Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νεός στα χωράφια σας,προσοχή!Μόλις έκανα ρουτ,έχετε καμιά καλή rom να προτείνετε?:O

 

Μη γεμίζουμε το thread με άκυρα post. Υπάρχει thread που συζητάμε αποκλειστικά για τέτοια θέματα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322065 Aν διαβάσεις τις δέκα τελευταίες σελίδες θα βρεις την απάντηση σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην ενότητα φλασάρισμα custom rom?

 

Ναι. Εκει ειναι συγκεντρωμενες οι πληροφορίες που χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αν στην επικείμενη παρουσίαση της google δουμε το νεο νεξους με την 4.2 εκδοση,να περιμενουμε κ μεις το update;
Link to comment
Share on other sites

Αν στην επικείμενη παρουσίαση της google δουμε το νεο νεξους με την 4.2 εκδοση,να περιμενουμε κ μεις το update;

 

99.9% ναι ....

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη κι αν κυκλοφορήσει το 4.2 τώρα, δε νομίζω ότι θα είναι το Key Lime Pie. Είναι πολύ κοντά σε 4.1.1 και 4.1.2 για να βγει νέο major version. Πάντως χαίρομαι με τις τελευταίες εξελίξεις του android, τόσο σε hardware όσο και σε software. Το έχουν πάρει ζεστά :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Παρατηρησα το εξης,οταν τσεκαρω την επιλογη ''χρηση μονο δικτυων 2g''

κατα την διαρκεια των κλησεων το ακουστικο του τηλεφωνου παραγει εναν χαρακτηριστικο ηχο,:confused:

αυτον που κανει ενα ραδιο οταν εχουμε οποιοδηποτε κινητο τηλεφωνο διπλα του που δεχεται κληση...

Το ακουστικο βεβαια το κανει σε πολυ χαμηλοτερη ενταση αλλα δεν παυει να ειναι πολυ ενοχλητικο.

Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος,ξερετε που οφειλεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Παρατηρησα το εξης,οταν τσεκαρω την επιλογη ''χρηση μονο δικτυων 2g''

κατα την διαρκεια των κλησεων το ακουστικο του τηλεφωνου παραγει εναν χαρακτηριστικο ηχο,:confused:

αυτον που κανει ενα ραδιο οταν εχουμε οποιοδηποτε κινητο τηλεφωνο διπλα του που δεχεται κληση...

Το ακουστικο βεβαια το κανει σε πολυ χαμηλοτερη ενταση αλλα δεν παυει να ειναι πολυ ενοχλητικο.

Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος,ξερετε που οφειλεται?

 

Το κανει κ σε μενα ορισμενες φορες ομως.Το εχεις τσεκαρει κ στις 3G και ειναι καλυτερα δηλ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.... σκεφτομαι σοβαρα να παω απο iphone 4s σε galaxy nexous.....αν καποιος εχει κανει αυτη την αλλαγη αν μπορει ας μου μεταφερει τις εντυπωσεις του(θετικες και αρνητικες). Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω.εντυπωσιασμενος.... αναβαθμισα σε 4.1.1. με τους οδηγους της πρωτης σελιδας ειμαι ενταξει ετσι?με toolkit κανονικα συνεχιζω σωστα?μου μοιαζει πολυ γρηγορο ακομη και ετσι οποτε root στην αρχη και βλεπουμε για custom rom κτλ Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα επιλέξω σαν επόμενη αγορά το nexus, υπάρχει πρόβλημα με το γυαλί της οθόνης που δεν είναι gorilla glass?

 

Χαράζεται σχετικά εύκολα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα επιλέξω σαν επόμενη αγορά το nexus, υπάρχει πρόβλημα με το γυαλί της οθόνης που δεν είναι gorilla glass?

 

Χαράζεται σχετικά εύκολα?

 

Έχει μια προστατευτική μεμβράνη Oleophobic coating. Προσωπικά η άποψη μου είναι αν και δεν έχει gorilla, ειναι πολυ καλα φτιαγμένη με το επίπεδο χαραξης πανω απο το μεσο ορο.Παντα προσωπικά μιλαω.Για να εχω ήσυχο το κεφάλι μου εχω βάλει μια dry μεμβράνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.... σκεφτομαι σοβαρα να παω απο iphone 4s σε galaxy nexous.....αν καποιος εχει κανει αυτη την αλλαγη αν μπορει ας μου μεταφερει τις εντυπωσεις του(θετικες και αρνητικες). Ευχαριστω.

 

Φιλε μου δεν ειχα ποτε iphone για να ειμαι ακριβης σε οτι σου πω αλλα στα θετικα ειναι σιγουρα οτι δε θα χρειαζεσαι πια itunes και οτι στον broswer θα εχεις adobe flash και θα βλεπεις πια τις σελιδες σαν σε υπολογιστη.στα αρνητικα το μονο που εχω βρει,η μπαταρια του.σε θεμα αποκρισης και ταχυτητας μενου,τωρα πια με jelly bean δε θα εχεις διαφορες

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το εχει φιλος μου και το κινητο κανει απλα τα παντα, αν δε σε χαλαει το το παραπανω μεγεθος οθονης/κινητου το παιρνεις με κλειστα ματια
Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα επιλέξω σαν επόμενη αγορά το nexus, υπάρχει πρόβλημα με το γυαλί της οθόνης που δεν είναι gorilla glass?

 

Χαράζεται σχετικά εύκολα?

 

Εκτός από την ελαιόφοβη επικάλυψη έχει και ανθεκτικό γυαλί, απλά δεν είναι επώνυμο gorilla glass. Είναι λίγο χειρότερο από το gorilla glass 1, αλλά περισσότερο από επαρκές - αφού βοηθάει και η κυρτή οθόνη. (το νέο Nexus 4 βγαίνει με gorilla glass 2).

 

Φιλε μου δεν ειχα ποτε iphone για να ειμαι ακριβης σε οτι σου πω αλλα στα θετικα ειναι σιγουρα οτι δε θα χρειαζεσαι πια itunes και οτι στον broswer θα εχεις adobe flash και θα βλεπεις πια τις σελιδες σαν σε υπολογιστη.στα αρνητικα το μονο που εχω βρει,η μπαταρια του.σε θεμα αποκρισης και ταχυτητας μενου,τωρα πια με jelly bean δε θα εχεις διαφορες

 

Η μπαταρία του δεν είναι ιδιαίτερα κακή αν κάνεις συντηρητική χρήση της οθόνης και ειδικά αν σταματάς τις υπηρεσίες που δε χρειάζεσαι (3g, bluetooth κλπ). Σε κάθε περίπτωση βγάζει 1 μέρα+, ενώ χωρίς χρήση φτάνει και τις 4. Αν δε σου φτάνει η κανονική μπαταρία, υπάρχει και η extended.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα επιλέξω σαν επόμενη αγορά το nexus, υπάρχει πρόβλημα με το γυαλί της οθόνης που δεν είναι gorilla glass?

 

Χαράζεται σχετικά εύκολα?

Το gorilla glass δεν το εχω σε καμια υποληψη πιστευω οτι ειναι απλα marketing. Το iPad2 που ειχα το ειχε πατησει το σκυλι και δεν επαθε τιποτα και δεν εχει γοριλλα γυαλλι ενω στο Ν9 που ειχε δοκιμασα με τα κλειδια να δω αν κανει γρατζουνιες και ναι κανει( επρεπε να δεις τη φατσα μου).

Δεν σου λεω οτι αυτα οτι αυτα που γραφω ειναι ο κανονας αλλα το γοριλλα γυαλι δεν κανει και τοοοοση δουλεια και το γοριλλα γυαλι 2 ειναι απλα πιο λεπτο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το gorilla glass δεν το εχω σε καμια υποληψη πιστευω οτι ειναι απλα marketing. Το iPad2 που ειχα το ειχε πατησει το σκυλι και δεν επαθε τιποτα και δεν εχει γοριλλα γυαλλι ενω στο Ν9 που ειχε δοκιμασα με τα κλειδια να δω αν κανει γρατζουνιες και ναι κανει( επρεπε να δεις τη φατσα μου).

Δεν σου λεω οτι αυτα οτι αυτα που γραφω ειναι ο κανονας αλλα το γοριλλα γυαλι δεν κανει και τοοοοση δουλεια και το γοριλλα γυαλι 2 ειναι απλα πιο λεπτο.

 

Εγώ πάλι από την άλλη έχω εντελώς διαφορετική άποψη και εμπειρίες. Κινητά με "απλό" γυαλί έσπασαν επειδή το πίεσα λίγο παραπάνω, ενώ κινητά με GG (π.χ. 2Χ) δεν μπορείς να πιστέψεις τι έχουν υποστεί χωρίς ούτε καν γρατζουνιά στο γυαλί...Δεν είναι μάλιστα σπάνιο να σπάει το digitizer ΚΑΤΩ από το gorrila glass και το γυαλί της οθόνης να παραμένει ανέπαφο ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Το κανει κ σε μενα ορισμενες φορες ομως.Το εχεις τσεκαρει κ στις 3G και ειναι καλυτερα δηλ;

 

Στο 3g δεν το κανει...:confused:

 

Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Στο 3g δεν το κανει...:confused:

 

Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος?

 

Στο 3g ειδες διαφορα στην μπαταρια;Περισσοτερη καταναλωση δηλ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω τσεκαρει ακομα,3-4 μερες το εχω...:)

Λογικα δεν θα εχει παραπανω καταναλωση το 3g?

Ηθελα να κλεινω το 3g με το σκεπτικο να απευφευγα τυχον ανεπιθυμητες χρεωσεις...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω τσεκαρει ακομα,3-4 μερες το εχω...:)

Λογικα δεν θα εχει παραπανω καταναλωση το 3g?

Ηθελα να κλεινω το 3g με το σκεπτικο να απευφευγα τυχον ανεπιθυμητες χρεωσεις...:worry:

 

Αν δε κανω λαθος δε χρεωνεσαι αν εχεις επιλεξει κλησεις με 3G.Αλλο τα δεδομενα και αλλο οι κλησεις.Μη μπερδευεσαι.Εκτος και αν κανω εγω λαθος.Φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα (ebay) και την θηκη απο TPU frosted silicone. Μπορώ να πω οτι είναι πολύ καλύτερη ποιότητα απ'ότι περίμενα! Τέλεια εφαρμογή και φανταστική αίσθηση στο χέρι χωρίς να το κάνει γκουμούτσα.

 

φωτο εδώ:

 

http://i.imgur.com/PiSt4.jpg

 

http://i.imgur.com/GR7yt.jpg

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα (ebay) και την θηκη απο TPU frosted silicone. Μπορώ να πω οτι είναι πολύ καλύτερη ποιότητα απ'ότι περίμενα! Τέλεια εφαρμογή και φανταστική αίσθηση στο χέρι χωρίς να το κάνει γκουμούτσα.

 

φωτο εδώ:

 

http://i.imgur.com/PiSt4.jpg

 

http://i.imgur.com/GR7yt.jpg

 

Την ιδια φοραω.Ειναι οντως πολυ καλη.

Το μονο αρνητικο...θα ηθελα να κουμπωνει καλυτερα ο φορτιστης.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια φοραω.Ειναι οντως πολυ καλη.

Το μονο αρνητικο...θα ηθελα να κουμπωνει καλυτερα ο φορτιστης.

 

Εννοείς οτι βρίσκει πάνω της? μόλις το δοκίμασα και η θήκη δεν τον ενοχλεί καθόλου. :what:

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κανω λαθος δε χρεωνεσαι αν εχεις επιλεξει κλησεις με 3G.Αλλο τα δεδομενα και αλλο οι κλησεις.Μη μπερδευεσαι.Εκτος και αν κανω εγω λαθος.Φιλικα παντα.

 

Αν καποια εφαρμογη για καποιο λογο αναζητα προσβαση ιντερνετ, και το 3g ειναι ανοιχτο,δεν θα την βρει μεσο αυτου και θα κατεβασει δεδομενα?

Με αυτο το σκεπτικο το ρωταω,ειμαι κι εγω μπερδεμενος...

Πραγματικα θα με ενδιεφερε να μας πει και καποιος αλλος αν αντιμετωπιζει αυτο το θεμα με το ακουστικο.

θηκη ψαχνω κι εγω αλλα ειναι τοσες πολλες που χανομαι:hypno:

Υπαρχει καποια αξιολογη με 15-20ευρω μαξιμουμ?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι βρίσκει πάνω της? μόλις το δοκίμασα και η θήκη δεν τον ενοχλεί καθόλου. :what:

 

Δεν κουμπωνει το ιδιο αν εχεις τη θηκη...σε μενα τουλαχιστον.Κουμπωνει κανονικα αλλα οχι οπως διχως τη θηκη.Στην αρχη ετσι νομιζα και γω αλλα καποια στιγμη την εβγαλα και τοτε το καταλαβα.Δεν ειναι ενοχλητικο.

 

Αν καποια εφαρμογη για καποιο λογο αναζητα προσβαση ιντερνετ, και το 3g ειναι ανοιχτο,δεν θα την βρει μεσο αυτου και θα κατεβασει δεδομενα?

Με αυτο το σκεπτικο το ρωταω,ειμαι κι εγω μπερδεμενος...

Πραγματικα θα με ενδιεφερε να μας πει και καποιος αλλος αν αντιμετωπιζει αυτο το θεμα με το ακουστικο.

θηκη ψαχνω κι εγω αλλα ειναι τοσες πολλες που χανομαι:hypno:

Υπαρχει καποια αξιολογη με 15-20ευρω μαξιμουμ?

 

Οχι οχι αδερφε.Αλλο να εχεις ανοιχτα δεδομενα και αλλο για τις κλησεις.Οχι δε κατεβαζει δεδομενα.Για το ακουστικο πιστευω οτι λιγο πολυ το εχουμε ολοι.Για θηκη εγω εχω αυτη και μεμβρανη

και ειμαι κομπλε. Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...