Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδια απτη στιγμη που εκανα ροοτ, μου παρουσιαζει καποια μικρα λαγκαρισματα μετα το ξεκλειδωμα. Και νομιζω οτι εχει γινει λιγο πιο αργο σε προγραματα που ανοιγω.

Ειναι φυσιολογικο αυτο;

 

To ίδιο παρατήρησα και γω. Και μου το έκανε και με τον superuser Και με το supersu που έχω τώρα.

Γενικά το update εμένα δεν φαίνεται να έκατσε καλά, γιατί και στο reboot, το κινητό κάνει σημαντικά περισσότερη ώρα να ξεκινήσει widgets και εφαρμογές του background (π.χ. Lightflow).

Σίγουρα δεν είναι ιδέα μου... είναι πολύ μπαμ η διαφορά...

 

 

ΑΣΧΕΤΟ: Η google μόλις μοίρασε προσκλήσεις για 29 Οκτώμβρη.... Νέο Nexus και Android 4.2....

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπα δεν νομίζω για καινούργιο nexus αφού είναι νωρίς... Κατα 99,9% είμαι σίγουρος ότι θα παρουσιάσει το Nexus Q (που είναι mediaplayer εξού και η λέξη playroom ;))
Link to comment
Share on other sites

Παιδες απο προχθες που εκανα ανβαθμιση στην 4.1.2 δεν μπορω να κανω update τις εφαρμογες μεσω του Play. Με ενημερωνει οτι υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις αλλα οταν παει να τις κατεβασει, βγαζει error. Το εχω δοκιμασει και με 3G και μεσω αλλων συνδεσεων εκτος απο αυτην που εχω στο σπιτι μου.

Το εχεις κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο παρατήρησα και γω. Και μου το έκανε και με τον superuser Και με το supersu που έχω τώρα.

Γενικά το update εμένα δεν φαίνεται να έκατσε καλά, γιατί και στο reboot, το κινητό κάνει σημαντικά περισσότερη ώρα να ξεκινήσει widgets και εφαρμογές του background (π.χ. Lightflow).

Σίγουρα δεν είναι ιδέα μου... είναι πολύ μπαμ η διαφορά...

 

 

ΑΣΧΕΤΟ: Η google μόλις μοίρασε προσκλήσεις για 29 Οκτώμβρη.... Νέο Nexus και Android 4.2....

 

Το δικο μου μετα το update ηταν μια χαρα, σφαιρα πηγαινε. Μετα το ρουτ μου το κανει αυτο και το ειδα απτη πρωτη στιγμη που ανοιξε το τηλεφωνο, χωρις εξτρα προγραματα χωρις τιποτα.

 

Για να επανερθω σε στοκ κατασταση φτανει να ξεκλειδωσω και να κλειδωσω το boot loader η να φλασαρω τη ρομ παλι;

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου μετα το update ηταν μια χαρα, σφαιρα πηγαινε. Μετα το ρουτ μου το κανει αυτο και το ειδα απτη πρωτη στιγμη που ανοιξε το τηλεφωνο, χωρις εξτρα προγραματα χωρις τιποτα.

 

Για να επανερθω σε στοκ κατασταση φτανει να ξεκλειδωσω και να κλειδωσω το boot loader η να φλασαρω τη ρομ παλι;

 

Νομίζω μέσα από το superuser έχει να ξερουτάρεις. Το superSU το έχει σίγουρα, και έχει και clean uninstall για καθαρές δουλειές.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου μετα το update ηταν μια χαρα, σφαιρα πηγαινε. Μετα το ρουτ μου το κανει αυτο και το ειδα απτη πρωτη στιγμη που ανοιξε το τηλεφωνο, χωρις εξτρα προγραματα χωρις τιποτα.

 

Για να επανερθω σε στοκ κατασταση φτανει να ξεκλειδωσω και να κλειδωσω το boot loader η να φλασαρω τη ρομ παλι;

 

Φλάσαρε τη ρομ πάλι και θα σβηστεί το ροοτ. Εαν μετά κλειδώσεις τον bootloader (αν τον έχεις ανοικτό) θα είσαι τελείως στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες απο προχθες που εκανα ανβαθμιση στην 4.1.2 δεν μπορω να κανω update τις εφαρμογες μεσω του Play. Με ενημερωνει οτι υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις αλλα οταν παει να τις κατεβασει, βγαζει error. Το εχω δοκιμασει και με 3G και μεσω αλλων συνδεσεων εκτος απο αυτην που εχω στο σπιτι μου.

Το εχεις κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

 

προφανώς έκανες clear data στο google framework services για να ''εκβιάσεις'' την λήψη της αναβάθμισης...

διαγραφή του google λογαριασμού σου και επαναφορά του από την αρχή και λογικά θα είσαι οκ..

Link to comment
Share on other sites

προφανώς έκανες clear data στο google framework services για να ''εκβιάσεις'' την λήψη της αναβάθμισης...

διαγραφή του google λογαριασμού σου και επαναφορά του από την αρχή και λογικά θα είσαι οκ..

 

 

Ναι αυτο εκανα. Απλα εχω την εντυπωση οτι το εκαναν και πολλοι απο εδω μεσα. Κανεις δεν αντιμετωπισε αυτο το προβλημα?

και πως κανω διαγραφη τον λογαριασμο μου απο το Play?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εκανα. Απλα εχω την εντυπωση οτι το εκαναν και πολλοι απο εδω μεσα. Κανεις δεν αντιμετωπισε αυτο το προβλημα?

και πως κανω διαγραφη τον λογαριασμο μου απο το Play?

 

Πήγαινε settings>apps>all βρες το google play και κάνε clear cache, data και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε settings>apps>all βρες το google play και κάνε clear cache, data και είσαι έτοιμος.

 

Το εκανα οπως μου ειπες αλλα συνεχιζει να βγαζει σφαλμα

"Update for ".........." could not be downloaded due to an error. (Error while retrieving information from server. (RPC: AEC:0])

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εκανα. Απλα εχω την εντυπωση οτι το εκαναν και πολλοι απο εδω μεσα. Κανεις δεν αντιμετωπισε αυτο το προβλημα?

και πως κανω διαγραφη τον λογαριασμο μου απο το Play?

 

Αυτο ακριβως θα ελεγα και εγω.Δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα μεχρι στιγμη.Ετσι επραξα και εγω...μολις τσεκαρα για τυχον ενημερωσεις και μου εγκατασταθηκε μια χαρα ενα update για το fb.Δωσε περισσοτερες πληροφοριες.Σε τι κατασταση ειναι το κινητο σου για να καταλαβουν καλυτερα το προβλημα οι διαχειρηστες και οι γνωστες της συσκευης μας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που φοράει ακόμα στοκ 4.1.1 χωρίς να έχει πειράξει τίποτα εκτός από root/bootloader κλπ αλλά δεν έχει βάλει mods! Θέλω το build.prop της 4.1.1 να εξάγει και να μου το δώσει! Παρατηρήθηκε πρόβλημα στο update σε παιδί που χρησιμοποιεί την εφαρμογή toogle fullscreen επειδή αυτό πειράζει το build.prop και το OTA 4.1.2 βγάζει σφάλμα εξαιτίας του πειραγμένου build.prop. Ακόμα και με restore της navbar πάλι δεν γίνεται το update!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως θα ελεγα και εγω.Δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα μεχρι στιγμη.Ετσι επραξα και εγω...μολις τσεκαρα για τυχον ενημερωσεις και μου εγκατασταθηκε μια χαρα ενα update για το fb.Δωσε περισσοτερες πληροφοριες.Σε τι κατασταση ειναι το κινητο σου για να καταλαβουν καλυτερα το προβλημα οι διαχειρηστες και οι γνωστες της συσκευης μας.

 

Ειναι yakju και στοκ ρομ. Δεν εχω πειραξει κατι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους ψάχνουν για βάση ή/και φορτιστή, εγώ πήρα τα original (PleoMax), ήτοι αυτά

 

Βάση Αυτοκινήτου

 

Φορτιστής Αυτοκινήτου

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για αυτά, με ρωτάει και ποστάρω απόψεις και photos επί των δύο μόλις τα παραλάβω.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με στοκ ρομ,απλα μετα το ρουτ στην 4.1.1 ειχα βαλει καποια mods,που επηρεασαν αρχεια του συστηματος. Ενω λοιπον μου ηρθε κανονικα το update σε 4.1.2,μολις πηγαινε να εγκατασταθει,μου εβγαζε το ρομποτακι ξαπλα με ενα κοκκινο θαυμαστικο. Οσο και αν προσπαθησα να επαναφερω τα αρχικα αρχεια του συστηματος που (νομιζα οτι) ειχαν αλλαξει,δεν μπορεσα να εγκαταστησω την 4.1.2 . Το μονο που μου δουλεψε ηταν το εξης: Κατεβασα απο εδω μια ρομ:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1930804

 

Ειναι στοκ ρομς,απλα pre-rooted. Τις εβαλα μεσω cwm,πηρα πιο πριν back up,εκανα wipe cache/dalvik και εγκατασταση. Αναβαθμιστηκα κανονικα,χωρις να χαθει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που φοράει ακόμα στοκ 4.1.1 χωρίς να έχει πειράξει τίποτα εκτός από root/bootloader κλπ αλλά δεν έχει βάλει mods! Θέλω το build.prop της 4.1.1 να εξάγει και να μου το δώσει! Παρατηρήθηκε πρόβλημα στο update σε παιδί που χρησιμοποιεί την εφαρμογή toogle fullscreen επειδή αυτό πειράζει το build.prop και το OTA 4.1.2 βγάζει σφάλμα εξαιτίας του πειραγμένου build.prop. Ακόμα και με restore της navbar πάλι δεν γίνεται το update!

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ φίλε! Όταν κατάλαβα τι έφταιγε έκανα restore navbar και έκανα το update μόνος μου μέσω cwm recovery και αφού το κατέβασα από xda, το λινκ αναφέρεται παραπάνω. Με αυτή την διαδικασία έγινε χωρίς πρόβλημα, δεν δοκίμασα με OTA.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως θα ελεγα και εγω.Δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα μεχρι στιγμη.Ετσι επραξα και εγω...μολις τσεκαρα για τυχον ενημερωσεις και μου εγκατασταθηκε μια χαρα ενα update για το fb.Δωσε περισσοτερες πληροφοριες.Σε τι κατασταση ειναι το κινητο σου για να καταλαβουν καλυτερα το προβλημα οι διαχειρηστες και οι γνωστες της συσκευης μας.

 

 

Υπαρχει τροπος να εγκαταστησω απο την αρχη το Play? Λετε να βοηθησει? Τελικα δεν μ'αφηνει να κατεβασω τιποτα. Οχι μονο τα update αλλα και μια νεα εφαρμογη που θελω να βαλω, μου βγαζει σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το clear data στο Play δε βοήθησε, σβήνεις το account του google και το ξαναπερνάς.

 

Αν τον σβησω θα χασω τιποτα αλλο, οπως επαφες κτλ? Επισης απο που να τον σβησω?

Link to comment
Share on other sites

Αν τον σβησω θα χασω τιποτα αλλο, οπως επαφες κτλ? Επισης απο που να τον σβησω?

 

εφαρμογες-ολα-διαχειριστης λογαριασμου google-εκκαθαριση δεδομενων.δε χανεται κατι απλα ειναι σαν μολις να αγορασες την συσκευη και σου ζηταει πρωτη φορα να εισαγεις τα στοιχεια του λογαριασμου σου

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους ψάχνουν για βάση ή/και φορτιστή, εγώ πήρα τα original (PleoMax), ήτοι αυτά

 

Βάση Αυτοκινήτου

 

Φορτιστής Αυτοκινήτου

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για αυτά, με ρωτάει και ποστάρω απόψεις και photos επί των δύο μόλις τα παραλάβω.

 

Εννοείται ότι ενδιαφερόμαστε, περιμένουμε νεότερα :)

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογες-ολα-διαχειριστης λογαριασμου google-εκκαθαριση δεδομενων.δε χανεται κατι απλα ειναι σαν μολις να αγορασες την συσκευη και σου ζηταει πρωτη φορα να εισαγεις τα στοιχεια του λογαριασμου σου

 

 

τιποα και με αυτον τον τροπο :(

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να εγκαταστησω απο την αρχη το Play? Λετε να βοηθησει? Τελικα δεν μ'αφηνει να κατεβασω τιποτα. Οχι μονο τα update αλλα και μια νεα εφαρμογη που θελω να βαλω, μου βγαζει σφαλμα.

 

δοκιμασε ειτε να κανεις uninstall updates στο play , ειτε να βρεις το apk με τη τελευταια εκδοση και δοκιμασε να το ξαναπερασεις

 

εδιτ

κατεβασε το απο εδω (3.9.16 ειναι το τελευταιο)

http://www.androidpolice.com/2012/10/11/download-latest-google-play-store-3-9-16-with-new-ability-to-remove-apps-from-the-all-apps-list/

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...