Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο συγκεκριμένος μπορείς

να γίνεις φίλε μου?

Τη ζελατίνα τη βάζουμε για να αποφύγουμε τα προβλήματα, όχι για να τα αποκτήσουμε..

 

Προσωπικά δεν έχω ακούσει πότε κάτι τέτοιο απλά επειδή βρίσκω ενοχλητική τη ζελατίνα στην αφή δεν του φόρεσα πότε.. Του έβαλα βέβαια μια δερμάτινη θήκη που προστατεύει και την οθόνη του..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

και καλα ανεβαζει θερμοκρασια η οθονη αλλα δεν εχω προσεξει κατι τετοιο.την εφαρμογη foursharedτην ξερει καποιος πως λειτουργει?ειναι ασφαλη για το κινητο?? Edited by matsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω βαλει ζελατινα προστασιας στην οθονη κ ενας φιλος μ ειπε οτι προκαλει προβληματα ισχυει κατι τετοιο η οχι??

Προβλημα δημιουργει σε περιπτωση που θελεις να το γρατσουνισεις....τοτε θα πρεπει να τη βγαλεις lol

 

Προσωπικά δεν έχω ακούσει πότε κάτι τέτοιο απλά επειδή βρίσκω ενοχλητική τη ζελατίνα στην αφή δεν του φόρεσα πότε.

δοκίμασε την sgp ultra crystal!

 

Μου βγάζει νέα έκδοση PDA:KK1\PHONE:KJ1/CSC:KJ3 ( COS) πια έκδοση είναι?

2.3.5

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Widgetsoids2 εφαρμογη, στο market :)

 

Μήπως λέγετε κάπως αλλιώς; Δεν τη βρίσκω στο market...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λέγετε κάπως αλλιώς; Δεν τη βρίσκω στο market...

https://market.android.com/details?id=com.jim2&hl=el

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά, η γοριλοοθόνη δεν χρειάζεται ζελατίνες! Υπάρχουν πολλά βιντεακια στο youtube που προσπαθούν να γδάρουν την οθόνη με κλειδιά, κατσαβίδια, δράπανα κλπ, και αυτή δεν καταλαβαίνει τίποτα.... :p
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθούσα σήμερα να βρώ σε s2 ενός φίλου που έχει επιλογή για ενημέρωση λογισμικού και δεν το έβρισκα με τίποτα! Το έχει πάρει από κοσμοτέ, έχει καμιά διαφορά; Ο άνθρωπος έχει μείνει με την 2.3.3, τι νεώτερο έχει βγεί και τι διαφορές έχει; Ευχαριστώ :O
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά, η γοριλοοθόνη δεν χρειάζεται ζελατίνες! Υπάρχουν πολλά βιντεακια στο youtube που προσπαθούν να γδάρουν την οθόνη με κλειδιά, κατσαβίδια, δράπανα κλπ, και αυτή δεν καταλαβαίνει τίποτα.... :p

- Έτσι!! .....

- Για την χρήση που προορίζεται ,η επιφάνεια χειρισμού είναι υπέρ του δέοντως ανθεκτική, άλλωστε (και) γι' αυτό χώνουμε και αρκετά βαθιά το χέρι στην τσέπη !! .... Μια θήκη με εσωτερική επένδυση σουέντ και είμαστε ΟΚ!!

 

- Τώρα για όσους θέλουν να χρησιμοποιούν ,αντί για το δάχτυλο ... σφυροκάλεμα ,ματσακώνια, πρόκες , κλειδιά (αυτοκινήτου,σπιτιού .... γαλλικά!!! ) και λοιπά συναφή μεταλλικά αντικείμενα :cry: ... οι ζελατίνες θα αποδειχτούν λίγες.

 

Samsung Galaxy S II user manual

 

- Αντιμετώπιση προβλημάτων σελ. 142

 

"Η οθόνη αφής αποκρίνεται αργά ή ακατάλληλα

Αν η συσκευή σας διαθέτει οθόνη αφής και η οθόνη αφής δεν

αποκρίνεται με τον κατάλληλο τρόπο, δοκιμάστε τα εξής:

●● Αφαιρέστε τα προστατευτικά καλύμματα από την οθόνη αφής. Τα προστατευτικά καλύμματα μπορεί να εμποδίζουν τη συσκευή να

αναγνωρίσει τις εντολές σας και δεν συνιστώνται για συσκευές με

οθόνη αφής."

 

- Από τις 21-11 ... επέστρεψα, μετά από ένα χρόνο περιπλάνησης :rolleyes: ... και πάλι στο android ... για να δω αυτή την φορά !!!

- Η τελευταία μου συσκευή android ήταν το dell streak πριν ένα χρόνο. Από το καλοκαίρι περίμενα το note για να ξαναδοκιμάσω ,αλλά όταν έφτασα στο stand .... :O . Ίσως αργότερα.

 

- ... I9100BOKG1 2.3.3 out of the box ,με το που συνδέθηκε με το kies μου έβγαλε αναβάθμιση I9100BOKK1 2.3.5 ,η οποία για να εγκατασταθεί μου πήρε 2 μέρες ... έκανα περίπου 15 προσπάθειες σε 2 υπολογιστές ( winXP, Win7) ... συνέχεια έπεφτε η σύνδεση με τον σέρβερ :mad: και στην προτελευταία προσπάθεια κατέβηκε το αρχείο ... και στη φάση της εγκατάστασης .... δεν έβρισκε τον οδηγό της συσκευής , ο οποίος πριν ξεκινήσει η διαδικασία ,είχε αναγνωρίσει την συσκευή !!!! welcome to android !!!! ... στο αμήν την γλύτωσαν 2 υπολογιστές και ότι ήταν συνδεμένο απάνω τους ,.... θα τα ξεφόρτωνα όλα μαζι από τον δεύτερο όροφο , θα γέμιζε ο δρόμος εξαρτήματα!!!

- Στο καπάκι επιμένω ξανά ... όλη τη διαδικασία απ' την αρχή ,με μόνη διαφορά την επανεγκατάσταση του driver μέσα από τα εργαλεία του kies !!! .... τελικά πέτυχε !!!!

- Τα είπα και ξεθύμανα!!!

 

- Καλό σας ξημέρωμα :)

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Τον opera mobile θα κατεβασεις.

Ο mini ειναι για να τον χρησιμοποιείς με 3g και να έχεις οικονομία στα data. Ειναι αισθητά πιο αργός γιατι τα δεδομένα περνούν απο τους server του opera πριν έλθουν σε σένα ώστε να συμπιεστουν και να έχεις την οικονομία που λέγαμε.

 

Το μόνο που χαλάει στον opera είναι το'οτι δεν έχει real time search όπως ο μαμα browser...

Αν είχε και αυτό θα ήταν τέλειος!

Μεγάλο + για εμένα είναι οτι σου δίνει όλη την οθόνη για υπέρ άνετο σεφαρισμα ....

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω τη συσκευη εδω και καμια εικοσαρια μερες. Ολοκληρωσα το διαβασμα και τον δυο forum μετα απο καμποσες

μερες.

Εγω Vodafone εχω ( και κατ' επεκταση Intertelecom), αλλα απ' οτι εχω αντιληφθει, ειναι κατι σαν εθιμο να ρωτησω για τη

ROM της Cosmote. Οπότε, αν την εχεις κανενας στο σπιτι του, ας τη φερει το απογευμα.

Υπάρχει κάποιο καλώδιο κατά προτίμηση κάποιο φθηνό από το ebay όπου θα μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με την τηλεόραση και να παίξω κάποιο παιχνίδι;

Αυτο, μπορει να γινει; Εχει δηλαδη καποιο νοημα; Δε θα πρεπει ουτως ή αλλως να κοιτας την οθονη σου για να δεις που

πανε τα δαχτυλα; ( Και καποιοι εχουμε κατι δαχτυλα σαν, ... να μην πω τι. Τη μιση οθονη πιανουνε).

Ενα προβλημα που εχω εγω, ειναι με Bluetooth ποντικι. Ενω συνδεεται, δημιουργει ζευγος, δε μου εμφανιζει τον

κερσορα. Υπαρχει ενδεχομενο ασυμβατοτητας;

Το ποντικι ειναι αυτο

Τωρα εχω παραγγειλει αυτο

Λετε να τη φαμε απλυτη παλι;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθούσα σήμερα να βρώ σε s2 ενός φίλου που έχει επιλογή για ενημέρωση λογισμικού και δεν το έβρισκα με τίποτα! Το έχει πάρει από κοσμοτέ, έχει καμιά διαφορά; Ο άνθρωπος έχει μείνει με την 2.3.3, τι νεώτερο έχει βγεί και τι διαφορές έχει; Ευχαριστώ :O

 

Κσλημερα.Μην φοβασαι το ιδιο επαθα και εγω οταν το ανοιξα ελειπε αυτη η επιλογη επειδη εινσι Cosmote branded και εχει την 2.3.3 πανω.Απλα εγκατεστησε σε ενα pc το KIES και συνδεσε την συσκευη θα σου βγαλει υπαρχει ενημερωση λογισμικου η οποια ειναι η εκδοση 2.3.5.Μωλις περασει την 2.3.5 θα του βγαλει στην συσκευη να εχει και επιλογη να κανει αναβαθμιση μεσω Wi Fi την γνωστη OTA.Καλοριζικο.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Ειμαι νεος μελος εδω και εχω παρει την συσκευη εδω και 3 μερες. Ειναι ελληνικο με 2.3.3 Αγορασμενο απο e-shop καταστημα(δεν ξερω αν πρεπει να γραψω ποιο)...

 

Αριθμος κατασκευης ΒOKG2

 

Το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν συνδεεται στο ΚΙΕS που κατεβασα απο την σελιδα της samsung. Μου λεει οτι η τρεχουσα λειτουργια συνδεσης, δεν υποστηριζεται απο το KIES. Με το Kies Air το οποιο ειχε μεσα στις εφαρμογες, δουλευουν ολα κανονικα. Αυτο που θελω ειναι να γινει επισημη αναβαθμιση σε 2.3.5 Διαβασα καποια πραγματα, αλλα ειναι παρα πολλα τα μηνυματα για να μπορεσω να τα διαβασω ολα αυτη τη στιγμη. Υπαρχει καποιος που θα μπορουσε να με βοηθησει συγκεκριμενα; Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Ειμαι νεος μελος εδω και εχω παρει την συσκευη εδω και 3 μερες. Ειναι ελληνικο με 2.3.3 Αγορασμενο απο e-shop καταστημα(δεν ξερω αν πρεπει να γραψω ποιο)...

 

Αριθμος κατασκευης ΒOKG2

 

Το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν συνδεεται στο ΚΙΕS που κατεβασα απο την σελιδα της samsung. Μου λεει οτι η τρεχουσα λειτουργια συνδεσης, δεν υποστηριζεται απο το KIES. Με το Kies Air το οποιο ειχε μεσα στις εφαρμογες, δουλευουν ολα κανονικα. Αυτο που θελω ειναι να γινει επισημη αναβαθμιση σε 2.3.5 Διαβασα καποια πραγματα, αλλα ειναι παρα πολλα τα μηνυματα για να μπορεσω να τα διαβασω ολα αυτη τη στιγμη. Υπαρχει καποιος που θα μπορουσε να με βοηθησει συγκεκριμενα; Ευχαριστω.

 

βγαλτο το kies. και ξαναπερασε το στο κομπιουτερ. εγω ετσι εκανα.

και δουλεψε μετα κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

βγαλτο το kies. και ξαναπερασε το στο κομπιουτερ. εγω ετσι εκανα.

και δουλεψε μετα κανονικα.

Εννοεις να απεγκαταστησω το Kies απο το pc και να το ξαναεγκαταστησω; Το ιδιο binary file?

 

To ιδιο. Mου λεει: ΣΦΑΛΜΑ Eπανασυνδεστε την συσκευη σε λειτουργια Samsung Kies(PC Studio). H τρεχουσα λειτουργια, δεν υποστηριζεται απο το Kies

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να απεγκαταστησω το Kies απο το pc και να το ξαναεγκαταστησω; Το ιδιο binary file?

 

To ιδιο. Mου λεει: ΣΦΑΛΜΑ Eπανασυνδεστε την συσκευη σε λειτουργια Samsung Kies(PC Studio). H τρεχουσα λειτουργια, δεν υποστηριζεται απο το Kies

 

Φίλε μου απλά τα πράγματα.. Μπες ρυθμίσεις- εφαρμογές- ανάπτυξη και ξετικαρε το πρώτο κουτάκι περί USB και σφαλμάτων η όπως αλλιώς λέγεται και δεν θα έχεις πρόβλημα με το kies..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου απλά τα πράγματα.. Μπες ρυθμίσεις- εφαρμογές- ανάπτυξη και ξετικαρε το πρώτο κουτάκι περί USB και σφαλμάτων η όπως αλλιώς λέγεται και δεν θα έχεις πρόβλημα με το kies..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ! Οντως αυτο ηταν το ''προβλημα'' και δεν συνδεοταν στο Kies...

Μου εβγαλε την αναβαθμιση και προχωραω κανονικα. Και παλι ευχαριστω.

 

ANDROID 2.3.5 πλεον, δεν χαθηκαν μηνυματα ή επαφες.

 

PDA:KK1 / PHONE:KJ1 / CSC:KJ3(COS)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Να ρωτησω κατι, δεν μου δουλευει το convo (tapatalk) απο τοτε που εβαλα custom rom και μου γραφει με κοκκινα γραμματα: you appear to be blocking ads. Please consider buing the premium version of convo to support further development. Τι σχεση εχει το το οτι μπλοκαρω ads με το συγκεκριμενο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Να ρωτησω κατι, δεν μου δουλευει το convo (tapatalk) απο τοτε που εβαλα custom rom και μου γραφει με κοκκινα γραμματα: you appear to be blocking ads. Please consider buing the premium version of convo to support further development. Τι σχεση εχει το το οτι μπλοκαρω ads με το συγκεκριμενο προγραμμα?

 

Αν η custom rom που έχεις μπλοκάρει τις διαφημίσεις μέσω τροποποιημένου αρχείου Hosts τότε γιαυτό έχεις το πρόβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Σκευτομαι για αγορα απο το ebay και δευτερης μπαταριας μαζι με τον φορτιστη της.

Εχω βρει διαφορες ομως αυτη

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2X-2100mAh-I9100-High-Power-Capacity-Battery-Charger-Samsung-Phone-Galaxy-S2-/400245786803?pt=PDA_Accessories&hash=item5d308208b3

 

με τραβηξε πιο πολυ λογο μεγαλης χωρητικοτητας.

το θεμα ειναι να την εμπιστευτω η οχι.?

τι θα προτεινατε,?

:)

 

Φίλε μου ρωτά και στο thread περί αξεσουάρ του sgs2..

 

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ! Οντως αυτο ηταν το ''προβλημα'' και δεν συνδεοταν στο Kies...

Μου εβγαλε την αναβαθμιση και προχωραω κανονικα. Και παλι ευχαριστω.

 

ANDROID 2.3.5 πλεον, δεν χαθηκαν μηνυματα ή επαφες.

 

PDA:KK1 / PHONE:KJ1 / CSC:KJ3(COS)

 

Να σαι καλά.. Να σου επισημάνω και κάτι ακόμα.. Επειδή σε πολύ κόσμο μετά από κάθε επανεκκίνηση ανακατευε τις αρχικές οθόνες (εικονίδια-φακέλους κτλ)

Θα πρότεινα να πας Ρυθμίσεις-Εφαρμογές- Διαχείριση εφαρμογών στο tab που λέει όλα, να βρεις το twlauncher και να κανείς delete την cache του..

Μετά φτιάχνεις τις αρχικές οθόνες όπως θες και κανείς και μια επανεκκίνηση να βεβαιωθείς οτί είναι όλα όπως πρέπει και είσαι έτοιμος..:D

Edited by Sol_Ballads

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οταν περασω ενα video που τραβηξα στο Pc, μου το εμφανιζει σωστα ως mp4. Στις πληροφοριες του κινητου ομως το δειχνει ως 3gpp.

Επίσης ο ηχος ειναι μονοφωνικος.

Πως ειχα την εντυπωση οτι ηταν stereo.

Μηπως φταιει η rom που πέρασα;

Και σε εσας ετσι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά.. Να σου επισημάνω και κάτι ακόμα.. Επειδή σε πολύ κόσμο μετά από κάθε επανεκκίνηση ανακατευε τις αρχικές οθόνες (εικονίδια-φακέλους κτλ)

Θα πρότεινα να πας Ρυθμίσεις-Εφαρμογές- Διαχείριση εφαρμογών στο tab που λέει όλα, να βρεις το twlauncher και να κανείς delete την cache του..

Μετά φτιάχνεις τις αρχικές οθόνες όπως θες και κανείς και μια επανεκκίνηση να βεβαιωθείς οτί είναι όλα όπως πρέπει και είσαι έτοιμος..:D

Eυχαριστω και για αυτη την συμβουλη. Ειμαι ετοιμος! :D Το ειχα ήδη κανει αυτο(την διαγραφη) ακριβως πριν κανω την αναβαθμιση και ανοιξε χωρις κανενα προβλημα και χωρις να εχει χασει τιποτα ουτε καν το αρχειο κλησεων...

 

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την ολη λειτουργια με ενα μονο παραπονο: Τον ηχο και την ποιοτητα του ηχου στα ακουστικα Καμια σχεση ουτε με το HD2 που ειχα μεχρι χθες, καμια σχεση ακομα και με ενα Acer Liguid Metal που ειχα επισης...

Link to comment
Share on other sites

Αν η custom rom που έχεις μπλοκάρει τις διαφημίσεις μέσω τροποποιημένου αρχείου Hosts τότε γιαυτό έχεις το πρόβλημα.

 

αλλαξα kernel (δεν ξερω αν παιζει ρολο) και ενω μου γραφει ακομα την ειδοποιηση μου δουλευει... περιεργα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

ANDROID 2.3.5 πλεον, δεν χαθηκαν μηνυματα ή επαφες.

 

PDA:KK1 / PHONE:KJ1 / CSC:KJ3(COS)

Αρα θεωρητικα μιλωντας το καλυτερο μοντεμ ειναι κ το τελευταιο για τη cosmote και ειναι το KJ1 σωστα?

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα θεωρητικα μιλωντας το καλυτερο μοντεμ ειναι κ το τελευταιο για τη cosmote και ειναι το KJ1 σωστα?

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Τι να σου πω, δεν καταλαβαινω τι ακριβως ρωτας και δεν εχω και μετρο συγκρισης, παρα μονο την αρχικη εκδοση που ειχε πανω...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μια ερωτησουλα!Γινετε με καποιον τροπο οταν ειναι κλειστη η οθονη και παταω το κουμπακι να ανοιξει...να ανοιγει κατευθειαν και να μην χρειαζεται να σερνω το φοντο που εμφανιζεται για να μου βγαλει την αρχικη σελιδα???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...