Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!Μια ερωτησουλα!Γινετε με καποιον τροπο οταν ειναι κλειστη η οθονη και παταω το κουμπακι να ανοιξει...να ανοιγει κατευθειαν και να μην χρειαζεται να σερνω το φοντο που εμφανιζεται για να μου βγαλει την αρχικη σελιδα???

 

Άνοιξε την εφαρμογή Jkay Deluxe settings και πάνω πάνω επέλεξε lock screen > None

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άνοιξε την εφαρμογή Jkay Deluxe settings και πάνω πάνω επέλεξε lock screen > None

 

Δεν μου εχει αυτην την επιλογη!! :( Μου γραφει Jkay glass deluxe kai jkay aosp deluxe!Και φοραω γιαννη την δικη σου rom.Γιατι να μην μου εχει την επιλογη none ρε ****το!!??

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει αυτην την επιλογη!! :( Μου γραφει Jkay glass deluxe kai jkay aosp deluxe!Και φοραω γιαννη την δικη σου rom.Γιατι να μην μου εχει την επιλογη none ρε ****το!!??

 

Sorry έχω την νέα έκδοση του jkay, υπομονή μέχρι την νέα έκδοση Omega v7

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αρα θεωρητικα μιλωντας το καλυτερο μοντεμ ειναι κ το τελευταιο για τη cosmote και ειναι το KJ1 σωστα?

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

μπορουμε να το βρουμε καπου το συγκεκριμένο μοντεμ για να το δοκιμασουμε?:)

γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Sorry έχω την νέα έκδοση του jkay, υπομονή μέχρι την νέα έκδοση Omega v7

 

Thanks Γιαννη για την αμεση απαντηση!Θα αναμενω οπως παντα την νεα εκδοση!!:D

Link to comment
Share on other sites

Sorry έχω την νέα έκδοση του jkay, υπομονή μέχρι την νέα έκδοση Omega v7

 

Ωπ, μαθαίνουμε και κάτι για τη νέα έκδοση. Μακάρι να την έχουμε αύριο!!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου εχει σπασει τα νευρα. Εχω την εκδοση 2.3.3 και εβαλα το kies και μου βρηκε την 2.3.5 ,Το κιητο ειναι branded στην Ο2.

και εκει που τα εχω φτιαξει ολα back up κλπ οταν μου κανει downloading τα files για να τα περασει κολλαει στο 1% και λεει an error occured συνεχεια. τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει η συσκευη να χρησιμοποιηθει σαν Web Camera συνδεομενη με υπολογιστη;

Και αν ναι, πως;

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου εχει σπασει τα νευρα. Εχω την εκδοση 2.3.3 και εβαλα το kies και μου βρηκε την 2.3.5 ,Το κιητο ειναι branded στην Ο2.

και εκει που τα εχω φτιαξει ολα back up κλπ οταν μου κανει downloading τα files για να τα περασει κολλαει στο 1% και λεει an error occured συνεχεια. τι να κανω?

ίσως είναι θέμα drivers οπότε κάνε απεγκατάσταση το kies και ξαναπερασε την τελευταία έκδοση. Αν σου δημιουργήσει πάλι πρόβλημα δοκίμασε σε άλλον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου εχει σπασει τα νευρα. Εχω την εκδοση 2.3.3 και εβαλα το kies και μου βρηκε την 2.3.5 ,Το κιητο ειναι branded στην Ο2.

και εκει που τα εχω φτιαξει ολα back up κλπ οταν μου κανει downloading τα files για να τα περασει κολλαει στο 1% και λεει an error occured συνεχεια. τι να κανω?

 

Εχεις απενεργοποιημενο το usb debugging??

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μια ερωτησουλα!Γινετε με καποιον τροπο οταν ειναι κλειστη η οθονη και παταω το κουμπακι να ανοιξει...να ανοιγει κατευθειαν και να μην χρειαζεται να σερνω το φοντο που εμφανιζεται για να μου βγαλει την αρχικη σελιδα???

 

Υπάρχει εφαρμογή στο market που λέγεται No Lock https://market.android.com/details?id=org.jraf.android.nolock&feature=search_result

Την χρησιμοποιώ εδώ και μήνες και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Το μόνο που πρέπει να έχεις υπόψη σου είναι ότι αν κάνεις επανεκίνηση και δεν προλάβεις να βάλεις το pin δεν θα σου εμφανίζεται η επιλογή και δεν θα μπορείς να ενεργοποιήσεις την κάρτα sim (αυτό λύνεται απλούστατα με το να ενεργοποιήσεις στιγμιαία το lock στην εφαρμογή και αφού βάλεις το pin να το απενεργοποιήσεις. Υπόθεση 3 secs δηλαδή αλλά μέχρι να καταλάβω ότι έφταιγε αυτό μου πήρε καιρό :lol: δες το σχετικό post και τις απαντήσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3782472#post3782472)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή στο market που λέγεται No Lock https://market.android.com/details?id=org.jraf.android.nolock&feature=search_result

Την χρησιμοποιώ εδώ και μήνες και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Το μόνο που πρέπει να έχεις υπόψη σου είναι ότι αν κάνεις επανεκίνηση και δεν προλάβεις να βάλεις το pin δεν θα σου εμφανίζεται η επιλογή και δεν θα μπορείς να ενεργοποιήσεις την κάρτα sim (αυτό λύνεται απλούστατα με το να ενεργοποιήσεις στιγμιαία το lock στην εφαρμογή και αφού βάλεις το pin να το απενεργοποιήσεις. Υπόθεση 3 secs δηλαδή αλλά μέχρι να καταλάβω ότι έφταιγε αυτό μου πήρε καιρό :lol: δες το σχετικό post και τις απαντήσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3782472#post3782472)

 

ελα ρε φιλε το no lock εφταιγε για αυτο???:lol::lol:

εσπαγα το κεφαλι μου τοσο καιρο να βρω τι φταιει:p

γιατι και εγω το παθαινα πολλες φορες!

thanks για την απαντηση! μικρο θεμα αλλα πολυ σημαντικό αν δεν ξερεις!:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς κάνει η <<συγχώνευση με λογαριασμό>> λειτουργία που υπάρχει στις επαφές?

έχω επαφές που υπάρχουν στο gmail στο τηλέφωνο στο FB στο twitter και στο linkedin.

Αν πατήσω συγχώνευση με λογαριασμό τι ακριβώς θα γίνει στις επαφές?

Θα μεταφερθούν όλες στο Gmail και θα υπάρχουν μόνο εκεί?

Θα μεταφερθούν αλλά θα υπάρχουν κανονικά και στο τηλέφωνο (οι του τηλεφώνου επαφές) καθώς και στους άλλους λογαριασμούς ?

 

Ευχαριστώ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς κάνει η <<συγχώνευση με λογαριασμό>> λειτουργία που υπάρχει στις επαφές?

έχω επαφές που υπάρχουν στο gmail στο τηλέφωνο στο FB στο twitter και στο linkedin.

Αν πατήσω συγχώνευση με λογαριασμό τι ακριβώς θα γίνει στις επαφές?

Θα μεταφερθούν όλες στο Gmail και θα υπάρχουν μόνο εκεί?

Θα μεταφερθούν αλλά θα υπάρχουν κανονικά και στο τηλέφωνο (οι του τηλεφώνου επαφές) καθώς και στους άλλους λογαριασμούς ?

 

Ευχαριστώ

Αυτό για μένα είναι ένα από τα αβαντάζ της Google. Τα κάνεις συγχώνευση με το λογαριασμό σου στο gmail και μετά μπορείς να τα διαχειρίζεσαι και από εκεί. Όταν αλλάξεις τηλέφωνο να κατέβουν αυτόματα στο καινούργιο.

Σαφώς και αν τα κάνεις συγχώνευση θα μείνουν στο τηλέφωνό σου. Μπορείς επίσεις να περνάς τις νέες σου επαφές από το gmail και μετά από τις επαφές πατώντας ανανέωση να σε κατεβαίνουν στο κινητό.:happy:

 

εχω κανει κ εγω την αναβαθμιση απο το κιες αλλα ακομα μου γραφει 2.3.4!οι αλλαγες παντως ειναι ελαχιστες που εχω εντοπισει...

Έχεις το ελληνικό μοντέλο που έχουμε και οι υπόλοιποι και περιμένουμε για 2.3.5.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για μένα είναι ένα από τα αβαντάζ της Google. Τα κάνεις συγχώνευση με το λογαριασμό σου στο gmail και μετά μπορείς να τα διαχειρίζεσαι και από εκεί. Όταν αλλάξεις τηλέφωνο να κατέβουν αυτόματα στο καινούργιο.

Σαφώς και αν τα κάνεις συγχώνευση θα μείνουν στο τηλέφωνό σου. Μπορείς επίσεις να περνάς τις νέες σου επαφές από το gmail και μετά από τις επαφές πατώντας ανανέωση να σε κατεβαίνουν στο κινητό.:happy:

 

 

[/b][/size]

 

Ευχαριστώ για την απάντηση , μήπως ξέρεις αν μεταφέρει και τις φωτογραφίες ? επίσης με τις επαφές πχ του FB τις μεταφέρει και αυτές στο gmail ?

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το ελληνικό μοντέλο που έχουμε και οι υπόλοιποι και περιμένουμε για 2.3.5

Και εγω το ελληνικο εχω και μολις συνδεθηκα με το Kies μου εδωσε αμεσως την 2.3.5

Εσεις γιατι να περιμενετε;

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό αλλά με cosmote product code. Μόνο σε αυτά έχει δωθεί η επίσημη 2.3.5. Εμείς ακόμα περιμένουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση , μήπως ξέρεις αν μεταφέρει και τις φωτογραφίες ? επίσης με τις επαφές πχ του FB τις μεταφέρει και αυτές στο gmail ?

Ναι μεταφέρει και τις φωτογραφίες με την ανανέωση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την διαδικασία για το κινητό ενός φίλου που είπα πιο πάνω, όλα οκ του έβαλε την 2.3.5 (κοτε αγορά). Δεν πρόσεξα διαφορές ρε παιδιά βέβαια δεν είναι δικό μου και δεν το κράτησα πολύ ώρα. Παίζει να κρατάει πιο πολύ η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

έκανα <<συγχώνευση με λογαριασμό>> στις επαφές και τώρα παρατηρώ τα εξής... στις επαφές έχω πλέον δυο φορές το σηματάκι της google ενώ πρώτα είχα τις google και του τηλεφώνου.

οι επαφές από τα άλλα δίκτυα παρέμειναν ως είχαν δηλαδή δεν πήγαν στο gmail.

αν μια επαφή ήταν συνδεδεμένη και με άλλο δίκτυο πχ FB και είχε φώτο από αυτό η φώτο δεν πήγε στο gmail αλλά ούτε και τα πρόσθετα στοιχεία πχ e-mail

και τέλος οι επαφές μου στο gmail διπλασιάστηκαν...!!! με διπλοεγγραφές...!!!!

καμιά ιδέα..?

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Mην κανεις συγχωνευση. Σβηστες ολες απο το τηλεφωνο(χωρις να εισαι συνδεδεμενος στο νετ γιατι θα σβηστουν απο παντου), πηγαινε και σβησε τις διπλοεγγραφες στο gmail, σβησε τον λογαριασμο google απο το τηλεφωνο, ξαναπερασε τον και κανε συχρονισμο μονο με το gmail. Aνα ξαναεχεις το ιδιο θεμα θα μπεις στις ρυθμισεις των επαφων απο το τηλεφωνο και θα δωσεις μεμονωμενη εμφανιση μονο απο το gmail.
Link to comment
Share on other sites

Στο gmail υπάρχει σχετική επιλογή για "merge dοublicates". Την έχω πάθει κι εγώ μια φορά, και η συγκεκριμένη επιλογή δούλεψε τζάμι! :D
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

ίσως είναι θέμα drivers οπότε κάνε απεγκατάσταση το kies και ξαναπερασε την τελευταία έκδοση. Αν σου δημιουργήσει πάλι πρόβλημα δοκίμασε σε άλλον υπολογιστή.

 

Τελικά το φλάσαρα το κινητο με το odin και εβαλα την GT-I9100_XEO_I9100XXKI4_I9100OXAKI4_I9100XXKI4.tar

οπότε ειναι και debrand πλεον, το μονο θέμα που έχω είναι πως τωρα το swype μου δεν υποστηριζει ελληνικά,ενώ

με τη rom της Ο2 είχε κανονικα ελληνικά . Μπορεί κάπως να φτιάξει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...