Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pure ics? ε, εχεις μεινει πισω. Εμεις εχουμε εδω και καιρο jb :)

Η αποψη μου ειναι να περιμενεις λιγο, οσως συντομα παρουσιαστει το επομενο (ή τα επομενα ) νεξους.

Ισως βεβαια, ακομη και μετα την παρουσιαση του διαδοχου, να αξιζει τελικα να αγορασεις το παρον μοντελο. Αλλα καλυτερα ειναι να περιμενεις πρωτα να δεις και μετα να αποφασισεις.

 

jb ε?Οντως εχω μεινει πισω...:lol: Ε,ακομα καλυτερα!Οποτε βγαινει καινουργια εκδοση,το nexus την παιρνει παντα πρωτο!

Η τιμη παντως ειναι ο Νο.1 λογος που ψηνομαι να το παρω.Δε νομιζω οτι υπαρχει αλλη συσκευη στα ιδια λεφτα που να προσφερει τοσα πολλα.Και αυτη τη στιγμη δεν ειμαι σε φαση να χαλασω 500-600 ευρω για κινητο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σιγουρα εξαρταται απο το μπατζετ.

Απλα περιμενοντας δεν εχει να χασει κατι. Ισως ουτε και να κερδισει τελικα, αλλα ποτε δεν ξερεις. Το καινουριο θα εχει 599, αλλα μπορει να του αρεσει τοσο, που να αποφασισει να τα δωσει. Γι αυτο το λεω.

 

τότε ας ελπίσουμε πως το καινούργιο δεν θα είναι όπως αυτό που διέρρευσε γιατί πλέον με το note2 πρέπει να κάνει κάτι καλό για να με πείσει η google :p ..

 

Δουλεύοντας με το Nexus πάντως αδυνατώ να καταλάβω γιατί βάζουν hard buttons όλοι οι υπόλοιποι και δεν αρκούνται στα εικονικά..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν πρεπει να απευθυνθω εδω,αλλα θελω τη γνωμη σας.Εχω το galaxy s2 κανα χρονο τωρα.Ειμαι υπερευχαριστημενος μεχρι στιγμης απ το κινητο,χωρις πολλα προβληματα.Τον τελευταιο καιρο εχω φαει σκαλωμα κ ψηνομαι να το αλλαξω για το nexus.Κατι η τιμη του που επεσε στα 350ευρω,κατι η μεγαλυτερη κ καλυτερη οθονη οπως κ η pure ics που εχει,χωρις να εξαρτωμαι απ την καθε samsung για το ποτε θα δωσει τη νεοτερη εκδοση android,μ εχουν βαλει σ αυτο το τριπακι...Αξιζει να δωσω το s2 για το nexus ??

 

Δε διαφωνώ με τους προλαλήσαντες, αλλά σημαντικό είναι και τι περιμένεις να κερδίσεις με την αλλαγή. Από χαρακτηριστικά είναι πολύ όμοια τηλέφωνα (με εξαίρεση την οθόνη), και με λίγο πείραγμα μπορείς να φέρεις το S2 στα μέτρα σου, όπως και το Nexus.

Θεωρώ ότι οι βελτιώσεις είναι σχετικά μικρές για να βιαστείς να πάρεις τώρα το Nexus, εάν δε σου περισσεύουν τα χρήματα, δεδομένου ότι μέχρι το τέλος του χρόνου κυκλοφορούν πολλές νέες συσκευές. Από την άλλη, είναι εξαιρετικό τηλέφωνο και δε θα σε απογοητέψει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι χαζοί :p

 

Ειδικά η Samsung που της τα χει ζαλίσει η apple δε καταβαίνω γιατί ακολουθεί την ηλίθια τακτική να έχει το ένα μεγάλο hard στη μέση (οχι ότι θα την έσωζε , αφού και το nexus έχει μπει στο στόχαστρο , αλλά όπως και να το κάνουμε δείχνει άσχημο από κάθε άποψη )

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

ασε που οταν βγει το καινουριο πιθανοτατα να εχει να διαλεξει κατασκευαστη και design, αλλα και η τιμη του τωρινου θα πεσει!

 

Θα πέσει όπως το nexus S... Που έφτασε τα 299 όταν το Nexus ήταν στα 599-

Παρακάτω δεν νομίζω ότι θα το δούμε εύκολα οπότε δεν ξέρω αν αξίζουν 3-4 μήνες ίσως και παραπάνω για να έρθουν τα καινούρια νέξους Ελλάδα για 50€. Εγώ δεν θα περίμενα είχα ως max τα 350. Αν είναι να είχα άλλο μπάτζετ ΟΚ τότε ναι θα περίμενα. Αλλά και πάλι όλα αυτά είναι καθαρά υποκειμενικά!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν πρεπει να απευθυνθω εδω,αλλα θελω τη γνωμη σας.Εχω το galaxy s2 κανα χρονο τωρα.Ειμαι υπερευχαριστημενος μεχρι στιγμης απ το κινητο,χωρις πολλα προβληματα.Τον τελευταιο καιρο εχω φαει σκαλωμα κ ψηνομαι να το αλλαξω για το nexus.Κατι η τιμη του που επεσε στα 350ευρω,κατι η μεγαλυτερη κ καλυτερη οθονη οπως κ η pure ics που εχει,χωρις να εξαρτωμαι απ την καθε samsung για το ποτε θα δωσει τη νεοτερη εκδοση android,μ εχουν βαλει σ αυτο το τριπακι...Αξιζει να δωσω το s2 για το nexus ??

 

Ακομα το σκεφτεσαι? Πουλα το S2 και με την μικρη διαφορα που θα δωσεις παρε το Nexus. Θα ενθουσιαστεις!

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αυτή εδώ http://www.e-finder.gr/p.Case-mate-Tough-Cases-for-Galaxy-Nexus-Black-cm017195.674792.html ειναι καλή;

 

πολλά λεφτά ρε φίλε...

από τιτάνιο είναι φτιαγμένη;; :rolleyes:

Δες αυτά πριν αποφασίσεις να ξοδέψεις τόσα:

, Βίντεο 2

Αν έχεις extended μπαταρία, ή αν σκοπεύεις να πάρεις, κατά 99.9% δεν θα εφαρμόζει μετά η θήκη...

Edited by ptmax13

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

πολλά λεφτά ρε φίλε...

από τιτάνιο είναι φτιαγμένη;; :rolleyes:

Δες αυτά πριν αποφασίσεις να ξοδέψεις τόσα:

, Βίντεο 2

Αν έχεις extended μπαταρία, ή αν σκοπεύεις να πάρεις, κατά 99.9% δεν θα εφαρμόζει μετά η θήκη...

 

Εςυ ποια προτείνεις? σε περιπτωση που χρειαστεί extended battery υπαρχει θήκη που θα μας βολέψει?

Link to comment
Share on other sites

Εςυ ποια προτείνεις? σε περιπτωση που χρειαστεί extended battery υπαρχει θήκη που θα μας βολέψει?

 

Προσωπικά δεν είμαι και πολύ φαν αυτού του είδους των θηκών, προτιμάω τα pouches. Αυτή που μου έχουν πει οτι είναι εξαιρετική και εφαρμόζει και με την extended είναι η Ultra Capsule της Spigen.

Στο βίντεο

, θα την δεις πως είναι σε Gnex με extended μπαταρία.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

σε πολλα καινουρια ειναι ετσι η οθονη, το κοιτουσα γιατι εσπασε ενος φιλου το arc s. ειναι ακριβο ανταλλακτικο αλλα αν ξερεις ειναι σχετικα ευκολη διαδικασια. δεν ειναι βεβαια iphone, αλλα... αν θες να το αλλαξεις μη παρεις μονο digitizer αλλα ολοκληρο το κομματι, με οθονη

 

Γιατι λες να παρω ολοκληρο κομματι; το προβλημα ειναι οτι ολοκληρο εινια πολυ ακριβο αλλα ειναι σχετικα απλο να αλλαχτει σε σχεση με το καλυμα.μονο που ειναι κολημενο. Αμα ειναι να δωσω 200€ για λιγες γρατσουνιες το πουλαω και παιρνω καινουριο με λιγοτερα.

Link to comment
Share on other sites

γιατι με το heatgun θελει τεχνη η διαδικασια, δεν ειναι και οτι πιο απλο

 

Αυτό.

Εγώ δεν θα ρίσκαρα σε καμία περίπτωση να μπώ σε διαδικασίες τέτοιου είδους. Μιλάω εκ πείρας με heatgun όχι σε κινητά αλλά σε φανάρια αυτοκινήτου και πάλι η διαδικασία ήταν άστα να πάνε, και εκεί δεν είχα τόσο ευαίσθητα πράγματα να προσέχω.

Και μετά έχεις να κολλήσεις το νέο τζαμάκι σωστά! Καλύτερα καινούρια οθόνη ολόκληρη!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τους ήχους ειδοποίησης:

 

το σύστημα με αφήνει να επιλέξω μόνο από τους ήχους που έχει μέσα το κινητό (Πχ έχω το go sms και στο sms έχω βάλει δικό μου ήχο) αλλά δεν μπορώ πχ στο gmail να βάλω κάποιο δικό μου ήχο

 

υπάρχει κάποια εφαρμογή που να έχει παραπάνω ήχους ειδοποίησης-δυνατότητες να μου συστήσετε;

Link to comment
Share on other sites

πολλά λεφτά ρε φίλε...

από τιτάνιο είναι φτιαγμένη;; :rolleyes:

Δες αυτά πριν αποφασίσεις να ξοδέψεις τόσα:

, Βίντεο 2

Αν έχεις extended μπαταρία, ή αν σκοπεύεις να πάρεις, κατά 99.9% δεν θα εφαρμόζει μετά η θήκη...

 

Εγώ έχω την barely there της casemate και ταιριάζει καλά με την extended μπαταρία.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τους ήχους ειδοποίησης:

 

το σύστημα με αφήνει να επιλέξω μόνο από τους ήχους που έχει μέσα το κινητό (Πχ έχω το go sms και στο sms έχω βάλει δικό μου ήχο) αλλά δεν μπορώ πχ στο gmail να βάλω κάποιο δικό μου ήχο

 

υπάρχει κάποια εφαρμογή που να έχει παραπάνω ήχους ειδοποίησης-δυνατότητες να μου συστήσετε;

 

Εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις κάποιο δικό σου ήχο σαν ειδοποίηση, πρέπει να τον αντιγράψεις στο φάκελο "notifications", οπότε και θα είναι διαθέσιμος για όλες τις εφαρμογές που υποστηρίζουν ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα το αγορασα, μολις πριν λιγο του "φορεσα" και την JB, η οποια δινει μια αλλη αισθηση συνολικα στη συσκευη.Τις ευχαριστιες μου για τον λιτο και κατανοητο οδηγο στον djkostas20. :)

 

Ξεκιναει μελετη τωρα και ντου στο Play να δουμε τι "παιζει". :cool:

Edited by TR909
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

Έκανα το κινητό 4.1 Jelly Bean , έβαλα πάλι τη εφαρμογές είχα κανονικά και όταν πάτησα στις Ρυθμίσεις για τυχον αναβάθμιση μου εβγάλε Android 4.1 πάτησα εγκατάσταση και απο εκεί και μετα το κινητό είναι έτσι. τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

μπες σε recovery mode και κανε hard reset

 

δε νομιζω οτι τουβλοποιειται ετσι απλα το νεξους

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

Έκανα το κινητό 4.1 Jelly Bean , έβαλα πάλι τη εφαρμογές είχα κανονικά και όταν πάτησα στις Ρυθμίσεις για τυχον αναβάθμιση μου εβγάλε Android 4.1 πάτησα εγκατάσταση και απο εκεί και μετα το κινητό είναι έτσι. τι να κάνω;

 

Πως το εκανες jb?

Ας ξεκινησουμε απο αυτο πριν πας να κανεις factory reset και τα χασεις ολα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

μηπως εβαλε τη 4.1 που ειχε διαρρευσει και οχι την επισημη 4.1.1 που κυκλοφορησε τελικα στους καταναλωτες?

γιατι αλλο λογο να του βγαλει κι αλλη αναβαθμιση δε βρισκω

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

μηπως εβαλε τη 4.1 που ειχε διαρρευσει και οχι την επισημη 4.1.1 που κυκλοφορησε τελικα στους καταναλωτες?

γιατι αλλο λογο να του βγαλει κι αλλη αναβαθμιση δε βρισκω

 

από τον οδηγό που λέει ο κώστας , είδα και ενα βίντεο στο youtube και κατέβασα ενα zip που είχε. Ολα κομπλέ μέχρι , μετα πήγα στο κινητο ρυθμίσεις να δω άμα έχει κάποιο update και μου εβγαλε ότι εχει και ελεγε Reboot your system όπως στην εγκατασταση στην αρχη. Θεώρησα ότι έπρεπε να τα κάνω και έμεινε το κινητό. Το θέμα είναι φτιάχνεται αυτό τώρα να το πάω σε κάποια κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

από τον οδηγό που λέει ο κώστας , είδα και ενα βίντεο στο youtube και κατέβασα ενα zip που είχε. Ολα κομπλέ μέχρι , μετα πήγα στο κινητο ρυθμίσεις να δω άμα έχει κάποιο update και μου εβγαλε ότι εχει και ελεγε Reboot your system όπως στην εγκατασταση στην αρχη. Θεώρησα ότι έπρεπε να τα κάνω και έμεινε το κινητό. Το θέμα είναι φτιάχνεται αυτό τώρα να το πάω σε κάποια κατάστημα;

 

Τέλος καλό όλα καλά.... Το πρόβλημα λύθηκε!!! Myphone δε φτιάχνετε μία support line να μπώ μέσα... :p :p hahahahahahahah

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά.... Το πρόβλημα λύθηκε!!! Myphone δε φτιάχνετε μία support line να μπώ μέσα... :p :p hahahahahahahah

 

Respect στον Κώστα 1ο Βραβείο εξυπηρέτησης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...