Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω απελπιστει...ημουν σε slim 3.2 και ξαφνικα διαπιστωσα οτι δεν εβλεπε η μουσικη τα τραγουδια ενω τα επαιζε κανονικα ενα ενα απο τον file explorer ετσι σε μια μερα μεσα γυρισα σε jw1 και μετα jw4 αλλα ματαια το προβλημα παραμενει σε ολες τους ετσι ξαναγυρισα στη slim 3.3 δοκιμασα wipe data της εφαρμογης μουσικης αλλα και παλι τπτ...και οταν παω στις ρυθμισεις καρτα μνημης μου λεει οτι εχω 3gb τραγουδια αλλα οταν παταω πανω μου βγαζει μονο 2 (την μουσικη την εχω στην εσωτερικη sd)

 

Πριν φλασάρεις κάνεις wipe data+wipe cache partition και dalvik και format την internal memory(καλό είναι να κάνεις και μετά για "πεντακάθαρη" εγκατάσταση της rom);Δοκίμασες και κάποιο άλλο πρόγραμμα για την αναπαραγωγή των τραγουδιών;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν φλασάρεις κάνεις wipe data+wipe cache partition και dalvik και format την internal memory(καλό είναι να κάνεις και μετά για "πεντακάθαρη" εγκατάσταση της rom);Δοκίμασες και κάποιο άλλο πρόγραμμα για την αναπαραγωγή των τραγουδιών;

Εννοειται παντα αυτο κανω εκτος απ την εσωτερικη μνημη...θα το δοκιμασω.

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Εχω απελπιστει...ημουν σε slim 3.2 και ξαφνικα διαπιστωσα οτι δεν εβλεπε η μουσικη τα τραγουδια ενω τα επαιζε κανονικα ενα ενα απο τον file explorer ετσι σε μια μερα μεσα γυρισα σε jw1 και μετα jw4 αλλα ματαια το προβλημα παραμενει σε ολες τους ετσι ξαναγυρισα στη slim 3.3 δοκιμασα wipe data της εφαρμογης μουσικης αλλα και παλι τπτ...και οταν παω στις ρυθμισεις καρτα μνημης μου λεει οτι εχω 3gb τραγουδια αλλα οταν παταω πανω μου βγαζει μονο 2 (την μουσικη την εχω στην εσωτερικη sd)

 

κανε clear data και cache της εφαρμογής, μετά force stop και reboot. δε θα τα δει αμέσως αλλα κάποια φάση θα επιστρέψουν ώς δια μαγείας :lol:

Moυ το έκανε σε όλες τις ICS που δοκίμασα!

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ΟΛΟΥΣ,

τραβηξα ενα Video χθε βραδυ σε 720p αλλα οταν παω να το παιξω ενω ξεκιναει κανονικα, σταματαει μετα από 2' με το μηνυμα "Sorry, the video cannot be played." Καμια ιδεα ?

Ευχαριστω

 

Καλημερα σε ΟΛΟΥΣ,

τραβηξα ενα Video χθε βραδυ σε 720p αλλα οταν παω να το παιξω ενω ξεκιναει κανονικα, σταματαει μετα από 2' με το μηνυμα "Sorry, the video cannot be played." Καμια ιδεα ?

Ευχαριστω

 

Περασα την νεα version του Kernel του Devil2_0.72_i9000_CFS_BLN_CMC_XL_bm_20120419 και εφτιαξε.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

O.K.

 

Καλημερα σε ΟΛΟΥΣ,

συνεχιζω τελικα και εχω προβλημα με την camera, με τον Kernel Devil2_0.72_i9000_CFS_BLN_CMC_XL_bm_20120419 κανει Forced closed η camera οταν αλλαζω το video recording σε 720p. Το ιδιο και με Semaphore 1.0.0sbm που περασα. Με αυτους τους Kernel ομως, μου παιζουν σωστα τα video σε 720p που ειχα τραβηξει καποτε. Με Kernel Devil2_0.67b_i9000_CFS_BLN_CMC_20120414.zip ή Devil2_0.67_i9000_CFS_BLN_CMC_XL_bm_20120413.zip εχω το αντιθετο αποτελεσμα, τραβαει η camera σε 720p αλλα μετα δεν τα παιζει αυτα τα video.

Ευχαριστω

 

Με Kernel Semaphore 1.0.0s παιζουν και τα 2 τελικα.

Edited by km1121
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την slim 3.4? Αξίζει τον κόπο η αναβάθμιση από 3.3?

Βγηκε 3.4??

Link to comment
Share on other sites

 

Tην ειδα,αλλα δεν βλεπω και τιποτα αλλαγες,κατι ψιλοπραγματα μονο ανευ σημασιας.Οποιος την περασει ας βαλει μια φωνη να δουμε τι παιζει γιατι εχω στησει την 3.3 και παει μαλια και δεν θελω να την χαλασω

Link to comment
Share on other sites

ρe οπαιδια στην ICS δεν εχει αυτοματη απαντηση ? gia na apantaei se 2-4 sec? οπως ειχε σε ολες τις αλλες ρομς.δεν μπορω να την βρω πουθενα????
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Tην ειδα,αλλα δεν βλεπω και τιποτα αλλαγες,κατι ψιλοπραγματα μονο ανευ σημασιας.Οποιος την περασει ας βαλει μια φωνη να δουμε τι παιζει γιατι εχω στησει την 3.3 και παει μαλια και δεν θελω να την χαλασω

Οντως φιλε Παρη, Ελαχιστες μικροαλλαγες παρατηρω κι εγω που την εβαλα, οποιος βαριεται να το ξαναστηνει ας μην το κανει...δεν χανει και τιποτα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγω μια γρήγορη ερώτηση..

 

απο darkys 9.5 (2.2.1) ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να περάσω την slim ics.

 

Επίσης ποίον kernel μου προτείνετε να διαλέξω...?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!

Samsung Galaxy S running Slim ICS 3.5 + Semaphore ICS 1.2.2s kernel Android 4.0.4 ICS
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγω μια γρήγορη ερώτηση..

 

απο darkys 9.5 (2.2.1) ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να περάσω την slim ics.

 

Επίσης ποίον kernel μου προτείνετε να διαλέξω...?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!

 

Πέρνα μια 2.3.6 και έναν kernel για να έχεις cwm και από εκεί βάζεις την slim.

O semaphore είναι ένας εξαιρετικός kernel για την slim!(βασικά για όλες τις roms είναι τέλειος ;) )

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια 2.3.6 και έναν kernel για να έχεις cwm και από εκεί βάζεις την slim.

O semaphore είναι ένας εξαιρετικός kernel για την slim!(βασικά για όλες τις roms είναι τέλειος ;) )

 

Την 2.3.6 την περνάω μέσω CWM ή μέσω ODIN?

 

Και κάτι άλλο .. πρέπει να βγαζω lagfix και ext4 που είχα κάνει στην Darky?

 

ευχαριστώ!

Samsung Galaxy S running Slim ICS 3.5 + Semaphore ICS 1.2.2s kernel Android 4.0.4 ICS
Link to comment
Share on other sites

Την 2.3.6 την περνάω μέσω CWM ή μέσω ODIN?

 

Και κάτι άλλο .. πρέπει να βγαζω lagfix και ext4 που είχα κάνει στην Darky?

 

ευχαριστώ!

 

Μέσω odin.Kάνε repartition και δεν χρειάζεται να βγάλεις το lagfix.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

ρe οπαιδια στην ICS δεν εχει αυτοματη απαντηση ? gia na apantaei se 2-4 sec? οπως ειχε σε ολες τις αλλες ρομς.δεν μπορω να την βρω πουθενα????

Καποιος να μας δωσει τα φωτα του???????????

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Στην slim έβαλα φόντο στο lockscreen αλλά τώρα μετάνιωσα και δε ξέρω πως το βγάζω εντελώς όπως ήταν αρχικά για να είναι διάφανη. Ξέρει κάνεις?

Ευχαριστώ

 

edit: εντωμεταξύ κόλλησε το ρολόι στην status bar και ακόμα δείχνει 14:04 ενώ στην lockscreen δείχνει κανονικά! wtf? Πάω να φλασάρω την 3,4...

 

ξανάedit :p Βρήκα και πως γίνεται reset το φόντο της lockscreen

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο θέμα της CM9 αλλά το γράφω και εδώ επειδή είναι σημαντικό αν ισχύει το ίδιο και στις υπόλοιπες ICS.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Όταν έχετε το κινητό στην φόρτιση μην κάνετε wipe cache/dalvik cache. Το μόνο που θα καταφέρετε είναι να πέσετε σε bootloop στο bootlogo χωρίς να μπορείτε να μπείτε σε CWM Recovery με αποτέλεσμα να χρειαστεί να φλασάρετε μία Gingerbread και μετά πάλι την CM9.

 

Όποιος θέλει να το επιβεβαιώσει ας το δοκιμάσει με δική του ευθύνη. Φυσικά όποιος έχει το θάρρος να το δοκιμάσει ας κάνει και ένα Nandroid για να μην στήνει πάλι από την αρχή αν ισχύει το πιο πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο θέμα της CM9 αλλά το γράφω και εδώ επειδή είναι σημαντικό αν ισχύει το ίδιο και στις υπόλοιπες ICS.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Όταν έχετε το κινητό στην φόρτιση μην κάνετε wipe cache/dalvik cache. Το μόνο που θα καταφέρετε είναι να πέσετε σε bootloop στο bootlogo χωρίς να μπορείτε να μπείτε σε CWM Recovery με αποτέλεσμα να χρειαστεί να φλασάρετε μία Gingerbread και μετά πάλι την CM9.

 

Όποιος θέλει να το επιβεβαιώσει ας το δοκιμάσει με δική του ευθύνη. Φυσικά όποιος έχει το θάρρος να το δοκιμάσει ας κάνει και ένα Nandroid για να μην στήνει πάλι από την αρχή αν ισχύει το πιο πάνω.

Πολλές φορές έχω κάνει Wipe cache + dalvik cache την ώρα που φορτίζει για να βάλω νέα έκδοση Semaphore.Το έκανα και πριν 1-2 μέρες για τον Semaphore 1.0.1s. Πότε δεν έχω πέσει σε bootloop. Και wipe data έχω κάνει όταν φορτίζει. Πάλι κανένα πρόβλημα.

(Τα παραπάνω ισχύουν σίγουρα για το κινητό μου και για Slim ics με kernel Semaphore)

Link to comment
Share on other sites

Με slim ούτε εγώ έχω καταφέρει να πέσω σε bootloop

Με CM9 όμως θυμάμαι κάποιες φορές μετά απο wipe dalvik. Απλά δεν μπορώ να θυμηθώ αν είχα το κινητό στον φορτιστή ή όχι :confused:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα πριν λίγο εγώ σε slim 3 :D

 

Στη cm9 είχα βάλει τον nova launcher στο system. Τα updates βέβαια από τα system apps πάνε στη συσκευή.

Έτσι όταν πέρασα slim, τον διέγραψε από εφαρμογή συστήματος αλλά δούλευε κανονικά.

Είπα πριν (κανενα 3ωρο..) Να τον βάλω στο system πάλι..

Ε αυτό ήταν..! Μετά το reboot δεν άνοιγε κανένας launcher..!

Μπήκα στο cwm κάποια στιγμή να κάνω ένα wipe cache αλλά τίποτα.. Μετά δεν έμπαινε ούτε σε cwm..!

 

Δοκίμασα super πατέντες αλλά τίποτα.

 

Για το cwm δοκίμασα το recovery fix. Εμπαινε σε cwm, αλλά ούτε Kernel δεν άλλαζε ούτε τίποτα..

 

Anyway,

Jw1-semaphore-format-slim 2.6-slim 3-wipe-restore nandroid-slim 3.4-semaphore-και ένα τελευταίο ψιλοστήσιμο για να επανέλθω...!

 

Πριν 10 λεπτά τα τελείωσα :S

 

Οπότε πάρτε backup τις ρυθμίσεις του nova, uninstall,reinstall ;)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Μα πως είναι δυνατόν να μην άνοιγε ούτε ο zeam που είναι "stock" στην slim? Θα τρελαθούμε τελείως.... Μία ρομ χωρίς ηλίθια bugs υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Μα πως είναι δυνατόν να μην άνοιγε ούτε ο zeam που είναι "stock" στην slim? Θα τρελαθούμε τελείως.... Μία ρομ χωρίς ηλίθια bugs υπάρχει?

 

Ο zeam μας είχε χαιρετήσει ;)

Nova και apex είχα αφήσει.

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Ο zeam μας είχε χαιρετήσει ;)

Nova και apex είχα αφήσει.

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

Καλησπερα, ειναι καλυτερος λετε ο Nova απο τον Zeam ?

Επισης ειναι καλυτερο να απεκατασταθει τελειως ο Zeam με το titanium Backup και να μεινει μονο ο Nova?

Ευχαριστω

 

Μα πως είναι δυνατόν να μην άνοιγε ούτε ο zeam που είναι "stock" στην slim? Θα τρελαθούμε τελείως.... Μία ρομ χωρίς ηλίθια bugs υπάρχει?

 

Μονο οι Stock ROM's ειναι για μενα αξιοπιστες, που τις φτιαχνουν οι εταιριες επι μηνες και τις ελεγχουν επι μηνες, πριν βγουν στην αγορα.

Μακαρι καποιος απο τους Developers να επαιρνε μια Stock ROM και απλα να την εκανε ποιο γρηγορη και να τις εβαζε τα ελαχιστα καλουδια που δεν εχουν απο μονες τους αυτες οι ROM. Για αυτο προτιμω τις Light ή Slim εκδοσεις των developers.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Μονο οι Stock ROM's ειναι για μενα αξιοπιστες, που τις φτιαχνουν οι εταιριες επι μηνες και τις ελεγχουν επι μηνες, πριν βγουν στην αγορα.

Μακαρι καποιος απο τους Developers να επαιρνε μια Stock ROM και απλα να την εκανε ποιο γρηγορη και να τις εβαζε τα ελαχιστα καλουδια που δεν εχουν απο μονες τους αυτες οι ROM. Για αυτο προτιμω τις Light ή Slim εκδοσεις των developers.

 

Μόνο που stock ROM ice cream sandwich δεν υπάρχει για το κινητό μας... εκεί είναι όλο το θέμα του νήματος. :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βάλε κανα theme η βάλε τα black apps

 

Που μπορω να βρω συμβατα themes για Slim ICS 3.3 ROM ή αυτα τα Black apps που λες ?

Ευχαριστω

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...