Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...

Μπορεί και να έχει ειπωθεί ήδη : Παρατηρήσατε ότι το ημερολόγιο της μάνας του και το Business Calendar Pro που έχω βάλει δείχνουν για φέτος το Πάσχα να πέφτει στις 8 Απριλίου αντί για τις 15 που είναι κανονικά ; Διορθώνεται αυτό ; Μπορεί να είμαι και Off topic αλλά δεν ήξερα που να το γράψω.

Ευχαριστώ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα...

Μπορεί και να έχει ειπωθεί ήδη : Παρατηρήσατε ότι το ημερολόγιο της μάνας του και το Business Calendar Pro που έχω βάλει δείχνουν για φέτος το Πάσχα να πέφτει στις 8 Απριλίου αντί για τις 15 που είναι κανονικά ; Διορθώνεται αυτό ; Μπορεί να είμαι και Off topic αλλά δεν ήξερα που να το γράψω.

Ευχαριστώ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ναι καρντασι ισχυει οτι να ναι λεει!!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Μπορεί και να έχει ειπωθεί ήδη : Παρατηρήσατε ότι το ημερολόγιο της μάνας του και το Business Calendar Pro που έχω βάλει δείχνουν για φέτος το Πάσχα να πέφτει στις 8 Απριλίου αντί για τις 15 που είναι κανονικά ; Διορθώνεται αυτό ; Μπορεί να είμαι και Off topic αλλά δεν ήξερα που να το γράψω.

Ευχαριστώ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Ναι καρντασι ισχυει οτι να ναι λεει!!!!!

 

Σε μενα παντως στις 15 το χει.μηπως ειναι καποια ρυθμιση?

 

*πανε ημερολογιο-ρυθμισεις ημερολ. Ειναι τικαρισμενες οι γιορτες ελλαδος?

Edited by stefos86
Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Μπορεί και να έχει ειπωθεί ήδη : Παρατηρήσατε ότι το ημερολόγιο της μάνας του και το Business Calendar Pro που έχω βάλει δείχνουν για φέτος το Πάσχα να πέφτει στις 8 Απριλίου αντί για τις 15 που είναι κανονικά ; Διορθώνεται αυτό ; Μπορεί να είμαι και Off topic αλλά δεν ήξερα που να το γράψω.

Ευχαριστώ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δείχνει 8 Απριλίου γιατί τότε είναι το Πάσχα των Καθολικών

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εδω επρεπε να το γραψω! εχω το 9100g με εκδοση 2.3.6 και kernel 2.6.35.7. Το προβλημα μου ειναι οτι το κινητο οταν σκρολαρεις τις οθονες (δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω) κολλαει εχω κατεβαζει το task killer αλλα τζιφος το παραξενο ειναι οτι οταν βαζω θεμα με το launcher EX το παει κανονικα! καμι λυση?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει 8 Απριλίου γιατί τότε είναι το Πάσχα των Καθολικών

 

Αρα στα κινητα EUR συμβαινει αυτο............

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι COS και παλι το γραφει στις 8 στο μαμα ημερολογιο. Μαλλον ειναι θεμα εφαρμογης, αναλογα με την rom. 2.3.5
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει το μαμά ημερολόγιο γιορτές?? Έψαξα τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω τέτοια επιλογή.. Έχω 2.3.4
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολουs.To wi-fi ειναι λιγο αναισθητο στον γαλαξια η μου φενεται???? Εκει που επιανε το HTC HD ανετα αφτο εχει μια γραμη και μετο ζορι.

Αν το παρακαμψειs αυτο ειναι τελειο σε ολα του σαν τηλ.

Edited by tsip
Link to comment
Share on other sites

Αρα στα κινητα EUR συμβαινει αυτο............

 

Eur= unbranded ελληνικό

Δεν υπάρχει λόγος να συμβαίνει μόνο σε αυτό, όπως επιβεβαιώνει και ο φίλος παραπάνω με το cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει το μαμά ημερολόγιο γιορτές?? Έψαξα τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω τέτοια επιλογή.. Έχω 2.3.4

Τι εννοεις; Αν ανοιξεις στον Απριλιο, δεν σου δειχνει οτι στις 8 και 9 ειναι κατι ιδιαιτερο; Και οταν πατησεις πανω σου δειχνει το γεγονος...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι branded γερμανικό αλλά δείχνει μια χαρά το πάσχα και τις υπόλοιπες γιορτές.

 

Άσχετο, στο κινητό μας χρειάζεται να κατεβάσουμε ενημερωμένο flash player απ' το μάρκετ? Δουλεύω με τον opera.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

 

Άσχετο, στο κινητό μας χρειάζεται να κατεβάσουμε ενημερωμένο flash player απ' το μάρκετ? Δουλεύω με τον opera.

Εγω εχω παντα την τελευταια εκδοση. Ετσι κι αλλιως δεν εχουμε ουτε προβλημα χωρου, ουτε προβλημα να ''σηκωσει'' οτιδηποτε το κινητο μας...:)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: ακούγοντας μουσική με τα hands free υπάρχει τρόπος να πάω στο επόμενο τραγούδι χωρίς να πιάσω το τηλέφωνο;

Οχι. Τα ακουστικα δεν εχουν τετοια λειτουργια, και χωρις να πιασεις το τηλεφωνο δεν γινεται. Υπαρχουν ακουστικα που εχουν πληκτρα που μπορουν να δωσουν εντολη για αλλαγη κομματιου, αλλα θα πρεπει να δοκιμασεις και να βεβαιωθεις οτι λειτουργουν στο SII.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: ακούγοντας μουσική με τα hands free υπάρχει τρόπος να πάω στο επόμενο τραγούδι χωρίς να πιάσω το τηλέφωνο;

 

Το δικο μου ειχε hands free με κουμπακι που κανει Pause αλλα δεν μπορουσε να αλλαξει τραγουδι. Αυτα μεχρι που εβαλα τον PowerAmp MP3 player απο το Market. O player αυτος εχει και επιλογη να πατας 2 γρηγορα πατηματα αυτου του κουμπιου και να σε παει στο επομενο τραγουδι, καθως και να σε πηγαινει στο προηγουμενο με 3 πατηματα. Δοκιμασε το αν τα hands free σου εχουν αυτο το κουμπακι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι branded γερμανικό αλλά δείχνει μια χαρά το πάσχα και τις υπόλοιπες γιορτές.

 

εμενα το Note (που ειχα) με επισημη LB1 εδειχνε το Πασχα λαθος και οχι στις 15 Απριλιου. Τι να πω.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολουs.To wi-fi ειναι λιγο αναισθητο στον γαλαξια η μου φενεται???? Εκει που επιανε το HTC HD ανετα αφτο εχει μια γραμη και μετο ζορι.

Αν το παρακαμψειs αυτο ειναι τελειο σε ολα του σαν τηλ.

 

Έχει ξανααπαντηθεί ότι και με μια γραμμή αν πιάνεις το δίκτυο οι ταχύτητες θα είναι ίσες ή και μεγαλύτερες από το συγκρίσιμο άλλο κινητό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι επιφυλακτικος με τα όσα έχω δει στις εώς τώρα εκδόσεις του ics.

Σήμερα δοκίμασα την rom του Γιάννη με το ICS theme.

Καλή η rom χωρίς κρας και restart αλλά κάποια πράγματα δεν μου άρεσαν στο σάντουιτς.

Για παράδειγμα: το scrolling στα μενού, στον browser δεν είναι τόσο smooth όσο στο gingerbread.

Επίσης το άνοιγμα των εφαρμογών ακόμα και όταν χρησιμοποιούμε το νέο multi tasking του ICS δεν είναι το ίδιο γρήγορο.

Η ram πέφτει πολύ γρήγορα στα 200MB free.

Βεβαίως δεν ασχολήθηκα με το να πετάξω τα άχρηστα αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι θα καταφέρω πολλά.

 

Απο την άλλη η κάμερα είναι βελτιωμένη, τα γραφικά το ίδιο, οι προσθήκες και τα νέα μενού χρήσιμα. Ο browser πολύ πιο γρήγορος.

Όμως θα αργήσει να φθάσει στα επίπεδα των 2.3.5, 6

Πιστεύω ότι για όλα αυτά τα αρνητικά δεν ευθύνονται τα tweaks. Ελπίζω να βελτιωθούν μέχρι να βγει η τελική έκδοση.

Τα πράγματα δεν είναι εύκολα. Εδώ η apple που έχει ένα λειτουργικό για μια συσκευή χρειάστηκε να περάσουν 6 μήνες απο την κυκλοφορία του iOS 5 μέχρι να δώσει ένα σοβαρό update που διορθώνει πολλά απο τα προβλήματα που είχε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Αν ανοιξεις στον Απριλιο, δεν σου δειχνει οτι στις 8 και 9 ειναι κατι ιδιαιτερο; Και οταν πατησεις πανω σου δειχνει το γεγονος...

 

Και εμένα δείχνει μόνο ποίοι γιορτάζουν επειδή έχω βάλει το εορτολόγιο και οτιδήποτε άλλο είναι από το Facebook... Δεν μου δείχνει Πάσχα και τέτοια... γιατί?

Είμαι με Omega 10.4 αλλά δεν θυμάμαι να τα έδειχνε ούτε με μαμά rom...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

#ICS *for*#GALAXYSII *will be available today in Europe including Poland, Hungary, Sweden, & Korea, & gradually roll out to other markets.

 

Πριν λιγα λεπτα στο twitter της Samsung

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

#ICS *for*#GALAXYSII *will be available today in Europe including Poland, Hungary, Sweden, & Korea, & gradually roll out to other markets.

 

Πριν λιγα λεπτα στο twitter της Samsung

Αντε καλά η Πολωνία, και η Ουγγαρία, με την Ελλάδα τι γίνεται;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειχε hands free με κουμπακι που κανει Pause αλλα δεν μπορουσε να αλλαξει τραγουδι. Αυτα μεχρι που εβαλα τον PowerAmp MP3 player απο το Market. O player αυτος εχει και επιλογη να πατας 2 γρηγορα πατηματα αυτου του κουμπιου και να σε παει στο επομενο τραγουδι, καθως και να σε πηγαινει στο προηγουμενο με 3 πατηματα. Δοκιμασε το αν τα hands free σου εχουν αυτο το κουμπακι.[/quote

 

 

Τελικά και με τον music player που έχει μέσα κάτι ανάλογο κάνει αλλά δεν έχει πολύ καλή ανταπόκριση.

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Η Samsung Galaxy S2 ανερτησε και αυτη στο FB οτι 10:00πμ Κορεας θα αρχισει η αναβαθμιση ΙCS στην Κορεα μονο.Αλλα ελεγε εντος 2-3 ημερων θα αρχισει το update και για τις Ευρωπαικες χωρες.Ελπιζω αυτη την φορα να μην ειναι παλι Ραδιο Αρβυλα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...