Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο!!!

Όχι Μιχάλη δεν κάνεις κάτι λάθος, έτσι δουλεύει, πρέπει να πας στις επαφές για αναζήτηση με Ελληνικούς χαρακτήρες.

Πότε θα βάλεις την Omega :)

Περιμέναμε πως και πως να αγοράσεις το SG2 και να έρθεις στην παρέα μας και πάλι :)

 

Γιάννη θα πειραματιστώ λίγο καιρό με την εργοστασιακή, για να μάθω και το android και μετά φυσικά θα βάλω omega , άλλωστε είναι ο κυριότερος λόγος που πήρα το s2.

Η αλήθεια πάντως είναι ότι είμαι έξω από τα νερά μου :)

 

 

Δυστυχώς έτσι είναι.

Δοκίμασε τον dialer one, ή ακόμα καλύτερα τον Eir fast dialer που χρησιμοποιώ κι εγώ και είναι πολύ παραμετροποιήσιμος! Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς!

 

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

έχω mac με Lion.

Ενώ το KIES έβλεπε το SG S2, πλέον δεν το βλέπει... Όχι δεν έκανα κάτι ανάμεσα (σύνδεση/ αποσύνδεση μόνο).

Μέχρι τώρα για την επίλυση του προβλήματος έχω κάνει τα εξής:

Uninstall, restart, Install. Αλλά καμία τύχη.

Εκδοση: 2.3.4

Αρ. κατσκευής. gingerbread.xwki4

καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω mac με Lion.

Ενώ το KIES έβλεπε το SG S2, πλέον δεν το βλέπει... Όχι δεν έκανα κάτι ανάμεσα (σύνδεση/ αποσύνδεση μόνο).

Μέχρι τώρα για την επίλυση του προβλήματος έχω κάνει τα εξής:

Uninstall, restart, Install. Αλλά καμία τύχη.

Εκδοση: 2.3.4

Αρ. κατσκευής. gingerbread.xwki4

καμιά ιδέα;

 

Δουλευει το Kies στο Lion?

Εγω έτσι και αλλιώς έχω windows 7 με parallels γιατι το χρειάζομαι για excel και photoshop. Οπότε έχω βάλει το Kies το οποίο κάνει τα πάντα σαν σε PC. Επίσης μπορω και φλάσαρα κανονικά με Odin.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Σχετικα με τους browser, ο dolphin hd ρε παιδια δεν καθεται λιγο βαρυς στο galaxy s2?Θελω να πω οτι εμενα τουλαχιστον

μου ψιλολαγκαρει.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Σχετικα με τους browser, ο dolphin hd ρε παιδια δεν καθεται λιγο βαρυς στο galaxy s2?Θελω να πω οτι εμενα τουλαχιστον

μου ψιλολαγκαρει.

 

Ο συγκεκριμένος δεν lagαρει ούτε στο sgs1.. Δεν νομίζω να κολλάει στο s2 με τα υπερδιπλάσια specs.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος δεν lagαρει ούτε στο sgs1.. Δεν νομίζω να κολλάει στο s2 με τα υπερδιπλάσια specs.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Και εγώ δεν έχω πρόβλημα, κάτι άλλο θα συμβαίνει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερω οτι ειναι λιγο οφ τοπικ αλλα ειναι αυτο που εψαχνα για το κινητό μας τοσο καιρο!

:)

επισης με το bluetooth widget(επισης απο το μαρκετ) λυνεται το προβλημα του bluetooth οπου πρεπει να πας ρυθμισεις κτλ κτλ κτλ να πατησεις ενεργος κτλ κτλ κτλ!

εδω με ενα κλικ μπαίνεις στο μενου με την μια!!!

μικρες εφαρμογες αλλα θαυματουργές:)

https://market.android.com/details?id=org.kman.BluetoothWidget&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5rbWFuLkJsdWV0b290aFdpZGdldCJd

 

Παιδιά αυτό και άλλες τέτοιες λειτουργίες μπορούμε να τις έχουμε ως συντόμευση στην επιφάνεια και έτσι να μην χρειάζεται άλλη εφαρμογή, που μπορεί κάποιες φορές να δημιουργήσει πρόβλημα, να φορτώσει ή να καθυστερήσει (λέμε τώρα:lol:) το κινητό. Η διαδικασία είναι αριστερό κουμπί -> προσθήκη -> συντόμευση -> προχωράμε λίγο τη λίστα προς τα κάτω (κάποιοι μπορεί να μην ξέρουν καν ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα) και επιλέγουμε ρυθμίσεις και πλέον έχουμε τη δυνατότητα να βάλουμε συντόμευση με κάποια από τις επιλογές του μενού των ρυθμίσεων. :up:

Εγώ για παράδειγμα έχω τις ρυθμίσεις bluetooth και τις "υπηρεσίες που εκτελούνται".

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει το Kies στο Lion?

Εγω έτσι και αλλιώς έχω windows 7 με parallels γιατι το χρειάζομαι για excel και photoshop. Οπότε έχω βάλει το Kies το οποίο κάνει τα πάντα σαν σε PC. Επίσης μπορω και φλάσαρα κανονικά με Odin.

Ναι έπαιζε κανονικά.

Έκανα Hard Reset και δοκίμασα και σε PC και δεν μου το αναγνωρίζει, ενώ στα notifications γράφει MTP connected. Σημ. η επιλογή usb debugging δεν είναι τικαρισμένη.

Επίσης δεν έχω κάποια επιλογή (που μάλλον άλλοι έχουν) να επιλέγω να με ρωτάει τι θέλω να κάνει όταν συνδέεται με με USB καλώδιο.

Ξέρει κανείς τίποτα;

Επίσης το KIES είναι απαραίτητο για upgrade? (Το 2.3.4 το έκανα μέσω :OTA αλλά πλέον δεν ξέρω τι γίνεται).

υ.γ. odin; Κάποιο Link, οδηγίες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό και άλλες τέτοιες λειτουργίες μπορούμε να τις έχουμε ως συντόμευση στην επιφάνεια και έτσι να μην χρειάζεται άλλη εφαρμογή, που μπορεί κάποιες φορές να δημιουργήσει πρόβλημα, να φορτώσει ή να καθυστερήσει (λέμε τώρα:lol:) το κινητό. Η διαδικασία είναι αριστερό κουμπί -> προσθήκη -> συντόμευση -> προχωράμε λίγο τη λίστα προς τα κάτω (κάποιοι μπορεί να μην ξέρουν καν ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα) και επιλέγουμε ρυθμίσεις και πλέον έχουμε τη δυνατότητα να βάλουμε συντόμευση με κάποια από τις επιλογές του μενού των ρυθμίσεων. :up:

Εγώ για παράδειγμα έχω τις ρυθμίσεις bluetooth και τις "υπηρεσίες που εκτελούνται".

Ή όσοι χρησιμοποιούν το mod του JKay μπορούν απλά να πατήσουν παρατεταμένα σε όποιο εικονίδιο θέλουν κ θα τους πάει στο ανάλογο μενού (στη Notification bar).

Link to comment
Share on other sites

Ναι έπαιζε κανονικά.

Έκανα Hard Reset και δοκίμασα και σε PC και δεν μου το αναγνωρίζει, ενώ στα notifications γράφει MTP connected. Σημ. η επιλογή usb debugging δεν είναι τικαρισμένη.

Επίσης δεν έχω κάποια επιλογή (που μάλλον άλλοι έχουν) να επιλέγω να με ρωτάει τι θέλω να κάνει όταν συνδέεται με με USB καλώδιο.

Ξέρει κανείς τίποτα;

Επίσης το KIES είναι απαραίτητο για upgrade? (Το 2.3.4 το έκανα μέσω :OTA αλλά πλέον δεν ξέρω τι γίνεται).

υ.γ. odin; Κάποιο Link, οδηγίες;

 

Για κάποιον ηλίθιο λόγο, το KIES στο PC απλά έπαιξε... (οριμένες φορές το iphone είναι iphone)....

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή προτείνετε (με την μαμά rom, προς το παρόν δεν το πειράζω) για

 

1. Αναπαραγωγή mkv & srt (ελληνικά)

2. Video shooting με την καλύτερη ποιότητα

 

Ευχαριστώ πολύ !

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή προτείνετε (με την μαμά rom, προς το παρόν δεν το πειράζω) για

 

1. Αναπαραγωγή mkv & srt (ελληνικά)

2. Video shooting με την καλύτερη ποιότητα

 

Ευχαριστώ πολύ !

 

mVideoPlayer

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

τέλεια, αυτό έψαχνα και σε ευχαριστώ πολύ !

 

Όσον αφορά στις δικές μου λήψεις (φώτο και βίντεο κατά κύριο λόγο) να χρησιμοποιήσω την stock ή υπάρχει καλύτερη εναλλακτική?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

τέλεια, αυτό έψαχνα και σε ευχαριστώ πολύ !

 

Όσον αφορά στις δικές μου λήψεις (φώτο και βίντεο κατά κύριο λόγο) να χρησιμοποιήσω την stock ή υπάρχει καλύτερη εναλλακτική?

 

Για video αυτό που σου έγραψα πιο πάνω,

για photo αυτό: QuickPic

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

χτες μου εβγαλε για πρωτη φορα το κινητο οτι υπαρχει αναβαθμιση μεσω κινητου κ οχι Kies. δεν το ειχα πειραξει ποτε με κανενα τροπο οποτε την εκανα. δεν ειδα αλλαγες αλλα τωρα στο "πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο" μου γραφει Kernel 2.6.35.7-I9100XWKE2-CL187606 ROOT@DELL101 #2 .

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εγραφε αυτο το κατεβατο πριν. καμια ιδεα τι ηταν αυτο που περασα?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Για video αυτό που σου έγραψα πιο πάνω,

για photo αυτό: QuickPic

 

Με συγχωρείς, δεν το έκανα σαφές. Εννοώ την λήψη και όχι την αναπαραγωγή. Δηλαδή αν υπάρχει καλύτερο application για photo & video shooting, από αυτο που έχει stock

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς, δεν το έκανα σαφές. Εννοώ την λήψη και όχι την αναπαραγωγή. Δηλαδή αν υπάρχει καλύτερο application για photo & video shooting, από αυτο που έχει stock

Camera Zoom FX (για φωτογραφίες, και λήψη χρησιμοποιεί τον stock recorder). Σημ. δεν έχω βρει ρύθμιση για iso. Πολύ καλό.

Επίσης: Andromedia για editing του video με προσθήκης μουσικής κλπ (αρκετά καλό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Δεν έχω μιά εβδομάδα που πήρα κι εγώ το Galaxy S2 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα... Όταν συνδέω το κινητό με USB στο PC (Windows 7), σε οποιαδήποτε μεταφορά αρχείου κολλάει ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!!! Και κινητό και PC!!!

Έχει κανείς τη λύση;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Δεν έχω μιά εβδομάδα που πήρα κι εγώ το Galaxy S2 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα... Όταν συνδέω το κινητό με USB στο PC (Windows 7), σε οποιαδήποτε μεταφορά αρχείου κολλάει ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!!! Και κινητό και PC!!!

Έχει κανείς τη λύση;;;

 

Δοκιμασε σε αλλη θυρα usb.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Δεν έχω μιά εβδομάδα που πήρα κι εγώ το Galaxy S2 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα... Όταν συνδέω το κινητό με USB στο PC (Windows 7), σε οποιαδήποτε μεταφορά αρχείου κολλάει ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!!! Και κινητό και PC!!!

Έχει κανείς τη λύση;;;

Θα κάνεις απεγκατάσταση το KIES και όταν το ξαναεγκαταστήσεις στην ερώτηση για ανεύρεση multimedia αρχείων θα απαντήσεις ΟΧΙ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση θελω να κανω οσο αναφορα την μπαταρια του τηλεφωνου.

 

η επισημη σελιδα τους samsung δεν αναφερει πουθενα για stand by και talk time.

 

βρηκα απο το gsmarena σε 3g: αναμονη: 610λεπτα και ομιλια 540 λεπτα. αληθευει;; συμφωνα με αυτο με απλη χρηση πρεπει να περναει τις 2 μερες η αυτονομια του με data ενεργοποιημενα με τα εργασιακα προγραμματα μονο. ειναι ετσι;

 

http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php

Link to comment
Share on other sites

Με απλή χρήση 1,5 με 2 μέρες μου βγάζει εμένα (data & wifi enabled)... Είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την μπαταρία. Παρολα αυτά, με τον stock launcher. Όσες φορές έχω δοκιμάσει άλλον (πχ GO) η ζωή της μπαταρία μειώθηκε αρκετα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

μου έχει κάτσει μια πολύ καλή ευκαιρία για να αγοράσω το κινητό. Θα ήθελα να μάθω για τη χώρα προέλευσης καθώς και για το αν θα μπορώ να έχω υποστήριξη-service-αναβάθμιση. Το κινητό είναι σχεδόν σίγουρο από το εξωτερικό. Μπορούμε να το μάθουμε/καταλάβουμε με βάση τα στοιχεία της συσκευής:

 

Έκδοση βασικού φάσματος

Ι9100ΧΧKF1

 

Έκδοση Kernel

2.6.35.7-I9100XWKF3-CL276555 root@DELL101 #2

 

Αριθμός κατασκευής

GINGERBREAD.XWKF3

 

Είναι πραγματικά πολύ καλή ευκαιρία και συγκυρία οπότε περιμένω κάποιον που να ξέρει πως από τα παραπάνω στοιχεία μπορούμε να βρούμε την προέλευση του.

 

Σας ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...