγγρικη η καποια αλλη ? εχει ελληνικα ?

 

Φυσικα και εχει ελληνικα μιας και ειναι ευρωπαικη.Ολη τη διαδικασια την εκανα απο εδω #3039

 

@Bxtrm το καταφερα το screenshot.Εκανα πολλα miss clicks απο τη θηκη σιλικονης που φοραω.

Επισης το search ειναι Bugιά του apex launcher.Με τον deafult launcher,δουλευει μια χαρα.

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει μπορεί να περάσει έτοιμη Fully Deodexed Stock Roms Root από εδω μεσω CMW

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1292825

έχει ελληνικά παντού εκτός από τις επαφές στην κάθετη μπάρα αναζήτησης στα δεξιά που είναι στα αγγλικά

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

απο το odin μπορω κανονοκα νομιζω να την περασω ετσι ? και μετα παλι με το odin να περασω την 2.3.5 που ειχα
Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει μπορεί να περάσει έτοιμη Fully Deodexed Stock Roms Root από εδω μεσω CMW

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1292825

έχει ελληνικά παντού εκτός από τις επαφές στην κάθετη μπάρα αναζήτησης στα δεξιά που είναι στα αγγλικά

 

Ευχαριστω για το tip...κατεβαινει ηδη!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα το κινητό είναι

 

Android Version: 2.3.4

Baseband Version: I9100XXKI1

Kernel Version: 2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468root@DELL143 #2

Build Number: GINDERBREAD.XWKI4

 

Αν περάσω μια απο τις ROM ICS που αναφέρθηκαν εδω θα εχω κανονικά ελληνικά παντού κτλ και μελλοντικά updates;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα το κινητό είναι

 

Android Version: 2.3.4

Baseband Version: I9100XXKI1

Kernel Version: 2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468root@DELL143 #2

Build Number: GINDERBREAD.XWKI4

 

Αν περάσω μια απο τις ROM ICS που αναφέρθηκαν εδω θα εχω κανονικά ελληνικά παντού κτλ και μελλοντικά updates;

 

θα εχεις αλλα μεσω του odin .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο apex ειναι ολα τα λεφτα...κανενα ics theme υπαρχει;

Μπαταρια μεχρι τωρα δειχνει τελεια...μηδεν σκαλωμα σε ολα...η ρομ φαινεται πολυ καλη...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Hard reset και επαναφορες εργοστασιακων, χρειαζοντε πριν η μετα την εγκατασταση της?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποια εκδοση να κατεβασουμε απο sammobile για να υποστηριζει ελληνικα και στο μενου και στα μηνυματα γιατι εχω ψιλομπερδευτει?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποια εκδοση να κατεβασουμε απο sammobile για να υποστηριζει ελληνικα και στο μενου και στα μηνυματα γιατι εχω ψιλομπερδευτει?

 

ολες οι Ευρωπαικες εχουν ελληινκα. Περασε οποια θες. Εγω παντως θα περασω την Poland. Εμπειρικα σε Galaxy S η Poland ηταν παρα πολυ καλη.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ με Odin. Κατ' αρχήν να πω ότι είναι καλύτερη απο κάθε beta custom rom που δοκίμασα ως τώρα.

Λειτουργεί πολυ ομαλά. Την περιποιηθηκα λίγο αφαιρώντας τα άχρηστα.

 

Το scrolling ενώ είναι smooth δεν είναι τρελό όπως στο gingerbread. Δηλ άδειο ρολλαρει ελεγχόμενα χωρίς lug.

Θέλω να δώ μπαταρία και θερμοκρασία. Δυο στοιχεία που με ανησύχησαν καθώς όσο δούλευα τον root explorer για την αφαίρεση και μεταφορά των περίπτωση εφαρμογών στην SD card, έφθασε στους 48c.

Όπως είπαν και οι άλλοι δεν χάνονται ρυθμίσεις και δεδομένα αλλα χρειάζεται απο την αρχή φταίξιμο στα widgets και στους φακέλους. Επίσης πρέπει απο να βάλεις ξανά τις εφαρμογές στις οθόνες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο apex ειναι ολα τα λεφτα...κανενα ics theme υπαρχει;

Μπαταρια μεχρι τωρα δειχνει τελεια...μηδεν σκαλωμα σε ολα...η ρομ φαινεται πολυ καλη...

 

Μόλις τον έβαλα και γω και είναι τέλειος.

 

Τελικα ποια εκδοση να κατεβασουμε απο sammobile για να υποστηριζει ελληνικα και στο μενου και στα μηνυματα γιατι εχω ψιλομπερδευτει?

 

Έχω βάλει την Baltic και είναι όλα μια χαρά.Έχει και ελληνικά.

Ninty.gr - Greek Nintendo Community
Link to comment
Share on other sites

Η ρυθμιση για τα sales code οπως λεει και στον οδηγο για περασμα rom, χρειαζεται?

Αν χρειαζεται, αυτη δεν κανει και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τον έβαλα και γω και είναι τέλειος.

 

 

 

Έχω βάλει την Baltic και είναι όλα μια χαρά.Έχει και ελληνικά.

 

Νομιζω οτι οι περισσοτεροι ελεγαν για αυτη την rom οτι ειναι η καταλληλοτερη : I9100XXLPQ_I9100OXXLPD_XEH.zip

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να βάλω την ics με τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544487

 

αλλά έχω μια απορία, αν κάνω root με το cf-root μετά θα έχω το κίτρινο τρίγωνο και αν ναι πως διορθώνεται αυτό?

 

Edit: Έβαλα την ics μόλις τώρα, έκανα και root. Θα την δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις.

Αλλά το γα****νο το τρίγωνο εμφανίστηκε..

Edited by narcotic
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οι περισσοτεροι ελεγαν για αυτη την rom οτι ειναι η καταλληλοτερη : I9100XXLPQ_I9100OXXLPD_XEH.zip

 

Εγκατέστησα την παραπάνω rom.Πρώτη εντύπωση θετική.Τα μόνα που εχω να παρατηρήσω που μου έκατσαν κάπως στραβά είναι ότι ο dialer αφήνει κενά ανάμεσα στους αριθμούς και ότι το βίντεο στην κάμερα συνεχίζει και χάνει frames σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και σε αναλύσεις 720p και 1080p.Κρίμα.Πίστευα ότι η κάμερα θα δούλευε απροβληματιστα!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την παραπάνω rom.Πρώτη εντύπωση θετική.Τα μόνα που εχω να παρατηρήσω που μου έκατσαν κάπως στραβά είναι ότι ο dialer αφήνει κενά ανάμεσα στους αριθμούς και ότι το βίντεο στην κάμερα συνεχίζει και χάνει frames σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και σε αναλύσεις 720p και 1080p.Κρίμα.Πίστευα ότι η κάμερα θα δούλευε απροβληματιστα!

 

Αυτο με τη καμερα θα φτιαξει δεν ειναι τπτ

Link to comment
Share on other sites

Καλα ωσπου να μας δωσει η Samsung Hellas την ICS καλο καλοκαιρι!!!!Θα μας κανει οπως με το Galaxy S που για να δωσει την 2.3.3 μας τα ..........

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...