Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον είναι έτσι τους το πας ανοιχτό να φαίνεται το πρόβλημα, τους λες ότι 2 φορές σου έβαλαν λογισμικό που δεν έλυσε το πρόβλημα και τους βάζεις να το κάνουν γραπτώς αυτό που βλέπουν. Έτσι όταν παραλάβεις το ανοίγεις και αν είναι το ίδιο τους τρέχεις.

 

Απλα η ερωτηση μου ειναι εαν οντως μπορει να φανει με καποιον τροπο οτι ειχα παλια custom rom επανω. Και πως τους τρεχεις? Το μονο που μπορω να κανω ειναι να στειλω e-mail στα κεντρικα της samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλα η ερωτηση μου ειναι εαν οντως μπορει να φανει με καποιον τροπο οτι ειχα παλια custom rom επανω. Και πως τους τρεχεις? Το μονο που μπορω να κανω ειναι να στειλω e-mail στα κεντρικα της samsung.

 

Δεν μπορεί να φανεί. Άντε να δεχτώ ότι δεν είχε το λογισμικό της Samsung. Αλλά τη δεύτερη φορά τι;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Απλα η ερωτηση μου ειναι εαν οντως μπορει να φανει με καποιον τροπο οτι ειχα παλια custom rom επανω. Και πως τους τρεχεις? Το μονο που μπορω να κανω ειναι να στειλω e-mail στα κεντρικα της samsung.

 

Μήπως είχες yakju ενώ το sn του κινητού υποδείλωνε οτι δεν έπρεπε να έχεις;

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες yakju ενώ το sn του κινητού υποδείλωνε οτι δεν έπρεπε να έχεις;

 

Το κινητο ηταν yakju ναι αλλα την πρωτη φορα που το πηγα μου φλασαραν την 4.2.1. Αρα ετσι το κινητο δεν αλλαξε σε amsung branded? Την πρωτη φορα που φορουσα 4.3 δεν μου εγραψαν τιποτα στο χαρτι για μη γνησιο λογισμικο.

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ηταν yakju ναι αλλα την πρωτη φορα που το πηγα μου φλασαραν την 4.2.1. Αρα ετσι το κινητο δεν αλλαξε σε amsung branded? Την πρωτη φορα που φορουσα 4.3 δεν μου εγραψαν τιποτα στο χαρτι για μη γνησιο λογισμικο.

 

Κανε λιγη φασαρια, απειλησε τους λιγο και απαιτησε να σου φτιαξουνε το τηλεφωνο.

Υπαρχει και η ενωση καταναλωτων με online καταγγελια.

 

Ειναι να μην μπλεξεις.

Nokia care καταστασεις, αυτο βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα από τα σύννεφα!

Είναι αλήθεια? Δεν θα δώσει η google 4.4 στο κινητό μας γιατί πέρασαν 18 μήνες?

 

Απλά απαράδεκτο, η παλιά δικαιολογία ήταν το hardware τώρα είναι το 18μηνο !

 

Κ έλεγα σε όλους να αγοράζουν nexus!

Ντροπή google και εγώ τώρα δεν ξέρω ποιο θα είναι το επόμενο μου κινητό όταν γεράσει το Νεξακι μας.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα από τα σύννεφα!

Είναι αλήθεια? Δεν θα δώσει η google 4.4 στο κινητό μας γιατί πέρασαν 18 μήνες?

 

Απλά απαράδεκτο, η παλιά δικαιολογία ήταν το hardware τώρα είναι το 18μηνο !

 

Κ έλεγα σε όλους να αγοράζουν nexus!

Ντροπή google και εγώ τώρα δεν ξέρω ποιο θα είναι το επόμενο μου κινητό όταν γεράσει το Νεξακι μας.

 

Αν θέλεις την λογική εξέλιξή του, μάλλον το G2.

Εάν θέλεις να αρχίσεις να κοιτάς και σε εναλλακτικές λύσεις, μακριά από τον συγκεντρωτισμό της google όπως εγώ, δεν ξέρω.

To ubuntu είναι μακριά, το FirefoxOS το ίδιο. Κάτι Tizen κλπ δεν τα αναφέρω καν. Σε πιο κλειστά, τα WP δεν είναι άσχημα, αλλά έχουν πολύ δρόμο να διανύσουν για να γίνουν ανταγωνιστικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν είναι τιμωρία.

Κάνεις χαρακίρι :p

 

Αν ποτέ το σκεφτείς, στείλε μου πμ :D

Να σου πω, "χαρακίρι" κατά τη γνώμη μου θα ήταν εάν πήγαινα σε ios μεριά. Τουλάχιστον θα έκανα "χαρακίρι" στην τσέπη μου:mad:. Πάντως και για να μην βγω πολύ of topic, πιστεύω ότι τα Windows phone έχουν πολλά να δείξουν και κατά τη γνώμη μου είναι ένα αρκετά σταθερό λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με βλέπω να πηγαίνω σε Xiaomi και MIUI... Υποστηρίζει ακόμα το MiOne όπου είναι το πρώτο της κινητό και βγήκε μαζί με τον GNexus μας, έχει τον επεξεργαστή S3 (αυτόν ντε και καλά που δεν είχαν drivers η HTC στο One S για να το αναβαθμίσει) και πραγματικά τρέχει ακόμα και τώρα σφαίρα και εννοείται ότι θα πάρει και την 4.4 και είχε 250 ευρώ τότε σε αντίθεση με το δικό μας όπου έκανε 600... Προτιμώ να δώσω 300 ευρώ και να πάρω το θηρίο Mi3 (που παρεπιπτόντως έχει τον Snapdragon 800 8974AB σε αντίθεση με τον Snapdragon 800 8974 που έχει το Note 3 και το Nexus 5, ο οποίος είναι 20% πιο γρήγορος)...
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, "χαρακίρι" κατά τη γνώμη μου θα ήταν εάν πήγαινα σε ios μεριά. Τουλάχιστον θα έκανα "χαρακίρι" στην τσέπη μου:mad:. Πάντως και για να μην βγω πολύ of topic, πιστεύω ότι τα Windows phone έχουν πολλά να δείξουν και κατά τη γνώμη μου είναι ένα αρκετά σταθερό λειτουργικό.

 

Off topic βγαινουμε εξαιτιας της google;)

 

Το vs που κανω επι καθημερινης βασης,ασυναισθητα, αποδεικνυει οτι ναι, το pure android κατα την ταπεινη μου γνωμη "παταει" και τα δυο λειτουργικα.

Δευτερον, συμφωνω οτι υπερεβαλα για το χαρακιρι,διοτι δε μπορω να χωνεψω τα ανουσια κλειδωματα του ios αλλα ακομα και το itunes.Πιο πολυ αστειευομενος το ειπα.

Τριτον, και παλι συμφωνω οτι εχουν να δειξουν πολλα τα wph, αλλα οι πολλες παιδικες ασθενειες και οι ρυθμοι χελωνας της ms με δημιουργησαν ενα αισθημα πισωγυρισματος να το πω, σε μας που βρηκαμε λιμανι στο android.

Πιστεψε με, καλο,χρυσο το htc μου αλλα ο γερολυκος το nexus, παιζει σε αλλο παρκε.

 

Με συγχωρειτε για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Off topic βγαινουμε εξαιτιας της google;)

 

Το vs που κανω επι καθημερινης βασης,ασυναισθητα, αποδεικνυει οτι ναι, το pure android κατα την ταπεινη μου γνωμη "παταει" και τα δυο λειτουργικα.

Δευτερον, συμφωνω οτι υπερεβαλα για το χαρακιρι,διοτι δε μπορω να χωνεψω τα ανουσια κλειδωματα του ios αλλα ακομα και το itunes.Πιο πολυ αστειευομενος το ειπα.

Τριτον, και παλι συμφωνω οτι εχουν να δειξουν πολλα τα wph, αλλα οι πολλες παιδικες ασθενειες και οι ρυθμοι χελωνας της ms με δημιουργησαν ενα αισθημα πισωγυρισματος να το πω, σε μας που βρηκαμε λιμανι στο android.

Πιστεψε με, καλο,χρυσο το htc μου αλλα ο γερολυκος το nexus, παιζει σε αλλο παρκε.

 

Με συγχωρειτε για το off topic.

Και εγώ υπερέβαλα με τον τρόπο που επέλεξα να "τιμωρήσω" τη Google. Φυσικά και θεωρώ το android καλύτερο από τα άλλα δύο τουλάχιστον λειτουργικά. Μάλιστα σκέφτομαι πολύ και την αγορά του nexus 5. Όμως είναι άδικο τη στιγμή που και τα άλλα δύο προηγούμενα τηλέφωνα nexus πήραν από τρεις αναβαθμίσεις, το galaxy nexus να έχει αυτή την τύχη και αντιμετώπιση από την Google. http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Nexus

Link to comment
Share on other sites

Έλα έλα, μην ακούω υπερβολές για αλλαξοπιστίες και ξενερώματα...

Ξεχάσατε ότι το Gnexακι είναι αγαπημένο κινητό για πολλούς και δεν θα εγκαταλειφθεί έτσι απλά.

Ιδού τα πρώτα δείγματα κύριοι, μόλις 1 μέρα μετά την επίσημη κυκλοφορία...

XDA: Source-Built 4.4 KitKat for the “Forgotten” Galaxy Nexus

 

Αλλά στο φινάλε θα έλεγα το εξής. Όποιος δεν έχει και πολύ όρεξη να πειράξει το κινητό, δεν νομίζω ότι θα χαλαστεί με την 4.3, η οποία κάθισε πολύ ωραία στο κινητό και πάει μπάλα. Μην ξεχνάμε τα άλματα που έχει κάνει το Gnex και στις επιδόσεις και στα νέα χαρακτηριστικά που έπαιρνε μαζί με τις νέες εκδόσεις.

Ναι έκανε πατάτα η google με το να μας αφήσει έξω από το kitkat, γιατί όταν λες ότι είναι ελαφρύ και μπαίνει σε όλα τα hardware, πρέπει και να το στηρίζεις εμπράκτως. Οι επεξεργαστές κτλ είναι δικαιολογίες του κ*λου. Οι OMAP είναι open source άλλωστε, και μην ξεχνάμε ότι η ΤΙ παρέχει υποστήριξη ακόμα, παρότι σταμάτησε η παραγωγή. Φυσιολογικό, εφόσον "σταματάει η παραγωγή" δεν σημαίνει "σταματάει η υποστήριξη" για κανένα λόγο. Δεν έκλεισε η εταιρία, απλά ασχολείται με άλλους τομείς.

Όμως αυτό δεν μειώνει αυτόματα την αξία του κινητού μου, ούτε το γεγονός ότι με έχει βγάλει μάγκα μέχρι τώρα και θα συνεχίζει μέχρι να πάει στα θυμαράκια από καμιά τούμπα ή κάτι τέτοιο.

 

Συνοψίζοντας, μην ξενερώνετε. Όποιος γουστάρει 4.4, θα βρει τρόπο να την βάλει. Όποιος δεν γουστάρει, έχει ένα κινητό που ακόμα και σήμερα, 2 χρόνια μετά, κρατάει γερά και τρέχει ότι και να του πετάξεις μέσα.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Ποιος λέει ότι σταμάτησε η παραγωγή του TI OMAP 4460 όπως και όλων των άλλων OMAP; Η Texas Instruments ακόμα τους παράγει και ο 4460 θεωρείται το 3ο ισχυρότερο SoC που έχει αυτή την στιγμή μετά τον OMAP 5 και OMAP 4470 όπως και δίνει πλήρως το SDK Development για να φτιάξεις ότι θες... Δεν πάνε 10 ημέρες που αγοράσανε μεγάλη ποσότητα από OMAP 4430 για ένα εργαστηριακό μάθημα της σχολής ενός φίλου μου στην Αγγλία και σύμφωνα με το site τους υποστηρίζονται ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Έλα έλα, μην ακούω υπερβολές για αλλαξοπιστίες και ξενερώματα...

Ξεχάσατε ότι το Gnexακι είναι αγαπημένο κινητό για πολλούς και δεν θα εγκαταλειφθεί έτσι απλά.

Ιδού τα πρώτα δείγματα κύριοι, μόλις 1 μέρα μετά την επίσημη κυκλοφορία...

XDA: Source-Built 4.4 KitKat for the “Forgotten” Galaxy Nexus

 

Αλλά στο φινάλε θα έλεγα το εξής. Όποιος δεν έχει και πολύ όρεξη να πειράξει το κινητό, δεν νομίζω ότι θα χαλαστεί με την 4.3, η οποία κάθισε πολύ ωραία στο κινητό και πάει μπάλα. Μην ξεχνάμε τα άλματα που έχει κάνει το Gnex και στις επιδόσεις και στα νέα χαρακτηριστικά που έπαιρνε μαζί με τις νέες εκδόσεις.

Ναι έκανε πατάτα η google με το να μας αφήσει έξω από το kitkat, γιατί όταν λες ότι είναι ελαφρύ και μπαίνει σε όλα τα hardware, πρέπει και να το στηρίζεις εμπράκτως. Οι επεξεργαστές κτλ είναι δικαιολογίες του κ*λου. Οι OMAP είναι open source άλλωστε, και μην ξεχνάμε ότι η ΤΙ παρέχει υποστήριξη ακόμα, παρότι σταμάτησε η παραγωγή. Φυσιολογικό, εφόσον "σταματάει η παραγωγή" δεν σημαίνει "σταματάει η υποστήριξη" για κανένα λόγο. Δεν έκλεισε η εταιρία, απλά ασχολείται με άλλους τομείς.

Όμως αυτό δεν μειώνει αυτόματα την αξία του κινητού μου, ούτε το γεγονός ότι με έχει βγάλει μάγκα μέχρι τώρα και θα συνεχίζει μέχρι να πάει στα θυμαράκια από καμιά τούμπα ή κάτι τέτοιο.

 

Συνοψίζοντας, μην ξενερώνετε. Όποιος γουστάρει 4.4, θα βρει τρόπο να την βάλει. Όποιος δεν γουστάρει, έχει ένα κινητό που ακόμα και σήμερα, 2 χρόνια μετά, κρατάει γερά και τρέχει ότι και να του πετάξεις μέσα.

 

Πες τα ρε Αποστολη.. το nexus θα συνεχισει να μας βγαζει ασπροπρωσοπους ακομα και αν το γυρισουν σε 4.04 :p. περιμενουμε το αγαπητο xda να κανει οτι ξερει καλυτερα...ακομα και απο την google πολλες φορες. και αν δε μας θελει η google θα μας καλοδεχτει η ubuntu μολις βγαλει κατι stable

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε Αποστολη.. το nexus θα συνεχισει να μας βγαζει ασπροπρωσοπους ακομα και αν το γυρισουν σε 4.04 :p. περιμενουμε το αγαπητο xda να κανει οτι ξερει καλυτερα...ακομα και απο την google πολλες φορες. και αν δε μας θελει η google θα μας καλοδεχτει η ubuntu μολις βγαλει κατι stable

Μα εγώ δεν τα "έχω" με το galaxy nexus, που από όσες android συσκευές πέρασαν από τα χέρια μου, είναι το πιο αξιόπιστο ακόμη (κατά τη γνώμη μου) και από το nexus 4 . Τα έχω με την Google που μας άφησε απ'έξω από την 4.4 . Μάλιστα ενώ με τις προηγούμενες συσκευές, τις πουλούσα όταν έπαιρνα άλλη, το galaxy nexus θα το κρατήσω και θα αρχίσω τα "πειράγματα" με τις roms.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου ξαφνικά έχασε πολλές επαφές, υπάρχουν τα νούμερα στις εξερχομενες κλήσεις αλλά χωρίς όνομα. Έκανα επανεκκινησεις αλλά τίποτα.

 

Στις ρυθμίσεις είναι να εμφανίζει όλα τα ονόματα, κάπου έχει εμφάνιση επαφών από σιμ η συσκευή αλλά δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ξενέρωσα προχτές που το έμαθα αλλά τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα..

 

Η 4.3 εχει κάτσει πολύ καλά στο κινητό μας, απο την 4.4 υπάρχει κάτι που θα θέλαμε ? Γιατι την 5.0 το ξέρουμε οτι δεν θα την έπαιρνε το νεξάκι μας.

 

Επειδή διαβάζω για κάτι ενοποιήσεις των apps στην 4.4 και δεν ξέρω αν αυτο είναι καλό ή κακό !

Ας εχουμε την 4.3, αν είναι δοκιμάζουμε κάποια custom 4.4 και αν δεν μας αρέσει πάμε ξανά στην επίσημη 4.3 that's all !!

 

Πόσες αναβαθμίσεις πήρε το νεξάκι στο σύνολό του ?

Link to comment
Share on other sites

Πόσες αναβαθμίσεις πήρε το νεξάκι στο σύνολό του ?

 

Σύνολο 9 αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια και μένα με ξενέρωσε λίγο η κίνηση της Google, αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω θυμώσει κιόλας. Το κινητό μας είναι 2 χρονών και υπήρξε ιδιαίτερα δημοφιλές. Κάπως έπρεπε να μας αναγκάσουν να μετακομίσουμε γιατί πρέπει να πουλήσουν. Θέλω να πω, σκεφθείτε το λίγο, αν παίρναμε την 4.4 ποιος θα άφηνε το Gnex και θα αγόραζε το Ν5; Κάνεις. Όλοι θα περιμέναμε την επόμενη έκδοση (που δεν θα παίρναμε) για να παμε σε άλλο Nexus.

Τώρα το σκεφτόμαστε. Και να πω την αλήθεια, το βλέπω αρκετά ελκυστικό, αντίθετα με το 4 που ηταν υποδεέστερο κατά την γνώμη μου.

Εχε χάρη που δεν εχω φράγκα τώρα, αλλιώς...

Αλλά ρε γμτ, αυτή την amoled δεν πιστεύω να την ξαναδούμε σε Nexus. Και την έχουν ερωτευτεί τα μάτια μου από την πρώτη ματιά... Αυτά τα βαθιά μαύρα δεν τα βρίσκεις αλλού... Κρίμα...

Edited by ptmax13

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Μιλουσα με ενα φιλο μου για το θεμα που ειχα με το service(δεν βγηκε εκτος εγγυησης απλα στις παρατηρησεις υπηρχε η φραση "μη γνησιο λογισμικο". Φυσικα ειχα στοκ ρομ επανω εκεινη τη στιγμη) και μου ειπε οτι στο δικο του κινητο (galaxy s3) υπαρχει ενα download mode στο οποιο μπορει καποιος να δει ποσες φορες φλασαριστηκε καποια ρομ. Ισχυει κατι τετοιο για το δικο μας κινητο? Γιατι εαν ισχυει υπαρχει η περιπτωση ο τεχνικος να ειδε απο εκει οτι στο παρελθον εχω περασει custom roms. Μπορω καπως να σβησω αυτη τη μνημη? Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Μιλουσα με ενα φιλο μου για το θεμα που ειχα με το service(δεν βγηκε εκτος εγγυησης απλα στις παρατηρησεις υπηρχε η φραση "μη γνησιο λογισμικο". Φυσικα ειχα στοκ ρομ επανω εκεινη τη στιγμη) και μου ειπε οτι στο δικο του κινητο (galaxy s3) υπαρχει ενα download mode στο οποιο μπορει καποιος να δει ποσες φορες φλασαριστηκε καποια ρομ. Ισχυει κατι τετοιο για το δικο μας κινητο? Γιατι εαν ισχυει υπαρχει η περιπτωση ο τεχνικος να ειδε απο εκει οτι στο παρελθον εχω περασει custom roms. Μπορω καπως να σβησω αυτη τη μνημη?

 

Δεν ισχύει, αυτό είναι στα Samsung. Το δικό μας είναι ξεκλείδωτο. Μην ψάχνεσαι και παιδεύεσαι. Τα πράγματα είναι απλά, δεν θέλουν να σε καλύψουν γι αυτό τα λένε αυτά. Στο χέρι σου είναι να τα καταφέρεις.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει, αυτό είναι στα Samsung. Το δικό μας είναι ξεκλείδωτο. Μην ψάχνεσαι και παιδεύεσαι. Τα πράγματα είναι απλά, δεν θέλουν να σε καλύψουν γι αυτό τα λένε αυτά. Στο χέρι σου είναι να τα καταφέρεις.

 

Τελικα εμαθα οτι το κινητο πηγαινε στην ARVATO. Εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ειδα οτι οι τυποι ειναι για σφαλιαρες. Τους πηρα τηλ και τους ειπα το προβλημα. Μου ειπε η κοπελα οτι δεν μπορει να κανει κατι και να ξαναστειλω το κινητο. Της ειπα ενα μεγαλο ευχαριστω(απο τα δικα μου) και πηρα τηλεφωνο στη samsung. Τους ενημερωσα για ολα και για το "μη γνησιο λογισμικο" Μου λεει ο υπαλληλος οτι αυτο πρεπει να το τσεκαρει και μου ζηταει ΙΜΕΙ. Εκει ψαρωσα λιγο. Με βαζει στην αναμονη και μετα απο λιγο το σηκωνει και μου λεει οτι πρεπει να το τσεκαρει τεχνικος (αρα προφανως οι τυποι στην ARVATO δεν ειχαν κανει καμια αναφορα για ποιο λοφισμικο μιλουσαν) και να το στειλω για ελεγχο στη smartec. Του ειπα το προβλημα με την οθονη και καταλαβε αμεσως τι ειναι.

 

Οποτε αν και σας κουραζω απλα θελω να ειμαι 10000% σιγουρος. Ενω ημουν ρουτ με αρκετες διαφορετικες ρομ, custom recovery και κερνελ, φλασαρα το factory image και κλειδωσα bootloader. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω? Καποια μνημη που πρεπει να σβησω?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν και σας κουραζω απλα θελω να ειμαι 10000% σιγουρος. Ενω ημουν ρουτ με αρκετες διαφορετικες ρομ, custom recovery και κερνελ, φλασαρα το factory image και κλειδωσα bootloader. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω? Καποια μνημη που πρεπει να σβησω?

 

Δεν νομίζω, δεν έχω δει ποτέ και πουθενά κάποια αναφορά σε μετρητές ή μνήμες όπως λες, αυτά υπάρχουν μόνο στα Samsung S κινητά (για τα οποία βέβαια υπάρχουν τρόποι να τα "διορθώσεις")

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εμαθα οτι το κινητο πηγαινε στην ARVATO. Εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ειδα οτι οι τυποι ειναι για σφαλιαρες. Τους πηρα τηλ και τους ειπα το προβλημα. Μου ειπε η κοπελα οτι δεν μπορει να κανει κατι και να ξαναστειλω το κινητο. Της ειπα ενα μεγαλο ευχαριστω(απο τα δικα μου) και πηρα τηλεφωνο στη samsung. Τους ενημερωσα για ολα και για το "μη γνησιο λογισμικο" Μου λεει ο υπαλληλος οτι αυτο πρεπει να το τσεκαρει και μου ζηταει ΙΜΕΙ. Εκει ψαρωσα λιγο. Με βαζει στην αναμονη και μετα απο λιγο το σηκωνει και μου λεει οτι πρεπει να το τσεκαρει τεχνικος (αρα προφανως οι τυποι στην ARVATO δεν ειχαν κανει καμια αναφορα για ποιο λοφισμικο μιλουσαν) και να το στειλω για ελεγχο στη smartec. Του ειπα το προβλημα με την οθονη και καταλαβε αμεσως τι ειναι.

 

Οποτε αν και σας κουραζω απλα θελω να ειμαι 10000% σιγουρος. Ενω ημουν ρουτ με αρκετες διαφορετικες ρομ, custom recovery και κερνελ, φλασαρα το factory image και κλειδωσα bootloader. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω? Καποια μνημη που πρεπει να σβησω?

 

Όχι με αυτά τα δύο είσαι οκ.Στο παρελθόν χρειάστηκα και γω τη smartek κάνοντας αυτά τα δύο δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...