Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα μπορει να εξηγησει κανεις γιατι οταν μπαινω στο kies και παω στις φωτογραφιες μου βγαζει ενα σωρο μικρες φωτο τις οποιες εχω δει απο το κινητο οταν μπαινω internet και αναγκαζομαι καθε φορα να τις σβηνω.Στο κινητο δεν φενονται πουθενα αποθηκευμενες.

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, εχω ενα θεμα με την μπαταρια του κινητου μου και ειναι το εξης: το κινητο ειναι ροοτ και εχω την pulse 1.5, το κινητο το κλεινο κα8ε βραδυ η μπαταρια ειναι περιπου στο 35-40% το πρωι που το ανοιγω εχει πεσει στο 10-15% αυτο γινετε συνεχεια.... Τι μπορει να φταιει ? οποτε κλεινω το κινητο και η μπαταρια ειναι κατω απο 50% γινετε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση που ισως να φανει λιγο χαζη....Σημερα βγηκε η ics, αυτη η ics ειναι η πιο επισημη και πιο σταθερη χωρις bugs απο ολες που εχουν βγει;;;Η πχ βγηκε και η πιο σταθερη αλλα δινουν στοιχεια κερνελ αλλα και της πλατφορμας με λεπτομερειες για να μπορουν να μπουν στο παιχνιδι οι developments και γενικα αυτοι που φτιαχνουν ρομ/κερνελ....;;;:O
Link to comment
Share on other sites

Πιαδια καλημερα κι απο μενα , σκεφτομαι να αγορασω το κινητακι . Να ρωτησω κατι? Εαν δε το κανω root και το αφησω μαμα οι εφαρμογες μπαινουν στα 16gb η στην ram? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Πιαδια καλημερα κι απο μενα , σκεφτομαι να αγορασω το κινητακι . Να ρωτησω κατι? Εαν δε το κανω root και το αφησω μαμα οι εφαρμογες μπαινουν στα 16gb η στην ram? ευχαριστω!

Μπαίνουν με App2sd από play store.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση ετσι κανω και στο desire που εχω αλλα μετα απο λιγο καιρο γεμιζει η ram παλι ...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση ετσι κανω και στο desire που εχω αλλα μετα απο λιγο καιρο γεμιζει η ram παλι ...

 

To GSII εχει 2gb για εφαρμογες. Για να το γεμισεις θες πανω απο 1.000

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι ακομη αν μπορω εχω παρατηρησει 2-3 πραγματα που βλεπω στο τηλ μου υστερα απο την αναβαθμιση του μαρκετ κ αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ημουν κ παλι υποχρεως

1.Απο θεμα μπαταριας μου διαρκει πολλη λιγοτερο απο πριν την αλλαγη του μαρκετ με ελαφρια χρηση μια μερουλα κ κατι την βγαζει πηγαινω στην χρηση μπαταριας κ παρατηρω οτι καταναλωνει το μαρκετ 6% μπαταρια υπαρχει περιπτωση να θελει αλαγη μπαταριας....????

2.Οταν την νυχτα το κλεινω κ μπαταρια ειναι στο 60% το επομενο πρωι βρισκεται στο 20-25%....:blink::blink::worry::worry::worry:

3.Παλι υστερα απο την αλλαγη ονοματος του μαρκετ κ με την χρηση της εφαρμογης watchdog βλεπω οτι κατεβαζει μονο του δεδομενα απο το ιντερνετ βλεπωντας αυτο τα σβηνω ολα,κανω reset κ παλι το ιδιο συμβαινει επικοινωνισα με cosmote κ μου ειπαν να το κλεισω οταν δεν το χρησιμοποιω το ιδιο μου ειπαν κ σε ενα καταστημα Γερμανος Αν μπορει καποιος να βοηθησει

Ευχαριστω πολλη

Link to comment
Share on other sites

Κάνε backup τα δεδομένα σου και προχώρησε σε factory reset

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει την ics την επισημη , πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες . Επισης θα ηθελα να σβησω το κιτρινο τριγωνο στην αρχη επειδη εχω jig και θελω να σβησω το counter. Eχω κατεβασει τον old bootloader αλλα στο odin που το βαζουμε στο πεδιο bootloader ή στο pda ???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, εχω ενα θεμα με την μπαταρια του κινητου μου και ειναι το εξης: το κινητο ειναι ροοτ και εχω την pulse 1.5, το κινητο το κλεινο κα8ε βραδυ η μπαταρια ειναι περιπου στο 35-40% το πρωι που το ανοιγω εχει πεσει στο 10-15% αυτο γινετε συνεχεια.... Τι μπορει να φταιει ? οποτε κλεινω το κινητο και η μπαταρια ειναι κατω απο 50% γινετε αυτο?

 

Κανείς???????????????????

Link to comment
Share on other sites

Κανείς???????????????????

 

Δες από ρυθμίσεις μπαταρία κτλ αν κάτι το "ξυπνάει".. Μπορεί να είναι Facebook ή κάποια ανανέωση καιρού κτλ.. Μετά από τις ρυθμίσεις της κάθε εφαρμογής δες αν υπάρχουν συνεχείς ανανεώσεις ή συγχρονισμοι.. Εγω όταν είχα s2 με την pulse έχανα ελάχιστα την νύχτα, μπορεί και 2-3% όχι παραπάνω..

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Κανείς???????????????????

 

Βρες το betterbatterystats sto xda, και θα σου λυθει η απορια για το ποια εφαρμογή να πεταξεις φίλος

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βάλω την ics από το xda θα έχω θέμα στην Ελλάδα?

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βάλω την ics από το xda θα έχω θέμα στην Ελλάδα?

 

Κατέβασε τη από sammobile ή βρες την ουγγρική έκδοση, όχι την πολωνική

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει την ics την επισημη , πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες . Επισης θα ηθελα να σβησω το κιτρινο τριγωνο στην αρχη επειδη εχω jig και θελω να σβησω το counter. Eχω κατεβασει τον old bootloader αλλα στο odin που το βαζουμε στο πεδιο bootloader ή στο pda ???

 

Οπα ψαξε το TriangleAway στο xda.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

I9100XXLPQ_I9100OXXLPD_XEH.zip αυτό είναι?

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουσα να εχω κ τη gb ρομ που εχω τωρα κ την ics σαν δευτερη θα το δοκιμαζα αλλα χωρις ολα τα mods που εχω επανω ακομα το σκεφτομαι για να ειμαι ειλικρινης..
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις backup δεν υπάρχει λόγος πιστεύω να μην δοκιμάσεις! :)

Σε 2-3 μέρες το πολύ θα έχουμε και τις αγαπημένες μας custom που θα "πατήσουν" πλέον στην επίσημη και όλα καλά...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει την ics την επισημη , πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες . Επισης θα ηθελα να σβησω το κιτρινο τριγωνο στην αρχη επειδη εχω jig και θελω να σβησω το counter. Eχω κατεβασει τον old bootloader αλλα στο odin που το βαζουμε στο πεδιο bootloader ή στο pda ???

 

επανερχομαι με ενυπωσεις , εχω βαλει και το cf root που βγηκε αλλα υπαρχει γνωστο προβλημα με την καρτα sd , μηπως ξερει κανενας πως θα διορθωθει αυτο ????

Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την πέρασα αλλά είμαι στο "S" εδώ και κανένα δεκάλεπτο...είναι φυσιολογικό?

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Factory Reset και άνοιξε...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...