Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρακατω link ειναι αφιερωμενο σε ολα τα ανυπομονα αγορια,

 

http://www.youmobile.org/blogs/entry/SGSII-ICS-CRS

 

Υ.Γ: Με το μαλακο το εικονιδιο των bookmarks :D

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το παρακατω link ειναι αφιερωμενο σε ολα τα ανυπομονα αγορια,

 

http://www.youmobile.org/blogs/entry/SGSII-ICS-CRS

 

Υ.Γ: Με το μαλακο το εικονιδιο των bookmarks :D

 

Τα ανυπόμονα αγόρια μπορούν να βάλουν ήδη την ICS που βγήκε επίσημα στην Κύπρο και σε άλλες χώρες, που είναι στην πρώτη σελίδα του αντίστοιχου θέματος :) Δε χρειάζεται το extra bookmark.. :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τα ανυπόμονα αγόρια μπορούν να βάλουν ήδη την ICS που βγήκε επίσημα στην Κύπρο και σε άλλες χώρες, που είναι στην πρώτη σελίδα του αντίστοιχου θέματος :) Δε χρειάζεται το extra bookmark.. :)

 

Αλήθεια τι παίζει με το csc στις ics που έχουν κυκλοφορήσει?

Εγώ αυτή που έχω περάσει μου δίνει KOR και φυσικά δεν υπάρχει επιλογή EUR.

Δεν είναι της Κύπρου αλλα και μ αυτήν δεν νομίζω να υπάρχει κάτι διαφορετικό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα ανυπόμονα αγόρια μπορούν να βάλουν ήδη την ICS που βγήκε επίσημα στην Κύπρο και σε άλλες χώρες, που είναι στην πρώτη σελίδα του αντίστοιχου θέματος :) Δε χρειάζεται το extra bookmark.. :)

 

Ηταν για τα αγορια που επιμενουν ΕΛΛΗΝΙΚΑ...υπαρχουν και αυτοι οι χρηστες s2 και ειναι αρκετοι απο οτι εχω καταλαβει :ninja:

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ηταν για τα αγορια που επιμενουν ΕΛΛΗΝΙΚΑ...υπαρχουν και αυτοι οι χρηστες s2 και ειναι αρκετοι απο οτι εχω καταλαβει :ninja:

 

Aπλά αλλάζεις το csc σε EUR, και γίνεται ελληνικότατο... μη σου πω ότι μάλλον αυτήν ακριβώς τη rom θα δώσει και η Samsung Hellas. (ελληνικότατη εταιρεία η Σαμσουγκ, του κυρ. Θύμιου Σαμσούνγκη και Υιου)... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μην πειράξεις το σκυλί μόνο, αυτά συμβαίνουν και μένα 2 φορές μου έχει φάει χαρτονόμισμα των 50 ευρώ, εκείνη τη στιγμή μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι, αλλά τώρα την έχω και την χαίρομαι, κινητά, λεφτά έρχονται και φεύγουν, οι καλύτεροι μας φίλοι όμως είναι πάντα δίπλα μας και πιο πιστοί από τους ανθρώπους, οπότε μια σκανταλιά τους την συγχωρούμε :):) Sorry για το offtopic. Και εγώ πιστεύω αν δεν ξέρεις μην το προσπαθήσεις, πήγαινε το κάπου καλύτερα και αν δεις ότι κοστίζει πολύ ακριβά, τότε μόνο πάρε την απόφαση ή το παλεύεις μόνος σου ή παίρνεις άλλο κινητό. Φιλικά :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Ένας φίλος σκέφτεται να το πάρει αύριο. Του έχουν πεί ότι έχουν το ευρωπαϊκο καινούργιο, γύρω στα 430-450. Δεν ξέρω αν είναι σφραγισμένο. Τι πρέπει να προσέξει είτε είναι σφραγισμένο είτε όχι; Πιο θεωρείτε καλύτερο ελληνικό ή ευρωπαϊκο; Ελληνικά φαντάζομαι θα έχει κανονικά, κάποια άλλη διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...

Η συσκευή μου κάνει συγχρονισμό με το ημερολόγιο του Face και υπάρχει μια εκδήλωση στο Facebook που διαρκεί 3 μήνες...

 

Λόγω συγχρονισμού μου την εμφανίζει κάθε μέρα στο ημερολόγιο... πως γίνεται να την διαγράψω και να μην φαίνεται καθόλου ?

 

Δοκίμασα απο το ημερολόγιο του galaxy αλλά μου λεει ότι δεν επιτρέπεται η επεξεργασία σε εκδήλωση που προέρχεται απο το Facebook ... δόκίμασα και απο το Face αλλά δεν βρίσκω κάτι για να μπορέσω να την διαγράψω και να μην συγχρονίζεται με την συσκευή μου...

 

Καμία ιδέα κανείς ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...

Η συσκευή μου κάνει συγχρονισμό με το ημερολόγιο του Face και υπάρχει μια εκδήλωση στο Facebook που διαρκεί 3 μήνες...

 

Λόγω συγχρονισμού μου την εμφανίζει κάθε μέρα στο ημερολόγιο... πως γίνεται να την διαγράψω και να μην φαίνεται καθόλου ?

 

Δοκίμασα απο το ημερολόγιο του galaxy αλλά μου λεει ότι δεν επιτρέπεται η επεξεργασία σε εκδήλωση που προέρχεται απο το Facebook ... δόκίμασα και απο το Face αλλά δεν βρίσκω κάτι για να μπορέσω να την διαγράψω και να μην συγχρονίζεται με την συσκευή μου...

 

Καμία ιδέα κανείς ?

Επειδή έχω το ίδιο πρόβλημα, για το οποίο δεν έχω βρει λύση, δεν επιτρέπω την εμφάνιση του ημερολογίου του FB στο ημερολόγιό μου.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι.... ΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ότι έχουμε κάνει copy paste ΟΛΑ τα contents του κινητού (Internal SD, External SD κλπ) στο pc και αγοράσουμε ένα ίδιο κινητό ακριβώς, επανέρχονται τα save games των παιχνιδιών που είχαμε?

 

Αυτά χωρίς titanium backup Κλπ. Απλά copy paste όλων των folders.

 

Δηλαδή, μπορώ πχ σε ένα νέο Galaxy S2 να βάλω το wheres my water ή angry birds που έχω τελειώσει και έπειτα να περάσω το progress μου ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το ίδιο πρόβλημα, για το οποίο δεν έχω βρει λύση, δεν επιτρέπω την εμφάνιση του ημερολογίου του FB στο ημερολόγιό μου.

 

Έτσι όμως ρε Αντώνη τα χάνουμε όλα απο το facebook (γενέθλια κ.α) ... δεν μπορεί κάποιο τσακάλι θα έχει βρει λύση...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

μπορεις ακομα να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη που εχει ενσωματωμενη ο γαλαξιας,το μονο που χρειαζεσαι ειναι εναν λογαριασμο σαμσουνγκ. και τον ελενχο τον κανεις απο το samsungdive.com. ειναι αρκετα αξιοπιστο.

αχρειαστο βεβαια να ναι...

 

Ποιά εφαρμογή είναι αυτή φίλε μου, πώς λέγεται ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...

Η συσκευή μου κάνει συγχρονισμό με το ημερολόγιο του Face και υπάρχει μια εκδήλωση στο Facebook που διαρκεί 3 μήνες...

 

Λόγω συγχρονισμού μου την εμφανίζει κάθε μέρα στο ημερολόγιο... πως γίνεται να την διαγράψω και να μην φαίνεται καθόλου ?

 

Δοκίμασα απο το ημερολόγιο του galaxy αλλά μου λεει ότι δεν επιτρέπεται η επεξεργασία σε εκδήλωση που προέρχεται απο το Facebook ... δόκίμασα και απο το Face αλλά δεν βρίσκω κάτι για να μπορέσω να την διαγράψω και να μην συγχρονίζεται με την συσκευή μου...

 

Καμία ιδέα κανείς ?

 

Επειδή έχω το ίδιο πρόβλημα, για το οποίο δεν έχω βρει λύση, δεν επιτρέπω την εμφάνιση του ημερολογίου του FB στο ημερολόγιό μου.

 

Πηγαίνεις στην εκδήλωση στο facebook και διαγράφεις τον εαυτό σου από τους καλεσμένους. Θα δεις ένα x δίπλα στο όνομά σου. Κλικ σε αυτό και μετά περιμένεις να ενημερωθεί το SGSii σου.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στην εκδήλωση στο facebook και διαγράφεις τον εαυτό σου από τους καλεσμένους. Θα δεις ένα x δίπλα στο όνομά σου. Κλικ σε αυτό και μετά περιμένεις να ενημερωθεί το SGSii σου.

 

Είσαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ.....μπράβο ....1.000 ευχαριστώ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

εμενα μετα απο το περασμα του ics , στο ημερολογιο μου εμφανιζει τα events αλλα οχι τα γενεθλια του facebook ?αυτο παλι πως το εχω καταφερει?
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι.... ΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ότι έχουμε κάνει copy paste ΟΛΑ τα contents του κινητού (Internal SD, External SD κλπ) στο pc και αγοράσουμε ένα ίδιο κινητό ακριβώς, επανέρχονται τα save games των παιχνιδιών που είχαμε?

 

Αυτά χωρίς titanium backup Κλπ. Απλά copy paste όλων των folders.

 

Δηλαδή, μπορώ πχ σε ένα νέο Galaxy S2 να βάλω το wheres my water ή angry birds που έχω τελειώσει και έπειτα να περάσω το progress μου ?

 

Όχι δε μπορείς. Τα savegames κτλ. σώζονται στο /data folder, που είναι σε μέρος το οποίο δεν αντιγράφεται χωρίς root.

 

Για τα angry birds πάντως, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το "angry birds backup" του pierrick κάτι τζάμπα στο market. Αλλιώς, root και titanium.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε μπορείς. Τα savegames κτλ. σώζονται στο /data folder, που είναι σε μέρος το οποίο δεν αντιγράφεται χωρίς root.

 

Για τα angry birds πάντως, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το "angry birds backup" του pierrick κάτι τζάμπα στο market. Αλλιώς, root και titanium.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν όμως και οι δύο συσκευές είναι rooted αντιγράφω τα contents του /data folder με root explorer στο νέο κινητό και είμαι οκ?

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν όμως και οι δύο συσκευές είναι rooted αντιγράφω τα contents του /data folder με root explorer στο νέο κινητό και είμαι οκ?

 

Εξαρτάται από την εφαρμογή. Σε μερικές ναι, μπορεί να πιάσει. Άλλες πιο πολύπλοκες έχουν κι αλλά αρχεία σε άλλους φακέλους εκτός από το data και θα κάνεις μια τρύπα στο νερό.

Αφού το titanium είναι άψογο, που είναι το πρόβλημα;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-2

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την εφαρμογή. Σε μερικές ναι, μπορεί να πιάσει. Άλλες πιο πολύπλοκες έχουν κι αλλά αρχεία σε άλλους φακέλους εκτός από το data και θα κάνεις μια τρύπα στο νερό.

Αφού το titanium είναι άψογο, που είναι το πρόβλημα;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-2

 

H ερώτηση μου είναι υποθετική. Πες ότι το κινητό μου καταστρέφετε πλήρως ή κάποιος το κλέβει, αλλά πριν αυτό είχα κάνει copy paste τα πάντα σε ένα pc. Έτσι αγοράζω ένα νέο και θέλω να μην χάσω τα saved games :)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή είναι αυτή φίλε μου, πώς λέγεται ?

 

ρυθμισεις--->τοποθ και ασφαλεια-->απομακρ.στοιχεια ελεγχου. :)

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

H ερώτηση μου είναι υποθετική. Πες ότι το κινητό μου καταστρέφετε πλήρως ή κάποιος το κλέβει, αλλά πριν αυτό είχα κάνει copy paste τα πάντα σε ένα pc. Έτσι αγοράζω ένα νέο και θέλω να μην χάσω τα saved games :)

 

Καλύτερα να αντιγράψεις όλα τα περιεχόμενα της κάρτας (εσωτερικής ή εξωτερικής), μαζί με τον φάκελο του titanium που περιέχει όλα τα backups. Δε χρειάζεται να περιπλέκεις τα πράγματα ;)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν ξερει κατι?

λοιπον εκανα hard reset εκανα τεστ ολα οκ.εκανα επαναφορα με κιςς ολα οκ.εκανα και επαναφορα με τιτανιουμ και παλι οκ.

εστειλα ενα μυνημα στη βοδαφον να δω το υπολοιπο και αρχισε το παρτυ.απο δω και περα ερχονται 2-2 3-3 αλλα παλι δεν ειμαι σιγουρος αν φταιει το κινητο η οχι.

καμια ιδεα?

 

η βοδαφον μου ειπε οτι και αλλα ατομα με ς2 εχουν το ιδιο θεμα τελικα υπαρχει τιποτα για λυση η θα περνω 10-10 το ιδιο μηνυμα για 1-2 μερες συνεχεια΄?

 

2.3.4 ΕΛΛΗΝΙΚΗ sasmung

Edited by kinitos
Link to comment
Share on other sites

η βοδαφον μου ειπε οτι και αλλα ατομα με ς2 εχουν το ιδιο θεμα τελικα υπαρχει τιποτα για λυση η θα περνω 10-10 το ιδιο μηνυμα για 1-2 μερες συνεχεια΄?

 

2.3.4 ΕΛΛΗΝΙΚΗ sasmung

 

Συνήθως για τέτοια πράγματα φταίνε εφαρμογές.

π.χ. έχεις κάποια που λέγεται text n drive?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα γιατι δεν το κανει σε ολα τα μηνυματα?αλλα στα περισοτερα?

 

Α δεν το κάνει σε όλα ε; Περίεργο. Μετά το factory reset που έκανες, πριν βάλεις πάλι τις εφαρμογές σου, το ξαναέκανε;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...