Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι πολυ καλυτερα ετσι πιστευω μιας και ειναι το καθενα στην σωστη και ξεχωριστη καρτερα και οχι επειδη η επαφες εχουν να κανουν με τηλ να μπαινουν στην καρτελα τηλεφωνο.

 

Αυτό που λες και πριν ηταν έτσι. Μπορούσες να πας στο εικονίδιο των επαφών και να τις δουλέψεις από εκεί. Οπότε ουσιαστικά μας αφαίρεσε μια επιλογή,αυτήν που χρησιμοποιούσαμε εμείς. Ο δικός σου τρόπος ισχύει και τότε και τώρα. Οπότε το είναι πολύ καλύτερα έτσι είναι το λιγότερο άστοχο.

Δεν καταλαβαίνω γιατί να χρειάζεται να χρησιμοποιώ παραπάνω κινήσεις για να πάρω τηλέφωνο μια επαφή μου. Και ειναι χαζό να χρειάζεται να έχω στο dock του touchwiz το εικονίδιο των επαφών , αντί του browser π.χ. όπως είχα στο gingerbread. Είναι εντελώς ακατανόητο αυτό που έκαναν. Στην ics του nexus s υπάρχουν κανονικά οι επαφές. Οπότε είναι δουλειά της samsung αυτό. Υπάρχει κανένας καλός Dialer απο το market που έχετε να προτείνετε ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και καλοριζικη η ics. μια ερωτηση εχω .να βαλουμε την ελληνικη EUR η την cosmote .ποια ειναι λετε η καλυτερη. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος να πειραξουμε καποια ρυθμιση απο το κινητο ωστε να μεγαλωσουμε τη φωτογραφια στις κλησεις????????????να μην ειναι αυτο το μικρο κουτακι?

 

Γιατι δεν χρησιμοποιείς καποια εφαρμογή οπως Full Screen Caller ID LITE

ή HD Caller ID

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες και πριν ηταν έτσι. Μπορούσες να πας στο εικονίδιο των επαφών και να τις δουλέψεις από εκεί. Οπότε ουσιαστικά μας αφαίρεσε μια επιλογή,αυτήν που χρησιμοποιούσαμε εμείς. Ο δικός σου τρόπος ισχύει και τότε και τώρα. Οπότε το είναι πολύ καλύτερα έτσι είναι το λιγότερο άστοχο.

Δεν καταλαβαίνω γιατί να χρειάζεται να χρησιμοποιώ παραπάνω κινήσεις για να πάρω τηλέφωνο μια επαφή μου. Και ειναι χαζό να χρειάζεται να έχω στο dock του touchwiz το εικονίδιο των επαφών , αντί του browser π.χ. όπως είχα στο gingerbread. Είναι εντελώς ακατανόητο αυτό που έκαναν. Στην ics του nexus s υπάρχουν κανονικά οι επαφές. Οπότε είναι δουλειά της samsung αυτό. Υπάρχει κανένας καλός Dialer απο το market που έχετε να προτείνετε ;

 

+1. Αυτές οι παραπάνω κινήσεις είναι περιττές. Και το έχει κάνει και στο Galaxy mini στη 2.3.5 νομίζω.

Edited by flouris
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update δεν μπορώ να ανοίξω το Gallery, λέει media scanner running.

 

Έκανα και restart και πάλι τίποτα. Δεν έχω κάνει factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update δεν μπορώ να ανοίξω το Gallery, λέει media scanner running.

 

Έκανα και restart και πάλι τίποτα. Δεν έχω κάνει factory reset.

 

Κανε ενα hard reset και δες τι γινεται. (θα σβηστουν τα παντα)

Link to comment
Share on other sites

προστεθηκε και η επιλογη επανεκκινησης στο power button... παντως αυτο που λετε οτι αφαιρεθηκε ουτε που το ειχα προσεξει.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Aπο χτες το βραδυ που εκανα την αναβαθμηση στο galaxy s II σε ICS παρατηρησα οτι οποτε παω να ανοιξω το wifi κανει επανακινηση και οταν ανοιξει παλι αν δεν το κλεισω υπερθερμαινεται και ξανακανει. Να σημειωσω οτι αν αφησω τη μπαταρια να κρυωσει και το ανοιξω παλι τοτε ανοιγει κανονικα.

Τι λετε να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update δεν μπορώ να ανοίξω το Gallery, λέει media scanner running.

 

Έκανα και restart και πάλι τίποτα. Δεν έχω κάνει factory reset.

 

Πάντα μετά από κάθε αναβάθμιση συνιστάται factory reset.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update δεν μπορώ να ανοίξω το Gallery, λέει media scanner running.

 

Έκανα και restart και πάλι τίποτα. Δεν έχω κάνει factory reset.

 

Νομίζω ότι αργεί λίγο παραπάνω να κάνει scan τη gallery

 

Είναι πολυ καλυτερα ετσι πιστευω μιας και ειναι το καθενα στην σωστη και ξεχωριστη καρτερα και οχι επειδη η επαφες εχουν να κανουν με τηλ να μπαινουν στην καρτελα τηλεφωνο.

Αν είσαι στον dialer με το το αριστερό πλήκτρο σου βγάζει την επιλογή όλες οι επαφές

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση οταν μετακινω μια εφαρμογη απο το τηλεφωνο στη εξωτερικη καρτα αποθηκευσης (micro sd) απο τις Ρυθμισεις>Εφαρμογες>Διαχειρηση Εφαρμογων μετα απο λιγο (συνηθως 10-15 λεπτα) αρχιζει να υπερθερμαινεται το κινητο (στο σημειο που βρισκεται η sim) και επειτα απο λιγο κανει επανακινησει.

Tι λετε να φταει;

Link to comment
Share on other sites

Από μια πρώτη μάτια νομίζω οτι η 4αρα τα σπάει! Έβαλα το face unlock και δοκίμασα ξεκλίδωμα με αλλά 4 άτομα αλλά μόνο σε μένα ξεκλειδώνει! Στο wifi αν θέλεις να βάλεις static ip είναι πλέον πάνω στο δίκτυο η ρύθμιση και όχι γενικά στο τηλέφωνο. Δεν χρειάζεται δηλαδή αν στο σπίτι έχεις dhcp server και στην δουλειά όχι και θέλεις static ip και dns να το αλλάζεις κάθε φορά για να βλέπει μια το ένα και μια το άλλο. Επίσης από μια γρήγορη δοκιμή που έκανα νομίζω ότι το gps πιάνει πολύ γρηγορότερα (με Navigon, Igo και Sigic, αυτό όμως θέλει και άλλες δόκιμες, αν κάποιος έχει τεστάρει ας αναφέρει εμπειρία).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας διαβάζω όλους που αναβαθμίσατε απροβλημάτιστα, αλλά εγώ παιδεύομαι αν και έκανα factory reset:

1. Στις επαφές του Facebook στα contacts δε λέει με τίποτα να μου εμφανίσει τις φωτογραφίες των επαφών μου του FB.

2. To exdialer ενώ δούλευε κανονικά, τώρα όταν π.χ. θέλω να πάω στην επαφή Μυρτώ, πατάω πρώτα το 5 μετά το 8 και αντί να μου βγάλει Μυρτώ, μου βγάζει πρώτα Μαρία κλπ και πιο κάτω Μυρτώ......

3. Για να ρυθμίσω τα mail μου, μου έβγαλε την πίστη και αν και έβαζα τα σωστά στοιχεία δε με συνέδεε. Τουλάχιστον αυτό απλά κάποια στιγμή το δέχτηκε.

4. Επίσης, αρχικά, το swype δε μου έβγαζε προτεινόμενες λέξεις, αν και ήταν ενεργοποιημένη η σχετική ρύθμιση. Κι αυτό απλά λύθηκε μετά από restart.....

Αυτά για αρχή......

Συνέχεια:

Όταν κάνει συγχρονισμό, πλέον δεν εμφανίζει στη γραμμή ειδοποιήσεων τα βελάκια....

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες εγκατέστησα αυτό το call recorder https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorder σε αντικατάσταση της αντίστοιχης εφαρμογής του skvalex που μου δημιουργούσε πρόβλημα στο bluetooth (αποσύνδεση) και λειτουργεί άψογα. Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος που έχει αναβαθμίσει σε ics αν δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση που έβγαλε σήμερα μπορούμε να την κάνουμε root?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3779648#post3779648

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αργεί λίγο παραπάνω να κάνει scan τη gallery

 

Όντως τελικά έκανα factory reset και μετά πάλι το έκανε.

 

Κάποια στιγμή τελείωσε αλλά έχει φάει πολύ μπαταρία το "Media". Αυτό φαντάζομαι ήταν το media scanner μετά το update?

Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε αντιγραφο ασφαλειας εχει 14 κατηγοριες για να διαλεξουμε, μεσα σε αυτα ειναι και οι εγκατεστημενες εφαρμογες ετσι? οποτε αφου κανω αντιγραφο παω για hard reset, μετα περναω την 4.0 και αφου την περασω παλι hard reset. και μετα ενωνω με kies και περναω το αντιγραφο στο τηλεφωνο. τα λεω σωστα?
Link to comment
Share on other sites

volume up + home + power Μόλις ανάψει η συσκευή άφησε το power και θα μπεις στο menu

 

Έκανα αυτό για να κάνω hard reset και μου χει βγάλει το εικονίδιο του android και μου χει μαρκαρισμένο το "reboot system now" και έχει μείνει εκέι....τί κάνω τώρα??

 

Παιδιά το βρήκα..απλώς αγχώθηκα...sorry!!

Edited by niki_zor
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου φαινεται οτι ρουφαει λιγο πιο γρηγορα τη μπαταρια το παγωτο.Επίσης κατα την επαναφορα στην αρχικη οθονη αργεί λιγο. Μάλλον θα θελει κανα reset γιατι ξεχασα να κανω πριν την αναβαθμιση
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου φαινεται οτι ρουφαει λιγο πιο γρηγορα τη μπαταρια το παγωτο.Επίσης κατα την επαναφορα στην αρχικη οθονη αργεί λιγο. Μάλλον θα θελει κανα reset γιατι ξεχασα να κανω πριν την αναβαθμιση

 

για τη μπαταρια το εχω γραψει πολλες φορες εδω μεσα.και στις 3 ICS την LPQ Tην LPS Και τωρα στηνLP7 που χρησιμοποιησα το ιδιο ρουφαει.για αυτο εβαλα custom κερνελ ton speedmod και ησυχασα απο θεμα μπαταριας Και στις 3 εκανα factory reset πριν την εγκατασταση

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...