Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε ειτε να κανεις uninstall updates στο play , ειτε να βρεις το apk με τη τελευταια εκδοση και δοκιμασε να το ξαναπερασεις

 

καποιος ειχε ποσταρει λινκ (ετσι εχω κι εγω τη τελευταια εκδοση , δε περιμενα να μου ερθει το update)

 

Εκανα uninstall updates αλλα παλι τα ιδια. Το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι να τρεξω το .apk του Play. Αν εχει ευκολο καποιος το λινκ θα με εσωνε απο το πολυ ψαξιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εκανα edit και το εβαλα στο παραπανω ποστ, δε σε προλαβα:O

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

το εκανα edit και το εβαλα στο παραπανω ποστ, δε σε προλαβα:O

 

 

Ευχαριστω πολυ. Μολις το δοκιμασα χωρις αποτελεσμα :( Δεν θελω να κανω με τιποτα factory reset ρε παιδες....τι κολλημα εχει φαει τωρα στα ξαφνικα :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Μολις το δοκιμασα χωρις αποτελεσμα :( Δεν θελω να κανω με τιποτα factory reset ρε παιδες....τι κολλημα εχει φαει τωρα στα ξαφνικα :(

μετα που θα εγκαταστησεις το play πρεπει να το μεταφερεις στο system apps με το titanium η το rom toolbox αλιως δεν θα σου δουλεψει... το εκανες αυτο;

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τα φωτα σας.Απο δευτερα λεω να αποκτησω το τηλεφωνακι λογω οτι εχει πεσει και η τιμη του αρκετα,βεβαια δεν ξερω απο ποιο eshop το ψαχνω ακομα.Ομως θελω να μου πητε αν εχει εισαχθει με ελληνικο πληκτρολογιο και μενου επισημα,η θα ψαχνομαι μετα.Επισης η μπαταρια του με νορμαλ χρηση 1+μιση μερα θα με βγαζει?Και ενα τελευταιο,το gps κλειδωνει γρηγορα?Ευχαριστω περιμενω ενημερωση.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτόμουν να πάρω τον original βάση (ECS-K1F2BEG)που έχει και τις επαφές με τα τρία pins για φόρτιση / ήχο:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-BRAND-NEW-SAMSUNG-VEHICLE-DOCK-KIT-FOR-SAMSUNG-GALAXY-NEXUS-ECS-K1F2BEG-/360459729882?pt=UK_Holders_Mounts&hash=item53ed12fbda

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τα φωτα σας.Απο δευτερα λεω να αποκτησω το τηλεφωνακι λογω οτι εχει πεσει και η τιμη του αρκετα,βεβαια δεν ξερω απο ποιο eshop το ψαχνω ακομα.Ομως θελω να μου πητε αν εχει εισαχθει με ελληνικο πληκτρολογιο και μενου επισημα,η θα ψαχνομαι μετα.Επισης η μπαταρια του με νορμαλ χρηση 1+μιση μερα θα με βγαζει?Και ενα τελευταιο,το gps κλειδωνει γρηγορα?Ευχαριστω περιμενω ενημερωση.:)

 

Με την εκδοση 4.1 JellyBean έχει κανονικά ελληνικό πληκτρολογιο.Η μπαταρια με νορμαλ χρηση βγαζει ανετα 1μιση μερα και το gps με την τελευταια αναβαθμιση 4.1.2 κλειδωνει πολυ γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Καπου αναφερθηκε οτι με τρια συνεχομενα κλικ πανω στην εκδοση αντροιντ σου βγαζει το φασολακι.

Δοκιμαστε να κανετε και zoom in με τα δυο δαχτυλα.Φοβερο ε;:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.

 

Ειμαι απο χθες κατοχος του nexus. Εγινε η αναβαθμιση σε 4.1.1 αλλα το προβλημα που εχω ειναι με το wifi.

 

Συγκεκριμενα.

1) Υπαρχει ενδειξη που μου δειχθει εαν ειναι συνδεδεμενο σε wifi και την ισχυ του σηματος?

 

2) Ειναι παρα μα παρα πολυ αργο στον Internet ενω βρισκομαι διπλα απο το router.!!!!!

 

Πηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση περα απο το να κανω συνδεση με το wifi του σπιτιου μου?

 

Ευχαριστω

 

Τελικα λυθηκε το προβλημα!!!!! Οφειλεται στο οτι στο router to channel ηταν ρυθμισμενο στο auto και μολις το εβαλα στο 11 επαιξε καμπανα!!!

 

Δεν υπαρχει τροπος να μην υπαρχει προβλημα μα τα channels?

Edited by konchrist78
Link to comment
Share on other sites

restart έκανες μετά την διαγραφή του λογαριασμού..?

 

Οχι δεν εκανα. Το δοκιμασω αμεσως τωρα.

 

EDIT: Δεν εγινε τιποτα αδερφε τελικα

 

μετα που θα εγκαταστησεις το play πρεπει να το μεταφερεις στο system apps με το titanium η το rom toolbox αλιως δεν θα σου δουλεψει... το εκανες αυτο;

 

Δεν καταλαβα τι εννοεις φιλε μου. Απλα θα πρεπει να ειμαι root για αυτα που αναφερεις?

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα τι εννοεις φιλε μου. Απλα θα πρεπει να ειμαι root για αυτα που αναφερεις?

ναι μονο ροοτ και να εχεις μια απο τις εφαρμογες που σου ειπα. ειχα προβλημα στο play με το προηγουμενο μου κινητο. απεγκατεστησα το play εντελως με titanium backup,εγκατεστησα την τελευταια εκδοση και μετα παλι με το τιτανιουμ πας backup/restore βρισκεις το play,πατας πανω του για λιγο και στο μενου που σου βγαζει επιλεγεις convert to system apps.μετα πρεπει να σου δουλεψει κανονικα.πρεπει να κανεις αυτο που σου λεω γιατι αν δεν περασει στο συστημα η εφαρμογη δεν δουλευει

ο λογαριασμος σου στο play.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους ψάχνουν για βάση ή/και φορτιστή, εγώ πήρα τα original (PleoMax), ήτοι αυτά

 

Βάση Αυτοκινήτου

 

Φορτιστής Αυτοκινήτου

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για αυτά, με ρωτάει και ποστάρω απόψεις και photos επί των δύο μόλις τα παραλάβω.

 

Μόλις τα παραλαβεις τσεκαρε αν μπορεις στη βαση του αυτοκινητου να βαλεις το νεξους με θηκη.Θα μ ενδιεφερε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το κινητο και εχω καποια ερωτησεις σχετικα με το UI

-που στο #$#@ ειναι το ψηφιακο ρολοι

-γραφικα στοιχεια , πως μπορω να βαλω επιπλεον?

-αυτο το google now δεν μου δουλευει οπως εχω δει σε καποια βιντεο...το ρωταει τι καιρο θα κανει σημερα....καταλαβαινει ολα οκ ..αλλα μου βγαζει λινκς στο νετ να παω και οχι μια απαντηση

-τα εικονιδια για αμεσες κλησεις πως γινονται ποιο μεγαλα?

-επισης manual για 4.1.1 υπαρχει? γιατι εχω βρει μονο για 4

 

ευχαριστω....για την υπομονη και τις απαντησεις που θα υπαρξουν και στην συνεχεια :p

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι καταχος του κινητου εδω και λιγες μερες, αλλα με προβληματιζει κατι. Στο γκρι και στο ασπρο κυριος (πιο εντονο οταν ειναι χαμηλη η φωτινοτητα) υπαρχουν κατι σαν κυματτα να το πω , γραμμες . Δηλαδη στο google now και στο play store δεν ειναι καθαρο το χρωμα. Εχω περασει και το screen test.

Τι λετε να κανω? Να το επιστρεψω αφου εχει doa 10 μερες? Αλλα εχω διαβασει οτι τα περισοτερα nexus εχουν καποιο θεμα με την οθονη αλλη φορα μεγαλυτερο αλλες φορες μικροτερο. Εχω σκασει και δεν εχω ασχολιθει ακομα με το κινητο γιατι αν ειναι να το επιστρεψω δεν θα εχει νοημα...

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το κινητο και εχω καποια ερωτησεις σχετικα με το UI

 

 

-γραφικα στοιχεια , πως μπορω να βαλω επιπλεον? -

 

λογικα αν κατάλαβα σωστα , γραφικα στοιχεια θα κατεβάσεις απο το google play

 

-αυτο το google now δεν μου δουλευει οπως εχω δει σε καποια βιντεο...το ρωταει τι καιρο θα κανει σημερα....καταλαβαινει ολα οκ ..αλλα μου βγαζει λινκς στο νετ να παω και οχι μια απαντηση

 

Για να σου βγάλει απάντηση πρέπει να γυρίσεις την γλώσσα του κινητού στα αγγλικά...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι καταχος του κινητου εδω και λιγες μερες, αλλα με προβληματιζει κατι. Στο γκρι και στο ασπρο κυριος (πιο εντονο οταν ειναι χαμηλη η φωτινοτητα) υπαρχουν κατι σαν κυματτα να το πω , γραμμες . Δηλαδη στο google now και στο play store δεν ειναι καθαρο το χρωμα. Εχω περασει και το screen test.

Τι λετε να κανω? Να το επιστρεψω αφου εχει doa 10 μερες? Αλλα εχω διαβασει οτι τα περισοτερα nexus εχουν καποιο θεμα με την οθονη αλλη φορα μεγαλυτερο αλλες φορες μικροτερο. Εχω σκασει και δεν εχω ασχολιθει ακομα με το κινητο γιατι αν ειναι να το επιστρεψω δεν θα εχει νοημα...

 

Ειχαμε μια συζητηση για την οθονη με εναν φιλο για τη οθονη:

 

από leftis69 >

Τι εννοείς όταν λες ghosting;

Εμφανιζονται απομειναρια περιγραματος απο την προηγουμενη διεργασια που κανεις...δηλ:πες οτι εισαι σ ενα home screen σου και μπαινεις στο ιντερνετ στην σελιδα της google...ε...τοτε στο ασπρο φοντο της σελιδας θα δεις αχνα αυτα που ειναι στο home screen σου.Ενα παραδειγμα στις retina για να καταλαβεις.

 

Αυτο που λες μαλλον ειναι το φαινομενο ghosting.Με την 4.1.2 εχει μειωθει.

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε μια συζητηση για την οθονη με εναν φιλο για τη οθονη:

 

από leftis69 >

Τι εννοείς όταν λες ghosting;

Εμφανιζονται απομειναρια περιγραματος απο την προηγουμενη διεργασια που κανεις...δηλ:πες οτι εισαι σ ενα home screen σου και μπαινεις στο ιντερνετ στην σελιδα της google...ε...τοτε στο ασπρο φοντο της σελιδας θα δεις αχνα αυτα που ειναι στο home screen σου.Ενα παραδειγμα στις retina για να καταλαβεις.

 

Αυτο που λες μαλλον ειναι το φαινομενο ghosting.Με την 4.1.2 εχει μειωθει.

 

Οχι φιλε μου. Απο οτι καταλαβα ειναι το banding(?) διαβαζοντας στο xda. Μοιαζει λιγο με τη φωτο ισως οχι τοσο εντονο

Link to comment
Share on other sites

αυτες τισ μερες λογω πολυ δουλειας δεν χρησιμοποιησα το τηλεφωνο σαν smartphone αλλα σαν νορμαλ τηλεφωνο, δηλαδη κλησεις,μηνυματα,λιγο ιντερνετ και αναβαθμισεις εφαρμογων. τα αποτελεσματα με baked rom και trinity kernel εντυπωσιακα:
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κανεις..... δεν υπάρχει αυτο...

 

Που να ειχες δηλαδη και πολυ καλο σημα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στη δεύτερη φόρτιση, με χρήση μόνο σαν τηλέφωνο και μηνύματα, καθώς και με 1,5 ώρα 3g ίντερνετ στα διαλείμματα της δουλειάς, μου έβγαλε χαλαρά 3 γεμάτες μέρες με στοκ ρομ, και είχε μείνει και 23%, απλά ενώ είπα να τραβήξω screenshot, το ξέχασα όταν το σύνδεσα να το κάνω ρουτ...
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Με την εκδοση 4.1 JellyBean έχει κανονικά ελληνικό πληκτρολογιο.Η μπαταρια με νορμαλ χρηση βγαζει ανετα 1μιση μερα και το gps με την τελευταια αναβαθμιση 4.1.2 κλειδωνει πολυ γρηγορα!

 

Και απο που θα το αγορασω σε αυτην την εκδοση ξερει κανεις,γιατι να τα περασω εγω χλωμο το βλεπω δεν εχω ιδεα απο αυτα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και απο που θα το αγορασω σε αυτην την εκδοση ξερει κανεις,γιατι να τα περασω εγω χλωμο το βλεπω δεν εχω ιδεα απο αυτα.:)

 

Απο οπου και να το αγορασεις θα χρειαστει πιθανον αναβαθμιση. Μην σε ανησυχει αυτο γιατι πολυ απλα θα το κανει μονο του. Το μονο που πρεπει να κανεις εσυ, ειναι να το συνδεσεις στο ιντερνετ και να πατησεις την ειδοποιηση που θα σου βγαλει για την αναβαθμιση. Παρτο απο οπου σε συμφερει πιο πολυ και μην ανησυχεις για τιποτα. Εδω ειμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τωρα που τσεκαρα ολοι εκδοση 4.0 γραφουν αυτη ειναι η πρωτη χωρις καθολου ελληνικα?ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ το παρω να μου πειτε τι ακριβως θα κανω με την συνδεση στο ιντερνετ.Ειμαι ασχετος παιδια Συγνωμη.:happy:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση... γιατι μου βγαζει συνεχεια ενα εγχρωμο Χ συνεχεια οταν ανοιγω εφαρμογες κτλ ????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...