Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε ένα reboot και πήγαινε settings>apps>running να δεις ποιες εφαρμογές τρέχουν με το που ανοίγεις το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ξερω αν εγινε τυχαια αλλα νομιζω ο μετρητης της μπαταριας ειναι λιγο στον κοσμο του.εκανα ενα restart στο κινητο και απο 48 μπαταρια βρεθηκα με 16 και μου εβγαλε να συνδεσω τον φορτιστη.και το εχω τελειως στοκ,μονο ρουτ εχω κανει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν μου το είχε κάνει αυτό ήταν τη πρώτη μέρα που είχα πάρει το κινητό και δε σκέφτηκα και πολύ να κάνω hard reset(μιας και ηταν καινουργιο)και έφτιαξε..μετά όμως από λίγο καιρό μου το ξαναέκανε με το συγκεκριμένο ρουτερ και δοκίμασα την επανεκίνηση του ρουτερ και έστρωσε με τη μία!

Επίσης,υποθετικά πάντα,μια αλλαγή στο channel του ρουτερ ίσως βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ, έχουν δοκιμαστεί πολλαπλά reset αλλά δε διορθώθηκε... θα δούμε μήπως γίνει τίποτα με την αλλαγή channel :)

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος..προσπάθησα να βάλω τον flash player με 2 τρόπους όπως έχει ειπωθεί σε προηγούμενα posts αλλά δε τα κατάφερα..

ποιά είναι όλα τα βήματα για να γίνει επιτυχημένα η εγκατάσταση?

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

να πας και μεσα απο την εφαρμογη εκει που λεει "MyToolbox"να κανεις "freeze"(παγωμα)και οχι μονο οποια εφαρμογη θες.

Βεβαια αυτο γινεται μονο στην πληρωμενη εκδοση του "MyBackup"αλλοιως δεν σου εμφανιζει την επιλογη "ΜyToolbox".

 

Που ειναι αυτη η επιλογη? Το pro εχω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση πέρα από το να αλλάξει κανείς router αν έχει αυτό το πρόβλημα?

Το έχει ένας φίλος και δε μπορώ να σκεφτώ τι μπορεί να φταίει

 

δε νομιζω οτι χρειαζεται να αλλαξει ρουτερ (αν φταιει οντως αυτο), οπως ειπα 2 φορες μου το εκανε και συνδεομαι με το συγκεκριμενο αρκετα συχνα

 

δυστυχως δεν ειναι και το δικο μου , ωστε να καταλαβω καλυτερα τι συνεβη εκεινη τωρα και μου προκαλεσε εμενα επανεκκινησεις

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα.. Οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη μου διαβαζει μονο τα ptp αρχεια και οχι τα mtp.. Σε αλλον υπολογιστη που προσπαθησα τα διαβαζε κανονικα τα mtp..
Link to comment
Share on other sites

προχθές έβαλα ένα παιχνίδι, το stupid zombies 2, και σήμερα είπα να δω πως φαίνονται τα παιχνίδια στο κινητό μας.ξεκινάει κανονικά, μόλις πας να επιλέξεις την πρώτη πίστα, πάει να ξεκινήσει, κολλάει η οθόνη και κάνει επανεκκίνηση...το έκανε 2 φορές ώσπου το έκανα απεγκατάσταση...τι ήταν πάλι αυτό;

 

 

για τον φίλο πιο πάνω που ρωτάει για το flash, από το link της Adobe που έδωσε κάποιος πιο πάνω, κατεβάζεις τα .apk και τα κάνεις εγκατάσταση.αυτό έκανα και δούλεψε

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Eγω εβαλα το nba jam και τρεχει νερακι. Ισως το stupid zombies 2 να εχει προβληματα με την jb; Παντως στις 18 του μηνα λεει οτι εβγαλε ενα bug fix για τις συσκευες που κολλαγαν στην πρωτη πιστα.
Link to comment
Share on other sites

για τον φίλο πιο πάνω που ρωτάει για το flash, από το link της Adobe που έδωσε κάποιος πιο πάνω, κατεβάζεις τα .apk και τα κάνεις εγκατάσταση.αυτό έκανα και δούλεψε

 

από αυτό το λινκ λες; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1774336

και; κατέβασες έκανες install και τέλος; στο μενου του στοκ browser έκανες κάποια ρύθμιση?

 

ποιό από τα 4 apk να διαλέξω;

Edited by union
carpe diem
Link to comment
Share on other sites

από αυτό το λινκ λες; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1774336

και; κατέβασες έκανες install και τέλος; στο μενου του στοκ browser έκανες κάποια ρύθμιση?

 

ποιό από τα 4 apk να διαλέξω;

 

Φαντάζομαι κατέβασε το πιο πρόσφατο. Την τελευταία έκδοση!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι κατέβασε το πιο πρόσφατο. Την τελευταία έκδοση!

 

ok thanks!

 

Μια χαρά δουλεύει..το ρύθμισα!

 

@οyka thanks too

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

ok thanks!

 

Μια χαρά δουλεύει..το ρύθμισα!

 

@οyka thanks too

 

το τελευταίο.αν και δοκίμασα και από το επίσημο της Adobe και δούλεψε κι αυτό...μόλις πάω σπίτι και κάτσω στο σταθερό θα σου πω λεπτομέρειες, γιατί τώρα είμαι στο δρόμο και δυσκολεύομαι λίγο

 

 

EDIT: Λοιπόν, μόλις έκατσα στο pc και αναλύω:

 

Για το flash: από το xda (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1774336) κατεβάζουμε την τελευταία έκδοση. Ειδάλλως, από την σελίδα της Adobe (http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html) κατεβάζουμε την επίσημη έκδοση για το κινητό μας. Τελευταία - και που έβαλα εγώ - ήταν η Flash Player 11.1.for Android 4.0 (11.1.115.20).

 

Για το root: Ενώ είχα κάνει την διαδικασία μέσα από το Galaxy Nexus Toolkit για την έκδοση 4.1.1, όταν αναβαθμίστηκα σε 4.1.2 δεν μπόρεσε να λειτουργήσει το root, κολλούσε πάντα στο τελευταίο βήμα, χώρια που ξεκλείδωσα και τον bootloader και ΧΑΘΗΚΑΝ όλα τα δεδομένα... Anyway, ο παθών μαθών... Κατέβασα λοιπόν το Nexus Root Toolkit όπως έγραψε κάποιο καλό παιδί πιο πάνω και είπα χθες να το δοκιμάσω. Λοιπόν, τα βήματα που έκανα:

 

1. Σέταρα πλήρως το κινητό (λογαριασμός gmail, έναρξη κινητού, ρυθμίσεις που ήθελα, προγράμματα κλπ).

2. Τρέχω το πρόγραμμα.

3. Στο Your model type έβαλα Galaxy Nexus GSM/HSPA+ Android *.*.* Any Build, καθ' ότι για 4.1.2 είχε μόνο την TAKJU, εγώ έχω YAKZU, δεν ρίσκαρα να το δοκιμάσω, αν και σε άλλο φόρουμ γράφουν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα.

4. Το βήμα Initial Setup που περνάει τους drivers, το παρέλειψα, μιας και είχαν μπει από το Galaxy Nexus Toolkit, αν κάποιος δεν το έχει κάνει ήδη, το τρέχει.

5. Στην καρτέλα Backup + Restore πήγα Backup. Στη νέα καρτέλα, τσέκαρα τις System apps + data και shared data και πάτησα Creat Android Backup File. Μου δημιούργησε ένα αρχείο .ab περίπου 413mb. Το κινητό μου ήταν άδειο από αρχεία, οπότε δεν έκανα κάποιο άλλο backup, αν κάποιος έχει, καλό είναι να διαλέξει και όποιο άλλο backup χρειάζεται (sms, call logs, data/media)

6. Τελειώνοντας με το backup, πήγα ξανά στην αρχική και πάτησα Unlock, ακολούθησα τα βήματα και ξεκλείδωσε ο bootloader. Με γρήγορο πέρασμα τις αρχικές ρυθμίσεις του κινητού, ξανάτρεξα το πρόγραμμα και πάτησα Root. Ακολούθησα ξανά τις οδηγίες και voila.

7. Μόλις τελείωσα με τα παραπάνω, πάτησα πάλι Restore --> Restore Android Backup File, επέλεξα το αρχείο .ab που είχα φτιάξει στο βήμα 5, και μετά από λίγη ώρα το κινητό είχε όλα αυτά που είχα εγκαταστήσει από την αρχή. Τα μόνα που λείπανε, ήταν κάποια widget καιρού που τα έβαλα ξανά στην αρχική οθόνη (δεν είχαν σβηστεί) και το Wifi File Transfer Pro (αγορασμένο) το οποίο δεν έτρεχε και το ξαναεγκατέστησα.

 

Υ.Γ.: Ο παραπάνω οδηγός είναι ένας γενικός μπούσουλας, και καθώς είχα και επισκέψεις και δεν μπόρεσα να κρατήσω αναλυτικότερες οδηγίες, παρακαλώ πολύ δίνετε πολύ μεγάλη σημασία στα μηνύματα που σας βγάζει στο πρόγραμμα και στο κινητό και μην τα προσπερνάτε αβίαστα

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτη η επιλογη? Το pro εχω

 

Αν εχεις το "MyBackup Pro" μολις ανοιξεις την εφαρμογη τελευταια σου εχει μια προσθετη επιλογη το"MYTOOLBOX"κατω ακριβως απο το"SCHEDULE".

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το "MyBackup Pro" μολις ανοιξεις την εφαρμογη τελευταια σου εχει μια προσθετη επιλογη το"MYTOOLBOX"κατω ακριβως απο το"SCHEDULE".

 

Πρεπει να εισαι ROOT για τετοια επιλογη. Αυτο λεει και στην περιγραφη της εφαρμογης στο play

Link to comment
Share on other sites

Τελικως,αυτο που ξυπναγε το κινητο κ ετρωγε τη μπαταρια οπως φαινεται μεχρι στιγμης,ηταν οι χαρτες, και για αυτο ξετικαρα στα location settings το report from this device και επισης εκλεισα κ το google now,το οποιο δεν θυμομουν να ειχα ανοιξει...

 

Κατα τα αλλα ολα κομπλε μεχρι τωρα :)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να κανουμε να δειχνει τα τηλεφωνα οπως στη 2.3? δηλαδη απο 69Χ ΧΧΧ ΧΧΧΧ να τα δειχνει ετσι 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να κανουμε να δειχνει τα τηλεφωνα οπως στη 2.3? δηλαδη απο 69Χ ΧΧΧ ΧΧΧΧ να τα δειχνει ετσι 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ

 

Είσαι με αγγλικό μενού ή ελληνικό? Γιατί εμένα μου το κάνει στα αγγλικά, στα ελληνικά δεν το έχω δοκιμάσει

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι ROOT για τετοια επιλογη. Αυτο λεει και στην περιγραφη της εφαρμογης στο play

 

Καλημερα.Ναι πρεπει να εισαι root.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

αγγλικο/ελληνικο το ιδιο ειναι

 

Άρα δηλαδή είναι από τη JB. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Όλα ωραίακαι καλά με την 4.1.2 αλλά έχω πρόβλημα με το σήμα. Έχει γίνει πολύ χειρότερο και πολλές φορές χάνεται εντελώς, και όταν λέω πολλές φορές το εννοώ εκεί που παλιά είχα 3-4 γραμμές.

 

Edit:ξαναφλασαρα το radio, ελπίζω να διορθώσει την κατάσταση...

Edited by panaras21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...