Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά εκτός από μικρές διαφορές του στύλ "μου φαίνετε λίγο πιο γρήγορο" που εγώ δεν κατάλαβα και καμια ιδιαίτερη διαφορά , Τι άλλαξε από την 4.1.1 στην 4.1.2?? Εγώ προσωπικά δν είδα κάποια διαφορά...

 

Μπορείς να μεγαλώσεις τα notifications με ένα δάχτυλο

 

Επίσης έγιναν και μικρές αλλαγές στα location settings

 

Κατά τα άλλα μάλλον έχουμε απλά bug fixes και το widescreen στις homescreen στο n7

 

Minor fix 15MB ήταν, δε μιλάμε για σημαντική αναβάθμιση

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ απλά μίλησα για καλύτερη οργάνωση (μάλλον όμως ήταν offtopic).

 

Ούτε προχωρημένο χρήστη θεωρώ τον εαυτό μου , ούτε τα ξέρω όλα γιατί αν τα ήξερα δε θα έγραφα εδώ

 

Έχω βοηθηθεί πολύ από το συγκεκριμένο thread και όσο μπορώ έχω προσπαθήσει να βοηθήσω επίσης

 

Βλέπω ότι κάποιοι παρεξηγούνται χωρίς λόγο.. εντάξει ας το αφήσουμε έτσι και αύριο ας ξαναρωτήσει κάποιος για το πώς δουλεύει το pulse light

 

Δε πειράζει αν εσύ kapapa έχεις μια πιο εξειδικευμένη απορία (όπως είχε ένα παιδί χθες προχθές για το pulse και το handcent ) , ας χαθεί στο σωρό.. γιατί πρέπει να λέμε συνέχεια τα ίδια

 

Κι εγώ βρήκα χρόνο και διάβασα όλο το θρεντ και το παρακολουθώ έκτοτε , όμως κάποιοι δε πρόκειται να το κάνουν

Οπότε οι συγκεντρωμένες πληροφορίες θα ήταν καλύτερες για ολους , αφού δεν υπάρχει κατηγοριοποίηση.

 

Τελοσπάντων στη τελική δε με νοιάζει , γιατί εγώ προσωπικά άκρη τελικά θα βγάλω..

Sorry δεν τα εχω βαλει με εσενα ισα ισα που συμφωνω οτι θα ειναι και πιο γρηγορο για καποιον να βρισκει κατευθειαν αυτο που θελει .Απλα η αγανακτηση μου ειναι στο οτι προσπαθω δυο μερες να βρω πως θα κανω root το τηλεφωνο και κανενας δεν μου εχει απαντησει με λεπτομερειες γιατι ειναι κατι γελοιο που επρεπε να το ξερω.Οπως ειπες εσυ" Τελοσπάντων στη τελική δε με νοιάζει , γιατί εγώ προσωπικά άκρη τελικά θα βγάλω.",ενω εγω ομως δε θα βγαλω(το εξηγησα παραπανω γιατι)και γιατι ειναι κουραστικο για καποιον να γραψει δυο κουβεντες παραπανω σαν να ειναι τοσο τραγικο αυτο που ζηταω!
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν τα εχω βαλει με εσενα ισα ισα που συμφωνω οτι θα ειναι και πιο γρηγορο για καποιον να βρισκει κατευθειαν αυτο που θελει .Απλα η αγανακτηση μου ειναι στο οτι προσπαθω δυο μερες να βρω πως θα κανω root το τηλεφωνο και κανενας δεν μου εχει απαντησει με λεπτομερειες γιατι ειναι κατι γελοιο που επρεπε να το ξερω.Οπως ειπες εσυ" Τελοσπάντων στη τελική δε με νοιάζει , γιατί εγώ προσωπικά άκρη τελικά θα βγάλω.",ενω εγω ομως δε θα βγαλω(το εξηγησα παραπανω γιατι)και γιατι ειναι κουραστικο για καποιον να γραψει δυο κουβεντες παραπανω σαν να ειναι τοσο τραγικο αυτο που ζηταω!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339925

 

δοκίμασες αυτό τον οδηγό και δεν μπόρεσες να κάνεις root? Απλά αντί να κάνεις re-install την ROM κάνεις root που ναι μέσα στην λίστα με τις επιλογές.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339925

 

δοκίμασες αυτό τον οδηγό και δεν μπόρεσες να κάνεις root? Απλά αντί να κάνεις re-install την ROM κάνεις root που ναι μέσα στην λίστα με τις επιλογές.

Καταρχην σε ευχαριστω που προσπαθεις να βοηθησεις αλλα το" Απλά αντί να κάνεις re-install την ROM κάνεις root που ναι μέσα στην λίστα με τις επιλογές'"ειναι πολυ περιληπτικο για εμενα που ειμαι ασχετος.Ζηταω κατι σαν το αρχικο οδηγο μετατροπης (ξερω μιλαμε για πολυ λεπτομερεια).

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδα πως ρωτηθηκε να πω πως μεσω toolkit γινεται κανονικα το root στη 4.1.2, ασχετα που λεει για 4.1.1.

Επισης να επισημανω πως η επιλογη για επιστροφη σε στοκ recovery(μεσω toolkit) δεν μου λειτουργησε.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σε ευχαριστω που προσπαθεις να βοηθησεις αλλα το" Απλά αντί να κάνεις re-install την ROM κάνεις root που ναι μέσα στην λίστα με τις επιλογές'"ειναι πολυ περιληπτικο για εμενα που ειμαι ασχετος.Ζηταω κατι σαν το αρχικο οδηγο μετατροπης (ξερω μιλαμε για πολυ λεπτομερεια).

 

δεν έχω το toolkit σε αυτό το pc, ας το επιβεβαιώσει κάποιος που το έχει. Φτάνεις στο βήμα 8 κανονικά και χωρίς να κάνεις το βήμα 9(και να χάσεις τα δεδομένα) επιλέγεις μετά την επιλογή (σου δίνει λίστα με επιλογές θα το βρείς εύκολα) να κάνεις root το κινητό σου. To επιλέγεις και το κάνει μόνο του. Τώρα αν χρειάζεσαι και το βήμα 9 για να γίνει root ας το πει κάποιος που το γνωρίζει καλύτερα το toolkit.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επισης να επισημανω πως η επιλογη για επιστροφη σε στοκ recovery(μεσω toolkit) δεν μου λειτουργησε.

Μάλλον θα επανέρχεται αν φλασαρεις ξανα ρομ

 

Θα πειραματιστώ πάνω στο ζήτημα..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα επανέρχεται αν φλασαρεις ξανα ρομ

 

Θα πειραματιστώ πάνω στο ζήτημα..

 

Δε χρειαζεται να πειραματιστεις....

Εννοειται πως επανερχεται αν ξαναφλασαρεις ρομ.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω το toolkit σε αυτό το pc, ας το επιβεβαιώσει κάποιος που το έχει. Φτάνεις στο βήμα 8 κανονικά και χωρίς να κάνεις το βήμα 9(και να χάσεις τα δεδομένα) επιλέγεις μετά την επιλογή (σου δίνει λίστα με επιλογές θα το βρείς εύκολα) να κάνεις root το κινητό σου. To επιλέγεις και το κάνει μόνο του. Τώρα αν χρειάζεσαι και το βήμα 9 για να γίνει root ας το πει κάποιος που το γνωρίζει καλύτερα το toolkit.
Αυτο που με μπερδευει ειναι το βημα 4 δεν ξερω τι να επιλεξω αφου δεν εχει επιλογη για 4.1.2.Α! εχω και ξεκλειδωτο το bootloader.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

@agekalp

αυτο το ξερω απο galaxy s1 , απλα δε το ειχα δοκιμασει στο δικο μας για αυτο ειπα μαλλον

 

στο toolkit θα πειραματιζομουν παντως , δε θα ξαναπερναγα απο την αρχη firmware

αλλωστε προτιμω το cwm ειναι σαφως καλυτερο απο το στοκ

(ηθελα ομως να ειμαι βεβαιος και για το οτι επανερχεται απλα με φλασαρισμα στοκ ρομ για περιπτωση που θελω να το παω για service)

 

λεω να να περιμενω μια νεοτερη εκδοση του toolkit που θα περιλαμβανει και το 4.1.2 ωστε να δοκιμασω

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

@agekalp

αυτο το ξερω απο galaxy s1 , απλα δε το ειχα δοκιμασει στο δικο μας για αυτο ειπα μαλλον

 

στο toolkit θα πειραματιζομουν παντως , δε θα ξαναπερναγα απο την αρχη firmware

αλλωστε προτιμω το cwm ειναι σαφως καλυτερο απο το στοκ

(ηθελα ομως να ειμαι βεβαιος και για το οτι επανερχεται απλα με φλασαρισμα στοκ ρομ για περιπτωση που θελω να το παω για service)

 

λεω να να περιμενω μια νεοτερη εκδοση του toolkit που θα περιλαμβανει και το 4.1.2 ωστε να δοκιμασω

 

Δηλαδή όποιος έχει cwm για να γυρίσει σε stock δεν χρειάζεται το toolkit. Αυτό είναι πολύ απλό.

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα το πιο απλο για να κανεις το κινητο σου στοκ ειναι παντα μεσω toolkit να ξαναφλασαρεις τη στοκ 4.1.2 (θα φυγει και το cwm και το root) και στη συνεχεια να κλειδωσεις και το bootloader

 

βεβαια ετσι χανεις ολα σου τα αρχεια , αυτο ειναι σεναριο που θες να το κανεις του "κουτιου" για να το πας για service , να το πουλησεις, ή απλα να το επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση αν κατι εχει παει στραβα

 

εγω αυτη τη στιγμη ψαχνω εναν (οσο πιο απλο, χωρις command promt ) τροπο γινεται ωστε αν θελησω να ξαναπερασω το stock recovery ωστε αν θελω μελλοντικα να παιρνω τα ota κανονικα

 

απο οσο ηξερα αυτος ηταν το toolkit , αλλα το παιδι πιο πανω ειπε οτι δε του δουλεψε

τελικα λεω να δοκιμασω κι εγω το toolkit

 

σκοπευω ομως να μεινω με cwm , γιατι ειναι πολυ πιο ευχρηστο σαν εργαλειο και τα αρχεια ota βγαινουν νωριτερα στο ιντερνετ (ωστε να τα περασεις με αυτο) σε σχεση με το κανονικο ota

 

EDIT

 

Επειδη ειδα πως ρωτηθηκε να πω πως μεσω toolkit γινεται κανονικα το root στη 4.1.2, ασχετα που λεει για 4.1.1.

Επισης να επισημανω πως η επιλογη για επιστροφη σε στοκ recovery(μεσω toolkit) δεν μου λειτουργησε.

 

 

τελικα φιλε λειτουργει μια χαρα ακομα και με το παρον toolkit (ασχετα που λεει 4.1.1)

 

καταφερα και ξαναπερασα το stock recovery

 

μαλλον δε σου περνουσε γιατι ειχες κλειδωμενο bootloader

 

κι εμενα με κλειδωμενο δε περνουσε , αλλα μολις το ξεκλειδωσα (με το bootunlocker για να μη χασω αρχεια) περασε κανονικα

 

θα επιμεινω παντως σε cwm :)

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα το πιο απλο για να κανεις το κινητο σου στοκ ειναι παντα μεσω toolkit να ξαναφλασαρεις τη στοκ 4.1.2 (θα φυγει και το cwm και το root) και στη συνεχεια να κλειδωσεις και το bootloader

 

Τον bootloader τον ξέχασα...:p

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ολα αυτα που συζηταμε τα κανεις και χωρις toolkit, ομως το toolkit ειναι πολυ πιο απλο απο τις κανονικες εναλλακτικες

 

να 'ναι καλα ο τυπος που το εφτιαξε :p , αλλιως θα επρεπε να γινουμε αρκετα πιο επιστημονικοι

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκτός από μικρές διαφορές του στύλ "μου φαίνετε λίγο πιο γρήγορο" που εγώ δεν κατάλαβα και καμια ιδιαίτερη διαφορά , Τι άλλαξε από την 4.1.1 στην 4.1.2?? Εγώ προσωπικά δν είδα κάποια διαφορά...

εμενα πάλι μου φαίνεται οτι εχει βελτιωθεί η απόκριση των τριων πληκτρων κάτω.

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα το πιο απλο για να κανεις το κινητο σου στοκ ειναι παντα μεσω toolkit να ξαναφλασαρεις τη στοκ 4.1.2 (θα φυγει και το cwm και το root) και στη συνεχεια να κλειδωσεις και το bootloader

 

βεβαια ετσι χανεις ολα σου τα αρχεια , αυτο ειναι σεναριο που θες να το κανεις του "κουτιου" για να το πας για service , να το πουλησεις, ή απλα να το επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση αν κατι εχει παει στραβα

 

εγω αυτη τη στιγμη ψαχνω εναν (οσο πιο απλο, χωρις command promt ) τροπο γινεται ωστε αν θελησω να ξαναπερασω το stock recovery ωστε αν θελω μελλοντικα να παιρνω τα ota κανονικα

 

απο οσο ηξερα αυτος ηταν το toolkit , αλλα το παιδι πιο πανω ειπε οτι δε του δουλεψε

τελικα λεω να δοκιμασω κι εγω το toolkit

 

σκοπευω ομως να μεινω με cwm , γιατι ειναι πολυ πιο ευχρηστο σαν εργαλειο και τα αρχεια ota βγαινουν νωριτερα στο ιντερνετ (ωστε να τα περασεις με αυτο) σε σχεση με το κανονικο ota

 

EDIT

 

 

 

 

τελικα φιλε λειτουργει μια χαρα ακομα και με το παρον toolkit (ασχετα που λεει 4.1.1)

 

καταφερα και ξαναπερασα το stock recovery

 

μαλλον δε σου περνουσε γιατι ειχες κλειδωμενο bootloader

 

κι εμενα με κλειδωμενο δε περνουσε , αλλα μολις το ξεκλειδωσα (με το bootunlocker για να μη χασω αρχεια) περασε κανονικα

 

θα επιμεινω παντως σε cwm :)

 

 

Δυστυχως με ξεκλειδωτο bootloader δε μου δουλεψε.

Τωρα μολις το ξαναδοκιμασα και μου εκανε το ιδιο...!

Τι να πω??

Θα το ψαξω για να δω τι φταιει(οχι πως καιγομαι ιδιαιτερα...αλλα σε δουλεια να βρισκομαστε...:p)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση. Κατάφερα να κρατήσω το ρούτ με το Voodoo OTA Rootkeeper, το οποίο είναι δωρεάν από το play store.

Η Διαδικασία είναι εύκολη:

-- ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ UPDATE!---

1) κατεβάζεις το εν λόγω app, το τρέχεις και πατάς το μοναδικό κουμπί, που κάνει backup το root.

2) Κάνεις το update.

2) Μετά το update, όταν bootάρει το κινητό, ξανατρέχεις το app, και πατάς Restore root.

Τέλος!

 

Και εγώ παρασύρθηκα (όπως και πολλοί) όταν μετά το update είδα τα notifications του superuser να εμφανίζονται και νόμιζα ότι είχα παραμείνει root. Όμως στην πραγματικότητα δεν ήμουν. Απλά επειδή το superuser παρέμεινε ως app, μοίραζε δικαιώματα χωρίς να τα έχει. Μ@λ@κια του superuser (το οποίο την πίνει γενικώς, και έχε χάρη που δεν ξέρω πως να το ξηλώσω και να περάσω το superSU...)

Άντε βρε παιδιά, πολύ φασαρία για το τίποτα μου φαίνεται αυτή η 4.1.2 ... Aλλά δεν βαριέσαι, κάθε αναβάθμιση καλοδεχούμενη...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με μπερδευει ειναι το βημα 4 δεν ξερω τι να επιλεξω αφου δεν εχει επιλογη για 4.1.2.Α! εχω και ξεκλειδωτο το bootloader.

 

καλησπερα σε ολους,

 

φιλε kapapa, παρακολοθο απο το μεσημερη , την κουβεντα, τεσπα δεν θελο να επεκταθο.

και εγω νεως ειμαι , σημερα εκανα γεια 1 φορα ροοτ , και μαλιστα στιν ωερσιον 4.1.2 με το τοολκιτ.

 

απλα ψαξε να βρεις το το καινοθργειο βερσιον 1.5.4 το οποιο εχει να επιλεξης την 4.1.2 .

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση. Κατάφερα να κρατήσω το ρούτ με το Voodoo OTA Rootkeeper, το οποίο είναι δωρεάν από το play store.

Η Διαδικασία είναι εύκολη:

-- ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ UPDATE!---

1) κατεβάζεις το εν λόγω app, το τρέχεις και πατάς το μοναδικό κουμπί, που κάνει backup το root.

2) Κάνεις το update.

2) Μετά το update, όταν bootάρει το κινητό, ξανατρέχεις το app, και πατάς Restore root.

Τέλος!

 

Και εγώ παρασύρθηκα (όπως και πολλοί) όταν μετά το update είδα τα notifications του superuser να εμφανίζονται και νόμιζα ότι είχα παραμείνει root. Όμως στην πραγματικότητα δεν ήμουν. Απλά επειδή το superuser παρέμεινε ως app, μοίραζε δικαιώματα χωρίς να τα έχει. Μ@λ@κια του superuser (το οποίο την πίνει γενικώς, και έχε χάρη που δεν ξέρω πως να το ξηλώσω και να περάσω το superSU...)

Άντε βρε παιδιά, πολύ φασαρία για το τίποτα μου φαίνεται αυτή η 4.1.2 ... Aλλά δεν βαριέσαι, κάθε αναβάθμιση καλοδεχούμενη...

 

Συμφωνώ μαζί σου για τον superuser, οι περισσότερες custom rom είναι pre-rooted με τον superSU ο οποίος είναι πολύ καλύτερος. Θα σου πω τι έκανα όταν ήμουν με στοκ ρομ προκειμένου να τον ξεφορτωθώ. Κατέβασα τον superSU από το μάρκετ και τον άνοιξα να πάρει δικαιώματα. Μετά με αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.systemappmover&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImRlLmo0dmVsaW4uc3lzdGVtYXBwbW92ZXIiXQ.. έκανα τον superSU εφαρμογή του συστήματος και μετά με τον es file explorer (πρώτα πας settings και δίνεις δικαιώματα root) πήγα στον φάκελλο system>app και έσβησα τον superuser. Σε συμβουλεύω να μπεις στα settings του superSU και να ξετικάρεις τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών που ζητάνε root.

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου για τον superuser, οι περισσότερες custom rom είναι pre-rooted με τον superSU ο οποίος είναι πολύ καλύτερος. Θα σου πω τι έκανα όταν ήμουν με στοκ ρομ προκειμένου να τον ξεφορτωθώ. Κατέβασα τον superSU από το μάρκετ και τον άνοιξα να πάρει δικαιώματα. Μετά με αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.systemappmover&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImRlLmo0dmVsaW4uc3lzdGVtYXBwbW92ZXIiXQ.. έκανα τον superSU εφαρμογή του συστήματος και μετά με τον es file explorer (πρώτα πας settings και δίνεις δικαιώματα root) πήγα στον φάκελλο system>app και έσβησα τον superuser. Σε συμβουλεύω να μπεις στα settings του superSU και να ξετικάρεις τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών που ζητάνε root.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μόλις δοκίμασα όσα λες και δούλεψαν ρολόι!

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μόλις δοκίμασα όσα λες και δούλεψαν ρολόι!

 

Χαίρομαι:) Επίσης σου προτείνω αν δεν το έχεις ήδη το notification toggle και να το κάνεις εφαρμογή του συστήματος με το /system/app mover (προτείνεται από τον developer) είναι πολύ βολικό έχει και reboot και μπορεί να γίνει πολύ όμορφο με custom εικονίδια png 128x128 (θα πρέπει να τα βρεις 2 φορές για ον και οφ).

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν 2-3 εβδομάδες η κοπέλα μου απέκτησε το galaxy nexus. Από την αρχή παρατηρούσε μια περίεργη μοβ γραμμή στην notification bar όταν η φωτεινότητα είναι αρκετά χαμηλά. Εγώ είμαι κάτοχος ενός nexus s με s-amoled αλλά τέτοια "κόλπα" δεν μου έκανε ποτέ... Το galaxy nexus είναι αγορασμένο καινούριο από κατάστημα (kinitomania). Θα επισυνάψω ορισμένες φωτογραφίες να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας. Σημειωτέων, όταν βγάζω screenshot το πρόβλημα δεν φαίνεται αλλά όταν τράβηξα με την δική μου συσκευή είναι ξεκάθαρο. Σε περίπτωση που υπάρχει αστοχία υλικού, και το επιστρέψω, θα μου δώσουν καινούριο ή θα μπει χέρι στο υπάρχον;;

 

 

Το ιδιο προβλημα ειχε κ το δικο μου. Το πηγα στη smartec κ αλλαξαν οθονη.

 

Πολυ πιο ξεκουραστη στο ματι η νεα, αν κ το λευκο κιτρινιζει λιγο.

 

Ισως εχει πιο ζεστα χρωματα σε σχεση με την αρχικη που ηταν πιο εντονα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με μπερδευει ειναι το βημα 4 δεν ξερω τι να επιλεξω αφου δεν εχει επιλογη για 4.1.2.Α! εχω και ξεκλειδωτο το bootloader.

 

φυσιολογικά με την 4.1.1 δεν θα έχει θέμα μιας και η 4.1.2 είναι minor update

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ σε αντίθεση με όλους βρίσκω την 4.1.1 με milestone 6 σε εμφανή βαθμό καλύτερη από την 4.1.2 με τον ίδιο πυρήνα. Από την άλλη, παρόλο που θελω πολύ να γυρίσω στην 4.1.1 δεν θέλω να έχω το πρήξιμο της αναβάθμισης. Αν την βάλω και κάνω disable στο Google services framework, θα σταματήσει αυτό το spamαρισμα για να ενημερώσω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...